Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περισσοτερες πληροφοριες παρακαλουμε!!:):):):)

 

Στο χερι πως καθεται??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω το Ζ στα χερια μου.

 

παραθετω μερικες φωτοφραφιες και κατοπιν μερικες παρατηρησεις.

 

http://imageshack.us/g/255/dsc0008xko.jpg/

 

παρατηρησεις :

 

- η ποιοτητα κατασκευης απλα υποσκελιζει οτιδηποτε αλλο ισως εχετε δει

- η αναλυση της οθονης ειναι μια καινουργια και ακρως εντυπωσιακη εμπειρια.

- το γυαλι στο πισω μερος του κινητου ειναι απλα αριστης ποιοτητας

- μερικοι αρχισαν να λενε τις δικες τους ΔΗΘΕΝ θεωριες για την μπαταρια.... επιτελους να ραφτουν μερικα στοματα

- η καμερα ειναι More than promising

- η συσκευη ειναι απιστευτα λεπτη

 

και για να ειμαι αντικειμενικος θα αναφερω οτι το μονο αρνητικο που παρατηρησα ειναι τα χρωματα και το ποσο bright ειναι η οθονη και ποσο μαλλον διπλα στο sony xperia V (μακραν ισως η ΚΑΛΥΤΕΡΗ οθονη σε κινητο και οπως εχω αναφερω στο δικο του θεμα , το καλυτερο κινητο στην τιμη του, ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ)

Βιντεοκλήση μέσω παρόχου??

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το κανει βασικα και κατα δεύτερον θα πρεπει καποιος να ειναι βλαμενος να το κανει, απο την στιγμη που με το skype και δεδομένα το κανεις καλύτερα και πιο φθηνά..
Link to comment
Share on other sites

@mpekas24

Το αλουμίνιο στα πλαϊνά έχει κάποια επικάλυψη; Πώς φαίνεται γιατί από τις φωτογραφίες δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Μακάρι να αποδειχθεί το τέλειο android ώστε να καταρριφθεί και ο μύθος του iPhone στον τομέα των υλικών γιατί την ποιότητα κατασκευής την κατερριψαν μόνοι τους εκεί στην Apple.

Παρόλο που δεν σκοπεύω να το αγοράσω, θα ήθελα πολύ να τα πάει καλά σε όλους τους τομείς μπας και αλλάξει το τοπίο.

Πιθανώς κάποια στιγμή να τιμήσω το phablet που σίγουρα θα βγάλει εφόσον εκτός από ποιοτική κατασκευή, διαθέτει πενάκι και ειδικό software.

Αν πάνε κι αυτοί όμως στις 6.3" σαν την Samsung όπως διέρρευσε από φωτογραφία ενός panel με το λογότυπο της Sony, θα μείνω για πολύ με το Note2.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://i49.tinypic.com/e5iejc.jpg

 

Χάλι μαύρο, έχει πολύ θόρυβο ...

Κατά τα άλλα η ποιότητα κατασκευής απ'όσα λένε Βλαχάκης και Σφακιανάκης είναι κορυφαία, προσωπικά βλέπω το γυαλί μπρος πίσω που ζήλευα στα προηγούμενα iPhone και δεν ήθελα να τα αγοράσω λόγω iOS, το τηλέφωνο σπέρνει από κατασκευή και μόνο που το κοιτάς, η εμπειρία στο χέρι πρέπει να είναι από άλλο "γαλαξία" ... :rolleyes:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

εχω το Ζ στα χερια μου.

 

http://imageshack.us/g/255/dsc0008xko.jpg/

 

 

Led ειδοποιήσεων έχει το Ζ και αν ναι σε πιο σημείο?

Επίσης USB mass storage υποστηρίζει ή όχι?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Led ειδοποιήσεων έχει το Ζ και αν ναι σε πιο σημείο?

Επίσης USB mass storage υποστηρίζει ή όχι?

 

Έχει LED πάνω ακριβώς από την εικονιζόμενη ώρα και mass storage έχουν όλα τα Android ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 τελευταία που είχα xperia s/gs3 δεν είχαν.

Γιά αυτό ρωτάω,και δεν εννοούμε mtp ως mass storage,αλλά αν το συνδέσεις με tv ή ηχοσυστημα αυτοκινήτου να το βλέπει ώς σκληρό δίσκο πράγμα που δεν το κάνει ως mtp,όπως επίσης στα windows να εμφανίζει το εικονίδιο ασφαλής κατάργησης που δεν το κάνει επίσης με mtp.

 

Επίσης να ρωτήσω το παιδί η ευκρίνεια κάτω απο ήλιο και εξωτερικούς χώρους είναι πολύ καλή όπως το xperia s?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχω το Ζ στα χερια μου.

 

παραθετω μερικες φωτοφραφιες και κατοπιν μερικες παρατηρησεις.

 

http://imageshack.us/g/255/dsc0008xko.jpg/

 

παρατηρησεις :

 

- η ποιοτητα κατασκευης απλα υποσκελιζει οτιδηποτε αλλο ισως εχετε δει

- η αναλυση της οθονης ειναι μια καινουργια και ακρως εντυπωσιακη εμπειρια.

- το γυαλι στο πισω μερος του κινητου ειναι απλα αριστης ποιοτητας

- μερικοι αρχισαν να λενε τις δικες τους ΔΗΘΕΝ θεωριες για την μπαταρια.... επιτελους να ραφτουν μερικα στοματα

- η καμερα ειναι More than promising

- η συσκευη ειναι απιστευτα λεπτη

 

και για να ειμαι αντικειμενικος θα αναφερω οτι το μονο αρνητικο που παρατηρησα ειναι τα χρωματα και το ποσο bright ειναι η οθονη και ποσο μαλλον διπλα στο sony xperia V (μακραν ισως η ΚΑΛΥΤΕΡΗ οθονη σε κινητο και οπως εχω αναφερω στο δικο του θεμα , το καλυτερο κινητο στην τιμη του, ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ)

 

Ότι και να λέμε για την μπαταρία θα μπορούσε να βάλει μεγαλητερη και ας ήταν και λίγο ποιο χοντρό. Πότε έρχεται τελικά? Το αγόρασες από Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να ορισεις εσυ το '' και να ηταν λιγο πιο χοντρο''. δεν εχει νοημα αυτο που λες.

ερχεται κανονικα τελη φεβρουαριου / αρχες μαρτιου

το κινητο ειναι prototype, οποτε δεν μπορουμε να το κρινουμε 100% (δεν υπαρχει κινητο αυτη τη στιγμη ακριβως οπως θα ειναι στην τελικη του παραγωγη)

το κινητο δεν δοκιμαστηκε κατω απο ηλιο , γιατι πολυ απλα δεν υπηρχε ηλιος.

 

οσο αναφορα το θεμα της καμερας. θα το ξαναπω γιατι απο οτι φαινεται μερικοι απλα ζουν σε ενα παραλληλο συμπαν.

αν νομιζετε απο μια καμερα, ΤΟΣΟ μικρη, με τοσα πολλα Mpixel (ειμαι ΚΑΤΑ αυτης της μοδας αλλα και τι να κανεις), βραδινη ληψη , θελετε να αντικαταστησετε την κλασικη compact camera σας, τοτε απλα κανετε λαθος.

 

η καμερα ειναι ενα feature, οπως ολα τα αλλα.

 

και ποσο μαλλον για την συγκεκριμενη καμερα οπου ο σενσορας τοποθετησε το ISO στο 1.600!! δεν θυμαμαι ΚΑΝΟΝΙΚΗ compact camera με ISO 1600 να ΜΗΝ εχει κοκο.

δεν γνωριζω, γιαυτο και θα ρωτησω : ποιο κινητο βγαζει καλυτερες φωτογραφιες στο σκοταδι;

Edited by mpekas24
Link to comment
Share on other sites

η καμερα ειναι ενα feature, οπως ολα τα αλλα.

 

ποιο κινητο βγαζει καλυτερες φωτογραφιες στο σκοταδι;

 

 

Και σαν feature, κρίνεται .. Δεν χρειάζεται να είσαι εριστικός .. Έχει πολύ καλή κάμερα ... Έχει την καλύτερη που θα μπορούσε ?? Όχι ...

 

Μπορώ να αναφέρω καναδυό τρανταχτά παραδείγματα, αλλά δεν χρειάζεται να το κάνουμε VS, ιδιαίτερα με offtopic συζήτηση ... :)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

: ποιο κινητο βγαζει καλυτερες φωτογραφιες στο σκοταδι;

 

sony ericsson satio, nokia N8 ,samsung pixxon, λογω ξενον φλας βγαζανε τρομερες φωτο στο σκοταδι.

ειχα τα δυο πρωτα(το σατιο τοχω δωσει στη γυναικα μου τωρα) .

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη φωτο δεν προσφέρεται για κανενός είδους συμπέρασμα.

Είναι ένα καντράν φωτισμένο από το δικό του φως και οποιοδήποτε κινητό μπορεί να δώσει καλά αποτελέσματα.

Η συσκευή θα κριθεί τουλάχιστον ένα μήνα μετά την επίσημη κυκλοφορία της, όταν θα έχει φτάσει στα χέρια χιλιάδων μελών του xda.

Στην παρούσα φάση κρατάμε την ποιότητα των υλικών και την οθόνη.

Τα υπόλοιπα όπως ποιότητα κατασκευής σε πραγματική παραγωγή, υλοποίηση, αυτονομία, κάμερα, θα τα δούμε τότε.

Συν ότι θα ξέρουμε τι σκοπεύουν να κάνουν και οι άλλοι.

Νομίζω ότι η Samsung θα παρουσιάσει νωρίτερα φέτος το S4 επειδή υπάρχει ισχυρός αντίπαλος.

Όπως και να χει, είναι μια άκρως ενδιαφέρουσα συσκευή που εφόσον πληρεί τους βασικές προϋποθέσεις και μπορεί να προσφέρει την ανάλογη εμπειρία χρήσης, θα τραβήξει πολύ κόσμο. Ειδικά αν η Sammy επιμείνει στην πεπατημένη, προβλέπω μεγάλη μεταστροφή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις η φωτο να εχει βγει με φλας;

 

σορρυ νομιζα οτι μιλαγε γενικα για σκοταδι ,οχι για τις συγκεκριμενες φωτο που εχει αναρτησει και δεν εχει χρησιμοποιησει φλας.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να ορισεις εσυ το '' και να ηταν λιγο πιο χοντρο''. δεν εχει νοημα αυτο που λες.

ερχεται κανονικα τελη φεβρουαριου / αρχες μαρτιου

το κινητο ειναι prototype, οποτε δεν μπορουμε να το κρινουμε 100% (δεν υπαρχει κινητο αυτη τη στιγμη ακριβως οπως θα ειναι στην τελικη του παραγωγη)

το κινητο δεν δοκιμαστηκε κατω απο ηλιο , γιατι πολυ απλα δεν υπηρχε ηλιος.

 

οσο αναφορα το θεμα της καμερας. θα το ξαναπω γιατι απο οτι φαινεται μερικοι απλα ζουν σε ενα παραλληλο συμπαν.

αν νομιζετε απο μια καμερα, ΤΟΣΟ μικρη, με τοσα πολλα Mpixel (ειμαι ΚΑΤΑ αυτης της μοδας αλλα και τι να κανεις), βραδινη ληψη , θελετε να αντικαταστησετε την κλασικη compact camera σας, τοτε απλα κανετε λαθος.

 

η καμερα ειναι ενα feature, οπως ολα τα αλλα.

 

και ποσο μαλλον για την συγκεκριμενη καμερα οπου ο σενσορας τοποθετησε το ISO στο 1.600!! δεν θυμαμαι ΚΑΝΟΝΙΚΗ compact camera με ISO 1600 να ΜΗΝ εχει κοκο.

δεν γνωριζω, γιαυτο και θα ρωτησω : ποιο κινητο βγαζει καλυτερες φωτογραφιες στο σκοταδι;

 

Το νόημα σε αυτό που λέω είναι ότι είναι φοβερό τηλέφωνο το οποίο ελπίζω να μην μας χαλάσει στην μπαταρία και σε αυτήν την περίπτωση δεν μπορούμε να βάλουμε μεγαλητερη όπως σε άλλα τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

@mpekas24

Το αλουμίνιο στα πλαϊνά έχει κάποια επικάλυψη; Πώς φαίνεται γιατί από τις φωτογραφίες δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Μακάρι να αποδειχθεί το τέλειο android ώστε να καταρριφθεί και ο μύθος του iPhone στον τομέα των υλικών γιατί την ποιότητα κατασκευής την κατερριψαν μόνοι τους εκεί στην Apple.

Παρόλο που δεν σκοπεύω να το αγοράσω, θα ήθελα πολύ να τα πάει καλά σε όλους τους τομείς μπας και αλλάξει το τοπίο.

Πιθανώς κάποια στιγμή να τιμήσω το phablet που σίγουρα θα βγάλει εφόσον εκτός από ποιοτική κατασκευή, διαθέτει πενάκι και ειδικό software.

Αν πάνε κι αυτοί όμως στις 6.3" σαν την Samsung όπως διέρρευσε από φωτογραφία ενός panel με το λογότυπο της Sony, θα μείνω για πολύ με το Note2.

 

στα πλαινα δεν ειναι αλουμινιο αλλα ενα ειδος ινας γυαλιου με πλαστικο ματ που ενω ειναι ανθεκτικο δινει grip και δενει αρμονικα με το γυαλι που υπαρχει ενω ταυτοχρονα το προστατευει!

παρε το σαν εξωτερικο σκελετο που ομως εινα ματ και πολυ ανθεκτικο.

http://www.androidiani.com/wp-content/uploads/2013/01/xperia-z-black-7-517x355.jpg

 

 

αλλο ενα βιντεο αλλα σας παρακαλω...να το δειτε μεχρι το τελος... :P

 

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

στα πλαινα δεν ειναι αλουμινιο αλλα ενα ειδος ινας γυαλιου με πλαστικο ματ που ενω ειναι ανθεκτικο δινει grip και δενει αρμονικα με το γυαλι που υπαρχει ενω ταυτοχρονα το προστατευει!

παρε το σαν εξωτερικο σκελετο που ομως εινα ματ και πολυ ανθεκτικο.

http://www.androidiani.com/wp-content/uploads/2013/01/xperia-z-black-7-517x355.jpg

 

 

αλλο ενα βιντεο αλλα σας παρακαλω...να το δειτε μεχρι το τελος... :P

 

 

Παίζει στην τηλεόραση ότι δίνει το τηλέφωνο ασύρματα? Πρέπει να είναι Sony και η tv μάλλον ε.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει στην τηλεόραση ότι δίνει το τηλέφωνο ασύρματα? Πρέπει να είναι Sony και η tv μάλλον ε.

 

Εφοσον εχει Miricast support,ας το πουμε η βελτιωμενη εκδοχη του dlna,αρα θα παιζει με ολες τις τηλεορασεις που το υποστηριζουν και το dlna και το Miricast(και τα 2 τα υποστηριζει το Sony).

Εννοω streaming ταινιων κλπ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα βιντεο αλλα σας παρακαλω...να το δειτε μεχρι το τελος... :P

 

 

Ετσι θα επρεπε να ειναι η διαφημιση της sony για το Ζ. :lol::p:D

Κινηταρα παιδια, μακαρι να αποδειχθει κινηταρα και στη χρηση.

Μη ξεχναμε και το ZL. Το ξερω οτι δεν θα ερθει Ελλαδα αλλα φαινεται πολυ τιμιο κι αυτο.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

εχω το Ζ στα χερια μου.

 

παραθετω μερικες φωτοφραφιες και κατοπιν μερικες παρατηρησεις.

 

http://imageshack.us/g/255/dsc0008xko.jpg/

 

παρατηρησεις :

 

- η ποιοτητα κατασκευης απλα υποσκελιζει οτιδηποτε αλλο ισως εχετε δει

- η αναλυση της οθονης ειναι μια καινουργια και ακρως εντυπωσιακη εμπειρια.

- το γυαλι στο πισω μερος του κινητου ειναι απλα αριστης ποιοτητας

- μερικοι αρχισαν να λενε τις δικες τους ΔΗΘΕΝ θεωριες για την μπαταρια.... επιτελους να ραφτουν μερικα στοματα

- η καμερα ειναι More than promising

- η συσκευη ειναι απιστευτα λεπτη

 

και για να ειμαι αντικειμενικος θα αναφερω οτι το μονο αρνητικο που παρατηρησα ειναι τα χρωματα και το ποσο bright ειναι η οθονη και ποσο μαλλον διπλα στο sony xperia V (μακραν ισως η ΚΑΛΥΤΕΡΗ οθονη σε κινητο και οπως εχω αναφερω στο δικο του θεμα , το καλυτερο κινητο στην τιμη του, ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ)

 

Από που το πήρες και πόσο σου κόστισε, αν επιτρέπεται φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια dlna εχει η tv μου αλλα Miricast οχι:cry::p

Και ελεγα θα ξεμπερδεψω με ενα tablet pc αλλα που τετοια θελουμε και tv μαλιστα:(

Ατιμη τεχνολογια:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...