Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτη του xda δεν εχει τετοιο θεμα.Του S-wind παντως δεν μπορεσα να την περασω για να την δω.Συνεχεια bootloop και επιστροφη στο recovery οσες φορες δοκιμασα να την βαλω,αντιθετα η αλλη καθεται με την μια.Να υποθεσω οτι πιθανοτατα η ρομ δεν κατεβηκε σωστα (αν και δεν εβγαλε σφαλμα ουτε στο 7-zip αλλα ουτε και στο install).Θα δοκιμασω τη καινουρια που θα ανεβασει

Kαλη αυτη που εχουν τα παιδια στο xda,αλλα το deodex...κανει μπαμ (δυστυχως).

 

Πρέπει να φλασαρεις με Odin καινουριο Bootloader! Είμαι με S Wind DN3 αλλα μου φαινεται αργη ρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να φλασαρεις με Odin καινουριο Bootloader! Είμαι με S Wind DN3 αλλα μου φαινεται αργη ρε παιδια...
Αφου εχω τον bootloader της MK4 με το free knox.H αλλη του xda,οπως ειπα καθεται με την μια :blink:
Link to comment
Share on other sites

θέλω να εγκαταστήσω αυτήν τη ρομ: http://www.bytheway.gr/showthread.php?p=202115#post202115

έχω όμως κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τη διαδικασία εγκατάστασης:

1) πρώτα κάνω backup. πως θα κάνω backup το Snote τα μηνύματα τις φωτο κλπ. εφόσον δεν θα μπορώ μετά να τα κάνω restore μέσω kies

2) σχετικά με κάτι που είχα δει για backup του efs. τι είναι αυτό και πως το κάνω??

3) μετά το back up θα πρέπει να αλλάξω το bootloader και το recovery? και αν ναι πως γίνεται αυτό???μέσω odin και πια θα πρέπει να περάσω??

4) μετά από όλα αυτά τα βήματα θα πρέπει να περάσω το .zip αρχείο στη κάρτα ή στη μνήμη του κινητού?

5) η διαδικασία φλασαρίσματος είναι αυτή που δείχνει το βίντεο:

https://www.youtube.com/watch?v=jpOsC2VjE1k

6) μετά το φλασάρισμα τι κάνω και πως θα κάνω restore το backup μου???

7) πρέπει να είμαι root για να τα κάνω όλα αυτά ε???

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι οταν φλασαρω την dn3 η εφαρμογες οι παλιες κανουν μονες τους εγκατασταση ζωρις να ασχοληθω με titanium?
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές που πέρασα την DN3 v3.1 από xda αν εξαιρέσουμε κάποια από τα air gestures που δεν δουλεύουν και τα bookmarks στον browser από Google account που δεν μου συγχρονίζει, από πλευρά ταχύτητας με nova είναι super και από θέμα μπαταρίας μια χαρά τρώει πράγματι παραπάνω ραμ αλλά οκ πιστεύω θα βγάλουν και άλλες διορθώσεις Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές που πέρασα την DN3 v3.1 από xda αν εξαιρέσουμε κάποια από τα air gestures που δεν δουλεύουν από πλευρά ταχύτητας με nova είναι super και από θέμα μπαταρίας μια χαρά τρώει πράγματι παραπάνω ραμ αλλά οκ πιστεύω θα βγάλουν και άλλες διορθώσεις

 

Καλησπερα

περασες και το fix ¨"small backlight button issue ?????"

μηπως δοκιμασες το θεμα " Superwolf Style N11.0_DN3 ¨??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα flash και αυτό!! Όχι αυτό το θέμα δεν το δοκίμασα

 

Ξερει κανεις γιατι οταν φλασαρω την dn3 η εφαρμογες οι παλιες κανουν μονες τους εγκατασταση ζωρις να ασχοληθω με titanium?

 

Είχες κάνει κάποιο backup σε Google account?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με φουλ brightness δεδομένα on και συγχρονισμους on και καλά κρατεί...γιατί στον browser δεν έχει επιλογή για σύνδεση με Google account?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι stock rom κολλανε γιατί;; cyanogenmod και slim φυσανε

 

Θα δοκιμάσω Cyanogen 4.4 Kit Kat σε λίγο!

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Κατεβασα πριν 2 ωρες αυτη την ρομ http://www.bytheway.gr/sho...115#post202115 και προσπαθω να την περασω αλλα χωρις επιτυχια.Κανω ολα τα wipes+format sd αλλα δεν λεει να ξεκινησει,μενει στο λογοτυπο της samsung (galaxy note ii) και μεχρι εκει.Μεχρι και αλλον bootloader περασα που δινατε σε καποιο αλλο ποστ αλλα παντα εχω το ιδιο αποτελεσμα.Τι μπορει να φταιει?Να πω οτι ερχομαι απο sotmax.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα.Μετα απο κολλημα στο install της rom και βγαλσιμο της μπαταριας εχει κολλησει στο σηματακι του note 2.Τωρα τι κανουμε?

 

Λυθηκε.Μπηκα μετα απο καμια 20ρια προσπαθειες σε recovery και ξαναφλασαρα.

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα.Μετα απο κολλημα στο install της rom και βγαλσιμο της μπαταριας εχει κολλησει στο σηματακι του note 2.Τωρα τι κανουμε?

 

Λυθηκε.Μπηκα μετα απο καμια 20ρια προσπαθειες σε recovery και ξαναφλασαρα.

Τι γινεται με αυτη τη ρομ??Αυτο μου το κανει απο την ωρα που προσπαθω να την εγκαταστησω.Βγαλε την μπαταρια και ξαναπερασε την παλι.Μπες σε download mode και περασε μια στοκ με το odin
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με αυτη τη ρομ??Αυτο μου το κανει απο την ωρα που προσπαθω να την εγκαταστησω.Βγαλε την μπαταρια και ξαναπερασε την παλι.Μπες σε download mode και περασε μια στοκ με το odin

 

Εμενα μου κολλησε εκει που επιλεγω πoιες εφαρμογες θελω,ξαφνικα δεν ενιvθε το touch ωστε να πατησω next,εβγαλα τη μπαταρια και οποτε την εβαζα πεταγε το σηματακι του note 2.

Μεχρι που καταφερα να μπω σε recovery και ξαναφλασαρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

δεν μου συγχρονιζουν οι σελιδοδεικτες μου με τιποτε.. :(

περασα σημερα τις:

CriskeloRom-NoteII-V21-MK4-4.3 (αυτην φοραω τωρα)

DN3_v3_Odex_S_Wind

DN3_v3.1_by_E-Team_(Gohan_Edition)

PhoeniX.ROM.V15

αλλα και παλι τιποτε...

μια βοηθεια ρε φιλαρακια :)

η καποιον αλλο τροπο..

ευχαριστω πολυ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

δεν μου συγχρονιζουν οι σελιδοδεικτες μου με τιποτε.. :(

περασα σημερα τις:

CriskeloRom-NoteII-V21-MK4-4.3 (αυτην φοραω τωρα)

DN3_v3_Odex_S_Wind

DN3_v3.1_by_E-Team_(Gohan_Edition)

PhoeniX.ROM.V15

αλλα και παλι τιποτε...

μια βοηθεια ρε φιλαρακια :)

η καποιον αλλο τροπο..

ευχαριστω πολυ

 

 

Δοκιμασε και μια omega να κλεισεις.Η criskelo τη λεει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και μια omega να κλεισεις.Η criskelo τη λεει?

 

την φορουσα και την omega πριν 2-3 μερες.. :)

η criskelo ειναι οπως οι αλλες.... απο ταχυτητα

πολυ γρηγορη, καλη αποκριση , δεν κολλαει , δειχνει να δουλευουν ολα καλα μεχρι στιγμης, πλην τον συγχρονισμο με τους σελιδοδεικτες.. :)

περασε ευκολα κ γρηγορα..

η μπαταρια τωρα φορτιζει κ δεν ξερω ακομη.

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα CM 11 ( 4.4 ) ξερει κανεις πως αλλαζω DPI ?

 

Επίσης δεν επαναφέρονται οι εφαρμογες με Titanium... Περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το link σου Φ ιλε μου... δώσε μου από xda

 

sorry μολις επεστρεψα και το ειδα,αλλα σε καλυψε ο φιλος αμεσως,ειναι πραγματικα πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια ΟΛΕΣ οι 4.3 ειναι αργες ? μηπως να ξαναπαω σε 4.1.2 ? Ειδα οτι ελεγε καποιος φιλος οτι ειναι πολυ γρηγορες ( για το S PEN πιο πολυ ) Γιατι οι CM 11 & η Slim 4.3 με καλυπτουν ΑΠΟΛΥΤΑ αλλα δεν εχουν τοσες λειτουργιες για S pen
Link to comment
Share on other sites

Όσες cusmom φοράνε τον internet browser του note 3 δεν συγχρονίζουν τα bookmarks. Υπάρχει επιλογή σε μερικές (νομίζω και στην Ωμέγα) που περνάς τον παλιό και συγχρονίζει κανονικά.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Όσες cusmom φοράνε τον internet browser του note 3 δεν συγχρονίζουν τα bookmarks. Υπάρχει επιλογή σε μερικές (νομίζω και στην Ωμέγα) που περνάς τον παλιό και συγχρονίζει κανονικά.

 

και πως γινεται αυτο???

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια ΟΛΕΣ οι 4.3 ειναι αργες ? μηπως να ξαναπαω σε 4.1.2 ? Ειδα οτι ελεγε καποιος φιλος οτι ειναι πολυ γρηγορες ( για το S PEN πιο πολυ ) Γιατι οι CM 11 & η Slim 4.3 με καλυπτουν ΑΠΟΛΥΤΑ αλλα δεν εχουν τοσες λειτουργιες για S pen
Γιατι πατανε πανω στις στοκ samsung 4.3 που,ΝΑΙ,ειναι αργες.Η CM βασιζεται σε καθαρο android και στημενη απο την αρχη.Η slim βασιζεται κι αυτη σε aosp και ειναι και εντελως ξελαφρωμενη..Δοκιμασα 4 custom γι αυτον ακριβως τον λογο και διαφορα δεν ειδα,το αντιθετο μαλιστα σε καποιες περιπτωσεις.Αυτο που εχω διαπιστωσει ομως ειναι οτι η πρωτη leaked η ΜΙ6 ηταν γρηγορη,πιο γρηγορη απο τις 4.1.2 σε ολα και απροβληματιστη και ημουν σιγουρος οτι το νοτελι θα απογειωνοταν με την τελικη.Απο εκει κει περα ομως,στις επομενες,η samsung εκανε στροφη και τα εκανε μανταρα,ισως και εσκεμμενα για ευνοητους λογους.Στο δι ταυτα λοιπον,ξαναεβαλα πριν 4.1.2 και νομιζω οτι το κινητο εγινε αεροπλανο.οποτε οτι αλλο και να πω ειναι περιττο. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πατανε πανω στις στοκ samsung 4.3 που,ΝΑΙ,ειναι αργες.Η CM βασιζεται σε καθαρο android και στημενη απο την αρχη.Η slim βασιζεται κι αυτη σε aosp και ειναι και εντελως ξελαφρωμενη..Δοκιμασα 4 custom γι αυτον ακριβως τον λογο και διαφορα δεν ειδα,το αντιθετο μαλιστα σε καποιες περιπτωσεις.Αυτο που εχω διαπιστωσει ομως ειναι οτι η πρωτη leaked η ΜΙ6 ηταν γρηγορη,πιο γρηγορη απο τις 4.1.2 σε ολα και απροβληματιστη και ημουν σιγουρος οτι το νοτελι θα απογειωνοταν με την τελικη.Απο εκει κει περα ομως,στις επομενες,η samsung εκανε στροφη και τα εκανε μανταρα,ισως και εσκεμμενα για ευνοητους λογους.Στο δι ταυτα λοιπον,ξαναεβαλα πριν 4.1.2 και νομιζω οτι το κινητο εγινε αεροπλανο.οποτε οτι αλλο και να πω ειναι περιττο.

 

h Criskelo ειναι καλη γρηγορη ... Ποια 4.1.2 προτεινεις ? να ξερω να δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...