Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε Σταύρο είσαι Μεγάλος!!!

Επιτέλους το flashing απέκτησε πάλι αξία στο Note 2.

Φαντάζομαι να το δουλέψεις και κανα μήνα το εργαλείο...θα μας το κάνεις αγνώριστο!!!:)

Για εμένα η είσοδός σου στη μαγεία του Note 2 είναι η μεγαλύτερη αναβάθμιση που μπορούμε να έχουμε οι φαν των τροποποιήσεων!:D

Μακάρι να ακολουθούσε και ο StratosGr και η ομάδα θα γινόταν όπως του S3 και παλιότερα του S2...:D

 

Εδώ είμαι :cool:

Τι σας λείπει να το φτιάξουμε :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ είμαι :cool:

Τι σας λείπει να το φτιάξουμε :D

 

Μιας και αρχισαμε.. :shifty:

Ακομα ενα μοντακι που φαγαμε ενα ολοκληρο βραδυ με τον Στρατο να το κανουμε (αυτος εκανε σχεδον ολη την δουλεια)

Full Caller+Auto Call Recorder.

Το μοντακι αυτο αφαιρει τις μπαρες πανω και κατω απο την φωτογραφια και την κανει να φαινεται πιο μεγαλη..(All 4.1.2)

Εχω βαλει μεσα και το Auto Call record που μπορειτε να το ρυθμισετε απο τις ρυθμισεις του dialer..

Για να δουλεψει σε Odex, πρεπει πρωτα να διαγραψετε το αρχειο SecPhone.odex απο το system/app..

 

Download

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/2013-02-08012810_zps3364e4d2.png http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/2013-02-08013850_zps2a0cb291.png

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι :cool:

Τι σας λείπει να το φτιάξουμε :D

 

Τώρα Δέσαμε!!!:D

 

 

 

 

 

Μιας και αρχισαμε.. :shifty:

Ακομα ενα μοντακι που φαγαμε ενα ολοκληρο βραδυ με τον Στρατο να το κανουμε (αυτος εκανε σχεδον ολη την δουλεια)

Full Caller+Auto Call Recorder.

Το μοντακι αυτο αφαιρει τις μπαρες πανω και κατω απο την φωτογραφια και την κανει να φαινεται πιο μεγαλη..(All 4.1.2)

Εχω βαλει μεσα και το Auto Call record που μπορειτε να το ρυθμισετε απο τις ρυθμισεις του dialer..

 

Download

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/2013-02-08012810_zps3364e4d2.png http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/2013-02-08013850_zps2a0cb291.png

 

Καλά είστε Απίστευτοι!!!

Τόσο καιρό ψάχνουμε τις εισαγόμενες μόντες από Xda και τώρα μας τις ρίχνετε στα "μούτρα" στο πιτς φυτίλι:D

(Και χωρίς μεταφορικά:p)

 

Και να συμπληρώσω σε κάποιες προηγούμενες συζητήσεις περί ρουτ και official κατάστασης τηλεφώνου...

Οι δυο σας είστε ένας Πολύ σοβαρός λόγος για να ρουταρουμε το τηλέφωνο!!!

Νά στε καλά ρε παιδιά...Μου φτιάξατε την μέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

@motomoto00, καλώς ήρθες. Πλέον μόνο ο kalagas μένει για να έχουμε 2 απο τους κορυφαίους themers...;)

Στράτο καλώς ήρθες κι εσύ.Πολύ καλή δουλειά....Keep up...;)

 

Μιας και είστε μαζί ελπίζω να συγκεντρώσετε κάπου τα mod για πιο εύκολη πρόσβαση.Επίσης θα ήθελα να έβλεπα να δουλεύετε και πάνω στο XposedFramework μιας που είναι πολύ της μόδας....;)

 

Νέα έκδοση Flash Player:

Flash player update version (11.1.115.37)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@motomoto00, καλώς ήρθες. Πλέον μόνο ο kalagas μένει για να έχουμε 2 απο τους κορυφαίους themers...;)

Στράτο καλώς ήρθες κι εσύ.Πολύ καλή δουλειά....Keep up...;)

 

Μιας και είστε μαζί ελπίζω να συγκεντρώσετε κάπου τα mod για πιο εύκολη πρόσβαση.Επίσης θα ήθελα να έβλεπα να δουλεύετε και πάνω στο XposedFramework μιας που είναι πολύ της μόδας....;)

 

Νέα έκδοση Flash Player:

Flash player update version (11.1.115.37)

 

Ηλία ξεκίνα το ψηστίρι στον kalagas:p

Αν τον καταφέρεις όπως στο Note 1 η ομάδα θα γίνει ασυναγώνιστη!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

@motomoto00, καλώς ήρθες. Πλέον μόνο ο kalagas μένει για να έχουμε 2 απο τους κορυφαίους themers...;)

Στράτο καλώς ήρθες κι εσύ.Πολύ καλή δουλειά....Keep up...;)

 

Μιας και είστε μαζί ελπίζω να συγκεντρώσετε κάπου τα mod για πιο εύκολη πρόσβαση.Επίσης θα ήθελα να έβλεπα να δουλεύετε και πάνω στο XposedFramework μιας που είναι πολύ της μόδας....;)

 

Νέα έκδοση Flash Player:

Flash player update version (11.1.115.37)

 

Είχα αρκετά περιορισμένο χρόνο και δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με το κινητό, παρόλο που το έχω ήδη μία βδομάδα.

Κάποια ψιλομοντάκια τα έκανα ήδη για τη ρομ μου και θα τα βάλω κι εδώ με κάποιες μικροαλλαγές (να τα κάνω να μπαίνουν σε odex και deodex rom, χωρίς να χρειάζεται να σβηστεί τίποτα χειροκίνητα).

Θα είναι τα εξής:

23 toggles.

Μη μετατροπή sms σε mms μετά από 4 μηνύματα και απεριόριστοι παραλήπτες.

Μαμά dialer με προσθήκη εγγραφής και κατάργηση του βαθμιαίου κουδουνίσματος (χωρίς μεγάλη φωτογραφία, μιας και το πόσταρε ήδη αυτό ο motomoto :) ).

Έχω κάνει επίσης την αλλαγή που έκανε και ο motomoto στο "Αρχείο καταγραφής"

Θα δω την έκδοση του motomoto και θα το ποστάρω μόνο στην περίπτωση που είναι το δικό μου πάνω σε πιο καινούρια έκδοση.

4 way reboot.

 

Θα ρίξω και μια ματιά στο framework που είπες, μιας και δε το γνώριζα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

Εφτιαξα ενα mod για το dialer γιατι δε μου αρεσει να πηγαινω την μπαρα προς τ'αριστερα για να κανω κλικ στις επαφες..

Το μονο που αλλαξα ειναι το "Αρχεια κλησεων" το εκανα "Ιστορικο" για να ειναι πιο μικρη η γραμματοσειρα και να μη χρειαζεται να πηγαινεις δεξια η αριστερα την μπαρα..

 

Screenshot πριν και μετα (Τα screenshot ειναι απο το S3, απλα για να δειτε)

Κατεβαζετε το zip και εγκατασταση απο cwm recovery (4.1.2 JB)..

Και καλος σας βρηκα με το καινουριο εργαλειο.. :) (Ετοιμαζω και το νεο Theme (Aroma Installer) για το Note II)

 

Download

 

http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/Screenshot_2013-01-02-17-_zps2da23198.png http://i794.photobucket.com/albums/yy222/motomoto00/Screenshot_2013-01-02-17-45-_zps28708985.png

 

Φιλος...εισαι τεραστιος!!:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Το end call delay επειδή με ρώτησε κάποιος με pm είναι, όταν τελειώσει η κλήση που κάνετε κανονικά ο dialer μετά αργεί χαρακτηριστικα να γυρίσει στη μαμά οθόνη..Με το mod αυτό λοιπόν μειώνουμε το χρόνο σε 0.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που εκτοξεύουν το κινητο μας.

 

Αν όλα αυτά τα έχουμε και για 240dpi θα είναι τέλεια

Link to comment
Share on other sites

(Ετοιμαζω και το νεο Theme (Aroma Installer) για το Note II)

Καλησπερα σε ολους... Εχω χαθει λιγο αλλα οποτε βρισκω χρονο σας διαβαζω... Φιλε μου το θεμα που φτιαχνεις για το note 2 μπορει να μπει σε official rom?? Δεν εχω κανει ουτε root ομως τιποτα

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... Εχω χαθει λιγο αλλα οποτε βρισκω χρονο σας διαβαζω... Φιλε μου το θεμα που φτιαχνεις για το note 2 μπορει να μπει σε official rom?? Δεν εχω κανει ουτε root ομως τιποτα

 

Χωρίς να είμαι βέβαιος δεν δουλεύει σε στοκ καταστάσεις...

Τα παιδιά θα το επιβεβαιωσουν πιστεύω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΛΙΓΟ ΒΟΗΘΕΙΑ επειδη ειχα καποια θεματακια με την ρομ που ειχα περασει ειπα να περασω την ωμεγα 11! την περασα με φουλ wipe και χωρις να κρατησω τα σωστα μπακ απ κ εκανα κ επαναφορα εργαστ. ρυθμισεων! το θεμα μου ειναι οτι στο στοκ launcher εχει το ρολοι αλλα δε δειχνει το εικονιδιο με το πρασινο τοπίο! τι να κανω να ξαναπερασω απτην αρχη την ωμεγα? κ πρεπει να ξανακανω το στησιμο απτην αρχη αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... Εχω χαθει λιγο αλλα οποτε βρισκω χρονο σας διαβαζω... Φιλε μου το θεμα που φτιαχνεις για το note 2 μπορει να μπει σε official rom?? Δεν εχω κανει ουτε root ομως τιποτα

 

Χωρίς ρουτ σίγουρα δεν μπαίνει και μάλιστα θέλει και custom recovery για να περαστεί. Τώρα αν κάνει για odexed roms (δε νομίζω) θα το πει ο Σταύρος.:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αδελφια το θεμα με τον καιρο που εχτιαξε ο φιλος για την οθονη κλειδωματος δεν μπαινει σε official rom? Συγνωμη που δεν εγινα πιο συγκεκριμενος
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Οτι εχω ανεβασει μπαινει και σε odex και deodex(4.1.2), και το θεμα που δεν το ανεβασα ακομα, απλα πρεπει να είστε root...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΛΙΓΟ ΒΟΗΘΕΙΑ επειδη ειχα καποια θεματακια με την ρομ που ειχα περασει ειπα να περασω την ωμεγα 11! την περασα με φουλ wipe και χωρις να κρατησω τα σωστα μπακ απ κ εκανα κ επαναφορα εργαστ. ρυθμισεων! το θεμα μου ειναι οτι στο στοκ launcher εχει το ρολοι αλλα δε δειχνει το εικονιδιο με το πρασινο τοπίο! τι να κανω να ξαναπερασω απτην αρχη την ωμεγα? κ πρεπει να ξανακανω το στησιμο απτην αρχη αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο!

 

Πέρασες custom rom και έκανες επαναφορά εργοστασιακών μετά;

Είσαι τυχερός που έχεις κινητό ακόμα και δεν μπρίκαρε.

Στήσιμο πάλι από την αρχή ,με full wipe .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες custom rom και έκανες επαναφορά εργοστασιακών μετά;

Είσαι τυχερός που έχεις κινητό ακόμα και δεν μπρίκαρε.

Στήσιμο πάλι από την αρχή ,με full wipe .

 

ΕΧΩ ΤΗΝ εντυπωση οτι το εχω ξανακανει ετσι αλλα δεν ειχα θεμα! μα με φουλ wipe σκετο το ειχα κανει το τοπιο εξαφανιστηκε φαινεται η ωρα αλλα δειχνει τη φωτογραφια στον στοκ λαντσερ κ οχι οπως ειπα το τοπιο την επαναφορα την εκανα χωρις το μπακ απ που επρεπε ο πανεξυπνος... αν κ ειχα κρατησει με αντιγραφη αυτα που ηθελα στον υπολογιστη... τωρα η ωμεγα χαθηκε απτο κινητο μετα την επαναφορα οοοταν γυρισω σπιτι την ξανακατεβαζω να την περασω αλλα θα φτιαξει αυτο με το ρολοι ?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

NEA MODS

 

1. 23 toggles mod στην status bar, με ελληνική μετάφραση δική μου. DOWNLOAD

2. 4 way extended power menu Reboot, Hot Boot, Download (Odin Mode), Recovery. DOWNLOAD

3. Dialer χωρίς βαθμιαίο κουδούνισμα και εγγραφή συνομιλίας. DOWNLOAD

4. SMS mod.Δε μετατρέπει σε mms τα μηνύματα μετά τα 4 (νέα τιμή 999) και μαζική αποστολή μηνύματος (999 παραλήπτες από 10). DOWNLOAD

5. Mod μετατροπής των κλήσεων από "Αρχεία Καταγραφής" σε "Ιστορικό" ώστε να μη χρειάζεται scroll στις επικεφαλίδες. DOWNLOAD

 

Όλα τα mods είναι φτιαγμένα σε XXDMA6 4.1.2

Εγκατάσταση από cwm.

Προς το παρόν ΜΗΝ τα δοκιμάσετε σε stock roms.

Enjoy :cool:

 

*Όταν επιλέγουμε επανεκκίνηση μέσα από το 23 toggles ή το 4way, επειδή είναι φτιαγμένα για τη δική μου rom, στο επόμενο μενού επιλογής τρόπου επανεκκίνησης, λέει Pulse ROM, αλλά μη σας ανησυχεί.Δεν έχει καμία επίπτωση.Είναι μόνο οπτικό. :)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Πέρασες custom rom και έκανες επαναφορά εργοστασιακών μετά;

Είσαι τυχερός που έχεις κινητό ακόμα και δεν μπρίκαρε.

Στήσιμο πάλι από την αρχή ,με full wipe .

 

Επειδή στο Note μπορεί να έχω χάσει επεισόδια (νέοπας γαρ!) :rolleyes:

Γιατί η επαναφορά ρυθμίσεων μέσα από μία custom rom να μπρικάρει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο Note μπορεί να έχω χάσει επεισόδια (νέοπας γαρ!) :rolleyes:

Γιατί η επαναφορά ρυθμίσεων μέσα από μία custom rom να μπρικάρει το κινητό;

 

στρατο μαρεσαν πολυ αυτα που εφτιαξες ελπιζω οταν το στησω το κινητο οπως το θελω να βαλω αυτα τα καλουδια σου σευχαριστουμε... κ γω νομιζα οτι δεν μπρικαρει με κατι τετοιο αλλιως δε θα θετα την ψυχικη μ ηρεμια σε κινδυνο χα χα ! μπορεις εσυ η καποιος στο παραπανω προβλημα μ να με βοηθησετε πως να το λυσω αυτο με το ρολοι που δε το εμφανιζει κανονικα?

:shifty:

 

ρε παιδια ειδα τωρα τις φωτο μαλλον εγω ειμαι λαθος ... μαλλον το ρολοι απο οτι ειδα στις φωτο δεν εμφανιζεται οπως στη στοκ την αυθεντικη

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

NEA MODS

 

1. 23 toggles mod στην status bar, με ελληνική μετάφραση δική μου. DOWNLOAD

2. 4 way extended power menu Reboot, Hot Boot, Download (Odin Mode), Recovery. DOWNLOAD

3. Dialer χωρίς βαθμιαίο κουδούνισμα και εγγραφή συνομιλίας. DOWNLOAD

4. SMS mod.Δε μετατρέπει σε mms τα μηνύματα μετά τα 4 (νέα τιμή 999) και μαζική αποστολή μηνύματος (999 παραλήπτες από 10). DOWNLOAD

5. Mod μετατροπής των κλήσεων από "Αρχεία Καταγραφής" σε "Ιστορικό" ώστε να μη χρειάζεται scroll στις επικεφαλίδες. DOWNLOAD

 

Όλα τα mods είναι φτιαγμένα σε XXDMA6

Εγκατάσταση από cwm.

Κάνουν και για stock roms (odexed) και για custom roms (deodexed)

Enjoy :cool:

 

*Όταν επιλέγουμε επανεκκίνηση μέσα από το 23 toggles ή το 4way, επειδή είναι φτιαγμένα για τη δική μου rom, στο επόμενο μενού επιλογής τρόπου επανεκκίνησης, λέει Pulse ROM, αλλά μη σας ανησυχεί.Δεν έχει καμία επίπτωση.Είναι μόνο οπτικό. :)

 

Στρατο σος φλασαρα 23 toggles σε μαμα xxdma6 και δεν Κατεβαίνει η notification bar με τίποτα..Καμια ιδεα ;;

Link to comment
Share on other sites

Στρατο σος φλασαρα 23 toggles σε μαμα xxdma6 και δεν Κατεβαίνει η notification bar με τίποτα..Καμια ιδεα ;;

 

Δεν εμφανίζεται ή δεν κατεβαίνει;

Δοκίμασε να κάνεις wipe cache και wipe dalvik.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζεται ή δεν κατεβαίνει;

Δοκίμασε να κάνεις wipe cache και wipe dalvik.

 

Κ σε μενα το ιδιο...οπως επισης κ σε κλησεις δεν εμφανιζεται τιποτα...μονο ο ηχος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...