Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθα ολα καλα θα την ριξω ενα ανεβασμα τωρα:grin:

 

EDIT:testers update rom

codecs iphone -galaxxy A3

Mod framework

performance ext4 μειωση lags 50-70%

iphone animation system σαρωτικη αλλαγη στον τροπο λειτουργιας του συστηματος ολων των εφαρμογων προεγκατεστημενων και μη...

mod chrome aosp style(μην κανετε update απο το google play)

mod youtube (μην κανετε update απο το google play)

mod google play(δυστηχως δεν μπορεσα να το διορθωσω η εκδοση 6.0 ειναι χαλια...)

Full adblock

 

και αλλα δεν θυμαμαι τωρα...

λινκ----> https://mega.nz/#!jAolxIBS!xd_U2wReE0Kh1EHW8rlmrcJvf3pJZFRz2nuSu4mXyMw

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την κατεβάζω....τι το διαφορετικό έχει το YouTube και να μην το κάνουμε update?

Επάνω στην eclipse πατάει ?

 

 

Κωστα Ναι γιατι μουστελανε πμ τα παιδια για update στην eclipse μονο η "εμφανιση" εμεινε.. γιατι εχω ανοιχτο ενα αλλο N5 rom και ασχολουμε μ εκεινο...

το συγκεκριμενο youtube ειναι ποιο λειτουργικο εαν δεν σου αρεσει φυσικα θα το κανεις update δεν ειναι υποχρεωτικα αυτα που γραφω:)

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

ετοιμάζεις και άλλη ρομ δηλαδή ? Αυτή που έκανες Τώρα είναι Πιο γρήγορη από την κανονική eclipse γιατί δεν με ικανοποίησε καθόλου

 

Θα σε ποιασουν τα γελια απο το σεταρισμα θα δεις rom υπερπαραγωγη Next Level:lol:...Φυσικα ειναι ποιο γρηγορη δεν εχει καμια σχεση .Ο dev της eclipse κανει μονο decompile framework και φτιαχνει θεματακια...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

καλο αυτό.....

Δεν μου απάντησες όμως στο πρώτο σκέλος....ετοιμάζεις και άλλη ρομ? Και αν ναι θα είναι αρτιότερη και ταχύτερη από αυτήν που ανέβασες Τώρα ?

 

Η αλλη ειναι δικια μου αλλο build οπως αυτο που ανεβασα στο bytheway το οποιο φυσικα δεν ξερω ακομα πως θα παει λειτουργικα θα αργησω λιγο να το κλεισω.Τα πορτ 4.4.4 ειναι δυσκολα ρομ και απαιτουν πολλες διορθωσεις και προσαρμογες στο note 2:)

Link to comment
Share on other sites

Οκ προς το παρόν θα δοκιμάσω αυτή που ανέβασες Τώρα.....:)

Απο τις 4αρες που υπαρχουν ειναι πολυ καλυτερη .Κοιτα δωσε λιγο εμφαση στον καινουργιο τροπο λειτουργιας παιξε με τα καινουργια animation αλλαξε τις τιμες προσαρμοσε τα και κοιτα πως συνεργαζονται με τις εφαρμογες με προοπτικη να αλλαχτει ο τροπος λειτουργιας του Note:)Καταταλλα συνισταται και για καθημερινη χρηση γιατι διορθωθηκαν πολλα bugs σε σχεση με την eclipse του xda.

Oχι ο κερνελ δεν χρειαζεται.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Οσοι την φλασαρουν μη ξεχασουν να κανουν τα wipe και να καθαριζουν τις μνημες.Επισης προσοχη στις επαναφορες μπακαπ που κανετε.Λειτουργηστε το ρομ για λιγο χωρις μπακαπ να δειτε πως θα παει και στην συνεχεια καντε μπακαπ και δειτε εαν παει κατι στραβα:)Ενα κακο μπακαπ μπορει να χαλασει τον τροπο λειτουργιας απο χρονισμους μεχρι τιγκα στα lags. Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Οσοι την φλασαρουν μη ξεχασουν να κανουν τα wipe και να καθαριζουν τις μνημες.Επισης προσοχη στις επαναφορες μπακαπ που κανετε.Λειτουργηστε το ρομ για λιγο χωρις μπακαπ να δειτε πως θα παει και στην συνεχεια καντε μπακαπ και δειτε εαν παει κατι στραβα:)Ενα κακο μπακαπ μπορει να χαλασει τον τροπο λειτουργιας απο χρονισμους μεχρι τιγκα στα lags.

 

θα τη δοκιμασω και εγω και εγω ακη.ειχα πει να μεινω στοκ αλλα νομιζω πως παρα πολυ αντεξα.οσο εκανα μπακαπ απο τιτανιουμ γενικα ειχα θεματακια απο τοτε που ξεκινησα να κανω μπακαπ απο helium και super backup απο μια ρομ σε μια αλλη και μονο κλησεις ,μηνυματα apps και οχι δεδομενα συστηματος δεν ειχα καποιο προβλημα.αυτο δεν εννοεις και εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα ολα καλα θα την ριξω ενα ανεβασμα τωρα:grin:

 

EDIT:testers update rom

codecs iphone -galaxxy A3

Mod framework

performance ext4 μειωση lags 50-70%

iphone animation system σαρωτικη αλλαγη στον τροπο λειτουργιας του συστηματος ολων των εφαρμογων προεγκατεστημενων και μη...

mod chrome aosp style(μην κανετε update απο το google play)

mod youtube (μην κανετε update απο το google play)

mod google play(δυστηχως δεν μπορεσα να το διορθωσω η εκδοση 6.0 ειναι χαλια...)

Full adblock

 

και αλλα δεν θυμαμαι τωρα...

λινκ----> https://mega.nz/#!jAolxIBS!xd_U2wReE0Kh1EHW8rlmrcJvf3pJZFRz2nuSu4mXyMw

 

καλημερααα :)

την κατεβαζω και εγω να την δοκιμασω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είχε κανένας πρόβλημα με το play store? Βγάζει σφάλμα διακομιστή!

 

ωχ ωχ μην λες τετοια...

αν ειναι να μην φλασαρω ακομα... :p

 

κανε ενα clear data στο play store η ακομα καλυτερα wipe dalvik και cache απο το ρεκοβερυ μηπως στρωσει κατι και παιξει...

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι tigio

 

καλημερααα :)

την κατεβαζω και εγω να την δοκιμασω!!!

 

Χαχα που εισαι εσυ ?Αντε να δουμε α ξεχασα να πω οτι το ρομ ειναι υπο-χρονισμενο που σημαινει χαμηλη λειτουργικοτητα παμε στην διαχειριση ενεργειας και απενεργοποιουμε τις 3 επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι tigio

 

 

 

Χαχα που εισαι εσυ ?Αντε να δουμε α ξεχασα να πω οτι το ρομ ειναι υπο-χρονισμενο που σημαινει χαμηλη λειτουργικοτητα παμε στην διαχειριση ενεργειας και απενεργοποιουμε τις 3 επιλογες.

 

ε τοτε να φλασαρω και οτι γινει χαχαχαχα

μου χες λειψει τοσες μερες :p:p:p

 

αντιγραφω την ρομ στην καρτα και φλάσαρω..και ο θεος βοηθος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα δύο wipe αλλά τίποτα. Την ξαναπέρασα. Χωρίς να κάνω τίποτα πάλι πρόβλημα με το playstore.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα δύο wipe αλλά τίποτα. Την ξαναπέρασα. Χωρίς να κάνω τίποτα πάλι πρόβλημα με το playstore.

 

μισοοοο...το δοκιμαζω σε λιγο και στελνω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

To playstore μου δουλεύει κανονικά. Εβαλα όμως το antutu και μου δινει 24000. Απο που βγαζω τον υποχρονισμο? Απο ρυθμισεις βασικες power saving (εκει ειναι ηδη απενεργοποιημενο) η απο καποιο προγραμμα clocking? Μπερδευτηκα.

 

Ακυρο το βρηκα μεσα σε υπομενου. Antutu 28800. Για πειτε και καμμια ρυθμιση στο agni control για cou και governor για λιγο πουσαρισμα και μικρο κοστος μπαταρια...

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

To playstore μου δουλεύει κανονικά. Εβαλα όμως το antutu και μου δινει 24000. Απο που βγαζω τον υποχρονισμο? Απο ρυθμισεις βασικες power saving (εκει ειναι ηδη απενεργοποιημενο) η απο καποιο προγραμμα clocking? Μπερδευτηκα.

 

και μενα μου παιζει κανονικα το playstore

 

στην εξοικονομηση ειναι ηδη απενεργοποιημενες οι επιλογες εμενα παντως...

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεται στην λειτουργια εξοικονομηση ενεργειας ενω λεει σνενεργο Δεν ειναι ειναι ενεργη.Μπειτε και απενεργοποιηστε τις 3 επιλογες.

 

Edit: Το ρομ δεν εχει προβλημα δεν εχουν bug οι εφαρμογες .Οπως βλεπετε απο μονοι σας σε αλλον δουλευει το ταδε σε αλλον δεν δουλέυει που σημαινει οτι....Πρεπει να καθαριστε την μνημη συσκευης την καρτα μνημης διοτι εχουνε γεμισει σκουπιδια απο αλλα φλασαρισματα. Ενα ρομ στην ουσια για να μπει εντελως καθαρα πρεπει να φορμαρεις τα παντα και να το βαλεις στην καρτα μνημης μεσο-recovery με την λειτουργια

mount usb storage.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεται στην λειτουργια εξοικονομηση ενεργειας ενω λεει σνενεργο Δεν ειναι ειναι ενεργη.Μπειτε και απενεργοποιηστε τις 3 επιλογες.

 

το κανα

ολα οκ

 

τωρα το ειδα!!! αλλαξες και το μοντεμ ακη???

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Τελικά έφταιγε το 3g! Με το wifi δουλεύει κανονικά!

 

μια χαρα :)

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αλλαξει μοντεμ.Το ρομ δεν εχει μεσα μοντεμ που σημαινει οτι εχει το παλιο που ειχατε σε προηγουμενο ρομ.Εαν ειναι οκ αφηστε το η φλασαρετε καποιο αλλο που βολευει στον καθενα. Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αλλαξει μοντεμ.Το ρομ δεν εχει μεσα μοντεμ που σημαινει οτι εχει το παλιο που ειχατε σε προηγουμενο ρομ.Εαν ειναι οκ αφηστε του η φλασαρετε καποιο αλλο που βολευει στον καθενα.

 

αααα ετσι παει?

μια χαρα τοτε γιατι το μοντεμ που ειχα στην ρομ του ρωσου μου παιζει μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

αααα ετσι παει?

μια χαρα τοτε γιατι το μοντεμ που ειχα στην ρομ του ρωσου μου παιζει μια χαρα!!!

 

Αστο τοτε εφοσον το βλεπεις οτι συνεργαζετε σωστα για σενα.

Link to comment
Share on other sites

Αστο τοτε εφοσον το βλεπεις οτι συνεργαζετε σωστα για σενα.

 

ναι εννοειται!

 

πολυ διαφορα στο wifi..δεν ξερω αν ειναι τοσο ιδεα μου ή ειναι καθαρα θεμα μοντεμ :D

οπως και να χει ειμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοειται!

 

πολυ διαφορα στο wifi..δεν ξερω αν ειναι τοσο ιδεα μου ή ειναι καθαρα θεμα μοντεμ :D

οπως και να χει ειμαι οκ

Τα ρομ 4.4.4 προoριζονται για LTE συσκευες δεν υπηρχαν ποτε για μας.Αλλαζοντας καποιους drivers και τα αρχεια ril(μερος του μοντεμ)Αποκτουν συμβατοτητα με το note 2.

Link to comment
Share on other sites

Τα ρομ 4.4.4 προoριζονται για LTE συσκευες δεν υπηρχαν ποτε για μας.Αλλαζοντας καποιους drivers και τα αρχεια ril(μερος του μοντεμ)Αποκτουν συμβατοτητα με το note 2.

 

οποτε αυτο το μοντεμ εχει κατσει πιο καλα σε μενα, σε σχεση με τα αλλα :wacko:

 

μεχρι στιγμης η ρομ παει πολυ καλα...

το εστησα και με τις εφαρμογες μου (απο titanium,μονο τις εφαρμογες)

 

ολα καλα μπορω να πω!!!

ευχαριστουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...