Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απότι φαίνεται επειδή δεν πρόκειται να πάρουμε το air command επίσημα , θα αρχίσω τα φλασαρισματα.

Σημαντική ερώτηση.

Είμαι ρουτ με το exynos abuse.Πρόκειται να φλασάρω την prerooted του dr ketan αρχικά με οντιν.

1.Μετά μπορώ να φλασαρω κανονικά το cwm όπως περιγράφεται στον οδηγό του dr ketan ή πρέπει να το φλασάρω τώρα που είμαι στην 4.1.2.

2.Αν μετά την 4.3 φλσαάρω το cwm μετά πρεπει να φλάσάρω πάλι το ρουτ και το bysybox ή όχι;.

 

1. Περνάς το Firmware και μετά βάζεις Custom Recovery.

2. Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

 

Καλό είναι όταν λέτε ότι χρησιμοποιείτε κάποιους οδηγούς να δίνετε και link για να δούμε ποιους εννοείτε.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Η νέα ρομ του sotmax είναι κορυφή. Έφτιαξε και το swype και όλα κομπλέ.

 

τα παραθυρα σε στυλ windows οπως την εικονα πως το κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίξεις το Pop-up του Air Command επιλέγεις το κάτω δεξιά (παράθυρο πένας) μετά σχηματίζεις ένα τετράγωνο η στρόγγυλο κάπου στην οθόνη και εμφανίζετε το παράθυρο με εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίξεις το Pop-up του Air Command επιλέγεις το κάτω δεξιά (παράθυρο πένας) μετά σχηματίζεις ένα τετράγωνο η στρόγγυλο κάπου στην οθόνη και εμφανίζετε το παράθυρο με εφαρμογές.

 

ωραιος ευχαριστω! τελευταια ερωτηση, αυτο εδω λες να λειτουργησει η μπα? λεω να το δοκιμασω το βραδυ που θα παω σπιτι

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ευχαριστω! τελευταια ερωτηση, αυτο εδω λες να λειτουργησει η μπα? λεω να το δοκιμασω το βραδυ που θα παω σπιτι

 

Το έχω δοκιμάσει και δουλεύει τελεία με την sotmax b4 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ολα κομπλέ με την beta 4 sotmax. Δυστυχώς το εχω λιώσει και δεν μπορώ να καταλάβω πως τα πάει με την μπαταρία. Όποιος έχει ολοκληρωμένη άποψη ας μας πει για να δω πως θα πάει και το δικό μου. Ευχαριστώ
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ολα κομπλέ με την beta 4 sotmax. Δυστυχώς το εχω λιώσει και δεν μπορώ να καταλάβω πως τα πάει με την μπαταρία. Όποιος έχει ολοκληρωμένη άποψη ας μας πει για να δω πως θα πάει και το δικό μου. Ευχαριστώ

 

Μου κρατάει 2 μέρες με πολύ πειραγμα(sotmax v4 beta)

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Μου κρατάει 2 μέρες με πολύ πειραγμα(sotmax v4 beta)

 

Να σαι καλα. Απλα θελω να ξέρω ποση ωρα οθόνη βγάζει σε συνδυασμό με τις ώρες εκτός φόρτισης.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μου κρατάει 2 μέρες με πολύ πειραγμα(sotmax v4 beta)

 

Δεν υπαρχει ΠΟΛΥ πειραγμα και 2 μερες μπαταρια μην λεμε επανω σε ενα ενθουσιασμο παρατραβηγμενα εκτος κιαν εσυ εννοεις πειραγμα του να μην πλοηγηθεις.Εαν ειναι ο νοτης 100% και πεις να εξαντλησεις την μπαταρια μεχρι τελους θα σου κρατησει το πολυ 4-5 ωρες:D

Link to comment
Share on other sites

Να περάσω την sotmax V12 beta 4? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206843

 

Έχετε να προτείνεται κάποια άλλη μήπως;

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ sotmax δουλεύω και είναι κομπλέ.. Του έχω αλλάξει τα φώτα σήμερα και δεν μου εμφανίσει κάποιο κόλλημα. Μπορείς να δεις και την Hurricane είναι αρκετά καλή και αυτή
Link to comment
Share on other sites

Εγώ sotmax δουλεύω και είναι κομπλέ.. Του έχω αλλάξει τα φώτα σήμερα και δεν μου εμφανίσει κάποιο κόλλημα. Μπορείς να δεις και την Hurricane είναι αρκετά καλή και αυτή

 

Κατεβάζω τη sotmax v4. Πω ρε παιδιά τι έρωτας είναι το κινητό . Έρχομαι απο xperia Z . Θα το αλλάξω με το Note 4 τώρα :P :lol:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκραζα λόγω μεγέθους και Samsung.. Μέχρι που το κράτησα για μισή ώρα.. Αυτό ήταν δεν θέλει παραπάνω για να σε κάνει να ξεχάσεις τα πάντα.. Έφυγε το nexus 4 την επόμενη ώρα !! Χριστούγεννα με βλέπω για το note 3 :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εβαλα σημερα την CRISKELO V18.

πολυ καλη και γρηγορη με τον speedwizz

AΛΛΑ εχω 2 προβληματακια

α. δεν δουλευει η καμερα μου.. (οταν παταω την καμερα μου λεει σφαλμα καμερας)

β. στις ρυθμισεις συστηματος/κλειδωμα οθονης/επιλογες οθονης κλειδωματος/καιρος, οταν παταω να δειχνει το καιρο στην οθονη κλειδωματος μου λεει " ρυθμισεις διακοπηκε" και κλεινει.

ξερει κανεις φιλος κατι??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εβαλα σημερα την CRISKELO V18.

πολυ καλη και γρηγορη με τον speedwizz

AΛΛΑ εχω 2 προβληματακια

α. δεν δουλευει η καμερα μου.. (οταν παταω την καμερα μου λεει σφαλμα καμερας)

β. στις ρυθμισεις συστηματος/κλειδωμα οθονης/επιλογες οθονης κλειδωματος/καιρος, οταν παταω να δειχνει το καιρο στην οθονη κλειδωματος μου λεει " ρυθμισεις διακοπηκε" και κλεινει.

ξερει κανεις φιλος κατι??

ευχαριστω

 

1 Ξαναφλασαρε

2 Αλλαξε ρομ και μεινε εκει.

3 Διαβασε προσεχτικα τα σχολια του developer τι εχει βαλει-βγαλει (αν και δε νομιζω να εβγαλε την καμερα!!)

4 Αν θες μια καλη rom σταθεροτατη με καλη μπαταρια μεχρι να βγει νεα εκδοση φορα την Android Revolution HD v19.

5 Aν θες καλυτερη μπαταρια ακομα περισσοτερο περνας perseus kernel,ολα οι αλλοι πλην του adam kernel την καταπινουν την μπαταρια.(Για οσους χαιρονται το κινητο τους ολα αυτα,για καποιους που δεν ανοιγουν ουτε wifi ολοι καλοι ειναι)

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα sotmax v4 αλλα δεν μου ανοιγει το Air command . Είναι καποια επιλογη που πρεπει να ενεργοποιησω;;

 

EDIT: To βρήκα , είναι η επιλογή "Εντολή χωρίς επαφή" .

 

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι οτι έχουμε ένα Note 3 με λίγο χειρότερη οθόνη :P

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους είμαι καινουργιος στην παρέα του note εχω το εξης πρόβλημα,έχω περάσει την cm 10.1 stable και 'οταν προσπάθω να συνδεθώ σε wifi απλα δε συνδέεται τα βρίσκει κανονικά δηλώνω το κλειδί αλλα δε συνδεεται μπορει καποιος να βοηθήσει;να προσθέσω οτι στην επισημη ρομ δεν αντιμέτωπησα τετοιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι οτι έχουμε ένα Note 3 με λίγο χειρότερη οθόνη :P

 

Χωρίς να προχωρήσουμε σε περαιτέρω συγκρίσεις των δύο κινητών δες το παρακάτω βίντεο (τα εφτά πρώτα λεπτά) που γίνεται σύγκριση των οθονών και ίσως αλλάξεις γνώμη.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=I8UXj0PeuNk]Note 3: "Mini" Review (Impressions)[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για εφαρμογή που θα μου δείχνει την θερμοκρασία cpu πάνω αριστερά σαν νοτιφικατιον. Ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ΠΟΛΥ πειραγμα και 2 μερες μπαταρια μην λεμε επανω σε ενα ενθουσιασμο παρατραβηγμενα εκτος κιαν εσυ εννοεις πειραγμα του να μην πλοηγηθεις.Εαν ειναι ο νοτης 100% και πεις να εξαντλησεις την μπαταρια μεχρι τελους θα σου κρατησει το πολυ 4-5 ωρες:D

 

Έχεις δίκιο , μόνο πλοήγηση κάνω...(χαχαχαχαχαχαχα)

Άκουσε να δεις φίλε akiss το αν το έχω μόνο για πλοήγηση ή του σβήνω κάθε 3 μέρες το triangle εσένα δε σε νοιάζει...

Είπα τη γνώμη μου για την beta 4 του sotmax...Πες και συ τη δική σου χωρίς να κρίνεις των άλλων μελών τη γνώμη....

Edited by fraris
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να προχωρήσουμε σε περαιτέρω συγκρίσεις των δύο κινητών δες το παρακάτω βίντεο (τα εφτά πρώτα λεπτά) που γίνεται σύγκριση των οθονών και ίσως αλλάξεις γνώμη.

 

Καλα τα εξηγει. Για να κανω δοκιμες μια και ταχω και τα δυο:)

 

 

EDIT: Η νεα leak XXUEMJ2 ερχεται με το Knox boootloader (Knox Void Warranty) οποτε προσοχη οσοι φλασαρετε το καινουργιο Firmware:rtfm::lock:

 

 

Oσοι θελουν το Modem της 4.3 για 4.1.2 εδω----> http://www.crocko.com/9A6843CCE6374C67977927B475982A8E/GT-N7100_XXEMI6_Modem.zip

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ επαιξα λιγο ενα παιχνιδι (wild blood) και απο 98% πηγε 75 % σε 30-40 λεπτα ειναι λογικο η εχω θεμα με την μπαταρια?

Δεν βαζω εξοικ. ενεργειας

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ επαιξα λιγο ενα παιχνιδι (wild blood) και απο 98% πηγε 75 % σε 30-40 λεπτα ειναι λογικο η εχω θεμα με την μπαταρια?

Δεν βαζω εξοικ. ενεργειας

 

λογικοτατο ειναι...τα παιχνιδια ειδικα σαν αυτο καταναλωνουν πολυ μα πολυ μπαταρια,κ ας ειναι κ το note:O

Link to comment
Share on other sites

λογικοτατο ειναι...τα παιχνιδια ειδικα σαν αυτο καταναλωνουν πολυ μα πολυ μπαταρια,κ ας ειναι κ το note:O

 

Αμα ειναι ετσι μενω ησυχος,γιατι ειμαι με revolution hd και δε θελω να βαλω αλλη προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...