Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαραιτητως factory reset πριν ΚΑΙ μετα το φλασαρισμα.

Κι εγω την diamond προτιμησα. Σε λιγο κλεινω 400 ωρες συνεχους λειτουργιας. Ουτε σερβερ τετοια νουμερα. Σταθεροτατη ρομ, γρηγορη και πολυ οικονομικη σε ενεργεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απαραιτητως factory reset πριν ΚΑΙ μετα το φλασαρισμα.

Κι εγω την diamond προτιμησα. Σε λιγο κλεινω 400 ωρες συνεχους λειτουργιας. Ουτε σερβερ τετοια νουμερα. Σταθεροτατη ρομ, γρηγορη και πολυ οικονομικη σε ενεργεια.

 

Το ξερω φιλε μου...!!!Αλλα ολα οκ.Προς το παρον μενω στη Diamond.Αλλα αν υπαρχει και καμια καλη Lollipop δε θα ελεγα οχι.Οσες δοκιμασε, δε μου αρεσαν κυριως γιατι δεν αποθηκευοταν οι φωτο στη καρτα μνημης και γενικως η ελλειψη καλουδιων σε σχεση με τις kit kat... ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχετε να προτείνετε κάποια custom rom, που να αξίζει τον κόπο δλδ, να είναι λειτουργική 100% (παιχνίδια δεν παίζω στο κινητό) και στις εφαρμογές της να έχει να πει κάτι παραπάνω από την official 4.4.2 ??

dr ketan.mr luong 4.5.dn4 v2.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα εβαλα τν DN4 v2.1. αλλα μου εβγαλε σφαλμα στην εγκατασταση,δε ξερω γιατι κι ετσι εβαλα να δοκιμασω τη Diamond που λεει ο φιλος πιο πανω...

οταν βγαλει σφαλμα απλα κανεις reboot και δουλευει δεν εχει θεμα.αν και εφοσον κατι δεν δουλευει την περνας απο πανω

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω να δοκιμάσω την Diamond κ εγώ, αν και νομίζω ότι θέλω την DN4.. Βασικα θέλώ το Note 4 Air Command το οποίο βλέπω ότι η DN4 το έχει ενώ η Diamond όχι...

 

Θα τις δοκιμάσω και τις δύο μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

dr ketan.mr luong 4.5.dn4 v2.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν βγαλει σφαλμα απλα κανεις reboot και δουλευει δεν εχει θεμα.αν και εφοσον κατι δεν δουλευει την περνας απο πανω

Τελικά έπρεπε να μπει στην εσωτερική μνήμη για να περαστεί!!Την έβαλα κι αν εξαιρέσουμε το ραδιόφωνο,που κι αυτό λύνεται μ ένα αρχείο,πετάει!!Ειχες δίκιο!!Φαινεται πολύ σταθερή ρομ μαζί με τη diamond.Αλλά αυτή είναι μισό + κλικ καλύτερη.

Κατεβάζω να δοκιμάσω την Diamond κ εγώ, αν και νομίζω ότι θέλω την DN4.. Βασικα θέλώ το Note 4 Air Command το οποίο βλέπω ότι η DN4 το έχει ενώ η Diamond όχι...

 

Θα τις δοκιμάσω και τις δύο μάλλον...

Αν δεν έβαλες τη DN4 v2.1, βαλτην.Ειναι πολύ γρήγορη και σταθερή και το κινητό μοιάζει με νότε 4!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

μη με καις με αυτα τα μισο κλικ καλυτερη... μολις ημουν ετοιμος να την περασω..

 

το AirCommand η Diamond το εχει? Αν ναι.. περναω αυτη τωρα κ βλεπουμε για την αλλη...

Link to comment
Share on other sites

μη με καις με αυτα τα μισο κλικ καλυτερη... μολις ημουν ετοιμος να την περασω..

 

το AirCommand η Diamond το εχει? Αν ναι.. περναω αυτη τωρα κ βλεπουμε για την αλλη...

 

Νομίζω το έχει χωρίς να μαι 100% σίγουρος.Πρεπει να το αναφέρει στα χαρακτηριστικά της ρομ στους xda...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

μη με καις με αυτα τα μισο κλικ καλυτερη... μολις ημουν ετοιμος να την περασω..

 

το AirCommand η Diamond το εχει? Αν ναι.. περναω αυτη τωρα κ βλεπουμε για την αλλη...

 

αν εχει η diaamomt θα ειναι απο το note 3 η dn4 εχει του note 4 καμια σχεση το ενα με το αλλο

Link to comment
Share on other sites

αν εχει η diaamomt θα ειναι απο το note 3 η dn4 εχει του note 4 καμια σχεση το ενα με το αλλο

Με το θεμα του ραδιοφωνου διαβασα οτι βρεθηκε λυση στη dn4. Οντως ειναι ετσι? Το εχει δοκιμασει στην πραξη καποιος? Με το bluetooth βρεθηκε καποια λυση? Και τα 2 τα χρησιμοποιω αρκετα, γι' αυτο και προτιμησα τη diamond εναντι της dn4.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Με το θεμα του ραδιοφωνου διαβασα οτι βρεθηκε λυση στη dn4. Οντως ειναι ετσι? Το εχει δοκιμασει στην πραξη καποιος? Με το bluetooth βρεθηκε καποια λυση? Και τα 2 τα χρησιμοποιω αρκετα, γι' αυτο και προτιμησα τη diamond εναντι της dn4.

 

Για το ράδιο κατεβάζεις ένα αρχειάκι και λύνεται όντως.Καπου αναφέρεται λίγο πιο πίσω.Για το μλουτουθ δε δοκίμασα...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με το θεμα του ραδιοφωνου διαβασα οτι βρεθηκε λυση στη dn4. Οντως ειναι ετσι? Το εχει δοκιμασει στην πραξη καποιος? Με το bluetooth βρεθηκε καποια λυση? Και τα 2 τα χρησιμοποιω αρκετα, γι' αυτο και προτιμησα τη diamond εναντι της dn4.

με το bluetoothvδεν εχω καποιο προβλημα.το λινκ που εχω δωσει για ραδιο δουλευει μια χαρα

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μόλις έβαλα την DN4 V2.1. Δύο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω. Διαπίστωσα ότι έχει αλλάξει η εντολή που δίνεται πατώντας το αριστερό πλήκτρο (αριστερά από το κεντρικό). Υπάρχει δυνατότητα να το επαναφέρουμε όπως ήταν εξαρχής; Υπάρχει κάποιο link με mods για τη rom;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επιπλέον το ράδιο με το κατέβασμα ενός apk λύθηκε και το bluetooth δεν παρουσιάζει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μόλις έβαλα την DN4 V2.1. Δύο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω. Διαπίστωσα ότι έχει αλλάξει η εντολή που δίνεται πατώντας το αριστερό πλήκτρο (αριστερά από το κεντρικό). Υπάρχει δυνατότητα να το επαναφέρουμε όπως ήταν εξαρχής; Υπάρχει κάποιο link με mods για τη rom;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επιπλέον το ράδιο με το κατέβασμα ενός apk λύθηκε και το bluetooth δεν παρουσιάζει πρόβλημα.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-2/themes-apps

μπες και ψαξε

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες καλημερα! εχω δυο αποριες :

1ον h dn4 v2.1 εχει θεματα οπως συνδεση με blt? γιατι γενικα παιζω παιχνιδια με gamepad ας πουμε οποτε ειναι σημαντικο το blt.

2ον οι ρομ μπαινουν και στο Ν7105 που θελει ενας φιλος η πρεπει να βρει αλλες?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες καλημερα! εχω δυο αποριες :

1ον h dn4 v2.1 εχει θεματα οπως συνδεση με blt? γιατι γενικα παιζω παιχνιδια με gamepad ας πουμε οποτε ειναι σημαντικο το blt.

2ον οι ρομ μπαινουν και στο Ν7105 που θελει ενας φιλος η πρεπει να βρει αλλες?

ευχαριστω

 

http://electron-team.com/dn4n7105.html

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω φιλε μου,

Αν ξερεις πες μου και για το 1ο ερωτημα... θα εχω θεμα με παιχνιδια? και συνδεση gamepad με bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

τελικά αποφάσισα να περάσω την DN4 και όχι την Diamond, περισσότερο για το AirCommand αλλα και γι αυτό που είπε ένας φίλος ποιο πάνω, με την Diamond έχω το NOTE 3 με την DN4 έχω το NOTE 4, οπότε προτίμησα το Νote 4 ... :D :D :P

 

Έκανα Wipe τα πάντα, data, cashe, rom, ότι είχε και δεν είχε και έμεινε η συσκευή χωρίς λειτουργικό. Μετά πέρασα από την sdcard την rom και το SuperU ... τώρα πρέπει να ξανακάνω factory reset? Χρειάζεται κάτι τέτοιο ή η συσκευή είναι πλέον ΟΚ?

 

Πριν την ανοίξω για πρώτη φορά, αφού πέρασα το openrecovery-twrp-2.8.0.1-t03g.img, περασα την rom, πέρασα το SuperU και έκανα από εκει factory reset, αλλά όλα αυτά πριν ανοίξει για πρώτη φορά η συσκευή.

 

Να το ξανακάνω ή όχι? Μέσα από την συσκευή ή από το recovery?

Link to comment
Share on other sites

τελικά αποφάσισα να περάσω την DN4 και όχι την Diamond, περισσότερο για το AirCommand αλλα και γι αυτό που είπε ένας φίλος ποιο πάνω, με την Diamond έχω το NOTE 3 με την DN4 έχω το NOTE 4, οπότε προτίμησα το Νote 4 ... :D :D :P

 

Έκανα Wipe τα πάντα, data, cashe, rom, ότι είχε και δεν είχε και έμεινε η συσκευή χωρίς λειτουργικό. Μετά πέρασα από την sdcard την rom και το SuperU ... τώρα πρέπει να ξανακάνω factory reset? Χρειάζεται κάτι τέτοιο ή η συσκευή είναι πλέον ΟΚ?

 

Πριν την ανοίξω για πρώτη φορά, αφού πέρασα το openrecovery-twrp-2.8.0.1-t03g.img, περασα την rom, πέρασα το SuperU και έκανα από εκει factory reset, αλλά όλα αυτά πριν ανοίξει για πρώτη φορά η συσκευή.

 

Να το ξανακάνω ή όχι? Μέσα από την συσκευή ή από το recovery?

μαλλον οχι για τα wipes,για την DN4 παντως ο dev. σταματησε να την υποστηριζει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί φανταστικά μεχρι στιγμής!

το blutooth και το radio ανοιγουν οι εφαρμογες αλλα δεν εχω ουτε ακουστικα, ούτε κατι blutooth να συνδεσω, δε τα χρειαστηκα ποτε ειναι η αληθεια και λογικα δε θα χρειαστω κιολας (για την περιπτωση που αναφεραν ποιο πανω οτι θελουν extra apk για τις εφαρμογες αυτες, εκτος αν καταλαβα λαθος).

 

παντως ειναι τρομερο που με μια τετοια αλλαγη σου φευγει η διαθεση να αλλαξεις συσκευη και συνεχιζεις κανονικα λες και δεν τρεχει τιποτα. το aircommand ειναι ολα τα λεφτα, για οσους δουλευουν πενακι κ προσπαθω να μαθω/βρω/καταλαβω το multiwindow, το παλιο ηταν καλουτσικο, ελπιζω εδω να βελτιωθηκε.

 

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παιδια!

 

ναι ξερω οτι δεν το υποστηριζουν την rom πλεον, αλλα οκ. ειναι πολυ καλη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μετα απο μια μερα χρηση εχω να πω blt δουλευει αψογα, ραδιο δεν δοκιμασα δεν με ενδιαφερει, μου κρασαρε το μοτιβο στο ξεκλειδωμα οθονης και επρεπε να το αλλαξω γτ δεν δουλευαν τα γραφικα, μου εκλεισε το g+ και το μονο που με χαλασε πραγματικα ειναι ο stock browser που δεν δουλευει οσο καλα δουλευε γτ με εχει βολεψει, πχ. Τις φωτο τις ανοιγει μεγαλες και τις κοβει και για να τις δεις πρεπει να γυριζεις το κινητο στο πλαι, ο chrome δεν εχει flash οποτε ψαχνω για αλλο browser, αν εχει καποιος να προτεινει κατι μου λεει. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Για τα flash video πρεπει να εγκαταστησεις τον flash player. Αν τον εχεις ηδη εγκατεστημενο και παλι δεν παιζουν δοκιμασε να ορισεις τον chrome ως pc αντι για αντροιντ.

Στην lockscreen μπορεις να βαλεις τις κλασικες 5 συντομευσεις ή σε περιοριζει μονο στην καμερα? Για την dn4 ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Για τα flash video πρεπει να εγκαταστησεις τον flash player. Αν τον εχεις ηδη εγκατεστημενο και παλι δεν παιζουν δοκιμασε να ορισεις τον chrome ως pc αντι για αντροιντ.

Στην lockscreen μπορεις να βαλεις τις κλασικες 5 συντομευσεις ή σε περιοριζει μονο στην καμερα? Για την dn4 ρωταω.

 

Παιζει να μου δωσεις λινκ για flash player? (το εβαλα θεβνκς!)

για την lockscreen εχει μονο την καμερα.

Edited by AntwnisSt
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση...

 

υπαρχει τροπος να μη προσθέτει εικονίδιο όταν στήνω μια εφαρμογή στην επιφάνεια εργασίας? Ακόμη και αν είναι γεμάτες οι καρτέλες/επιφάνειες αυτό θα δημιουργήσει μια καινούργια για να βάλει την συντόμευση. πως φεύγει αυτό?

ακόμη και εφαρμογή extra αν υπάρχει και το ξέρει κάποιος παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί είναι κάτι που με ενοχλεί εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση...

 

υπαρχει τροπος να μη προσθέτει εικονίδιο όταν στήνω μια εφαρμογή στην επιφάνεια εργασίας? Ακόμη και αν είναι γεμάτες οι καρτέλες/επιφάνειες αυτό θα δημιουργήσει μια καινούργια για να βάλει την συντόμευση. πως φεύγει αυτό?

ακόμη και εφαρμογή extra αν υπάρχει και το ξέρει κάποιος παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί είναι κάτι που με ενοχλεί εδώ και χρόνια.

 

Δεν είναι θέμα της συσκευής.

Θα ανοίξεις το playstore και στις ρυθμίσεις του θα βρεις την επιλογή που θες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...