Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τώρα το πρόσεξα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το xperia z το εχει συνδέσει κανενας με dlne στην tv?για να δεις φωτο βιντεο και κλπ..εγω εχω μια sharp tv αλλα δεν εχω βρει ακρη ακομα
Link to comment
Share on other sites

το μονο που φοβαμαι στο ΖL ειναι το πορτακι πισω να εφαπτεται σωστα και πληρως στο πλαισιο του κινητου και να μην αφηνει κενα...

κατα τα αλλα ,λογω μεγεθους και μονο,ειναι πιστευω καταπληκτικο κινητο και ας μην το εχω πιασει ποτε μου

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφήμιση σε Champions League, Europa League, Super bowl, Oscar και ιστορίες μου λέτε;; http://gameside.gr/sony-xperia-z-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%B6%CE%B9%CE%AD%CF%81%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-sexy-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%B1/ :lol: :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το xperia z το εχει συνδέσει κανενας με dlnα στην tv?για να δεις φωτο βιντεο και κλπ..εγω εχω μια sharp tv αλλα δεν εχω βρει ακρη ακομα

Δες settings>Xperia >Throw settings

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven

Παιδιά εγώ το παράγγειλα από mazon.de 608.27euro με μεταφορικά αναμένετε dispatch 3 Απριλίου. Σε άσπρο απλά τα σπάει!!!!!!!

 

Γιατί προτίμησα το ZL αντί Z?

  • IR remote control
  • Dedicated camera button
  • ιδία specs ιδία κάμερα ίδια οθόνη σε μικρότερο σώμα πράγμα που το κάνει πιο compact
  • φτηνότερο, και το άσπρο του χρώμα είναι σκέτη τρέλα!

Οκ χάνω το water/dust ressistance πράγμα που δεν με πολύ ενδιαφέρει.

Edited by Nerven
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το παράγγειλα από mazon.de 608.27euro με μεταφορικά αναμένετε dispatch 3 Απριλίου. Σε άσπρο απλά τα σπάει!!!!!!!

 

Γιατί προτίμησα το ZL αντί Z?

IR remote control

Dedicated camera button

ιδία specs ιδία κάμερα ίδια οθόνη σε μικρότερο σώμα πράγμα που το κάνει πιο compact

φτηνότερο, και το άσπρο του χρώμα είναι σκέτη τρέλα!

Οκ χάνω το water/dust ressistance πράγμα που δεν με πολύ ενδιαφέρει.

Οντως σε λευκο ειναι πανεμορφο:)

Καλοριζικο οταν με το καλο παραλαβεις και αναμενουμε εντυπωσεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το παράγγειλα από mazon.de 608.27euro με μεταφορικά αναμένετε dispatch 3 Απριλίου. Σε άσπρο απλά τα σπάει!!!!!!!

 

Γιατί προτίμησα το ZL αντί Z?

IR remote control

Dedicated camera button

ιδία specs ιδία κάμερα ίδια οθόνη σε μικρότερο σώμα πράγμα που το κάνει πιο compact

φτηνότερο, και το άσπρο του χρώμα είναι σκέτη τρέλα!

Οκ χάνω το water/dust ressistance πράγμα που δεν με πολύ ενδιαφέρει.

Με το καλό να έρθει! :up:

 

579 το βλέπω. 30ε είναι τα μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί δεν δέχεστε την περίπτωση να γκρινιάζουμε γιατί μας αρέσει πραγματικά η συσκευή και θα θέλαμε ένα δύο πραγματάκια που ήδη υπάρχουν σε άλλες συσκευές για να είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι.

Μην στραβωνετε λοιπόν δεν υπάρχει λόγος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί δεν δέχεστε την περίπτωση να γκρινιάζουμε γιατί μας αρέσει πραγματικά η συσκευή και θα θέλαμε ένα δύο πραγματάκια που ήδη υπάρχουν σε άλλες συσκευές για να είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι.

Μην στραβωνετε λοιπόν δεν υπάρχει λόγος.

 

αυτο που λες ισχυει!

 

και εγω ετσι γκρινιαζω που μου εβαλαν 4ΜΠ στο ΟΝΕ και δεν εχει sd :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven
Με το καλό να έρθει! :up:

 

579 το βλέπω. 30ε είναι τα μεταφορικά;

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

EUR 7,97 τα μεταφορικά τα υπόλοιπα δεν ξέρω από που προκύπτουν, ίσως κάποιοι φόροι...

 

http://img685.imageshack.us/img685/2013/25415685.jpg

 

 

Μετάφραση από google translate:

 

Subtotal: EUR 486.56

Packaging and delivery: 7.97 EUR

* -----

Total excluding VAT: EUR 494.53

Creditable Tax: EUR 113.74

* -----

Total: EUR 608.27

Edited by Nerven
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

EUR 9,80 τα μεταφορικά τα υπόλοιπα δεν ξέρω από που προκύπτουν, ίσως κάποιοι φόροι...

 

http://img685.imageshack.us/img685/2013/25415685.jpg

 

μην λεμε τα ιδια, στο αμαζον ευρωπης κοστολογουν με βαση την χωρα διευθυνση αποστολης, βαζουν το φπα της Ελλαδας 23% αντι της Γερμανιας 19%. εκει προκυπτει η διαφορα στο τελικο ποσο.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven
Τελικά σε ποιες χώρες της Ευρώπης θα πάει το ZL εκτός της Γερμανίας που είναι σίγουρο. Και γιατί αποφάσισε η sony να μην το δώσει παντού όπως έκανε με το Z ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί δεν δέχεστε την περίπτωση να γκρινιάζουμε γιατί μας αρέσει πραγματικά η συσκευή και θα θέλαμε ένα δύο πραγματάκια που ήδη υπάρχουν σε άλλες συσκευές για να είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι.

Μην στραβωνετε λοιπόν δεν υπάρχει λόγος.

 

Για μένα πάντως αυτό παίζει. Αν είχε τον 600αρι και καλύτερη οθόνη θα το είχα ήδη πάρει.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα στραβωματος για μένα, αλλά ευκολίας. Το θέμα του xperia Z στο φόρουμ τείνει να γίνει vs με το note. Και προσωπικά το βρίσκω κουραστικό και αδιάφορο. Προσπαθώ για παράδειγμα να συλλέξω πληροφορίες για την φωτεινότητα της οθόνης και διαβάζω μηνύματα για το πως φαίνεται η οθόνη του note σε εσωτερικούς χώρους ή δεν ξέρω τι άλλο. Δεν θέλω να το παίξω ούτε moderator ούτε οτιδήποτε άλλο, αλλά αν υπάρχει η ανάγκη να γίνει ένα versus ας ανοίξουμε ένα άλλο θέμα ευχαρίστως. Αν συνεχίσουμε έτσι και στραβωματα θα έχουμε και εντάσεις και πάνω απ'ολα πολλά εκτός θέματος μηνύματα όπως το δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

http://www.thegang.gr/200113/i-gymni-alitheia-toy-sony-xperia-z

Εδώ εικόνες από το εσωτερικότης συσκευής και κάποιες πληροφορίες..

Link to comment
Share on other sites

μην λεμε τα ιδια, στο αμαζον ευρωπης κοστολογουν με βαση την χωρα διευθυνση αποστολης, βαζουν το φπα της Ελλαδας 23% αντι της Γερμανιας 19%. εκει προκυπτει η διαφορα στο τελικο ποσο.

Καλά δεν τα ξέρουμε όλοι όλα.

Ευχαριστούμε για την αποσαφήνιση.

 

Εν τω μεταξύ (υποψήφιος κι εγώ για το ΖΛ) να ένα (ακόμα; ) βίντεο αυτή τη φορά για τις γωνίες.

 

http://www.youtube.com/watch?v=v6PGUoE_v_w&hd=1

 

Κι ένα δείγμα από την κάμερα που δείχνει ομαλό φόκους (και ζουμ; ) που είναι πολύ καλό.

http://www.youtube.com/watch?v=uktTHorG4FA&hd=1

 

μην λεμε τα ιδια, στο αμαζον ευρωπης κοστολογουν με βαση την χωρα διευθυνση αποστολης, βαζουν το φπα της Ελλαδας 23% αντι της Γερμανιας 19%. εκει προκυπτει η διαφορα στο τελικο ποσο.

Καλά δεν τα ξέρουμε όλοι όλα.

Ευχαριστούμε για την αποσαφήνιση.

 

Εν τω μεταξύ (υποψήφιος κι εγώ για το ΖΛ) να ένα (ακόμα; ) βίντεο αυτή τη φορά για τις γωνίες.

 

http://www.youtube.com/watch?v=v6PGUoE_v_w&hd=1

 

Κι ένα δείγμα βίντεο (πολύ καλό με ομαλό φόκους και ζουμ) που όμως με προβληματίζει λίγο για την αυθεντικότητα του.

 

http://www.youtube.com/watch?v=uktTHorG4FA&hd=1

Edited by Logi
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος mod ή ο alextrela να αλλάξει τα χαρακτηριστικά της πρώτης σελίδας γιατί υπάρχουν μερικά λάθη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To T3 στο τευχος του Απριλίου 2013, το χαρακτηρίζει the new king of Android town και the best Android phone you can buy.

Για την οθόνη λέει ότι είναι really quite spectacular.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος,γι αυτό προτιμώ πάντα καινούρια τηλεφωνά κι όχι μεταχειρισμένα:p

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=huvkYReDrzI&feature=youtube_gdata_player

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα στραβωματος για μένα, αλλά ευκολίας. Το θέμα του xperia Z στο φόρουμ τείνει να γίνει vs με το note. Και προσωπικά το βρίσκω κουραστικό και αδιάφορο. Προσπαθώ για παράδειγμα να συλλέξω πληροφορίες για την φωτεινότητα της οθόνης και διαβάζω μηνύματα για το πως φαίνεται η οθόνη του note σε εσωτερικούς χώρους ή δεν ξέρω τι άλλο. Δεν θέλω να το παίξω ούτε moderator ούτε οτιδήποτε άλλο, αλλά αν υπάρχει η ανάγκη να γίνει ένα versus ας ανοίξουμε ένα άλλο θέμα ευχαρίστως. Αν συνεχίσουμε έτσι και στραβωματα θα έχουμε και εντάσεις και πάνω απ'ολα πολλά εκτός θέματος μηνύματα όπως το δικό μου.

 

Για ρίξε μια καλύτερη ματιά ποιος αρχίζει τις συγκρίσεις.

Μέχρι ενός σημείου είναι φυσικό να γίνεται σύγκριση με την προηγούμενη καλύτερη συσκευή. Όχι όμως vs.

Από εκεί και πέρα να δούμε μετά από λίγο καιρό ποιοι θα είναι αυτοί που θα το αγοράσουν τελικά;

Οι απαιτητικοί που γκρινιάζουν, η κάποιοι άλλοι που ενώ δεν σκοπεύουν να το πάρουν ποτέ, το εκθειάζουν επειδή απλά έχουν κάποιο άλλο κινητό της Sony.

Εγώ τα χώνω το ίδιο και περισσότερο στην Samsung για τις εμμονές της.

Δεν είμαι δεμένος σε καμία εταιρεία.

Πηγαίνω εκεί που βρίσκω το καλύτερο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...