Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6170


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ 6170 ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ, (VODAFONE GR)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Παιδιά ειλικρινά δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό φόρουμ αλλά έχω μπερδευτεί με τόσα πολλά :O .

Έχω ένα πρόβλημα με το ΝΟΚΙΑ 6170 - συγκεκριμένα η μικρή (εξωτερική οθόνη) σβήνει ή δε λειτουργεί κανονικά. Μου το χει κάνει αρκετές φορές αλλά φτιάχνει άν το σβήσω και το ανοίξω ξανά. Το έχω γύρω στους 6 μήνες περίπου και μια φίλη μου παρατήρησε κι εκείνη το ίδιο πρόβλημα με το δικό της 6170 μετά τους 6 μήνες .

Αυτό σημαίνει ότι θα τα φτύσει σιγά σιγά ή είναι συμπτωματικό? Και κάτι γενικό: δεν είχα ποτέ πριν κινητό "αχιβάδα" και κάποιος μου είπε ότι είναι λογικό να έχει χαλάσει η οθόνη μου γιατί οι αχιβάδες είναι πιο ευαισθητες από τα άλλα κινητά και χαλάνε εύκολα από το άνοιξε-κλείσε. Ισχύει ή είναι βλακεία?

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ερώτηση προς όποιον έχει το Νόκια 6170 ή 7270. Ξέρω ότι έχουν το ίδιο μενού.

Στα Σταλθέντα, σε αντίθεση με άλλα Νόκια που είχα (5100, 6100) τα sms δεν εμφανίζονται από το πιο πρόσφατο στο παλαιότερο αλλά το αντίστροφο ή και κάποιες φορές τυχαία.

Έχω τη V. 03.24.

Έτσι είναι γενικώς σε αυτά τα τηλέφωνα ή όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Έχω ένα 6170 και όταν καλεί κάποιο νούμερο, δεν ακούγεται καθόλου ο ήχος της κλήσης. Μόνο όταν απαντήσει κάποιος καταλαβαίνεις οτι τον κάλεσες!

Επίσης, στα τετραψήφια (WIND), δεν ακούγεται καθόλου η ηχογραφημένη συνομιλία.

Σε άλλα κινητά, η SIM δουλεύει κανονικά.

Φταίει κάποια ρύθμιση ή μήπως είναι βλάβη του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Επειδη εχω βρει ενα 6170 και μ' αρεσει και σκεφτομαι να το παρω θα ηθελα να μαθω ποση μνημη εχει και αν παιζει mp3 (ενα μικρο κομμενο για ηχο κλησης οχι ολοκληρα τραγουδια).

Ποσο ειναι μια καλη τιμη για το τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Χωράει κανα δυο τραγούδια.

Μπορεί να παίξει Mp3 αλλά μη φανταστείς, είναι παλιό τηλέφωνο, απλά έχει πολύ χαμηλό SAR.

Για μένα 30-40 και πολλά είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωράει κανα δυο τραγούδια.

Μπορεί να παίξει Mp3 αλλά μη φανταστείς, είναι παλιό τηλέφωνο, απλά έχει πολύ χαμηλό SAR.

Για μένα 30-40 και πολλά είναι.

 

Δηλαδη 20 που το βρησκω ειναι πολυ καλα; Κατι αλλο επειδη ειμαι λατρης των παλιων ΝΟΚΙΑ και επειδη εχει κατι μικροχτυπηματακια υπαρχουν ανταλλακτικα να τα αλλαξω;

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις για original ανταλλακτικά μάλλον θα τα πληρώσεις περισσότερο από το τηλέφωνο..

 

Ορίστε ένα παράδειγμα Genuine Nokia 6170 Metal Grade A Replacement Housing Cover

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο. Το τηλεφωνο και γενικα τα νοκια της ιδιας σειρας ειναι συμβατα με το pc suite; Να κανουμε κανα συγχρονισμο επαφων και μηνυματων. Η μηπως ζηταω πολλα;:D
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις συγχρονισμό χρησιμοποιώντας υπέρυθρες ή καλώδιο data (για pop-port αν θυμάμαι καλά). Δυστυχώς το τηλέφωνο δεν έχει bluetooth. Για περισσότερα τσέκαρε το support της Nokia εδώ.

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...