Jump to content

[ROM] Omega for Samsung Galaxy Note II


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σευχαρστω πολυ φιλε!! Μια ερωτηση αυτο συνδεεται με wifi?με το router δηλαδη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ακριβως συνδέεται με hdmi με την τηλεοραση και wifi με το κινητο που σημαίνει οτι εχει μικρη καθυστερηση μεχρι να παρει απο το κινητο σημα και να το παει στην συσκευη και μετα με το hdmi στην tv .

Παιχνιδια δεν μπορεις να παιξεις ευκολα .λογω lagg..

Ταινειες και internet οκ..

 

Εχει περιπου 1 με 2 δευτερα καθυστερηση ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη διαβαζω αυτο και εχω προβληματιστει να ξανα παω σε stock rom(εχω την ελλατωματικη eMMC), θα θελα να ρωτησω αν η Omega(ή ο kernel της)εχει καποιο fix-patch γι' αυτο το προβλημα

 

Και εγω εχω το bug. επειδη δεν ξερω καλα αγγλικα τι πρεπει να κανω? Τωρα εχω την omega v11 - UBDLL3

 

Τελικά με τα ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ πέρασα τον kernel perseus (3.0.36-perseus-alpha31) . τώρα μπορώ να ηρεμήσω ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?

Y.Γ. Για να μηνχαθει η εγγύηση πρέπει να έχω το default rom και ας ειναι root η συσκευή ή πρέπει να ειναι και unrooted?

Edited by gotham78
Περασα το perseus
Link to comment
Share on other sites

Για να εισαι καλυμμενος απο την εγγυηση πρεπει να εχεις την stock rom, unrooted και να εχεις μηδενισει τον counter με το Triangle(για να μην φαινεται οτι το ειχες rooted)

και εγω ειμαι σε Omega v11 αλλα δεν ξερω αν η UBLL3 εχει διορθωσει το SDS

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το allshare cast dongle αλλς δεν ξερω αν δουλευει με omega .ξερει κανενας?

 

εγω παντως που ειχα το all share cast οταν ηταν με stock ρομ συνδεοταν κανονικα. οταν εβαλα omega και γενικα custom ρομ δεν συνδεοταν με τιποτα. με το ταμπλετ ομως συνδεοταν με στοκ ρομ ακομα. το εψαξα το θεμα και διαβασα οτι το ειχαν κλαι αλλοι αυτο με custom ρομ γιατι το all share cast διαβασα θελει να εισαι official και οχι modified στο κατασταση συσκευης. δηαλαδη να μην εισαι ροοτ. γιαυτο το λογω εγω το πουλησα παντως. το δοκιμασα και με αλλη συσκευη εκτος του note 2 και εκανα το ιδιο και με ενα s3 το οποιο και αυτο χωρις ροοτ ολα καλα μολις το εκαν ροοτ και εβαζα μια αλλη ρομ τερμα δεν συνδεοταν . μολις το ξαναεκαν official ολα καλα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Για να εισαι καλυμμενος απο την εγγυηση πρεπει να εχεις την stock rom, unrooted και να εχεις μηδενισει τον counter με το Triangle(για να μην φαινεται οτι το ειχες rooted)

και εγω ειμαι σε Omega v11 αλλα δεν ξερω αν η UBLL3 εχει διορθωσει το SDS

 

Δηλαδη δεν ξερει κανεις τελικα τι γινεται. Απλα περιμενουμε ποτε θα τα φτυσει.

 

Χωρις εγγυηση δεν φτιαχνεται ή φτιαχνεται με καποιο ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που διαβασα στο xda λενε οτι οσοι το πηγαν rooted για επισκευη ζητησαν απο 150-350 ευρο.

Δεν ξερω με ποιο σκεπτικο ζητησαν τοσα λεφτα αλλα σε καθε περιπτωση ειναι πολλα!

Για να φτιαχτει αλλιως μεχρι τωρα δεν εχει αναφερθει κατι αλλο εκτος απο samsung service

 

Το SDS συμβαινει χωρις καμια προειδοπηση. ειτε μπει σε sleep ειτε μεινει απο μπαταρια μπορει να το παθει

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που διαβασα στο xda λενε οτι οσοι το πηγαν rooted για επισκευη ζητησαν απο 150-350 ευρο.

Δεν ξερω με ποιο σκεπτικο ζητησαν τοσα λεφτα αλλα σε καθε περιπτωση ειναι πολλα!

Για να φτιαχτει αλλιως μεχρι τωρα δεν εχει αναφερθει κατι αλλο εκτος απο samsung service

 

Το SDS συμβαινει χωρις καμια προειδοπηση. ειτε μπει σε sleep ειτε μεινει απο μπαταρια μπορει να το παθει

 

δεν ειναι ακριβως ετσι.

το SDS μπορει να μην επιτρεψει την συσκευη να ανοιξει ουτε σε download mode, οποτε σε αυτη τη περιπτωση δεν μπορει να εντοπιστει εαν εχει γινει ρουτ. Αρα δεν εχεις προβλημα με την εγγυηση.

σε αλλες περιπτωσεις ομως, η συσκευη καταφερνει να ανοιξει σε download mode, οποτε φαινεται εαν εχει γινει ρουτ και τοτε εχεις προβλημα με την εγγυηση

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη λυση δεν υπαρχει? Προσευχομαστε μην το παθει. Τωρα τι να κανω? Να το γυρισω εργοστασιακα ειναι η καλυτερη λυση πιστευετε?
Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη λυση δεν υπαρχει? Προσευχομαστε μην το παθει. Τωρα τι να κανω? Να το γυρισω εργοστασιακα ειναι η καλυτερη λυση πιστευετε?

 

ειναι σα να λες να μην ξαναβγω στο δρομο γιατι μπορει να με πατησει αυτοκινητο καποια στιγμη :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ειναι σα να λες να μην ξαναβγω στο δρομο γιατι μπορει να με πατησει αυτοκινητο καποια στιγμη :lol:

 

Τελειως ακυρη η παρομοιωση. Φιλικα. Στο δρομο απο μενα εξαρταται αν μπορω να προσεξω ενα μ@..κα οδηγο και να προφυλαχθω. Εδω υπαρχει τροπος να προφυλαχθω απο το bug? Αυτο ρωταω. Απο οτι βλεπω οχι. απλα περιμενουμε.

 

Υ.Γ. εμεις που εχουμε δηλαδη το bug σημαινει οτι θα το παθουμε σιγουρα και αμεσα? γιατι δεν το καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

Τελειως ακυρη η παρομοιωση. Φιλικα. Στο δρομο απο μενα εξαρταται αν μπορω να προσεξω ενα μ@..κα οδηγο και να προφυλαχθω. Εδω υπαρχει τροπος να προφυλαχθω απο το bug? Αυτο ρωταω. Απο οτι βλεπω οχι. απλα περιμενουμε.

 

Υ.Γ. εμεις που εχουμε δηλαδη το bug σημαινει οτι θα το παθουμε σιγουρα και αμεσα? γιατι δεν το καταλαβα

θα προσεξεις, αλλα τα ατυχηματα δεν γινονται μονο απο δικια μας απροσεξια.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

50-50% είναι αστο στην μοίρα του ....

 

Εγω το αφηνω ετσι και οτι γινει ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τι αλλο παρατηρησα? οταν ειχα πρωτο παρει το gs3 ο ηχος στο βιντεο οταν τραβουσα ηταν αθλιος. μετα με καποια updates διορθωθηκε. οταν πηρα το note2 ηταν μια χαρα. τωρα με την omega και το perseus kernel ειναι παλι αθλιος. ξερετε τι μπορει να φταιει? οπως και τοτε ειναι σαν να μην εχει καθολου μπασο αλλα να εχει μονο μεσαια.Αυτο δεν ισχυει κατα την αναπαραγωγη αλλου βιντεο ή mp3. μονο αυτα που τραβαω απο το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για το SDS... Δηλαδή εγώ που έχω:

Type: VTU00M

FwRev: 0xf17 (κι όχι 0xf1)

 

είμαι οκ; Ή απλά δεν αναφέρεται το 7 ( ή κάποιο άλλο νούμερο) στο τέλος γιατί επηρεάζεται πιθανώς ολόκληρη σειρά;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2093599

 

Ετσι οπως τα γραφει μονο το 1 εχει θεμα δεν λεει για την σειρα 1 ...

 

Με το περσαιους κερνελ πολύ λένε οτι ψιλοφιαχτεται το bug .

 

Και μενα 1 λεει ακριβώς το ιδιο που γραφουν και το αφηνω ετσι δεν το ξαναφλασαρω μπας και βρεθει λυση ..

 

Θα δείξει ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2093599

 

Ετσι οπως τα γραφει μονο το 1 εχει θεμα δεν λεει για την σειρα 1 ...

 

Με το περσαιους κερνελ πολύ λένε οτι ψιλοφιαχτεται το bug .

 

Και μενα 1 λεει ακριβώς το ιδιο που γραφουν και το αφηνω ετσι δεν το ξαναφλασαρω μπας και βρεθει λυση ..

 

Θα δείξει ...

 

Δηλαδη το προβλημα μπορει να δημιουργηθει κατα την διαρκεια του φλασαρισματος η απλα μπορει να συμβει οποιαδηποτε στιγμη;

Αυτο να ξεκαθαρισουμε λιγο.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων. Στο θεμα μας τωρα, αν γυρισω σε unroot η samsung δεν εχει καποια επισημη λυση για το προβλημα?

 

Ηλια απο οτι βλεπω τα παιδια σου λενε, οτι σου ειπα και εγω.! το ψαχνεις πολυ το πραγμα. καλα σου ειπε ο φιλος για τον δρομο και τα αυτοκινητα. αστο το τηλεφωνακι και περνα του οτι θελεις. ε και σε ενα χρονο να σου χαλασει, θα τα εχει βγαλει τα λεφτα της, αυτη η κινηταρα. :lol: το μεγαλο μου προβλημα εμενα ειναι αλλο. και δεν μπορω να το λυσω.! στο σταθερο pc που εχω μου βγαζει την παναγια; για να συνδεθει σαν usb το νοτε2. καθε φορα ξαναπερναω τα drivers μου δουλευει για λιγο και μετα παλι τα ιδια. δεν αντεχω αλλο. γνωριζει καποιος καμια λυση.? αυτα ειναι ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αλλο usb καλωδιο αν εχεις το ιδιο μ κανε και μενα ,θυρα usb εχεις δοκιμασει φανταζομαι αλλη?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αλλο usb καλωδιο αν εχεις το ιδιο μ κανε και μενα ,θυρα usb εχεις δοκιμασει φανταζομαι αλλη?

 

κοιταξε, αν δοκιμασω αλλη θυρα μπορει να μου το βρει, για μια φορα και αν. μετα παλι τα ιδια. μου την εχει δωσει. στα λαπτοπ που εχω ομως δεν μου κανει προβλημα, με το ιδιο καλωδιο.!

Link to comment
Share on other sites

για σας από αύριο με το καλό θα είμαι ένας κάτοχος note 2 από 4s και επειδή μου αρέσει να κάνω full customize τα κινητά μου και λέω να βάλω αυτό το rom που φτιάχνει ο φίλος μας εδώ που βλέπω μόνο καλά λόγια αλλά έχω ερώτημα τι διαφορά έχει με τα jb και δηλαδή κάθετε πάνω τους ή τα αλλάζει ολικά? ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με Omega v10 εδώ και πολύ καιρό! Άψογη σε όλα της! Το θέμα Calagas mixed theme φανταστικό.Πολλά μπράβο στους δημιουργούς! Αντιμετωπίζω όμως ένα θεματάκι το οποίο δεν γνωρίζω που οφείλεται! Δεν κρατάει τις προεπιλογές στις εφαρμογές.Με κάθε επανεκκίνηση ρωτάει ποιόν launcher να χρησιμοποιήσει, στο άνοιγμα εικόνων ποια εφαρμογή επιθυμώ κ.τ.λ.Ενώ επιλέγω "πάντα"στο dialogue box με κάθε επανεκκίνηση ξαναρωτάει! Με τον καιρό είναι κουραστικό!! Ξέρει κάποιος που οφείλεται και πως διορθώνεται??

 

Παιδιά επειδή όσο και να έψαξα δεν βρήκα λύση, θα ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει και σε άλλους με custom rom το αντίστοιχο πρόβλημα να μην διατηρούνται οι προεπιλεγμένες εφαρμογές σε κάθε επανεκκίνηση! Φταίει ο τρόπος που έχει γίνει root το κινητό ή είναι κάποια "ιδιομορφία" της custom rom που φοράει τώρα?? (Omega V11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...