Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sta sistimata tou OTE idi ektos apo diathesimotita PSTN kai ISDN -se portes- echoun kai enan allo "kodiko" logo tou oti etimazontai.

 

eiche akoustei malista oti eichan erthei se sinfonia me tin nova... poli prin tin anakoinosi i OnTelecom... tora ti egine den ksero... pantos katalavenete oti auto simenei polla

 

pantos etimazete kai autos...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

sta sistimata tou OTE idi ektos apo diathesimotita PSTN kai ISDN -se portes- echoun kai enan allo "kodiko" logo tou oti etimazontai.

 

eiche akoustei malista oti eichan erthei se sinfonia me tin nova... poli prin tin anakoinosi i OnTelecom... tora ti egine den ksero... pantos katalavenete oti auto simenei polla

 

pantos etimazete kai autos...

Η ανακοίνωση της ΟΝ δεν έχει καμμία σχέση με την συμφωνία ΟΤΕ ΝΟVA.Η ΟΝ προσφέρει ΝΟVA ξεχωριστά και σε τιμή όσο και αν έπαιρνες NOVA από μόνη της (56€).Για το ΟΤΕ μιλάμε για ΠΑΚΕΤΟ ADSL και NOVA

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικα η OTENET (και οχι ο ΟΤΕ) ειναι που ειχε κανει καποια σχετικη συμφωνια με την Nova και αφορα IPTV. Η συμφωνια αυτη ειχε γινει Σεπτεμβριο 2006 αν δεν κανω λαθος. Ακομα τιποτα... παντως κατι θα ετοιμαζουνε... και για να ετοιμαζει κατι η ΟΤΕΝΕΤ σημαινει πως κατι ετοιμαζει ο ΟΤΕ, μιας και η ΟΤΕΝΕΤ δεν εχει δικα της κυκλωματα, αρα αμα ειναι να γινει κατι θα γινει μεσω ΟΤΕ κυκλωματων.

Αντε να δουμε, γιατι lagαρουμε εντονα σε ταχυτητες σε σχεση με το εξωτερικο.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας!Συμφέρει κανείς να παίρνει υπεραστικές κλήσεις μέσω VivaPhone?Υπάρχει κάποια "κρυφή" δέσμευση ή χρέωση??Αν ναι ποιά??Εσείς το έχετε δοκιμάσει?Διαβάζοντας πάντως τα ψηλά γράμματα και στο site τους δεν λέει τίποτε,αλλά απ΄την άλλη από που κερδίζει η εταιρεία??Μπορεί κάποιος να μου πει αν συμφέρει να ενεργοποιήσει με το κουπόνι την υπηρεσία??Thanx προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν ο τίτλος σου είναι παραπλανητικός

Αν είχες διαβάσει τα ψηλά γράμματα θα έβλεπες ότι δεν είναι δωρεάν

Η χρέωση για τον αριθμό της VIVA είναι γύρω στα 0,038 το λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν ο τίτλος σου είναι παραπλανητικός

Αν είχες διαβάσει τα ψηλά γράμματα θα έβλεπες ότι δεν είναι δωρεάν

Η χρέωση για τον αριθμό της VIVA είναι γύρω στα 0,038 το λεπτό.

..

Δηλαδή σε κόστος έρχεται ακριβότερα από τα υπεραστικά του οτέ??:blink: Δεν το είχα προσέξει γι΄αυτό ρωτάω αν συμφέρει..

Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλό βγει η σχετική επίσημη ανακοίνωση θα το συζητήσουμε στο επισημασμένο θέμα της otenet. :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως γίνεται αφού δεν κάνεις κλήση φωνής αλλά δεδομένων.Ας μου δώσει κάποιος τα φώτα του γιατι δεν είμαι σίγουρος:O .
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω adsl σε μια γραμμή τηλεφώνου για την οποία πληρώνω το πάγιο αλλά δεν μπορώ να κάνω εξερχόμενες κλήσεις(δική μου επιλογή)
Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρεπει να γινεται, μιας και η dsl δεν ειναι dialup και χρησιμοποιει αλλες συχνοτητες διαμεταγωγης δεδομενων στην τηλεφωνικη γραμμη ;)
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα.

Εδώ και 2 εβδομάδες προσπαθώ να συντονίσω το USR9106 πάνω σε ISDN γραμμή και μόλις κάποις με καλέσει στο τηλέφωνο ή εγώ σηκώσω το ακουστικό να πάρω τηλέφωνο κόβεται το ADSL και το Rooter ξεκινά να ψάχνει πάλι να συντονιστεί.Το USR9106 το δούλεψα ήδη και ένα χρόνο σε PSTN γραμμή και δούλευε μια χαρά.

Τα έχω δοκιμάσει όλα :

1. Έχω βάλει το firmware Annex B από το site U.S.Robotics καμία 10αργια φόρες όπως ακριβός υποδεικνύετε εδώ : http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25165

2. Έχω δοκιμάσει 3 ISDN SPLITTER,

3. Έχω δοκιμάσει 2 ISDN Modem,

4. Έχουν έρθει από τον ΟΤΕ 2 φόρες την δεύτερη έφεραν και δικό τους Rooter και έπαιξε κανονικά,

ΤΩΡΑ…………….ΤΙ ??????

Μήπως όταν αλλάζεις από PSTN σε ISDN πρέπει να κάνεις κάτι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ??????????

Μήπως μέσα στο SETUP πρέπει να κάνω καμία έξτρα ρύθμιση για ISDN ?????????????

Ευχαριστώ Ανδρέας.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρεπει να γινεται, μιας και η dsl δεν ειναι dialup και χρησιμοποιει αλλες συχνοτητες διαμεταγωγης δεδομενων στην τηλεφωνικη γραμμη ;)

Ακριβώς έτσι το σκέφτηκα και γω.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις:)

Link to comment
Share on other sites

lingsys WAG354G πως μπορω να το κανω για να συνδεονται δυο υπολογιστεσ σε δικτυο? εχω ακουσει πως εκτος απο to dsl που μπορει να δεινει σε pc μπορει να χρησιμοποιηθει και για να στησεις δικτυο μεταξυ δυο υπολογιστων. πως γίνεται.. γνωριζει καποιος?ειναι αυτο που δινει η forthnet.ποιες οι ρυθμισεις που πρεπει να γινουν sto router?
ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Θέλω να κάνω μια γρήγορη ερώτηση.

Έχω το ADSL modem SAGEM F@st 800. υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να το κάνω να δουλέψει σαν dial up modem???

Sorry που άνοιξα καινούργιο θέμα άλλα δεν έβρισκα πουθενά τίποτε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...