Jump to content

[iOS 6] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone - iPad


galanoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πληροφοριακά πάντως, το jailbreak στην έκδοση αυτή ειναι tethered.

που σημαίνει οτι δεν πρέπει να σου κλείσει απο μπαταρία ή να μην κάνεις reboot, γιατι μετά θα πρέπει να το συνδεσεις στον υπολογιστή και να τρέξεις εκ νέου το redsnow. το τηλέφωνο θα λειτουργεί βέβαια κανονικά, απλά δεν θα σου ανοίγει το safari και το cydia.

Nαι σωστος!!:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια τα φωτα σας! θέλω να κανω επανεγκατασταση τον cydia στο iphone 5 μου. Αρχικά ήθελα να το κανω με restore στην ιδια εκδοση 6,0,2 αλλά δεν μπορω να βγαλω ακρη με το σφαλα 3194. προσπαθησα να το κανω reinstall με τον evansion αλλά κάτι παίζει με τα ρεπος. καμιά ιδεα;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας! θέλω να κανω επανεγκατασταση τον cydia στο iphone 5 μου. Αρχικά ήθελα να το κανω με restore στην ιδια εκδοση 6,0,2 αλλά δεν μπορω να βγαλω ακρη με το σφαλα 3194. προσπαθησα να το κανω reinstall με τον evansion αλλά κάτι παίζει με τα ρεπος. καμιά ιδεα;

 

δεν μπορείς να κανεις restore στην ίδια έκδοση κι ας εχεις τα shsh..μόνο στην 6.1.4 μπορείς να πας, οπότε αν σε ενδιαφέρει το jailbreak μένεις όπως είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Iphone 4 απο Αμερικη και ξεκλιδωμενο με Gevey και εκδοση 4.3.5.(8L1)

φορεας carrier 10.0

Firmware μοντελο 04.10.01

 

Θελω να αναβαθμισω σε ios 5 τουλαχιστον. Μου το ξεκλιδωσαν σε καταστημα την προηγουμενη φορα με την gevey. Τωρα δεν βρισκω καποιον τι κανω? Ειμαι ασχετος απο αναβαθμισεις..

 

Βρηκα αυτο για ριξτε μια ματια...... παιζει?

http://www.youtube.com/watch?v=Ud4bhRld41g&feature=youtube_gdata_player

Edited by tasosfit

Party your LIFE...

:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση. Εχω στα χερια μου το iphone4 μιας φιλης. Εχει την 5.1.1 με jailbreak που το ειχα κανει εγω. Τωρα μου ζητησε αν μπορει να αναβαθμιστει και να γινει 6.1.2 + jb. Γινεται? Γιατι απ οτι θυμαμαι πριν δωσω το δικο μου iphone, πλεον δεν γινεται να κανεις restore και να περασεις συγκεκριμενο ipsw.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση. Εχω στα χερια μου το iphone4 μιας φιλης. Εχει την 5.1.1 με jailbreak που το ειχα κανει εγω. Τωρα μου ζητησε αν μπορει να αναβαθμιστει και να γινει 6.1.2 + jb. Γινεται? Γιατι απ οτι θυμαμαι πριν δωσω το δικο μου iphone, πλεον δεν γινεται να κανεις restore και να περασεις συγκεκριμενο ipsw.

 

Δεν γίνεται πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται πλέον.

 

Eυχαριστω! Κριμα...

 

http://www.evad3rs.net/2013/03/how-to-jailbreak-iphone-4-613.html?m=1

 

σε αυτο το url εχει ενα jailbreak ειναι unthethered?

 

Οχι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά αν κάνεις jailbreak ένα iPhone 5 αγορασμένο απο Αγγλία, το οποίο είναι κλειδωμένο δεν ξεκλειδώνει για να δουλεύει και στα ελληνικά δίκτυα? Κι αν όχι τι πρέπει να γίνει για να ξεκλειδώσει, μόνο επικοινωνία με τον αγγλικό πάροχο?
Link to comment
Share on other sites

εχω το αιφον 5 ξεκλειδωτο απο οραντζ απλα το εκανα αναβαθμιση για να λειτουργησει το unlock απ την οραντζ οπως μου το ειπαν σε μειλ.και η αναβαθμιση ειναι στην 6 14:mad:.Αρα jb θα βγει? η αυτο ηταν τελιωσε τωρα με το ιος 7 απ την αρχη.:Oκαι επισης αν κανω jb το κινητο ειπαρχει περιπτωση να ξανακλειδωθει?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

εχω το αιφον 5 ξεκλειδωτο απο οραντζ απλα το εκανα αναβαθμιση για να λειτουργησει το unlock απ την οραντζ οπως μου το ειπαν σε μειλ.και η αναβαθμιση ειναι στην 6 14:mad:.Αρα jb θα βγει? η αυτο ηταν τελιωσε τωρα με το ιος 7 απ την αρχη.:Oκαι επισης αν κανω jb το κινητο ειπαρχει περιπτωση να ξανακλειδωθει?

 

Jailbreak με τα πρώτα χιόνια του χειμώνα και φυσικά μόνο με το ios7.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Καμιά ιδέα για το πώς να πάω από 6.1.4 σε 6.1.3?

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Καμιά ιδέα για το πώς να πάω από 6.1.4 σε 6.1.3?

 

δεν γίνεται να κάνεις downgrade, μένεις όπως είσαι φίλε.

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται να κάνεις downgrade, μένεις όπως είσαι φίλε.

 

Βασικά έχω το πρόβλημα αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4763549#post4763549

στο οποίο και μου απάντησες. Βρήκα κάπου το ipsw της 6.1.3 και σκεφτόμουν να το περάσω πριν τελικά το στείλω το κινητό για σέρβις (μήπως φταίει η 6.1.4).

Από την άλλη φοβάμαι μην γίνει καμιά ιστορία και χάσω την εγγύηση.. :confused:

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν υπαρχουν καθολου ρυθμισεις για apn settings....manual υπαρχει τροπος να εχω q internet?το τηλεφωνο ειναι το 4σ unlock απο εξωτερικο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το evasi0n jailbreak υποστηρίζει όλες τις συσκευές με iOS 6.0-6.1.2 συνεπώς και το iPad 4.
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Κατέχω το iPad 4 με λογισμικό iOS 6.1.3

 

Η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω προκειμένου να το κάνω jailbreak είναι η ίδια που ακολουθείται και στα iPhone ?

 

Από ότι έχω κατάλαβει σε περίπτωση που προχωρήσω σε jailbreak δεν θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση στην επόμενη έκδοση (πχ στο iOS 6.1.4) παρά μόνο όταν έχει κυκλοφορήσει το jailbreak και για αυτήν την έκδοση σωστά ;

 

Γενικά πιστεύετε όπως αξίζει να προχώρησει κάποιος σε jailbreak καθώς εχει κα κάποιο ρίσκο ;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για το λειτουργικό σου δεν υπάρχει jailbreak συνεπώς αναμένεις το iOS 7 και το όποιο jailbrake έρθει μετά από αυτό
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανω jailbrake σε 3gs??(το οποιο βρισκεται σε ios 6)

 

σε ποιο 6; μέχρι 6.1.2 κάνεις με το evasion, σε 6.1.3 κάνεις με το redsnow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...