Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με perseus και PhoeniX Rom έβγαλα 3 ημέρες και 12 ώρες με 5.30 ώρες ανοικτή οθόνη. Στο 15% το έβαλα για φόρτιση οπότε είχε να δώσει και άλλο! Την PhoeniX Rom δεν την αλλάζω. Δοκίμασα και την ιταλική και την wanam αλλά ψηφίζω αυτη! Έχει και άπειρες επιλογές κατά την εγκατάσταση!

 

Σε πια έκδοση της Phoenix αναφέρεσαι???

V6.7 end v7.0???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παντως παιδες εδω και πολλη καιρο σταθερος με phoenix πολλη καλη αλλα απορω πως σασ βγαζει 3 μερες και γω με perseus ειμαι αλλα πανω απο 1.5 μερα ποτε καμια ρομ δεν με βγαζει βεβαια σκληρη χρηση και wifi i 3g always on
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ανοικτό wifi και 3g συνέχεια γι αυτό..Με 3g και wifi άντε να βγάλει 2ήμερο. Που και αυτό είναι καλή επίδοση. Φίλοι μου με άλλα κινητά τα φορτίζουν κάθε 12 ώρες όταν τα έχουν ανοικτά. Έχω την v6.7 ακόμα. Απορώ που βλέπω κάποιους στο xda που λένε ότι βγάζουν 10+ ώρες με οθόνη ανοικτή!

Την esanote που τη δοκίμασα δεν μου άρεσε καθόλου το theme της και μου φάνηκε λίγο πιο αργή. Ίσως ήταν και ιδέα μου..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ανοικτό wifi και 3g συνέχεια γι αυτό..Με 3g και wifi άντε να βγάλει 2ήμερο. Που και αυτό είναι καλή επίδοση. Φίλοι μου με άλλα κινητά τα φορτίζουν κάθε 12 ώρες όταν τα έχουν ανοικτά. Έχω την v6.7 ακόμα. Απορώ που βλέπω κάποιους στο xda που λένε ότι βγάζουν 10+ ώρες με οθόνη ανοικτή!

Την esanote που τη δοκίμασα δεν μου άρεσε καθόλου το theme της και μου φάνηκε λίγο πιο αργή. Ίσως ήταν και ιδέα μου..

 

Μαλλον η ιδεα σου θα ειναι... δοκιμασμενες και οι δυο ταυτοχρονα απο το δικο μου και ενος φιλου του μακαρονα ειναι μακραν η καλυτερη και απο μπαταρια με τον Perseus Kernel απλα δεν παιζεται οσον αναφορα το θεμα ειναι καθαρα θεμα γουστου μια και μιλαμε για θεμα ριξτε και μια ματια σε αυτην την ρομ νομιζω οτι εχει το καλυτερο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2119003

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η ιδεα σου θα ειναι... δοκιμασμενες και οι δυο ταυτοχρονα απο το δικο μου και ενος φιλου του μακαρονα ειναι μακραν η καλυτερη και απο μπαταρια με τον Perseus Kernel απλα δεν παιζεται οσον αναφορα το θεμα ειναι καθαρα θεμα γουστου μια και μιλαμε για θεμα ριξτε και μια ματια σε αυτην την ρομ νομιζω οτι εχει το καλυτερο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2119003

Ίσως είναι γιατί δεν άντεξα και πολύ το θέμα της ιταλικής! :P

Πολύ καλό το θέμα της ρομ που έστειλες..! βέβαια ειναι λιγο creepy το προσωπο που έχει στις επαφές! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι γιατί δεν άντεξα και πολύ το θέμα της ιταλικής! :P

Πολύ καλό το θέμα της ρομ που έστειλες..! βέβαια ειναι λιγο creepy το προσωπο που έχει στις επαφές! :lol:

 

Ναι το ρημαδι σε τρομαζει λιγο εαν δεν εχεις φωτογραφια στις επαφες αλλα τα υπολοιπα ολα ειναι τελεια και πολυ ομορφο dialer

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Ακούγεται σαν ανέκδοτο, αλλά κατά τον dev της Esa Note ο Angelom (Abyss kernel) έβγαλε καινούργιο kernel 2.0.1 Finall ο οποίος λέει είναι ο πιο γρήγορος και σταθερός χωρίς κολλήματα!:p

Τον πέρασα για δοκιμή, αλλάζοντας το recovery (τον έχει μαζί με το δικό του) και βλέπουμε...:)

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος perseus...

Όποιος τον βάλει ας μας πει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος perseus...

Όποιος τον βάλει ας μας πει...

 

ναι για καντε τα test drive....

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

ναι για καντε τα test drive....

 

Τον εχω απο την ωρα που βγηκε, ολα μια χαρα..

 

 

 

 

 

Κανα direct link παίζει φιλος;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1927852

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι ειχε βγει η εκδοση 33.και τορα εχει την εκδοση 33.1

 

Ναι δεν ειναι παραξενο..

Link to comment
Share on other sites

Test drive Abyss 2.0.1...

Τον έχω από το πρωί και όλως παραδόξως Κανένα κόλλημα!

Από το μεσημέρι τον έχω και τρέχει από 100Mhz-1974Mhz και ως εκ θαύματος το τηλέφωνο δουλεύει ρολόι και όταν κλείνει η οθόνη πέφτει τον ύπνο του δικαίου...:D

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω απο την ωρα που βγηκε, ολα μια χαρα..

 

 

 

 

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1927852

 

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι με τον Περσέα κερνελ το κινητό δεν λειτουργεί ποτέ με τέσσερις πύρινες;;;;;;;; ή μόνο σε μένα το κάνει;;; το έχει παρατηρήσει άλλος;

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Test drive Abyss 2.0.1...

Τον έχω από το πρωί και όλως παραδόξως Κανένα κόλλημα!

Από το μεσημέρι τον έχω και τρέχει από 100Mhz-1974Mhz και ως εκ θαύματος το τηλέφωνο δουλεύει ρολόι και όταν κλείνει η οθόνη πέφτει τον ύπνο του δικαίου...:D

 

Απο μπαταρια σε σχέση με perseus πως πάει???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια σε σχέση με perseus πως πάει???

 

Νίκο δεν ξέρω, μου τράβηξε ένα κόλλημα μετά από δύο εισερχόμενα mail και με την επανεκκίνηση από 40% βρέθηκε στο 20%. Το μάτιασα μου φαίνεται.:p

Επανέφερα τις αρχικές ρυθμίσεις του κερνελ...δεν είναι για 100Mhz min. το εργαλείο.:)

 

Παιδιά ο καινούργιος Perseus έχει ρύθμιση στα Stweaks να αλλάξουμε το calibration της κλίμακας χρωμάτων...όποιος τον βάλει ας το δοκιμάσει!

Η διαφορά στο μάτι μου είναι πως τα χρώματα είναι πιο φυσικά, χωρίς την έντονη κοκκινωπή απόχρωση που είχαν πριν.:)

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο note έχω custom firmware και έχω flash player αλλά δεν μπορώ να παίξω την σελίδα που θέλω http://www.whatsup.gr/reloadit/ με τίποτα και με τρεις browser που έχω δοκιμάσει dolphin, stock, chrome.χάνω τίποτα και δεν μπορώ να τα καταφέρω;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σε βοηθάω αλλά νομίζω πως εμένα με στοκ browser μου άνοιξε κανονικά και μάλιστα έγραψα και κάτι νούμερα...

Είμαι με Esa Note και Perseus kernel.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για τους....φοβιτσιάρηδες του root και του ''τροποποιημένου status'' ήρθε η απλή λύση.

 

1.Εγκαθιστούμε και ενεργοποιούμε το "Xposed Framework" .apk by rovo89, απο εδω.

2.Εγκαθιστούμε και ενεργοποιούμε το "Samsung SysScope Blaster" module by _TB_TB_ απο εδω.

3.Εγκαθιστούμε το ''triangle away'' .apk απο εδω.

4.''Τρέχουμε'' το triangle away τικάρωντας πρώτα την επιλογή "Allow tracker to run".

 

Πλέον όλα θα γυρίσουν σε official κατάσταση...;)

 

Υ.Γ.Αυτό λειτουργεί επίσης και αν έχουμε custom recovery (είναι ο λόγος που ο μετρητής αρχίζει να μετράει σε κάθε flashαρισμα), απλά σε bootloader mode ο μετρητής θα γράψει ''1''. To status της συσκευής όμως στις ρυθμίσεις θα παραμείνει κανονικό.Αν θέλετε να πουλήσετε τη συσκευή ή να επισκεφθείτε το service (οι μόνοι λόγοι για να έχουμε counter ''0''), απλά περνάτε ένα official firmware μέσω pc odin ή mobile odin και επαναλαμβάνετε τα παραπάνω βήματα.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτο το version ειναι το τελευταιο θα σ ζητησει αντικατασταση βαλτο και λογικα θα σ ανοιγει τα παντα https://www.dropbox.com/s/ry932oue7c29izx/Adobe%20Flash%20Player%20v11.1.115.47.apk
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σε βοηθάω αλλά νομίζω πως εμένα με στοκ browser μου άνοιξε κανονικά και μάλιστα έγραψα και κάτι νούμερα...

Είμαι με Esa Note και Perseus kernel.

 

Άνοιξε με τον stock browser με τους άλλους δεν τρέχει...Ευχαριστώ παιδιά

 

Καινούριος perseus...

Όποιος τον βάλει ας μας πει...

 

Παιδιά να ενημερώσω ότι ο καινούριος σε εμένα μου έδωσε λίγο παραπάνω διάρκεια μπαταρίας από την ακριβώς προηγούμενη έκδοση του

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ενημερώσω ότι ο καινούριος σε εμένα μου έδωσε λίγο παραπάνω διάρκεια μπαταρίας από την ακριβώς προηγούμενη έκδοση του

 

Ποια rom εχεις.γιατι εγω εχω omega το πρωι το εβγαλα απο την φορτηση 9 και τορα 6 ειμαι στο 47% και οχι πολυ χρηση.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να δοκιμασω την amnospherum ετσι απο περιεργεια..Δεν ξερω παιδια αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ γρηγορη..Και απο μπαταρια δειχνει να τα πηγαινει καλα..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στη νεα εκδοση triangle away εχει προστεθεί η επιλογη να κανει reset ο counter σε καθε boot.. Αρα για αυτους που ειναι ροοτ με cwm recovery, μετα απο recovery ο counter μηδενίζεται αυτόματα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...