Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.procomengineering.com/Telephone/308a.htm

 

κάνε search στο ebay για "3/4 Line PBX"

 

Θα σου στοιχίσει περίπου 130 ευρώ με τα μεταφορικά ( θα έρθει απο την κίνα).

 

Πολύ καλή λύση για αυτό που ζητάς νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sculper ( 4 Ιαν. 2005 , 00:01)

 

afou dinoun tosa ekatomuria gia ta ogkodh biblia giati na mhn mporeis na pareis dorean kai to cd.....??????????

 

 

Γιατί, απλούστατα, από την εκτύπωση τόνων χαρτιού (που ανατίθεται σε κάποιον εργολάβο) κάποιοι παίρνουν το ..δωράκι τους. Πιστεύεις ότι θα αφήσουν να φάει άλλος το μέλι;

Link to comment
Share on other sites

Την Telepassport δεν την σκέφτεσαι καθόλου...είναι η φθηνότερη σε χρεώσεις !!!

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geogo ( 7 Ιαν. 2005 , 18:28)

 

Την Telepassport δεν την σκέφτεσαι καθόλου...είναι η φθηνότερη σε χρεώσεις !!!

 

 

Δεν νομίζω ότι είναι φθηνότερη από τη vivo.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ipparxos ( 7 Ιαν. 2005 , 18:33)

 

Δεν νομίζω ότι είναι φθηνότερη από τη vivo.

 

 

Ειδικα με το ρυθμο χρεωσης για τα κινητα ΑΝΑ 30sec επι εποχης Telestet Weekends!

Link to comment
Share on other sites

OK παιδιά το πρόβλημα λύθηκε. Απλά ήθελε έναν κανόνα στο Firewall του modem και επίσης είχε και κάτι προβλήματα με το δίκτυο με κάτι trojan. Τώρα είδα τις απαντήσεις σας γι αυτό άργησα λίγο να το πω... Thanx Anyway
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσα PC είναι συνδεδεμένα απευθείας στον router;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.

Αυτό είναι το σωστό.

Απλά τότε ακόμα δεν έχω καταλάβει τι εννοούσες πιο πάνω αλλά δεν έχει τόση σημασία.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geogo ( 7 Ιαν. 2005 , 18:28)

 

Την Telepassport δεν την σκέφτεσαι καθόλου...είναι η φθηνότερη σε χρεώσεις !!!

 

 

Χμμμ, νομίζω ότι δεν λαμβάνεις υπ' όψιν την χρέωση ανά 1'' μετά τα 2 πρώτα λεπτά (ΟΤΕ, Vivodi, Forthnet κλπ), την χρέωση ανά 1'' στα κινητά μετά τα 30 πρώτα δευτερόλεπτα (ΟΤΕ, Q, Forhtnet κλπ), τις χρεώσεις προς διεθνή σταθερά της Q... :!:

Έχω Telepassport εδώ και 2 χρόνια, αλλά την χρησιμοποιώ πια μόνο για υπεραστικά και διεθνή κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 5 Ιαν. 2005 , 15:17)

 

Bγάλε τις 2 από την πρίζα!

Δε θέλει και πολλή φιλοσοφία.

 

 

καλα.. είπαμε να γράφουμε μηνύματα, αλλά να μην λέμε και μ@λ@κίες :mad:

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος enaon ( 6 Ιαν. 2005 , 17:39)

 

http://www.procomengineering.com/Telephone/308a.htm

 

κάνε search στο ebay για "3/4 Line PBX"

 

Θα σου στοιχίσει περίπου 130 ευρώ με τα μεταφορικά ( θα έρθει απο την κίνα).

 

Πολύ καλή λύση για αυτό που ζητάς νομίζω.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Αν έχει καποιος κάτι αλλο να προτείνει, είμαι εδώ

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος enaon ( 6 Ιαν. 2005 , 17:39)

 

http://www.procomengineering.com/Telephone/308a.htm

 

κάνε search στο ebay για "3/4 Line PBX"

 

Θα σου στοιχίσει περίπου 130 ευρώ με τα μεταφορικά ( θα έρθει απο την κίνα).

 

Πολύ καλή λύση για αυτό που ζητάς νομίζω.

 

 

το παρήγγειλα!!!! 168 € τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά ;)

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

εχο μια τεραστια απορια!!!!! εχω adsl 384/128 by Vivodi και το μονo που παίζω on-line ειναι dota. σχεδον συνεχώς όμως μου κανει κολληματακια και με το που τελειώνει το κολλημα τα κανει σε γρηγορη κινηση για μερικα δευτερολεπτα. Κάτι παει στραβά με τη σύνδεση μου ή αυτός που κάνει host δεν είναι και τόσο καλός??ή μήπως από ποιά χώρα είναι??? Τ Ι ΦΤΑΙΕΙ :wacko: :cry: :blink: :rolleyes: :worry: :!: όταν έπαιξα με φίλους μου που ήταν στα The Web και έκαναν από εκεί host δεν κόλλησε ούτε μια φορά!!! απλή σύμπτωση ή...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikost300 (10 Ιαν. 2005 , 00:57)

 

εχο μια τεραστια απορια!!!!! εχο adsl by Vivodi και το μονo που παίζω on-line ειναι dota. σχεδον σινεχοσ όμως μου κανει κολληματακια και με το που τελειώνει το κολλημα τα κανει σε γρηγορη κινηση για μερικα δευτερολεπτα. λατι παει στραβά με τη σύνδεση μου ή αυτός που κάνει host δεν είναι και τόσο καλός????? Τ Ι ΦΤΑΙΕΙ :wacko: :cry: :blink: :rolleyes: :worry: :!:

 

 

H Vivodi δεν ειναι η καλυτερη επιλογη (αν οχι η χειροτερη) για on-line gaming. Αν εχεις προσβαση απο ΟΤΕ θα σου προτεινα να αλλαξεις ISP.

 

Edit στο Edit σου. Απο τα λεγομενα σου καταλαβαινω οτι δεν εχεις πολυ καιρο τη συνδεση. Δοκιμασε με αλλο host και αν εξακολουθει το ιδιο προβλημα μαλλον φταιει η Vivodi.

Link to comment
Share on other sites

Η Vivodi είναι κακή για παιχνίδια μιας και έχει πολύ υψηλά pings.

Ειδικά τον τελευταίο καιρό που έχει αρχίσει να ψιλοσέρνεται θα έχει γίνει ακόμα χειρότερη.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

thelw na rotisw an kapoios gnorizei sxetika me DSL sindeseis sthn euriterh perioxh tis Chalkidas, tha metakomisw sintoma ekei (oxi mesa sth chalkida alla sto vathi ena xorio prin th chalkida opos pas apo athina pros chalkida) thelw na kanw aitish gia thlefono alla ypopsiazomai oti den yparxei DSL ekei an kai o kodikos einai idios me th chalikda (22210), an kai apo enan elegxo pou ekana sto site tou ote sxetika me DSL se diafora noumera sth chalikda merika eixan prosvash DSL...mporw na kanw kati???

P.S akoma kai apo allous isp's me endiaferei den exw provlhma na einai h na mhn einai apo ton ote.

thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσει το ADSL πρέπει να είσαι λιγότερο από 15χμ από το DSLAM.

Το τηλέφωνο του χωριού το δοκίμασες να δεις τι βγάζει;

 

Εκτός από τον ΟΤΕ δεν αποκλείεται να σε καλύπτει και η Telepassport με SDSL. Περισσότερα μπορείς να δεις στο site της και στο σχετικό επισημασμένο thread (Τelepassport SDSL).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ligotero apo 15 xiliometra einai sigoura...se epikoinonia pou eixa me ton ote mou eipe telika oti den yparxei ekei DSL akoma, apla eipa mipos mporousa an einai diladi efikto auto, na eperna ena noumero apo auta pou exoun diathesimotita DSL mesa sth chalkida.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gchatz (10 Ιαν. 2005 , 14:07)

 

ligotero apo 15 xiliometra einai sigoura...se epikoinonia pou eixa me ton ote mou eipe telika oti den yparxei ekei DSL akoma, apla eipa mipos mporousa an einai diladi efikto auto, na eperna ena noumero apo auta pou exoun diathesimotita DSL mesa sth chalkida.

 

 

Δεν πάνε ανά νούμερα οι πόρτες αλλά ανά περιοχή.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς είναι αυτό με τα ping???? κάτι διάβασα σε ένα θέμα αλλά δεν κατάλαβα και πολλά!!!!!!!!!plz να μου εξήγησει κάποιος λίγο μπάς και βγάλω άκρη!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikost300 (10 Ιαν. 2005 , 19:42)

 

τι ακριβώς είναι αυτό με τα ping???? κάτι διάβασα σε ένα θέμα αλλά δεν κατάλαβα και πολλά!!!!!!!!!plz να μου εξήγησει κάποιος λίγο μπάς και βγάλω άκρη!!

 

 

ping ειναι ο χρόνος που χρειάζεται να πάνε και να γυρίσουν τα "δεδομένα" σου. Εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες, και κυρίως απο την διαδρομή που θα ακολουθήσει για να φτάσει εκεί (στον άλλο υπολογιστή) και να γυρίσει. H vivodi, επειδή δεν έχει φροντίσει να συνδέεται με τους άλλους ISP, έχει χάλια ping. Αυτό σημαίνει , οτι αν κάνεις ping σε κάποιον στην Λαμία, θα πάει εκεί μέσω Λονδίνου (χοντρικά).

 

Η vivodi είναι κακή επιλογή γενικά, αλλά για online gaming ακόμα χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω τα προιοντα της Zyxel στη Θεσ/νικη?
Uri Geller, a psychic spoon bender, sued Nintendo for hundreds of million dollars. He alleges that the company made an evil character based on him for Pokemon. The monster shares Geller's name (Yun Geller) and also features a bent spoon. Geller also alleges that the character is anti-semitic, as he said, among other things, that the lightning bolts were similar to Nazi symbols. The company had no comment on the lawsuit
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...