Jump to content

Midlet αποστολής SMS χαμηλού κόστους με GPRS (JSaveSMS)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hi kai apo mena to programataki para poli kalo!!!

to ebala se 3650 kai oxi sto P800 pezi kanonika

 

me gprs xreonomai peripoy 0,03 alla xtes estila 6 sms kai den xreo8ika tststststs les na toys paro na toys to po :p :p :p :p

 

 

 

an kai kollaei sto (please wait, sending sms) to sms pigeni omos..

min ta 8eloyme kai ola dika mas.. ;)

 

 

 

 

Cu/

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο 6600 δεν εγκαθίσταται καν! :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο Sharp GX 20 μπαινει?

Καποιος να μου απαντησει!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον neo24gr

 

Geia sas. H8ela na rwtisw kati. pira to jsave sms,ekana kanonika kwdiko sto 1stwap alla otan paw na egkatastisw to arxeio sto kinito moy moy grafei wrong manifest. to kinito pou exw einai sony ericsson p800. ti mporw na kanw se aythn thn periptwsi? eyxaristw :'( :'(

 

 

Φιλε μου δυστυχως στο κινητακι μας δεν δουλευει.......ισως σε μια μελλοντικη εκδοση.... ;) :)

Link to comment
Share on other sites

ena paidi pio pane grafei oti sto p800 to ebale kai douleye kanonika xwris problima sto diko mas giati oxi? a h sony ebgale alli ekdosi gia p800 deytera paw se ena service center kai thn pernaw ante na doume.

to error manifest ti simainei? :'( :'( :'(

David
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

Μετά από πολύ μεγάλη απουσία (καταραμένο PhD) κατάφερα να ψάξω λίγο το θέμα και έκανα compile την υπάρχουσα έκδοση με άλλον τρόπο. Έχω ανεβάσει την έκδοση στο site, οπότε και θα σας παρακαλούσα να τη δοκιμάσετε. Μοιάζει αυτή τη φορά να δουλεύει καλύτερα... Το δοκίμασα σε emulators των Ericsson T610 και P800 και δουλεύει, οπότε ελπίζω πως θα δουλέψει και στα τηλέφωνά σας. Δυστυχώς δεν έχω κανένα από τα δύο, αν όμως θέλετε να μου κάνετε κάποιο χριστουγεννιάτικο δώρο τότε στείλτε μου pm και τα βρίσκουμε :p

Το midlet δοκιμάστηκε επίσης σε Nokia 6600 αλλά χωρίς επιτυχία... Ούτε από αυτό έχω πάντως οπότε αν κάποιος θέλει να μου το κάνει δώρο δε θα πω όχι! :p Θα παρακαλούσα πάντως τυχόν κάτοχοι του 6600 να το δοκιμάσουν μήπως και δουλέψει. Θέλω να τονίσω εδώ πως δεν έχω διαβάσει τίποτα για το 6600 οπότε δεν ξέρω τι μπορεί να είναι λάθος! Ελπίζω να βρω λίγο χρόνο σύντομα και να το ψάξω περισσότερο...

 

Οτιδήποτε πρόβλημα βρείτε γράψτε το εδώ. Το παρακολουθώ το topic απλά λόγω πολύ μεγάλου φόρτου εργασίας δεν προλαβαίνω να απαντήσω...

 

Φιλικά

Dionisos

Κάντε οικονομία στα SMS χρησιμοποιώντας το JSaveSMS!

Σχολιάστε το JSaveSMS

Link to comment
Share on other sites

Σε 6600 τώρα βγάζει "Unable to install. Invalid file", αφού έχεις επιλέξει που να το εκγαταστήσεις (είτε στη μνήμη είτε στην MMC).

Dionisos, εάν θέλεις μπορώ να κάνω δοκιμές με το 6600 ώστε να βρεις τι φταίει, στείλε μου ΡΜ για λεπτομέρειες. Πάντως, μάλλον θα το ξέρεις, το 6600 υποστηρίζει MIDP 2.0 (ίσως πρέπει να κάνεις χωριστά compile με τις αντίστοιχες βιβλιοθήκες).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Το 6600 υποστηρίζει MIDP 1.0 καθώς έχει πλήρη συμβατότητα με κάθε έκδοση του MIDP από την έκδοση 2.0 και πίσω. Ο λόγος που δίνει Invalid file, μοιάζει περίεργος γιατί το midlet είναι φτιαγμένο σύμφωνα με το MIDP 1.0 χωρίς να παραβιάζει κάποιο standard. Θα το ψάξω εκτενέστερα και θα σας ενημερώσω.

 

Φιλικά

Dionisos

Κάντε οικονομία στα SMS χρησιμοποιώντας το JSaveSMS!

Σχολιάστε το JSaveSMS

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να μου εξηγησει ακριβως ενα ενα τα βηματα εγκαταστασης και λειτουργιας του προγραμματος?

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανω download μεσω wap και λεει οτι η σελιδα δε βρεθηκε!

Vodafone εχω, συμβολαιο!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πρώτα ανοίγεις ένα λογαριασμό στο 1rstwap.com.

Έπειτα κατεβάζεις το αρχείο και το εγκαθιστάς στο κινητό σου (φυσικά :p ) Τρέχεις το πρόγραμμα και βάζεις τα στοιχεία του 1rstwap.com (username, password)...

Είσαι έτοιμος να το χρησιμοποιήσεις.

Μην ξεχνάς πως πρέπει πριν απο τον αριθμό να βάζεις +30 και το μήνυμα να είναι γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες, επίσης η σύνδεση που θα επιλέγεις θα είναι wap!

Ελπίζω να σε κάλυψα! :blink:

Ciao

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

egw exw p800.egkatestisa to programma.ebala kai tis ry8miseis ekana ta diadikastika kai sto 1stwap alla itan paw na steilw minima mou leei pleaze wait sending sms.den stelnei tipota kai otan erxetai h wra na kleisei to gprs mou bgazei problima.kanonika meso gprs den to stelnoume oxi wap pou eipes?afou milame gia ogkoxrewsi kai oxi xronoxrewsi pou einai to wap? :confused:
David
Link to comment
Share on other sites

nomizw file moy peidi kserw ti ftaiei!prepei na egatastisis thn pontiaki ekdosi sto kinhto soy alliws de blepw na doyleyei!dokimase!loysoy me ultrex kai tha deis! :D :whistle: :lol:
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Sharp gx 20: SHARP-TQ-GX20/1.0 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.2.2.2.107 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Dionisos

Αρχικό Μήνυμα από τον Gka

 

Έχει καταφέρει κανείς να το εγκαταστήσει σε t610.Έχω προσπαθήσει άπειρες φορές αλλά μου λέει άκυρη εφαρμογή.Τι μπορεί να γίνει γι'αυτό;

 

 

Η έκδοση που υπάρχει αυτή τη στιγμή online έχει γίνει compile και έχει δοκιμαστεί ειδικά σε Ericsson T-610! Μου φαίνεται πολύ περίεργο αν δεν παίζει και τώρα!

Εδώ είναι και ένα screenshot από τον emulator...

 

Φιλικά

Dionisos

 

Paidia sorry pou exw tosa themata,alla den kserw pws sbhnonte! Apo to kinhto mpainw kai den kserw pws ta diagrafw! Exw kai mia erwthsh:pia einai h dieuthnsh na katebasw to midlet gia to sharp? Mporeite sas parakalw na mou th steilete pm?

Link to comment
Share on other sites

@6979040654

 

Μην μο πεις οτι αυτο ειναι το κινητο σου...

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Sharp gx 20: SHARP-TQ-GX20/1.0 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.2.2.2.107 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την 6979040654

Wirelessly posted (Sharp gx 20: SHARP-TQ-GX20/1.0 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.2.2.2.107 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Dionisos

Αρχικό Μήνυμα από τον Gka

 

Έχει καταφέρει κανείς να το εγκαταστήσει σε t610.Έχω προσπαθήσει άπειρες φορές αλλά μου λέει άκυρη εφαρμογή.Τι μπορεί να γίνει γι'αυτό;

 

 

Η έκδοση που υπάρχει αυτή τη στιγμή online έχει γίνει compile και έχει δοκιμαστεί ειδικά σε Ericsson T-610! Μου φαίνεται πολύ περίεργο αν δεν παίζει και τώρα!

Εδώ είναι και ένα screenshot από τον emulator...

 

Φιλικά

Dionisos

 

Paidia sorry pou exw tosa themata,alla den kserw pws sbhnonte! Apo to kinhto mpainw kai den kserw pws ta diagrafw! Exw kai mia erwthsh:pia einai h dieuthnsh na katebasw to midlet gia to sharp? Mporeite sas parakalw na mou th steilete pm?

 

please dionuse pes mou th selida wap na to katebasw kai gw exw to sharp gx20.kai peite mou pws sbhnw ta themata mou!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Sharp gx 20: SHARP-TQ-GX20/1.0 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.2.2.2.107 (GUI) MMP/1.0)

 

Mporeite na mou sthlete pm tis selides me ta midlet? Exw ena javamidlet alla de pianei se mena.exw to gx20.(jsavesms) mporeite na mou tis sthlete gia na tis kanw download apo to kinhto? Euxaristw.:p

Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει κάποιο λάθος και το .jad που υπήρχε για κατέβασμα μέσω wap ήταν λάθος. Τώρα διορθώθηκε και μπορείτε να κατεβάσετε το midlet και over the air. Η διεύθυνση είναι http://www.mycgiserver.com/~jsavesms/download.wml

 

Φιλικά

Dionisos

Κάντε οικονομία στα SMS χρησιμοποιώντας το JSaveSMS!

Σχολιάστε το JSaveSMS

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με Siemens S55 το έχει δουλέψει κανείς σας; Μου βγάζει το εξής μήνυμα "java.io.IOException". Γιατιιιιί; Τι φταίει;Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει please γιατί είναι ωραίο προγραμματάκι! Ευχαριστώ :)
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Φίλε zalaros μετά από απεγνωσμένες προσπάθειες 2 μηνών είμαι πανευτυχής γιατί κατάφερα μόλις χθες να το δουλέψω στο S-55 μου!!Το ίδιο πράγμα έβγαζε και σε μένα και τελικά τι ήταν!!!Πάνε στις ρυθμίσεις->Mail,Java,Rms κι εκεί "παίζεται" η όλη φάση. Πες μου όμως ποια εταιρεία έχεις και αν έχεις συμβόλαιο η καρτοκινητό για να σε πώ τις ρυθμίσεις. Φιλικά, Μάριος!
Link to comment
Share on other sites

μια ερςτηση παιδια!για sagem myx-6 kanei?γιατι εχω διαβασει οτι καποιοι το εχεται πετυχει και σε κινητα που δεν ειναι στην λιστα :confused:
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...