Jump to content

[iOS 6] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone - iPad


galanoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινώθηκε ότι δεν θα βγει jb για ένα minor update. Θέλει πολύ κόπο και προσπάθεια. Όταν θα υπάρξει major update θα βγάλουνε jb. Όπότε μείνετε στο 6.1.2 εάν θέλετε να έχετε jb :)

Καλημερα.Εχω την 6.1.3.Μμπορω να κατεβω στην 6.1.2 για να περασω το jailbrake;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλη την παρέα....

όπως είπα έχω το iphone 5 6.1 jailbroken και θέλω να το πουλήσω μιας και πήρα το 32άρι.

Το πρόβλημα που αντιμετοπίζω είναι πως επειδή δεν είχα σώσει τα blobs δεν με αφήνει να πάω σε 6.1.2 αλλά ούτε σε 6.1.3 (μιας και το new byer δεν τον ενδιαφέρει το jailbreak!

Από το itunes δε με αφήνει να κάνω update (μου βγάζει "the device isn't eligible for the requested build)

τι κάνω λάθος ?

Επίσης ούτε με redsnow μπορώ να κάνω δουλειά γιατί δεν υποστιρίζεται για iphone 5?

Δεν με απασχολεί τόσο να χάσω το jailbreak όσο το να κάνω factory reset το iphone για να το δώσω σαν φρέσκο!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

giorgos1966: δεν γίνεται φίλε μου δυστυχώς, μένεις εκεί.

 

michalokostas: θα πατήσεις restore στο itunes και στο τέλος της διαδικασίας set up as new και ετσι θα καθαρίσει και θα γίνει σαν καινούριο οπως βγήκε απ το κουτί το λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα bill_thes .... δε με άφηνε απο το itunes να κάνω update ... (μου έβγαζε "the device isn't eligible for the requested build)

το έλυσα...... έπρεπε να κάνω restore ta hosts στο pc μου γιατί για κάποιο λόγο δεν υπήρχε επικοινωνία με τους servers τησ apple!!

Link to comment
Share on other sites

giorgos1966: δεν γίνεται φίλε μου δυστυχώς, μένεις εκεί.

 

michalokostas: θα πατήσεις restore στο itunes και στο τέλος της διαδικασίας set up as new και ετσι θα καθαρίσει και θα γίνει σαν καινούριο οπως βγήκε απ το κουτί το λογισμικό.

Κριμα γιατι ηθελα παρα πολυ μια εφαρμογη για Blacklist....Και απο οτι ξερω δεν υπαρχει να την αγορασω τουλαχιστον.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κριμα γιατι ηθελα παρα πολυ μια εφαρμογη για Blacklist....Και απο οτι ξερω δεν υπαρχει να την αγορασω τουλαχιστον.:(

Αυτή σου κάνει!?

http://download.cnet.com/Blacklist-for-iPhone-Unwanted-Call-Blocker/3000-2094_4-75632225.html

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε.Αλλα πατησα το λινκ και δεν με παει στο itunes.Παταω στην αναζητηση του itunes και μου βγαζει ενα με ασπρομαυρο φοντο.0,89 ευρω κανει.Εχει ενα προσωπο μισο ασπρο,μισο μαυρο.Δεν μου την δινει ομως...κατι λεει οτι δεν υπαρχει για Ελλαδα.Κατι τετοιο.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια... εχω στα χερια μου το iphone 3g ενος φιλου μου.. θελω να του το κανω αναβαθμιση σε ios 6 απο ios 4.1... Γινεται?? το συνδεω στο itunes και παταω ενημερωση και μου λεει οτι δεν μπορω να αναβαθμιστω σε παραπανω εκδοση...εψαξα και βρηκα διαφορα πραγματα οπως το whited00r 6 μα συνεχεια μου βγαζει error 1600 ή error 1603 ή error 1604...εχω προσπαθησει με διαφορους τροπους οπως ireb και redsnow και τιποτα δεν γινεται...καποια βοηθεια??? Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια... εχω στα χερια μου το iphone 3g ενος φιλου μου.. θελω να του το κανω αναβαθμιση σε ios 6 απο ios 4.1... Γινεται?? το συνδεω στο itunes και παταω ενημερωση και μου λεει οτι δεν μπορω να αναβαθμιστω σε παραπανω εκδοση...εψαξα και βρηκα διαφορα πραγματα οπως το whited00r 6 μα συνεχεια μου βγαζει error 1600 ή error 1603 ή error 1604...εχω προσπαθησει με διαφορους τροπους οπως ireb και redsnow και τιποτα δεν γινεται...καποια βοηθεια???

 

Όχι φίλε το 3g δεν γίνεται να αναβαθμιστεί στην 6 μόνο το 3gs ...

Link to comment
Share on other sites

τωρα το εκανα jailbroken και απο 4.2 πηγε 3...τι εγινε??? τι δυνατοτες εχω με jailbroken??? μπορω να το κανω πιο γρηγορο να περνει και καμια εφαρμογη της προκοπης?? ο φιλος μου θελει το viber τι να κανω??? :) ;)
Link to comment
Share on other sites

μονο με whitedoor θα κάνεις δουλειά.

σίγουρα επέλεξες τη σωστή έκδοση; έχει δυο, την normal και την unlocked για τα κλειδωμένα κινητά.

ξανα κανε τη διαδικασία και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

πηρα το ipad mini και εκανα αναβαθμιση στο 6.1.3 και απο τι καταλαβα δεν γινεται jb :(

Τι κανω?περιμενω την ios 7?θα βγει για ipad mini?αν ναι ποτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περιμένεις την επόμενη αναβάθμιση που θα μπορεί να γίνει jailbreak. Τώρα για συγκεκριμένες εκδόσεις ειναι ανούσιο να συζητάμε αυτή τη στιγμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πηρα το ipad mini και εκανα αναβαθμιση στο 6.1.3 και απο τι καταλαβα δεν γινεται jb :(

Τι κανω?περιμενω την ios 7?θα βγει για ipad mini?αν ναι ποτε?

 

Ευτυχισμένο 2014...

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

σε αιφο 4 εχω πανω την 6.1 JB. To κινητο όμως αρχισε να κανει τα περιεργα με το σημα του wifi οποτε σκεφτηκα να κατεβασω την 6,1,2 να σβησω τα παντα και να κάνω shift restore και μετα JB απο την αρχη μηπως στωσει.

 

Οταν όμως παω να το κάνω βγαζει το error3196 και δεν μπορω να προχωρήσω.. Εψαξα στο νετ για διαφορες λύσεις αλλα δεν βρήκα άκρη.. εχει κανεις να προτέινει καμια λύση να δοκιμάσω?

 

Ευχαριστώ

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

σε αιφο 4 εχω πανω την 6.1 JB. To κινητο όμως αρχισε να κανει τα περιεργα με το σημα του wifi οποτε σκεφτηκα να κατεβασω την 6,1,2 να σβησω τα παντα και να κάνω shift restore και μετα JB απο την αρχη μηπως στωσει.

 

Οταν όμως παω να το κάνω βγαζει το error3196 και δεν μπορω να προχωρήσω.. Εψαξα στο νετ για διαφορες λύσεις αλλα δεν βρήκα άκρη.. εχει κανεις να προτέινει καμια λύση να δοκιμάσω?

 

Ευχαριστώ

καλησπέρα φίλε..τα shsh της 6.1.2 τα έχεις; με ποιο εργαλείο πας να κάνεις την διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φοβαμαι πως θα εχω κρατήσει τετοια... :(;)

 

βασικα και να τα εχεις κρατήσει ειναι αχρηστα για το ios6. μονο σε ios5 μπορεις να πας, εφοσον εχεις κρατήσει shsh απο καποια εκδοση αυτης.

υπαρχει και η μεθοδος του snowbreeze, με το οποιο μπορεις να κατέβεις απο την 6.1.3 σε 6.1.2 αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλύτερα λογια γι αυτο το εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

την 6,1 εχω Και θέλω να τα σβήσω όλα και να ξαναπεράσω την ίδια η την 6,1,2 αν ειναι JB, γιατι το αιφο κανει θεματα με το wifi και εχει καταντήσει τραγικό.

 

Απλα μου πεταει αυτο το προβλημα χωρις λογική. Καπου διαβασα να το δοκιμάσω σε άλλο pc και καλυτερα σε Mac μηπως ξεκολλήσει. Τι να πω..

 

Ευχαριστώ

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον τελευταίο καιρό μου εμφανίζει ένα πρόβλημα όταν ανοίγω το Cydia...

http://img839.imageshack.us/img839/2711/20130505233855.png

 

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω τα sources, τομείς, αλλαγές (ανοίγουν αλλά είναι κενά...), δεν μπορώ να δω αν έχω κάποιο update κλπ.

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το πως θα μπορέσω να το φτιάξω;;

 

(έχω το iFile browser οπότε αν χρειάζεται να κάνω κάτι από εκεί.. μπορώ..)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει πολλα sources φιλε μου και το cydia εχει πεπερασμενο αριθμο αυτων που μπορει να διαχειριστει.

Αρχισε να διαγραφεις ενα ενα τα πιο αχρηστα απο αυτα που εχεις βαλει μεχρι να σταματησει να στο βγαζει.

Εννοειται πως τα βασικα του συστηματος ΔΕΝ τα πειραζεις.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες, μια γρηγορη ερώτηση για μια γρηγορη απάντηση:νεο iphone 4 (8gb) με ios 6.1.3

γινεται jb; καποια ξενα site λενε ναι , αλλά αν δεν το ακούσω απο Ελληνα δεν προχωράω..

αν ναι μπορειτε να μου υποδείξετε εναν οδηγό , για άτομα προχωρημένης ηλικίας;

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες, μια γρηγορη ερώτηση για μια γρηγορη απάντηση:νεο iphone 4 (8gb) με ios 6.1.3

γινεται jb; καποια ξενα site λενε ναι , αλλά αν δεν το ακούσω απο Ελληνα δεν προχωράω..

αν ναι μπορειτε να μου υποδείξετε εναν οδηγό , για άτομα προχωρημένης ηλικίας;

ευχαριστώ προκαταβολικά

Πηγαινε φιλε εδω και θα το κανεις.http://www.evad3rs.net/2013/03/how-to-jailbreak-iphone-4-613.html?m=1

Τυχερος εισαι,εγω ακομα δεν μπορω λογω 4s

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ συνονόματε, επαθα κατι σαν οσφυοκαμψία με τις οδηγίες, αλλα θα συνέλθω..

Καλή δυναμη σε όλους σας παίδες...

και καλη μας λευτεριά..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ συνονόματε, επαθα κατι σαν οσφυοκαμψία με τις οδηγίες, αλλα θα συνέλθω..

Καλή δυναμη σε όλους σας παίδες...

και καλη μας λευτεριά..

 

πληροφοριακά πάντως, το jailbreak στην έκδοση αυτή ειναι tethered.

που σημαίνει οτι δεν πρέπει να σου κλείσει απο μπαταρία ή να μην κάνεις reboot, γιατι μετά θα πρέπει να το συνδεσεις στον υπολογιστή και να τρέξεις εκ νέου το redsnow. το τηλέφωνο θα λειτουργεί βέβαια κανονικά, απλά δεν θα σου ανοίγει το safari και το cydia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...