Jump to content

Η άποψη σας… για το μέλλον και την πορεία των Windows Phone 8;


DJDB
 Κοινοποίηση

Η άποψη σας… για το μέλλον και την πορεία των Windows Phone 8;  

518 members have voted

  1. 1. Η άποψη σας… για το μέλλον και την πορεία των Windows Phone 8;

    • Η πορεία τους θα είναι εξαιρετική, με εντυπωσιακή εξάπλωση
      262
    • Λίγο-πολύ στα ίδια επίπεδα με τα Windows Phone 7
      202
    • Χειρότερη από την προηγούμενη έκδοση, πλήρης αποτυχία
      24
    • Δεν γνωρίζω/δεν απαντώ
      30


Recommended Posts

Νομιζα οτι η μαχη ειναι android (65%) εναντιων apple(15%),τωρα εσκασε μυτη και το 2%.....:lol:

Ειχα το htc cruise 2 lolite,απο τα πιο κομπακτ και ομορφα κινητα που εχω δει,αλλα απο λογισμικο κτλ το χειροτερο που ειχα.....

windows 6.1 ο ορισμος της χρονοκαθυστερησης και της μη φιλικοτητας προς τον χρηστη.....

Με ολες τις ρομ,με ολα τα σκαλισματα παρεμενε το ιδιο:προβληματικο στην καθημερινη χρηση......

Δεν θα μπω στον κοπο και τα εξοδα να αγορασω ενα λογισμικο που με "φρικαριζε" οσο βελτιωμενο και να ειναι σημερα.

Αν με ηθελε πελατη ας φροντιζει να ειναι σωστο απο την αρχη(βλεπε android)......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζα οτι η μαχη ειναι android (65%) εναντιων apple(15%),τωρα εσκασε μυτη και το 2%.....:lol:

Ειχα το htc cruise 2 lolite,απο τα πιο κομπακτ και ομορφα κινητα που εχω δει,αλλα απο λογισμικο κτλ το χειροτερο που ειχα.....

windows 6.1 ο ορισμος της χρονοκαθυστερησης και της μη φιλικοτητας προς τον χρηστη.....

Με ολες τις ρομ,με ολα τα σκαλισματα παρεμενε το ιδιο:προβληματικο στην καθημερινη χρηση......

Δεν θα μπω στον κοπο και τα εξοδα να αγορασω ενα λογισμικο που με "φρικαριζε" οσο βελτιωμενο και να ειναι σημερα.

Αν με ηθελε πελατη ας φροντιζει να ειναι σωστο απο την αρχη(βλεπε android)......

 

Δεν είναι το ίδιο λειτουργικό βελτιωμένο... Είναι ένα επανασχεδιασμένο απο την αρχή λειτουργικό έτοιμο να πάρει το μερίδιο που του αναλογεί στην πίτα. Είναι θέμα χρόνου να περάσει το ios για αρχή και μετά να κονταροχτυπιέται με το android. Εδώ θα είμαστε και θα το βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο λειτουργικό βελτιωμένο... Είναι ένα επανασχεδιασμένο απο την αρχή λειτουργικό έτοιμο να πάρει το μερίδιο που του αναλογεί στην πίτα. Είναι θέμα χρόνου να περάσει το ios για αρχή και μετά να κονταροχτυπιέται με το android. Εδώ θα είμαστε και θα το βλέπουμε.

 

Δεν με κερδισε ποτε,θελει να με κερδισει τωρα λεγοντας "κοιτα,σου πουλαγαμε τραγικο προιον,αλλα τωρα ειναι πολυ καλο"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι η μαχη ειναι android (65%) εναντιων apple(15%),τωρα εσκασε μυτη και το 2%.....:lol:

Ειχα το htc cruise 2 lolite,απο τα πιο κομπακτ και ομορφα κινητα που εχω δει,αλλα απο λογισμικο κτλ το χειροτερο που ειχα.....

windows 6.1 ο ορισμος της χρονοκαθυστερησης και της μη φιλικοτητας προς τον χρηστη.....

Με ολες τις ρομ,με ολα τα σκαλισματα παρεμενε το ιδιο:προβληματικο στην καθημερινη χρηση......

Δεν θα μπω στον κοπο και τα εξοδα να αγορασω ενα λογισμικο που με "φρικαριζε" οσο βελτιωμενο και να ειναι σημερα.

Αν με ηθελε πελατη ας φροντιζει να ειναι σωστο απο την αρχη(βλεπε android)......

 

φιλε μου συγκρίνεις ένα λειτουργικό που έτρεχε σε κάτι 400αριδες επεξεργαστές με ένα λειτουργικό που ακομα και σε 4πυρινους λαγκαρει.Συμφωνω πως τα wm δεν ήταν και ότι καλύτερο. Αλλά ότι σχέση έχουν τα wm με το αντροιτ άλλη τόση σχέση έχουν τα Wp με τα wm. Είναι προφανές πως δεν δουλεψες WP. Προσωπικά έχω και αντροιτ νεξους 7.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5_sales_prediction_for_the_weekend_set_at_8_million-news-4842.php

 

Αυτοί οι αριθμοί δε χτυπιούνται μάγκες.

Δυστυχώς ή ευτυχώς!

 

http://news.cnet.com/8301-17938_105-57518019-1/iphone-5-say-hello-to-scuffgate/

 

Και αρχίσαν αμέσως τα όργανα!

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι η μαχη ειναι android (65%) εναντιων apple(15%),τωρα εσκασε μυτη και το 2%.....:lol:

Ειχα το htc cruise 2 lolite,απο τα πιο κομπακτ και ομορφα κινητα που εχω δει,αλλα απο λογισμικο κτλ το χειροτερο που ειχα.....

windows 6.1 ο ορισμος της χρονοκαθυστερησης και της μη φιλικοτητας προς τον χρηστη.....

Με ολες τις ρομ,με ολα τα σκαλισματα παρεμενε το ιδιο:προβληματικο στην καθημερινη χρηση......

Δεν θα μπω στον κοπο και τα εξοδα να αγορασω ενα λογισμικο που με "φρικαριζε" οσο βελτιωμενο και να ειναι σημερα.

Αν με ηθελε πελατη ας φροντιζει να ειναι σωστο απο την αρχη(βλεπε android)......

 

Οτι δηλαδη το android ηταν τζιτζι απο τις πρωιμες εκδοσεις, ε..;

(που ειναι και το ιδιο λειτουργικο με τωρα, ενω τα Windows MOBILE ειναι αλλο OS απο τα Windows PHONE)

 

Σεβαστη η αποψη σου να μη σου αρεσουν τα wp, αλλα μη λεμε και οτι θελουμε βασιζομενοι σε κατι εντελως ασχετο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι θα πάνε σαφώς καλύτερα από τα Windows 7.5, αλλά δεν θα μπορέουν να χτυπήσουν σημαντικά το iOS6 και το Android για έναν και μόνο λόγο: άργησαν πολύ να βγουν στην αγορά. Ο κόσμος έχει εξοικιωθεί με το Android και το iOS, και δύσκολα θα μετοικίσει σε άλλο OS. Αν και τα WP είναι πολύ γρήγορα και σταθερά σαν OS.
Link to comment
Share on other sites

Οτι δηλαδη το android ηταν τζιτζι απο τις πρωιμες εκδοσεις, ε..;

(που ειναι και το ιδιο λειτουργικο με τωρα, ενω τα Windows MOBILE ειναι αλλο OS απο τα Windows PHONE)

 

Σεβαστη η αποψη σου να μη σου αρεσουν τα wp, αλλα μη λεμε και οτι θελουμε βασιζομενοι σε κατι εντελως ασχετο...

 

Το android έχει αλλάξει από το πχ 1.6 μεχρι το 4.1 τρελλά. Μη λέμε ασχετα πράγματα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αν και λατρης του iOS και της Apple ξεκινησα οσο και οι περισσοτεροι της ηλικιας μου απο τα WM (δεν μπορεσα ποτε να θεωρησω smartphone OS το Symbian). Και οι φιλοι του Android που εχουν σαν ναο το γνωστο XDA γνωριζουν οι περισσοτεροι οτι ειναι παιδι των WM. Για μενα τα WP δειχνουν να εχουν 2 σοβαρα πλεονεκτηματα, εχουν την σταθεροτητα ενος πιο κλειστου λειτουργικου σαν το iOS οπου και παλι μπορεις να κανεις τα παντα αλλα το λειτουργικο δεν γινετε λαϊκη της τεταρτης απο τον καθε developer με αποτελεσμα τα γνωστα η ταδε εφαρμογη τρεχει στο δικο μου android αλλα στου φιλου μου crasharei και το αλλο προτερημα ειναι οτι για τους developers θα ειναι ενα πιο οικειο λειτουργικο. Οσο και αν ακουστει τρελο και παρολη την τρελα με το Android πιστευω οτι το Android θα εχει την καταληψη των παλιων WM τα οποια παραηταν ανοιχτα και αυτος ειναι και ο κυριως λογος που ποτε δεν καταφερφα να εχω μια σταθερη και αξιοπιστη ROM σε αυτα. Πιστευω οτι το μελλον ειναι τα WP εφοσον οι προγραμματιστες ασχοληθουν μαζι τους και περασουν το τεραστιο πληθος εφαρμογων του Android και του iOS και μαλιστα με την σταθεροτητα του iOS μιας και τα WP ειναι ενα πιο κλειστο λειτουργικο κατι το οποιο σε αντιθεση με πολλους πιστευω οτι ειναι περισσοτερο προτερημα παρα μειονεκτημα.

Προσωπικη εκτιμηση παντα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα τα πάνε καλύτερα από τα 7, δεν βρίσκω το γιατί να τα πάνε εξαιρετικά ... Βοηθάει μεν το γεγονός ότι από πίσω είναι η MS, αλλά και πάλι, στο τιμόνι αυτής της εταιρίας είναι ένα fanboy της, κάποιος τελείως ανίκανος για επιχειρηματική απόφαση, όχι κάποιος σοβαρός CEO ... Από την άλλη, η περίφημη ενοποίηση υποτίθεται θα έκανε καλύτερο λειτουργικό τα WP8, όχι να κάνει χειρότερα τα W8 για να πέσει στο επίπεδο των WP8 ...

 

Υ.Γ. Πραγματικά, πόσο αστεία μπορεί να είναι η τελευταία επιλογή ?????? Φυσικά κανένας δεν γνωρίζει, εκτός και αν ήρθε από το μέλλον .... Αλλά "δεν απαντώ" ????? Δεν θέλω να καταλήξω σε ατάκες του House MD, κυρίως γιατί μου αρέσει το forum, αλλά λίγη σκέψη παραπάνω πριν βάλουμε τις επιλογές ρε παιδιά :lol: !!!!!!!

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να υπάρχει και μια πιο μέση επιλογή... Ότι θα τα πάνε αρκετά καλύτερα απο τα wp7 ειναι σίγουρο. Αυτό δεν σημαίνει οτι η πορεία τους θα είναι εξαιρετική κ.λ.π....
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με το κινητο που εχεις, ο dialer μπορει να κανει απο 2 δευτερολεπτα (GN) μεχρι 4-5 (s3) ή και 6-7 (defy+)

Οσο για το λαγκ , ειναι κυριως στους launchers και στον browser.

Στους lanchers μονο ο tsf δεν χει λαγκ, ολοι οι αλλοι....

Στον browser τα πραγματα διορθωθηκαν σε μεγαλο βαθμο με την 4.0 και με την 4.1 ακομη περισσοτερο. Εχει ομως δρομο ακομα.

Μην υποβαθμιζεις παντως το θεμα του λαγκ. Τα specs αυτο ακριβως προσπαθουν να θεραπευσουν, το λαγκ. Και ενω οι συσκευες με android εχουν τα πιο δυνατα specs, ταυτοχρονα εχουν και το περισσοτερο λαγκ, συγκριτικα με τα αλλα λειτουργικα.

Μήπως αυτό οφείλεται στις πολυ περισσότερες δυνατότητες τις οποίες αν αφαιρέσεις ώστε να έλθει στα ισα με τον ανταγωνισμό θα εκλείψουν εντελώς?

Για τον browser πάντως απο τον καιρό του Sii με 2.3.4 που κυκλοφόρησε, δεν έχουμε ξαναδεί lag. Ισως οφείλεται σε εμπειρίες σου απο άλλες συσκευές.

Για μένα μεταξύ κορυφαίων συσκευών δεν υπάρχουν εμφανή εμπόδια η προβλήματα ικανά να σε σπρωξουν σε κάτι άλλο πέρα απο τις προσωπικές προτιμήσεις.

Εγώ στην επιλογή συσκευής βάζω κάτω αυτά που κάνω όλη μέρα και κάθε μέρα. Αν διαπιστώσω οτι με κάποια συσκευή η λειτουργικό τα κάνω καλύτερα θα το προτιμήσω.

Γι αυτό έχω σκοπό να παρακολουθήσω απο κοντά τα WP8. Σαν συσκευές διαθέτουν τα χαρακτηριστικά που θέλω. Αν και το λειτουργικο εξασφαλίζει το ίδιο, θα το δοκιμάσω σίγουρα κάποια στιγμή.

Εδώ υπάρχει μεγάλη ποικιλία συσκευών και κάνει τα πράγματα πολυ πιο εύκολα στην τελική επιλογή σε σχέση με το iOS.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με το κινητο που εχεις, ο dialer μπορει να κανει απο 2 δευτερολεπτα (GN) μεχρι 4-5 (s3) ή και 6-7 (defy+)

 

Είσαι λίγο υπερβολικός. Έχω NS, GN και defy. Την πρώτη φορά έχει ένα lag σαφώς, μετά όμως είναι έτοιμος ο dialer κάθε φορά. Το defy με στοκ ρομ και cyanogen 2.3 δεν είχε τέτοιο πρόβλημα που λες 6-7 δευτερολέπτων. Για το S3 δεν έχω άποψη. Επίσης αυτό το lag εμφανίστηκε με την ICS, όπου στη JB ψιλοέφτιαξε.

 

Εμένα προσωπικά δεν μ' ενοχλεί αυτό το μικροlag που μπορεί να παρουσιάσει το κινητό, που όσο να ναι δεν έχει καμία σχέση με προηγούμενες εκδόσεις android και πρέπει πραγματικά να είναι το κύριο μέλημα κάποιου για να το προσέξει και να τον εμποδίζει να κάνει τη δουλειά του. Όπως λέει κι ο Te_salat την δουλειά μου την κάνω πιο γρήγορα και ολοκληρωμένα αυτή τη στιγμή με android. Ιδίως όταν δεν έχω υπολογιστή για μέρες κανένα άλλο λειτουργικό δεν μπορεί να αντικαταστήσει τόσο καλά την έλλειψή του.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως η επιτυχια , η αποτυχια των wp8 θα καθοριστει σε πρωτο βαθμο απο τους developers και σε δευτερο βαθμο απο την υποστηριξη των κατασκευαστων. Μπορει αρκετοι απο εμας να αντιπαθουμε τον balmer (βαζω κ τον εαυτο μου), αλλα και μονο που φωναξε 14 φορες •developers• επι σκηνης δειχνει ποσο τους εχει αναγκη καθε ΟS.

Ας μην ξεχναμε πως η επιτυχια του iOS προηλθε κυριως απο τους developers και απο την διαθεση της apple να τους στηριξει.Ελαχιστους τους ενδιεφερει αν κρατανε ενα κλειδωμενο λειτουργικο. Αλλωστε οπως ανεφερε ο ιδιος ο cook, καθε iOS συσκευη εχει μεσο ορο γυρω στις 100 εγκατεστημενες εφαρμογες.

 

Ωστοσο η m$ χειριστηκε πολυ εξυπνα το παιχνιδι, καθως τα wp8 θα μοιραζονται τον ιδιο πυρηνα με τα windows 8, δηλαδη καθε εφαρμογη των wp8 θα τρεχει κ σε windows 8, κ το αντιστροφο.

Επισης πολυ σημαντικο ειναι το οτι η ms πλεον επιτρεπει στους game developers, την αναπτυξη native κωδικα σε c++ ωστε να γινεται πολυ ευκολα compile.

Θεωρω πως η ms βαδιζει στον σωστο δρομο και με την βοηθεια των developers ισως καταφερει αργα κ σταθερα να ξεπερασει το ποσοστο του iOS (για android ουτε λογος :p).

Link to comment
Share on other sites

Αν και υπάρχει χώρος για πωλήσεις σε όλο τον κόσμο, νομίζω ότι η μήλοεταιρεία και η Google θα έχουν το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς μακράν.

 

Αν η συμμαχία των W8 επιφυλάσσει στον εαυτό της την τρίτη και κατά ιδρωμένη θέση, είναι δικαίωμα της. Αυτό όμως θέλει;

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με το κινητο που εχεις, ο dialer μπορει να κανει απο 2 δευτερολεπτα (GN) μεχρι 4-5 (s3) ή και 6-7 (defy+)

Οσο για το λαγκ , ειναι κυριως στους launchers και στον browser.

Στους lanchers μονο ο tsf δεν χει λαγκ, ολοι οι αλλοι....

Στον browser τα πραγματα διορθωθηκαν σε μεγαλο βαθμο με την 4.0 και με την 4.1 ακομη περισσοτερο. Εχει ομως δρομο ακομα.

Μην υποβαθμιζεις παντως το θεμα του λαγκ. Τα specs αυτο ακριβως προσπαθουν να θεραπευσουν, το λαγκ. Και ενω οι συσκευες με android εχουν τα πιο δυνατα specs, ταυτοχρονα εχουν και το περισσοτερο λαγκ, συγκριτικα με τα αλλα λειτουργικα.

 

Αυτή τη στιγμή έχω δίπλα μου το SGSII με 4.0.3 android και αυτά που λες στη καμία όμως. Επίσης, να επισημάνω ότι ο browser του SGSII που γνωρίζω, είναι εντελώς smooth (αφού παίζει με hardware acceleration) από απο το 2.3.x , οπότε τι ακριβώς συζητάμε δεν ειμαι σίγουρος. Σε ότι αφορά το dialer lag που λες, στη τελική, υπάρχουν και dialers που κάποιος μπορεί να πάρει ειτε τσαμπα είτε με ελάχιστο κόστος από το play και αυτό ακόμα το πρόβλημα λύνεται (!).

Τέλος σε ότι αφορά τους launchers, προσωπικά παίζω με NOVA και δεν βλέπω ρε παιδιά κάποιο lag, κανένας από σας;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

ταπεινή μου άποψη είναι ότι αυτή η συμβατότητα WP8 και W8 θα βοηθήσει σίγουρα την MS να πάρει μερίδιο αγοράς. Φυσικά θα πάρει καιρό, τέτοια πράγματα δεν γίνονται από τη μια μέρα στην άλλη. Εγώ βλέπω πάντως συνέργειες μεταξύ επικοινωνίας laptop-Κινητού (πχ. ίδιες εφαρμογές) και η MS είναι σε θέση πλέον να τις αξιοποιήσει καλύτερα από οποιονδήποτε αφού είναι ο βασιλιάς του pc environment. Κανείς δεν μπορεί να προβλέψει την επιτυχία του WP8 αλλά η είσοδος samsung-htc διασφαλίζει ότι τουλάχιστον από Hardware θα υπάρχουν συσκευές high end που δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από ios/android.

 

έχω iphone 4 τώρα και μάλλον θα είχα ήδη πάρει το GS3 αλλά περιμένω να δω τα reviews από WP8 πριν προχωρήσω σε αγορά

Link to comment
Share on other sites

εγω δε ψηφισα γιατι θα ψηφιζα την επιλογη : Καλυτερα απο τα windows 7 (για φορητες συσκευες μιλωντας) αλλα δε βλεπω να εχουν πολυ μεγαλυτερη εξαπλωση απο τα windows 7, 7.8 κτλ
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως θα εχει μεγαλη ανοδο σαν λειτουργικο αυτη τη χρονια.:)
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σίγουρα θα έχουν άνοδο τα wp8 μιας που έρχεται η νέα έκδοση και αρκετές επιλογές στην αγορά. Πολύ σημαντικό είναι ότι πέρα από Nokia έχουμε πολύ καλές επιλογές από HTC & feature Samsung και φυσικά θα δούμε κι άλλες επιλογές στο κοντινό μέλλον. Δεν νομίζω όμως ότι θα φτάσουν iOS και Android τουλάχιστον σύντομα. Να δούμε πως θα τα πάνε λοιπόν ;)
Link to comment
Share on other sites

Ωστοσο η m$ χειριστηκε πολυ εξυπνα το παιχνιδι, καθως τα wp8 θα μοιραζονται τον ιδιο πυρηνα με τα windows 8, δηλαδη καθε εφαρμογη των wp8 θα τρεχει κ σε windows 8, κ το αντιστροφο.

Επισης πολυ σημαντικο ειναι το οτι η ms πλεον επιτρεπει στους game developers, την αναπτυξη native κωδικα σε c++ ωστε να γινεται πολυ ευκολα compile.

Θεωρω πως η ms βαδιζει στον σωστο δρομο και με την βοηθεια των developers ισως καταφερει αργα κ σταθερα να ξεπερασει το ποσοστο του iOS (για android ουτε λογος :p).

 

Όχι δεν έχουν τον ίδιο πυρήνα.

Όχι δε θα τρέχει ότι υπάρχει στο w8 και σε wp8.

Μα πού τα διαβάζετε αυτά τα πράγματα; :confused:

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω δίπλα μου το SGSII με 4.0.3 android και αυτά που λες στη καμία όμως. Επίσης, να επισημάνω ότι ο browser του SGSII που γνωρίζω, είναι εντελώς smooth (αφού παίζει με hardware acceleration) από απο το 2.3.x , οπότε τι ακριβώς συζητάμε δεν ειμαι σίγουρος. Σε ότι αφορά το dialer lag που λες, στη τελική, υπάρχουν και dialers που κάποιος μπορεί να πάρει ειτε τσαμπα είτε με ελάχιστο κόστος από το play και αυτό ακόμα το πρόβλημα λύνεται (!).

Τέλος σε ότι αφορά τους launchers, προσωπικά παίζω με NOVA και δεν βλέπω ρε παιδιά κάποιο lag, κανένας από σας;

 

Δεν ξέρω για αλλά, αλλά o dialer του ios είναι το τελευταίο πράγμα που θα έπρεπε να είναι περήφανη η apple. Όπως και σε πολλά αλλά στο ios, η αναζήτηση η κλήση ή η αποστολή μηνύματος είναι πίσω από διάφορα άχρηστα κλικ. Όχι ότι o στοκ του Android είναι καλύτερος, αλλά τουλάχιστον έχεις τη δυνατότητα να τον αλλάξεις.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό οφείλεται στις πολυ περισσότερες δυνατότητες τις οποίες αν αφαιρέσεις ώστε να έλθει στα ισα με τον ανταγωνισμό θα εκλείψουν εντελώς?

Για τον browser πάντως απο τον καιρό του Sii με 2.3.4 που κυκλοφόρησε, δεν έχουμε ξαναδεί lag. Ισως οφείλεται σε εμπειρίες σου απο άλλες συσκευές.

Για μένα μεταξύ κορυφαίων συσκευών δεν υπάρχουν εμφανή εμπόδια η προβλήματα ικανά να σε σπρωξουν σε κάτι άλλο πέρα απο τις προσωπικές προτιμήσεις.

Εγώ στην επιλογή συσκευής βάζω κάτω αυτά που κάνω όλη μέρα και κάθε μέρα. Αν διαπιστώσω οτι με κάποια συσκευή η λειτουργικό τα κάνω καλύτερα θα το προτιμήσω.

Γι αυτό έχω σκοπό να παρακολουθήσω απο κοντά τα WP8. Σαν συσκευές διαθέτουν τα χαρακτηριστικά που θέλω. Αν και το λειτουργικο εξασφαλίζει το ίδιο, θα το δοκιμάσω σίγουρα κάποια στιγμή.

Εδώ υπάρχει μεγάλη ποικιλία συσκευών και κάνει τα πράγματα πολυ πιο εύκολα στην τελική επιλογή σε σχέση με το iOS.

 

Είσαι λίγο υπερβολικός. Έχω NS, GN και defy. Την πρώτη φορά έχει ένα lag σαφώς, μετά όμως είναι έτοιμος ο dialer κάθε φορά. Το defy με στοκ ρομ και cyanogen 2.3 δεν είχε τέτοιο πρόβλημα που λες 6-7 δευτερολέπτων. Για το S3 δεν έχω άποψη. Επίσης αυτό το lag εμφανίστηκε με την ICS, όπου στη JB ψιλοέφτιαξε.

 

Εμένα προσωπικά δεν μ' ενοχλεί αυτό το μικροlag που μπορεί να παρουσιάσει το κινητό, που όσο να ναι δεν έχει καμία σχέση με προηγούμενες εκδόσεις android και πρέπει πραγματικά να είναι το κύριο μέλημα κάποιου για να το προσέξει και να τον εμποδίζει να κάνει τη δουλειά του. Όπως λέει κι ο Te_salat την δουλειά μου την κάνω πιο γρήγορα και ολοκληρωμένα αυτή τη στιγμή με android. Ιδίως όταν δεν έχω υπολογιστή για μέρες κανένα άλλο λειτουργικό δεν μπορεί να αντικαταστήσει τόσο καλά την έλλειψή του.

 

Συμφωνούμε ως προς το ότι δεν είναι το Α και το Ω και ο καθένας κρίνει με βάση τις καθημερινές του ανάγκες. :)

Το defy συνήθως είναι άκρως εκνευριστικό (μιλάω για στοκ ρομ, απλά ρουταρισμένη). Θα το είχα πετάξει σε κανένα τοίχο, αλλά..... λυπάμαι τον τοίχο. Βλέπεις, έχει άλλα χαρίσματα σαν συσκευή.;)

Το GN είναι σούπερ και δεν έχω κανένα swπαράπονο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχουν τον ίδιο πυρήνα.

Όχι δε θα τρέχει ότι υπάρχει στο w8 και σε wp8.

Μα πού τα διαβάζετε αυτά τα πράγματα; :confused:

φυσικα και εχουν τον ιδιο πυρηνα winruntime σε αντιθεση με τα ce wp7.x

 

ελεος με τις βλακιες. ιδιες εφαρμογες δε θα τρεχουν αλλα πραγματικα η ευκολια του ιδιου πυρηνα κανει το porting πανευκολο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...