Jump to content

[iOS 6] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone - iPad


galanoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα απο vshare κατεβάζετε κανονικά ή έχει γονατίσει το σύμπαν ??

απο το πρωι δεν μπορω να κατεβάσω τπτ (και δεν έχω κατεβάσει τπτ)

Μπορει κάποιος να φτίαξει εναν οδηγο βήμα βημα Install vhsare για αρχάριους ??(μετα το jb τι ?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν κατεβένει τιποτα απο vshare... διαβασα στο φορουμ τους οτι ειναι λόγο bandwidth και μετα τις 15/02 θα δώσουν..

τίποτα αλλα έχουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. προσπαθω να κανω restore στο iphone και συνεχως μου βγαζει error 9006 . Εχω το εξης προβλημα. Το μικρόφωνο οταν καλω η με καλουν δεν λειτουργει, ενω στην εγγραφη λειτουργεί κανονικα. ΕΧΩ CYNDIA. ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ Edited by triantospal
ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω κάνει όλα τα παραπάνω και update στο evasi0n 6.0-6.1 untethered (0.3-1) και remove to appsync 6 και το ξανα έβαλα αλλά τίποτα με το weather app.

 

Μέχρι και ένα script έτρεξα μέσω ssh αλλά τίποτα.

 

Τι άλλο έχετε να προτίνεται που να δουλέψει ?

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

δεν κατεβένει τιποτα απο vshare... διαβασα στο φορουμ τους οτι ειναι λόγο bandwidth και μετα τις 15/02 θα δώσουν..

τίποτα αλλα έχουμε ?

 

το ποιό εύκολο πάντως είναι να κατεβάζεις τις cracked εφαρμογές που θελεις (ipa files) στον υπολογιστή σου και μετά να τις περνάς μέσω itunes, όπως έκανα εγώ με το tomtom greece :).

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

Το airblue sharing το χει cracked το repo σε αντιθεση με το cake...λειτουργει σε κανενα;
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση sos..

εχω ενα iphone 4s με 5.1 και jailbreak

και θέλω να παω στην 6.1 με jailbreak

η σωστή διαδικάσια ποια ειναι εαν δεν θέλω να χάσω τα δεδομένα (δεν με νοιάζουν τα app απο cydia)

 

1.backup απο itunes

2.update στην 6.1

3.Install evasi0n

με αυτη τη διαδιακασία θα έχω το iphone 4s με ολα μου τα δεδομένα (contacts-apps-sms-photo-msgs) στην 6.1 και jb ή θα χάσω τα δεδομένα μου.

 

Ρωτάω γιατι σε αλλο φορουμ διάβασα οτι εαν ειμαι σε 5.1 με jb ΔΕΝ πρέπει να κανώ update στην 6.1

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

το ποιό εύκολο πάντως είναι να κατεβάζεις τις cracked εφαρμογές που θελεις (ipa files) στον υπολογιστή σου και μετά να τις περνάς μέσω itunes, όπως έκανα εγώ με το tomtom greece :).

 

Χρειάζεται να είναι jailbrek το κινητό για να το κάνεις αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση sos..

εχω ενα iphone 4s με 5.1 και jailbreak

και θέλω να παω στην 6.1 με jailbreak

η σωστή διαδικάσια ποια ειναι εαν δεν θέλω να χάσω τα δεδομένα (δεν με νοιάζουν τα app απο cydia)

 

1.backup απο itunes

2.update στην 6.1

3.Install evasi0n

με αυτη τη διαδιακασία θα έχω το iphone 4s με ολα μου τα δεδομένα (contacts-apps-sms-photo-msgs) στην 6.1 και jb ή θα χάσω τα δεδομένα μου.

 

Ρωτάω γιατι σε αλλο φορουμ διάβασα οτι εαν ειμαι σε 5.1 με jb ΔΕΝ πρέπει να κανώ update στην 6.1

 

thanks

 

Το σωστό είναι να κάνεις set up as new θα μπει αυτόματα η 6.1.1 έπειτα jailbreak και μετά αν θέλεις επαναφέρεις back up αλλά να ξέρεις ότι με το back up θα επαναφέρεις και κάποια σκουπίδια και μπορεί να μην λειτουργεί καλά η συσκευή σου. Εγώ τα έβαλα όλα από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρω και εδω μιας και μπορει να απασχολει κόσμο.

 

επειδη ειδα κάπου και αναφερθηκε το θεμα των sms , έκανα upgrade σε 6.1 και JB και μετα σαν new device.

Εψαξα πολυ το θέμα των μηνυματων και τελικά τα καταφερα και τα περασα και αυτα..

Ουσιαστικά χρησιμοποιησα το icopybot οπως εδω

 

http://community.spicework...-and-voicemail

 

μονο που το τελικό ριστορ το εκανα απο itunes και οχι απο το ιδιο το προγραμμα που λεει αυτος.

 

Μπηκαν τα sms τα παλαια και φαινονται μια χαρα όλα.. Με τον ιδιο τρόπο περνας και το history η ότι αλλο θες .

 

Αρα και new device και κανεις sync απο itunes οτι θες εκ νεου και περνας και παλια sms ετσι..

 

Γιαννης

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εκανα jailbreak σε iOS 6.1.1 iPhone 4S, τα ξανά πέρασα όλα από την αρχή αλλά μου εμφανίζει ένα πρόβλημα.

Στο apple store μου εμφανίζει μια κονκαρδα για αναβάθμιση. Μπαίνω μέσα στο Αpole store κανονικά, αλλά δεν μπαίνει στην καρτέλα updates. Ξέρετε τι φταίει και πως διορθώνεται;

 

Ευχαριστώ, περιμένω την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

το ποιό εύκολο πάντως είναι να κατεβάζεις τις cracked εφαρμογές που θελεις (ipa files) στον υπολογιστή σου και μετά να τις περνάς μέσω itunes, όπως έκανα εγώ με το tomtom greece :).

καλησπερα, μπορεις να μας πεις τη διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

thanks για τις απαντήσεις...

τελικα εκανα το ipad 3 μου ετσι update σε 6.1

μετα πέρασα appsync απο cydia

και αφου κατεβάσεις ενα .ipa άρχειο απλα κάνεις 2πλο Κλικ στο Ipa και μέσω itunes γίνεται install στο device :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ποιος ειναι ο πιο "ανώδυνος" τρόπος μεταφοράς αρχείων απο υπολογιστή στο Ipad.

με ενδιαφέρουν μεγάλα αρχεία και όχι ταινίες (άσχετες καταλήξεις).Το ipad μου ειναι jb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω εφαρμογες στο itunes απο το αλλο appstore , οι οποιες δεν μπορουν να γινουν εγκατασταση σε 4s 6.1.1 jb . Υπαρχει λυση ή στις σβήνω?
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω ενα ipad3 jb στην 5.0.1 και θελω να το κανω 6,1,2

 

ξερει κανεις πωσ μπορω να κρατησω την.."εξελιξη" των παιχνιδιων, ωστε να μην αρχιζω παλι απο την αρχη?

 

το βρηκα.

για οποιον ενδιαφερεται: ΕΔΩ

Edited by UNIQUE
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω κανει jailbreak στο ios 6.1 και θελω να το βγαλω ποια ειναι σωστη διαδικασια; ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Backup & restore από itunes φίλε , περιμένεις να γίνει η επαναφορά και μετά επιλέγεις εσύ setup as new ή restore από το αντίγραφο.
Link to comment
Share on other sites

restore και set as new φίλε μου

δεν θα επαναφερεις back up γιατί θα μεταφέρεις και σκουπίδια απο το jailbreak

Link to comment
Share on other sites

καπου ακουσα να κατεβασω κατι firmware δεν ισχυει κατι τετοιο;

 

Δεν χρειάζεται φίλε το κατεβάζει αυτόματα με το restore που θα το κάνεις .

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια το εκανα με firmware ειχε κολλησει η οθονη και εδειχνε το καλωδιο usb και ενα βελακι να δειχνει το εικονιδιο του itunes μου πεταξε σφαλμα 1602 ξαναεκανα την διαδικασια και ολα κομπλε, μετα το σεταρα σα καινουριο και περασα τις εφαρμογες επαφες και φωτο που ειχα απο το backup που ειχα κανει πριν το jailbreak, τωρα που εβγαλα το jailbreak εχει επηρεαστει καθολου σα τηλεφωνο; μπορω να δω καπως οτι εχει βγει επιτυχως το jailbreak;
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια το εκανα με firmware ειχε κολλησει η οθονη και εδειχνε το καλωδιο usb και ενα βελακι να δειχνει το εικονιδιο του itunes μου πεταξε σφαλμα 1602 ξαναεκανα την διαδικασια και ολα κομπλε, μετα το σεταρα σα καινουριο και περασα τις εφαρμογες επαφες και φωτο που ειχα απο το backup που ειχα κανει πριν το jailbreak, τωρα που εβγαλα το jailbreak εχει επηρεαστει καθολου σα τηλεφωνο; μπορω να δω καπως οτι εχει βγει επιτυχως το jailbreak;

Αν δεν βλέπεις το εικονίδιο του Cydia τότε δεν έχεις JB.

Έτσι κι αλλιώς όταν περνάς κάποια αναβάθμιση, το JB φεύγει...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...