Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest Nerven

Έχω επαγγελματικό ΑΦΜ αλλά άσχετο με το κλάδο της τεχνολογίας. Μπορώ να το πάρω φτηνότερα;

 

Ήδη Ιταλία το Ζ έχει πέσει στα 549 ευρώ (χωρίς μεταφορικά)

 

Έχει πέσει τόσο; Μου φαίνεται θα πάρω το Z γιατί να δώσω 60€ περισσότερα για το ZL? Αλλά έλα που το έχω καψουρευτη τρελά!

Edited by Nerven
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν τρία χρόνια, αποχαιρετώ το θρυλικό Xperia Neo V που φάγαμε μαζί ψωμί και αλάτι και που πλέον θα περάσει στον Υιό μου τον μεγάλο και πάω και γω στο καλύτερο κατά τη γνώμη μου φυσικά, τηλέφωνο που κυκλοφορεί έως τώρα. Μόλις πριν δέκα λεπτά το παράγγειλα και εγώ από το vnp.gr, από Ελλάδα δλδ. Μη ρωτήσετε τιμή γιατί βγήκε κάπως ακριβό, το προτιμώ όμως από εδώ και όχι από εξωτερικό λόγω Servis οπότε μάλλον δικαιολογείται η προτίμηση της Αγοράς μου. Ελπίζω να βγει καλό και να μην έχω προβλήματα...... Από σήμερα θα παρακολουθώ πιο πολύ το forum για περισσότερες πληροφορίες. Όσο για τις πρώτες φορτίσεις, εγώ θα ακολουθήσω τον δικό μου τρόπο που φορτίζω κάτι καινούριο, με το να το δουλεψω με τη μπαταρία που θα έχει από τη μαμά του μέχρι να σβήσει κατά πρώτον και κατά δεύτερο μια καλή φόρτιση για κάπου 16 ώρες. Και από εκεί και πέρα θα το δουλεψω κανονικά. Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδες, θα ηθελα τη γνωμη σας αν εχετε αποψη σε σχεση με το Τ.. το ειδα και μαρεσε παρα πολυ..και ενω σκεφτομαι και το lumia 920 ψηθηκα και για αυτο.

επισης λογω παχους μου φανηκε βολικο αν και το περιμενα πολυ χειροτερο λογω 5".. παρολα αυτα ηταν μικρη η διαφορα σε σχεση με το Τ σε αισθηση.

Τελος, επειδη με ενδιαφερει το ZL Που εχει κουμπι καμερας, ειδα καλα οτι ειναι πιο χοντρο ή ειναι η ιδεα μου?

Αν ισχυει αυτο θα με ξενερωσει παρα πολυ γιατι με το παχος του Z δε θα με ενοχλουσαν καθολου οι 5" αλλα αν ειναι χοντρο ουτε το ΖL θα με βολευει ουτε το Ζ θα ειναι ιδανικη επιλογη καθως λειπει το κουμπι καμερας που το προτιμω απο την αδιαβροχοποιηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Α οκ έγινε. Γιατί ετοιμαζόμουν για factory. Πάω να το ψάξω το seus.

 

Με τωρινά δεδομένα βλέπω 88% μπαταρία. Με 12 ώρες αδρανες στο κομοδίνο. 10λεπτα τηλέφωνο. Και 35 λεπτά οθόνη. Από αυτά τα 30ηταν με wifi ανοιχτό

Δεν χρειάζεται να το ψάχνεις. Το κατεβάζεις κάνοντας κλικ εδώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελος, επειδη με ενδιαφερει το ZL Που εχει κουμπι καμερας, ειδα καλα οτι ειναι πιο χοντρο ή ειναι η ιδεα μου?

 

Δεν είναι ιδέα σου: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5204&idPhone2=5203

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει τόσο; Μου φαίνεται θα πάρω το Z γιατί να δώσω 60€ περισσότερα για το ZL? Αλλά έλα που το έχω καψουρευτη τρελά!

 

Αποψη μου, καλυτερα να σκασεις μια 50αρα παραπανω και να παρεις αυτο που σαρεσει παρα να "συμβιβαστεις" και ισως να μετανοιωνεις μετα απο λιγο καιρο.. Απο την αλλη εχει και μανουρα το σερβις(αχρειαστο ναναι) αν παρεις το ZL.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-z-sold-out-0931/

Ο καταναλωτής πάντα έχει δίκιο και αποφασίζει σύμφωνα με τις δικές του ανάγκες!!!

Μακάρι να ισχύει,διότι πολύ απλά ο ανταγωνισμός είναι υπέρ του καταναλωτή...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-z-sold-out-0931/

Ο καταναλωτής πάντα έχει δίκιο και αποφασίζει σύμφωνα με τις δικές του ανάγκες!!!

Μακάρι να ισχύει,διότι πολύ απλά ο ανταγωνισμός είναι υπέρ του καταναλωτή...

 

Οταν ρωτησα στο public μου ειπαν οτι εχει φυγει παρα πολυ Ζ... φυσικα και να μη ισχυε αυτο θα ελεγε η πωλητρια. Αλλα μια χαρα πορεια μεχρι στιγμης. Και ο pik επε οτι και στην Ιταλια παει παρα πολυ καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα πάει πολύ καλά και ας αναμένεται από κάποιους η κυκλοφορία των νέων HTC και Samsung για να αποφασίσουν. Αναμένουμε την 4.2.x σύντομα για να απογειωθεί ακόμα περισσότερο. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα υπάρξει άλλη ναυαρχίδα μέσα στο έτος και θα δοθεί η δέουσα υποστήριξη σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

 

κριμα και νομιζα πως ειναι ιδια.. θα περιμενω εναν συνδυασμο Ζ/ZL (παχος 1ου κουμπι καμερας 2ου..) και αν παιξει και σε 4.3-4.7" ακομα καλυτερα!

ειναι αδικια να θες 5" για ναχεις 2GB ram..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν τρία χρόνια, αποχαιρετώ το θρυλικό Xperia Neo V που φάγαμε μαζί ψωμί και αλάτι και που πλέον θα περάσει στον Υιό μου τον μεγάλο και πάω και γω στο καλύτερο κατά τη γνώμη μου φυσικά, τηλέφωνο που κυκλοφορεί έως τώρα. Μόλις πριν δέκα λεπτά το παράγγειλα και εγώ από το vnp.gr, από Ελλάδα δλδ. Μη ρωτήσετε τιμή γιατί βγήκε κάπως ακριβό, το προτιμώ όμως από εδώ και όχι από εξωτερικό λόγω Servis οπότε μάλλον δικαιολογείται η προτίμηση της Αγοράς μου. Ελπίζω να βγει καλό και να μην έχω προβλήματα...... Από σήμερα θα παρακολουθώ πιο πολύ το forum για περισσότερες πληροφορίες. Όσο για τις πρώτες φορτίσεις, εγώ θα ακολουθήσω τον δικό μου τρόπο που φορτίζω κάτι καινούριο, με το να το δουλεψω με τη μπαταρία που θα έχει από τη μαμά του μέχρι να σβήσει κατά πρώτον και κατά δεύτερο μια καλή φόρτιση για κάπου 16 ώρες. Και από εκεί και πέρα θα το δουλεψω κανονικά.

 

ΚΑλησπερα και εγω απο εκει το πηρα πριν 10 ημερες τσεκαρισε αν εχει καποια στοιχεια απο vodafone εμενα ηταν γερμανιας και ειχε καποια apps tis voda στο λειτουργικο τα οποια δεν φευγουν!! μονο με root.

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας γράψω τα πρώτα αποτελέσματα του πρώτου φωτογραφικού τέστ. Έβγαλα σε ένα δωμάτιο με φωτισμό απο λάμπες φθορισμού(άσπρες) μια πόρτα χρώματος πράσινου και μπλέ. Έβαλα τα 2 κινητά σε σταθερό σημείο και με χρονοδιακόπτη με απενεργοποιημένο το φλάς. Πρώτα φωτογράφισε το S και μετά απο λίγα δευτερόλεπτα το Ζ. Το αποτέλεσμα έδειξε πως το Ζ συμπεριφέρθηκε καταπληκτικά. Αποτύπωσε τα πραγματικά χρώματα όπως δηλαδή τα βλέπω δια γυμνού οφθαλμού και στο αντικείμενο που φωτογράφισα. Αντιθέτως το S "έκαψε" το θέμα με αποχρώσεις ανοικτές. Αυτή την στιγμή αποστέλω την φώτο του Ζ και στον Mac μου με οθόνη retina ώστε να διαπιστώσω την πιστότητα των χρωμάτων διότι μπορεί να με έχει ξεγελάσει η οθόνη του Ζ στην απόδοση των χρωμάτων.

.....................................

 

Μόλις είδα λοιπόν και στον Mac την φωτο. Ίδια και εκεί. 2 τα συμπεράσματα απο αυτό. Το πρώτο οτι πράγματι το Ζ φωτογράφησε πολύ καλύτερα και άριστα το αντικείμενο του δωματίου με τον συγκεκριμένο φωτισμό και δεύτερον που μόλις διαπίστωσα είναι οτι η οθόνη του Ζ έχει πολύ μεγάλη πιστότητα και αληθοφάνεια στην χρωματική απόδοση μιας και "ταιριάζει" σε βαθμό 90%+ με την retina του πολύ ακριβού MacBookPro μου.

Αύριο θα συνεχίσω με φώτος στο κέντρο της Αθήνας σε συνθήκες ημέρας με ήλιο και χωρίς και ελπίζω να έχω καταφέρει εως το βράδυ να σας δείξω και όλες τις φώτος.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο philip. Προσυπογραφω αυτο που λες. Οταν φωτογραφισα την πωλητρια στα public με αυτο το εντονο πορτοκαλι μπλουζακι, αυτην ακριβως την αποψη αποκομισα! Οτι στη εικονα του κινητου φαινοταν αυτο το ανοιχτο πορτοκαλι της μπλουζας. Εντονο και ζωηρο οπως στην πραγματικοτητα. Χωρις φλας και με φως καταστηματος. (Λογικα φθοριου λαμπες)

Επειτα τραβηξα και με το S και το μπλουζακι δεν εμοιαζε με το μπλουζακι στο Ζ! Λεω μεσα μου κατι θα παιζει με την bravia engine 2 και την full hd οθονη. Αλλα μαλλον απλα ο φακος του Ζ ειναι καλυτετος απο του S. Παρα πολυ ομορφα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο philip. Προσυπογραφω αυτο που λες. Οταν φωτογραφισα την πωλητρια στα public με αυτο το εντονο πορτοκαλι μπλουζακι, αυτην ακριβως την αποψη αποκομισα! Οτι στη εικονα του κινητου φαινοταν αυτο το ανοιχτο πορτοκαλι της μπλουζας. Εντονο και ζωηρο οπως στην πραγματικοτητα. Χωρις φλας και με φως καταστηματος. (Λογικα φθοριου λαμπες)

Επειτα τραβηξα και με το S και το μπλουζακι δεν εμοιαζε με το μπλουζακι στο Ζ! Λεω μεσα μου κατι θα παιζει με την bravia engine 2 και την full hd οθονη. Αλλα μαλλον απλα ο φακος του Ζ ειναι καλυτετος απο του S. Παρα πολυ ομορφα. :)

 

Ένα δείγμα να μας πείσετε και εμάς σαν υποψηφίους αγοραστές..:p

Link to comment
Share on other sites

το zl ειναι ερωτας...

παιδια θα ερθει ελλαδα? αν το παρω απο εξω φανταζομαι εγγυηση δεν παιζει ελλαδα?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven

Σε άσπρο ιδικά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!! εγώ θα το πάρω από εξωτερικό αναγκαστικά γιατί δεν θα έρθει Ελλάδα.

 

Ισχύει αυτό που λέει ο Ινδός στο βιδεο ότι το ZL υποστηρίζει και 5ghz wifi ενώ το Z μόνο μέχρι 2,4ghz?

Link to comment
Share on other sites

Σε άσπρο ιδικά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!! εγώ θα το πάρω από εξωτερικό αναγκαστικά γιατί δεν θα έρθει Ελλάδα.

 

Ισχύει αυτό που λέει ο Ινδός στο βιδεο ότι το ZL υποστηρίζει και 5ghz wifi ενώ το Z μόνο μέχρι 2,4ghz?

Oχι δεν ισχυει ,το Ζ κλειδωνει ανετα στην 5GHz μπαντα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα και εγω απο εκει το πηρα πριν 10 ημερες τσεκαρισε αν εχει καποια στοιχεια απο vodafone εμενα ηταν γερμανιας και ειχε καποια apps tis voda στο λειτουργικο τα οποια δεν φευγουν!! μονο με root.

 

Με χάλασες λίγο φίλε μου, Αλλά τους ρώτησα και μου είπαν ότι είναι από Ελλάδα. Λες να μου είπαν χαζομάρες;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο το το επλυνα μαζι με τα χερια μου ,σαπουνι και νερο ,οι μεμβρανες κανουν ολη την δουλεια ,το νερο γλυστραει και με λιγο σκουπισμα ειναι παλι στεγνο κι ετοιμο

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

To άσπρο στο Z δεν συγκρίνετε...

 

http://www.youtube.com/watch?v=JpDi95S-PJ8

 

Μόνο το άσπρο???

Σε αυτό το βίντεο δείχνει το one να μην υπάρχει πουθενά...

Πιστεύω ότι Παρασκευή θα το έχω και εγώ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το άσπρο???

Σε αυτό το βίντεο δείχνει το one να μην υπάρχει πουθενά...

Πιστεύω ότι Παρασκευή θα το έχω και εγώ...

 

Νομιζω οτι η Bravia Engine 2 δινει ρεστα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...