Jump to content

[ROM] Omega for Samsung Galaxy Note II


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εμενα μου βγαζει το πρασινο android πεσμενο με ενα κοκκινο τριγωνο με θαυμαστικο στη μεση. Προσπαθω να κανω εγκατασταση της omega αλλα συνεχεια σταματαει και εγω ξαναπαταω να ξεκινησει. Η φαση ειναι οτι ξεκιναει απο εκει που εμεινε. Τι γινεται;

 

Καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα χρειαστηκε να ξανακανω εγκατασταση το CWM αν και το ειχα κανει. Δεν ξερω τι επαθε. Τεσπα τα καταφερα και εχω omega v29 στο galaxy note 2. Κλασσικα ομως ισως και επειδη ηρθα απο Cyanogen και μετα slim rom το touch wiz κανει το τηλ να σερνεται. Ειδα μεσα στην εφαρμογη που εγκατεστησα οταν φλασαρα την rom του omega installer ενα app που εχει διαφορα tweaks και mods.

 

Βρηκα ενα που λεει fast touch wiz το κατεβασα εκανα αυτα που λεει αλλα μου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορει να εγκατασταθει. Το εχει κανει κανεις να μου πει καταρχην αν οντως το κανει πιο γρηγορο και κατ επεκταση αν αξιζει να το κανω;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην χρησιμοποιησε τη επιλογη edit (τροποποιηση) στα μηνυματα και κανε update to προηγουμενο, οχι 3 μηνυματα στη σειρα.

Τελικα χρειαστηκε να ξανακανω εγκατασταση το CWM αν και το ειχα κανει. Δεν ξερω τι επαθε

ναι συμβαινει καποιες φορες αν κατα το περασμα μιας ρομ κατι να παει στραβα. στην περιπτωση σου, το CWM.

 

fast touch wiz
δεν εχω ιδεα δοκιμασε το, δεν χανεις κατι

 

Κανεις δεν το εχει κανει ή ειμαι σε λαθος forum για το support της omega; Παιζει και αυτο.

στο σωστο εισαι απλως μπορει να μην εχει πολυ ανταποκριση στο συγγεκριμενο thread γιατι υπαρχει και αντιστοιχο στο xda

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο για τα 3 ποστ. Λαθος μου.

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Θα κοιταξω xda μπας και βρω κατι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Νέα έκδοση Omega v30 Kit Kat

http://omegadroid.co/samsung-galaxy-note-2-n7100/

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
προσπαθησα να περασω την v30 3 φορες και ενώ όλα πανε καλα στην επανεκινηση που βγενει το ρομποτακι και περπαταει και περπαταει κανει καμια 20αρια χιλιόμετρα κολαει εκει το εχω αφηση μεχρι 5 λεπτα και δεν κανει τιποτα τι να κανω ξερει κανεις ? ευχαριστω πολλη Edited by billis13
billis
Link to comment
Share on other sites

εχουμε ενα τρελο θεμα παιδια.. !! το κινητο ειναι ρουταρισμενο. εχω περασει την τελευταια ρομ omega και συνεχιζει να μου βγαζει αυτο το μηνυμα στην οθονη που βλεπετε οπως και πριν στην στοκ ρομ...!! μην με ρωτατε πως το εβγαλε.. ετσι μου το εφερε φιλος να τον βοηθησω!

εκανα clean install new rom ολα τα wipes cache..το τηλεφωνο φαινετε να λειτουργει κομπλε..αλλα δεν αναγνωριζει την σιμ..! δεν μπορω να βαλω κωδικο pin εννοειται..!

 

αυτο το μαυρο πινακακι με τα κιτρινα γραμματα δεν εξαφανιζετε με τπτ και δεν ξερω τι σημαινει δηλ!

καθε βοηθεια δεκτη ευχαριστω

 

http://s27.postimg.org/52elapfb3/Screenshot_2014_10_09_19_44_18.jpg

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
προσπαθησα να περασω την v30 3 φορες και ενώ όλα πανε καλα στην επανεκινηση που βγενει το ρομποτακι και περπαταει και περπαταει κανει καμια 20αρια χιλιόμετρα κολαει εκει το εχω αφηση μεχρι 5 λεπτα και δεν κανει τιποτα τι να κανω ξερει κανεις ? ευχαριστω πολλη

 

 

Βαλε πιο συγχρονη εκδοση recovery

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Νέα έκδοση Omega v31 Kit Kat

http://omegadroid.co/samsung-galaxy-note-2-n7100/

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την Diamond ROM V5.1 και μου βγήκε άψογη ως τώρα.Το μόνο θέμα που έχω είναι η σύνδεση του bluetooth ακουστικού μου με το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την Diamond ROM V5.1 και μου βγήκε άψογη ως τώρα.Το μόνο θέμα που έχω είναι η σύνδεση του bluetooth ακουστικού μου με το κινητό!

Ραδιοφωνο λειτουργει? Bluetooth με ηχοσυστημα συτοκινητου? Η καμερα ειναι το ιδιο καλη ποιοτικα με την κιτκατ? Απο καταναλωση μπαταριας πως ειναι? Τελος σου αλλαξε καθολου το csc ή παρεμεινε το ιδιο? Συγγνωμη αν σε πρηζω αλλα σκεφτομαι να τη βαλω κι εγω και δεν εχω βρει καποιον αλλο που να την εχει εγκαταστησει, οι περισσοτεροι προτιμουν του δοκτορα.

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο λειτουργεί άψογα, το ίδιο και η camera. Στην κατανάλωση μπαταρίας δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά. Τώρα για bluetooth στο αυτοκίνητο δεν γνωρίζω αλλά αν δεν δουλεύει για το bluetooth ακουστικό που έχω φαντάζομαι λογικά οτι μπορεί να έχει και θέμα με του αυτοκινήτου..Πάντως στο site του developer http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-2/development/rom-diamond-rom-v1-0-super-fast-note-4-t2883130 βλέπω οτι βγήκε και v7.0. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος σε σχέση με την custom.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω desperado. Περασα τη 7.0 πανευκολα και παει αψογα χωρις κανενα bug μεχρι στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

Όμορφα!Χαίρομαι..θα την περάσω και εγώ κάποια στιγμή να δω αν θα φύγει το πρόβλημα συμβατότητας με το bluetooth ακουστικό μου..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα παιδες... εχω ενα ν7100 με 4.3 official, και λογω ρουτ υποθετω δεν με αφηνει να παω σε 4.4.2, να περασω την omega v31? εχει οτι εχει τωρα η συσκευη μου και παραπανω?

εχει θεμα συνδεσης με bloototh h wifi ? σορυ που ρωταω αλλα δεν το εχω ξαναδοκιμασει, επισης καποιος οδηγος αναλυτικος? για σε ενα link (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32251109&postcount=4) αναφερει : Installation Instructions: Boot to recovery and flash Omega , Done, Reboot and enjoy kit kat Omega ,

πως την παιρναμε? την γραφω στην εξωτερικη sd και την πανω εγκατασταση απο εκει η με καποιο odin?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλε αν δεν έχεις ασχοληθεί με custom firmware πριν θες λίγο διάβασμα... Όχι μόνο για την Omega αλλά για όλες τις custom roms.

Το πιο εύκολο νομίζω είναι σε official να χρησιμοποιήσεις odin για να βάλεις twrp (το recovery που λέει το installation instructions)

 

Το που θα σε βολέψει πάντως εξαρτάται από τη χρήση που κάνεις... Αφού είσαι σε 4.3 και χωρίς root λογικά δεν σε ενδιαφέρουν και πολλά tweaks οπότε θα μπορούσες να μείνεις εκεί... Υπόψιν δεν έχω ιδέα αν πλέον υπάρχει τρόπος ενώ είσαι σε knoxed firmware όπως το 4.3 να βάλεις non-official χωρίς να αυξήσεις τον counter (Αυτό αν σε ενδιαφέρει η εγγύηση)

 

P.S @ omega team. Ρε παιδιά γιατί δεν βάζετε permissive kernels στις roms σας? Btw ευχαριστούμε γενικά είμαι fan των rom σας απλά αναγκάστικα να βάλω άλλον kernel (AGNi) για να μπορώ να κάνω mount με eds και cryptonite

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μετα απο 1 μηνα σχεδον στην dn4 αρχισαν προβληματα.... λεω να δοκιμασω την ομεγα... χρειαζεται καποια αλλαγη στον κερνελ? η με την custom recovery μετα τα wipe περναω κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπερα παιδια. ειμαι σε cyanogen 11 και θελω να αλλαξω το modem σε XXUFNG1. που το βρισκω και πως το flashαρω;

Εκτος και αν εχετε να προτεινετε καποιο καλυτερο modem, με καλο σημα και φιλικο προς την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...