Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα παιδιά στους XDA κάνουν τρομερή δουλειά αλλά και ένα μπράβο στα παιδιά εδώ μέσα (ξέρετε ποιοι είστε! :p ) που ασχολούνται γενικότερα και ψάχνονται και φτιάχνουν οδηγούς και δοκιμάζουν πρώτοι και λύνουν απορίες και και και και....

Μπράβο παίδες!

 

Σωστό τα τα και παράληψη μου που δεν το ανέφερα πιο πριν..

Vamos...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πηγα να περασω το mod για το ραδιο και καταφερα να κολλαει τι κινητο στο logo τις sony. μπορω να κανω κατι μεσω cmw;

ευτυχως επανηλθε με reboot μεσω cmw

 

Δεν θα το πάθαινες αν είχες διαβάσει πιο προσεκτικά όταν είχα γράψει ότι μετά που θα κάνεις αντικατάσταση το ορίτζιναλ αρχείο πρέπει να κάνεις ένα fix permitions.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πάθαινες αν είχες διαβάσει πιο προσεκτικά όταν είχα γράψει ότι μετά που θα κάνεις αντικατάσταση το ορίτζιναλ αρχείο πρέπει να κάνεις ένα fix permitions.

 

Σωστος.

Απο οτι ειδα στο thread για τα μαυρα Dialler και Conversation επεται κ συνεχεια με Calendar και Email...

Να εβαζε και Emoji support στα SMS οπως στις Cyanogen... Προς το παρον μονο το Handcent με εχει ικανοποιησει πληρως σε stock based roms (sammy-sony-htc)

Τι ζηταω πια:D? Μαυριλα, γαλαζιες λεπτομεριες, 160support, emoji, αποκρυψη περιεχομενου μηνυματος στην statusbar...

Αραγε κανενα port απο CM10.1/AOKP δεν παιζει..?;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα, με το που έκανα εγκατάσταση έκανε αμέσως reboot. Μήπως ήθελε από πριν;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πάθαινες αν είχες διαβάσει πιο προσεκτικά όταν είχα γράψει ότι μετά που θα κάνεις αντικατάσταση το ορίτζιναλ αρχείο πρέπει να κάνεις ένα fix permitions.

 

Eτσι ακριβώς παιδιά το εκανα και bold για να το προσέξετε... καντε ενα κοπο και αποθηκευστε στο pc σας τον οδηγό ετσι ωστε να ανατρεχετε σε αυτόν... Προστεθηκε και το Black Phonebook mode !!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα, με το που έκανα εγκατάσταση έκανε αμέσως reboot. Μήπως ήθελε από πριν;

 

Δες μηπως υπαρχει conflict με root δικαιωματα.

Ανοιξε τον root explorer πηγαινε \system\app και κανε το R/O>R/W. Scrollαρε λιγο πανω κατω και δοκιμασε να μετονομασεις κατι. Αν γινει ολα ειναι οκ με το ρουτ, διαφορετικα θα κανει restart το κινητο.

 

Προσωπικα οταν περναω κατι που θα χρειαστει ρουτ δικαιωματα, παντα το στελνω σε εναν αλλο κοντινο φακελο του ρουτ "\" και εκει αλλαζω τα permissions. Μετα το κανω move στον τελικο προορισμο του και αντικαθηστω με το μαμα αρχειο (παντα παιρνω κ backup!)

:)

Link to comment
Share on other sites

Σωστος.

Απο οτι ειδα στο thread για τα μαυρα Dialler και Conversation επεται κ συνεχεια με Calendar και Email...

Να εβαζε και Emoji support στα SMS οπως στις Cyanogen... Προς το παρον μονο το Handcent με εχει ικανοποιησει πληρως σε stock based roms (sammy-sony-htc)

Τι ζηταω πια:D? Μαυριλα, γαλαζιες λεπτομεριες, 160support, emoji, αποκρυψη περιεχομενου μηνυματος στην statusbar...

Αραγε κανενα port απο CM10.1/AOKP δεν παιζει..?;)

 

160 χαρακτήρες το μαμά πρόγραμμα αλλά αγορασμένο από εξωτερικό υποστηρίζει μια χαρά, αν αυτό εννοείς.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να κ κατι που περιμενουμε πως κ πως να τελειοποιηθει...

CameraMod ανοιγει σε κλασματα του δευτερολεπτου η καμερα κ η ποιοτητα ειναι οπως θα πρεπε κ αξιζει να ειναι στο SXZ μας.

(Quality 100%, Σωστο denoize, κτλ..)

 

Να σημειωσω πως με το Soundmodv12 (96-24) κ παλι τον ηχο απο ηχειο κινητου σε mp3 δεν μπορω να τον εχω full, χαλαει αισθητα.:confused:

Σε ενσυρματα ακουστικα και σε bluetooth, στο τερμα κιολας ειναι crystalclear!:up:

 

160 χαρακτήρες το μαμά πρόγραμμα αλλά αγορασμένο από εξωτερικό υποστηρίζει μια χαρά, αν αυτό εννοείς.

 

Και μενα στο αγορασμενο SXZ απο Ελλαδα, το conversations εχει 160support.

Απλως λεω οτι εχει λιγες επιλογες παραμετροποιησης και δυνατοτητες σαν προγραμμα διαχειρησης-αποστολης SMS-MMS, σε σχεση κ με αλλα "mms.apk" απο αντιπαλους κατασκευαστες αλλα φυσικα κ απο τα υπερπαραμετροποιησιμα των CM-AOKP..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο θες μαλλον ,την εχω ειναι πολυ καλη ..

http://www.handtec.co.uk/sony-xperia-z-book-style-flip-case-black-sma5127b.html

 

Να κάνω μια ερώτηση επειδή σκοπεύω να πάρω και εγώ μια τέτοια είδους θήκη!!!! Επειδή κλίνει από πίσω δεν είναι επικίνδυνο για το κινητό να πάθει ζημία όταν ανεβάζει θερμοκρασία?????

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά μια συσκευή Ελληνικής αντιπροσωπίας με μία άλλη Ευρωπαϊκής; Εννοώ στο θέμα εγγύησης, ρυθμίσεων, αναβάθμισης λογισμικού ή κάτι άλλο...
Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά μια συσκευή Ελληνικής αντιπροσωπίας με μία άλλη Ευρωπαϊκής; Εννοώ στο θέμα εγγύησης, ρυθμίσεων, αναβάθμισης λογισμικού ή κάτι άλλο...

 

Η εγγυηση σε καλυπτει κανονικα. Ρυθμισεις ολα κομπλε. Αναβαθμισεις πολυ πιθανον να τις παιρνεις πιο γρηγορα απο τα ελληνικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά χωρίς πλάκα μεγάλη μαγκιά το xda να ασχολείται γενικότερα με μία συσκευή...

Πάρτε παράδειγμα το z που πραγματικά τα είχε όλα, και παρόλα αυτά με αυτά που μας δίνουν καθημερινά μας ανεβάζουν level...

Ποτέ τηλέφωνο χωρίς υποστήριξη...

Χαχαχαχα

Άστα αυτά.... αφού ψάχνεις να πάρεις 5αρι μαύρο..... θα έχει υποστήριξη αυτό?

Μην το πάρεις "μετρητοίς", κουβέντα κάνουμε! :)

 

Και τα παιδιά στους XDA κάνουν τρομερή δουλειά αλλά και ένα μπράβο στα παιδιά εδώ μέσα (ξέρετε ποιοι είστε! :p ) που ασχολούνται γενικότερα και ψάχνονται και φτιάχνουν οδηγούς και δοκιμάζουν πρώτοι και λύνουν απορίες και και και και....

Μπράβο παίδες!

Πολλά μπράβο και από εμένα, τα έγραψες όλα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Άστα αυτά.... αφού ψάχνεις να πάρεις 5αρι μαύρο..... θα έχει υποστήριξη αυτό?

Μην το πάρεις "μετρητοίς", κουβέντα κάνουμε! :)

.

 

Δεν βλέπεις την υπογραφή μου!!!

χαχαχαχχχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

το docking station από που το αγοράζουμε γιατί έχω ψάξει και δεν το έχω βρει
Link to comment
Share on other sites

το docking station από που το αγοράζουμε γιατί έχω ψάξει και δεν το έχω βρει

 

Οπου και αν εψαξα και εγω preorder ειναι...

Κοιτα στο expansys kai sto handtec

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οπου και αν εψαξα και εγω preorder ειναι...

Κοιτα στο expansys kai sto handtec

 

51 ευρό στο expansys

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ένα μοντ!

Οσοι εχετε την βαση φορτισης, θα εχετε διαπιστωσει το λαθος της sony να μην γυρναει σε landscape mode την lockscreen κατα την τοποθετηση κ παραμονη της συσκευης στο παραπανω dock.

Υπαρχει λυση φυσικα, προσθετουμε χωρις τα "" στο build.prop το εξης, στο τελος ολων:

"lockscreen.rot_override=1"

Κανουμε restart

Μολις ενεργοποιησαμε την περιστροφη οθονης κ στην lockscreen.

Επειδη ομως δεν φαινονται ομορφα τα music controls και μπλεκεται το info με την ωρα

απλα αντικαθηστουμε το apk της lockscreen (system/app) με αυτο που την κανει σωστη και με αυτοματη αποκρυψη στα music/camera widget.

δεν ξεχναμε να φτιαξουμε τα permissions, restart!!!

https://www.dropbox.com/s/vjxagcuc7gee00v/UxpNxtLockScreen.apk

 

:clap:kudos to xda member "shulmus"

 

το docking station από που το αγοράζουμε γιατί έχω ψάξει και δεν το έχω βρει

 

Το ειχα παρει απο δω πριν 1 μηνα αλλα σε μακραν καλυτερη τιμη... δυστυχως ο τυπος πλεον παταει επι πτωματων μιας κ δεν υπαρχει πουθενα!

http://www.ebay.co.uk/itm/181111523878?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Snapshots απο τo Zetaki μου !

Φοράει:

Black Theme Dialer-Phonebook-SMS

AppDrawer (MIUI

BeWeather & Widgets

Desktop VisualizeR

Nova Launcher

Sense 3.0 - Magic Locker Theme

Ultimate custom widget (UCCW)

One More Clock Widget

Sense 3.0 - Magic Locker Theme

Xperia Z v5 Custom icons

 

Moυ μένει να σουλουπώσω λίγο την lockscreeen καθως το Magic Locker που εχω ειναι αργο...

 

Οποιος γνωριζει κανενα καλο widget για lockscreen (callendar, weather, notes etc) μιλάει ... :)

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Εσβησα καποια bloatware που προσθεσε τα οποια δεν λειτουργουν στην ελλαδα (PSN, Unlimited Music-Video,Chinese-Japanese Keyboard)

Eβαλα soundmod, picturemod, glowmod (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2237066)

και αυτο που εδωσες.

Ολα ρολοι προς το παρον!!

 

Το mod Softkeys glow effect, λέει ότι λειτουργεί στην έκδοση .350. Εσύ αυτή έχεις; Θέλω να το περάσω για πες μου πια έκδοση έχεις.

 

Snapshots απο τo Zetaki μου !

Φοράει:

 

Φοβερό, μπράβο Minotavrs.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το mod Softkeys glow effect, λέει ότι λειτουργεί στην έκδοση .350. Εσύ αυτή έχεις; Θέλω να το περάσω για πες μου πια έκδοση έχεις.

 

Με ξεχασες μου φαινεται!!

την 434 deodexed zipaligned εχω βαλει,

οπως σου ειπα περνανε κανονικα οι rom (που εχουν ετσι φτιαχτει) σε LB

 

*καλα και unlock να κανεις ειναι πολυ απλο να κλειδωσεις ξανα τον Bootloader...

δοξα το xda addiction που εχουμε κανει τα απαντα σε διαφορες android συσκευες

(μεχρι και adb sideload/recovery απο CommandPrompt στα τυφλα για να σωθουν τα εξ αμαξης!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς αυτούς που βάλανε μαύρο mod στο dialer.

Μπορείτε να το δοκιμάσετε στον ήλιο και να μου πείτε πιο φαίνεται καλύτερα; επειδή έχω την υποψία θα γίνεται πολύ σκούρο μετά

.
Link to comment
Share on other sites

51 ευρό στο expansys

 

Το παρήγγειλα με 25€ από ελληνικό Sony store. Θα έρθει την επόμενη εβδομάδα.

Edited by xapos
Link to comment
Share on other sites

Hρθε και το spigen sgp carbon back και το κουκλι εγινε ακομα πιο ομορφο:)

 

http://images.mobilefun.co.uk/graphics/240pixelp/spigen-skin-guard-for-sony-xperia-z-carbon-black-p38751-240.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα με 25€ από ελληνικό Sony store. Θα έρθει την επόμενη εβδομάδα.

link please ... ?

 

Ερώτηση προς αυτούς που βάλανε μαύρο mod στο dialer.

Μπορείτε να το δοκιμάσετε στον ήλιο και να μου πείτε πιο φαίνεται καλύτερα; επειδή έχω την υποψία θα γίνεται πολύ σκούρο μετά

Δεν εχει θεμα μολις το τσεκαρα... μπορει να ειναι μαυρο το φοντο αλλα οι αριθμοι στο καντραν ειναι λευκοι ;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...