Jump to content

Window N70


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζεις πως θα αφαιρέσω τις κινέζικες εφαρμογές και από που ????

Υπάρχει κάπου ένας οδηγός γι΄αυτό /??

Εγώ έκανα αυτο που λέει ο οδηγός παρακάτω. Πολύ εύκολο και μετά το ταμπλετ πετάει...

 

http://dragondevs.com/index.php?/topic/1242-romfirmware-andronoob-custom-firmware-for-n70hd-last-update-v9-22513/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες έχω το εξής πρόβλημα, δεν μπορώ να συνδεθώ στο δίκτυο μου με wifi, όταν το έχω χωρίς κωδικό μπαίνει κανονικά, αλλά με κωδικό μένει στο λήψη διεύθυνσης ip ......

 

Και το πρόβλημα παραμένει ....

Καμια ιδέα ??

Άλλαξα κανάλι, το έβαλα στο 11, τίποτα .....

Link to comment
Share on other sites

Εως τωρα δεν εχω συναντησει προβλημα με κανενα δικτυο wifi.... Τι κρυπτογραφηση έχεις στο router σου??? Δοκιμασε αρχικα να την αλλαξεις σε WEP (προσωρινα γιατι hack-αρετε για πλακα) απλα για να δεις εαν μπαινει και μετα δοκιμασε με απλο WPA 64bit.
Link to comment
Share on other sites

Εως τωρα δεν εχω συναντησει προβλημα με κανενα δικτυο wifi.... Τι κρυπτογραφηση έχεις στο router σου??? Δοκιμασε αρχικα να την αλλαξεις σε WEP (προσωρινα γιατι hack-αρετε για πλακα) απλα για να δεις εαν μπαινει και μετα δοκιμασε με απλο WPA 64bit.

 

Δοκίμασα τα πάντα σε ότι έχει σχέση με το ρουτερ, σε δοκιμές τα άλλαξα όλα στις ρυθμίσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα σε ότι έχει σχέση με το ρουτερ, σε δοκιμές τα άλλαξα όλα στις ρυθμίσεις!!!!

 

Άλλαξε την ρυθμίσει στο wireless του ρουτερ απο b σε g ή το αντίθετο κ θα παίξει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πηρα το N70HD για ενα φιλο και πριν του το δωσω ειπα να του περασω και μια ρομ.

το ρουταρα αρχικα με αυτη τη μεθοδο και του περασα και CWN.

Το προβλημα μου τωρα ειναι οτι δεν μπορω να περασω τις ρομ, ειτε με το RKToοl (δεν μου αναγνωριζει ποτε το ταμπλετ, δηλ δεν γινετε πρασινο) ειτε απο την καρτα με το CWN. Τι μπορει να φταιει?

 

Επισης υπαρχει καμια ρομ που να υποστηριζει flash player, γτ δεν το γραφουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τώρα τελευταία μου κάνει κάτι χαζά...

Μόλις το ανοίξω, μετά από λίγο η οθόνη παύει να περιστρέφεται όπως θέλω και μένει μόνο στην κατακόρυφη λειτουργία, ότι και να κάνω.

Πρέπει να το κλείσω και να το ανοίξω πάλι για να στρώσει, αλλά πάλι μόνο για λίγο.

Το έχει πάθει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με στο θέμα του ορθογραφικού ελέγχου στο ιντερνετ τι έχετε κάνει ???

Δοκίμασα και chrome αλλά τίποτα..

Πρέπει να βάλλω άλλο πληκτρολόγιο ???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καινούριο πρόβλημα...

Δεν φορτίζει!

Το συνδέω σε 2 διαφορετικούς φορτιστές, αλλά τζίφος...

Δεν ανταποκρίνεται καθόλου. Ο φορτιστής ζεσταίνεται κανονικά, το ταμπλετ όμως όχι...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ειχα παρει δωρο στην ανηψια μου το N70HD..

προσφατα κολλησε στην οθονη του λογοτυπου "N70HD" και μετα παο ωρα εσβηνε.. του εκανα μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις, επανηλθε, το δουλεψα λιγο και αφου το εσβησα πλεον δεν ξανααναβει..! δεν κανει τιποτα.. ουτε στο boot menu δεν μπαινει..

τι να το κανω;;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...