Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κανείς που να έχει πάρει μπαταρία από eBay να μου συστήσει ένα χρήστη για να πάρω καινούργια μπαταρία;; Γιατί πήρα από έναν αλλά δεν φορτίζει και δεν θέλω να την πατήσω πάλι. Αν κάποιος έχει δοκιμάσει από κανέναν και έχει να μου συστήσει κάποιον .

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Πρόκειται να πουλήσω το Iphone και θέλω να μάθω πως θα σβήσω το apple ID ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα στη δημιουργία καινούργιου.Ποια τα βήματα για να το σβήσω?

Ρίξε μια ματιά και στον in-house οδηγό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα iPhone5 και πρόσφατα διέκοψα το συμβόλαιο cosmote που είχα και το γύρισα σε καρτοκινητή wind f2go. Το πρόβλημα που έχω έχει να κάνει με το 3G. Οταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις στο cellular data μου εμφανίζει το κινητό την επιλογή 4G. Οταν το ενεργοποιώ επάνω στην οθόνη εμφανίζει 3G.

Τελικά τι έχω; Γιατί δεν έχει σχεδόν καθόλου σήμα και είναι πολύ αργό.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα iPhone5 και πρόσφατα διέκοψα το συμβόλαιο cosmote που είχα και το γύρισα σε καρτοκινητή wind f2go. Το πρόβλημα που έχω έχει να κάνει με το 3G. Οταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις στο cellular data μου εμφανίζει το κινητό την επιλογή 4G. Οταν το ενεργοποιώ επάνω στην οθόνη εμφανίζει 3G.

Τελικά τι έχω; Γιατί δεν έχει σχεδόν καθόλου σήμα και είναι πολύ αργό.

 

4g δεν έχει η Wind. Όποτε καλύτερα να το εχεις κλειστό.

Οτι γράφει επάνω αυτό εχεις εκείνη την στιγμή. Πχ 3G

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

οπως αναφερω και στο τιτλο ψαχνω μια αξιοπιστη εφαρμογη..ωστε να κλειδωνονται καποιες φωτο εκει και να μην φαινονται στο κεντρικο αλμπουμ.

ενας γνωστος μου προτεινε το keepsafe (νομιζω υπαρχει και στο android) .

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το private photo vault. Θελει κωδικο σαν εφαρμογη για να μπεις, και αν βαλεις καποια φωτο μεσα στο φακελο, φευγει απο το αλμπουμ. Ειναι free νομιζω, και αν θες κανεις upgrade απλα για να εχεις φακελους εξτρα μεσα.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φιλοι μου υπαρχει καμια ρυθμιση που οταν ανοιγω το ιντερνετ να μην πεταει το σπαστικο παραθυρο --ενημερωση φορεα-- μην το πατησω καταλαθος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά δωρεάν εφαρμογή GPS για iPhone5 που να δουλεύει χωρίς δίκτυο 3G;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά δωρεάν εφαρμογή GPS για iPhone5 που να δουλεύει χωρίς δίκτυο 3G;

 

Η τεχνολογία A-GPS που χρησιμοποιείται από όλα smartphones, κάνει χρήση των κεραιών των παρόχων. Άρα το δίκτυο είναι απαραίτητο. Αυτό δεν σημαίνει πως χρεώνεσαι. Εάν επιθυμείς δωρεάν GPS, μπορείς να χρησιμοποιήσεις του Χάρτες της Apple, με φωνητική πλοήγηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά δωρεάν εφαρμογή GPS για iPhone5 που να δουλεύει χωρίς δίκτυο 3G;

 

Οχι δυστυχως για Ελλαδα δεν υπαρχει. Αν θελεις, το καλυτερο ειναι το DontPanic με 17€ https://itunes.apple.com/gr/app/mireo-dont-panic-greece/id441495961?mt=8. Εχω πραγματικα σωθει. Δουλευει και χωρις 3G. Επειτα πας σε μια δοκιμασμενη λυση οπως το Sygic (με τα πολλα POIs) αλλα πραγματικα η λειτουργια της φωνητικης του DontPanic δεν υπάρχει! Τo Sygic νομιζω κανει περι τα 30-40€ αλλα καποιες φορες ειναι σε προσφορα (παγκοσμιο) στα 20€. Εγω το εχω ψιλομετανιώσει που το αγορασα...

 

Aν αγορασεις το DontPanic μην βαλεις ποτε το εξτρα πακετο POIs με τα 6€! Ειναι μαπα!

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Don't Panic φίλε το έχω χρόνια σε όλα μου τα iPhone

Το πλήρωσα μια φορά 17€ νομίζω και τέλος

Χωρίς Ίντερνετ δουλεύει. Έχεις αποθηκευμένος τους χάρτες στην συσκευή και το Ίντερνετ δεν χρειάζεται για να πας όπου χρειάζεσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για offline χάρτες εδώ..φωνή στα αγγλικά...ο χάρτης τς Ελλάδας γύρω στα 270mb... https://itunes.apple.com/app/id955837609
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα διαθέσιμοι οι χάρτες της Nokia για δωρεάν πλοήγηση χωρίς Internet.

Here maps

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα διαθέσιμοι οι χάρτες της Nokia για δωρεάν πλοήγηση χωρίς Internet.

Here maps

EDIT (SORRY)

Από όσο μπόρεσα όμως να δω, δεν εχει στα ελληνικα πλοήγηση.

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Don't Panic φίλε το έχω χρόνια σε όλα μου τα iPhone

Το πλήρωσα μια φορά 17€ νομίζω και τέλος

Χωρίς Ίντερνετ δουλεύει. Έχεις αποθηκευμένος τους χάρτες στην συσκευή και το Ίντερνετ δεν χρειάζεται για να πας όπου χρειάζεσαι

 

Καλό μου ακούγεται. Θα το κοιτάξω.

 

Αναβάθμιση των χαρτών πως γίνεται μέσω της εφαρμογής;

Υπάρχει ακρίβεια στο στίγμα;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλό μου ακούγεται. Θα το κοιτάξω.

 

Αναβάθμιση των χαρτών πως γίνεται μέσω της εφαρμογής;

Υπάρχει ακρίβεια στο στίγμα;

Αναβαθμιση κανει αυτοματα μεσω του app store

εχει πολυ ακριβεια και χωρις 3G

 

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ εχει κατι που δεν εχουν τα αλλα, εχει ονομασιες δρομων!! "Στριψτε αριστερα στην Αριστομενους"

 

Δεν εχει καλα POIs και τα πληρωνεις 5,99 με in app purchase, αλλα δεν αξιζει

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορώ να βλέπω τις φωτο μου ή τα βίντεο μου στην τηλεοραση; Η τηλεοραση ειναι οτι ποιο Καινουρια, η αδελφή μου που εχει note 4 συνδέεται κατευθείαν με wifi.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορώ να βλέπω τις φωτο μου ή τα βίντεο μου στην τηλεοραση; Η τηλεοραση ειναι οτι ποιο Καινουρια, η αδελφή μου που εχει note 4 συνδέεται κατευθείαν με wifi.

 

Αναζήτησε εφαρμογή mirroring στο App Store για την tv σου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το iphone 5 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: 2-3 φορές την ημέρα μπλοκάρουν οι εισερχόμενες κλήσεις, σε ανύποπτο χρόνο και χωρίς να το αντιλαμβάνομαι, ενώ ο καλών ακούει ηχητικό μήνυμα, ότι έχω απενεργοποιημένη την συσκευή μου. Το πρόβλημα επιλύεται προσωρινά με το να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής κάθε φορά. Έχω κάνει restore, πήγα σε τεχνικό, η vodafone έκανε επανεκκίνηση της σύνδεσης και αντικατέστησα την κάρτα sim. Παρ' όλα αυτά το πρόβλημα συνεχίζεται. Δεν έχω καταλάβει αν φταίει η συσκευή ή η σύνδεση. Άν κάποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει, με σώζει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το iphone 5 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: 2-3 φορές την ημέρα μπλοκάρουν οι εισερχόμενες κλήσεις, σε ανύποπτο χρόνο και χωρίς να το αντιλαμβάνομαι, ενώ ο καλών ακούει ηχητικό μήνυμα, ότι έχω απενεργοποιημένη την συσκευή μου. Το πρόβλημα επιλύεται προσωρινά με το να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής κάθε φορά. Έχω κάνει restore, πήγα σε τεχνικό, η vodafone έκανε επανεκκίνηση της σύνδεσης και αντικατέστησα την κάρτα sim. Παρ' όλα αυτά το πρόβλημα συνεχίζεται. Δεν έχω καταλάβει αν φταίει η συσκευή ή η σύνδεση. Άν κάποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει, με σώζει!

 

καλησπέρα φίλε μου δοκίμασε να κλείσεις τα δεδομένα και παρακολούθησε την αντίδρασή του. Αν το πρόβλημα συνεχίζεται στείλε μου ένα pm να σου πω τι θα σου πρότεινα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω το εξης προβλημα. Μπαινω στο appstore να κατεβασω μια εφαρμογη, παταω get, βγαζει το install, το παταω και ξαναγυρνα στο get χωρις να κανει τιποτα, μενει εκει. Εκανα restart αλλα γινεται το ιδιο. Τι μπορει να φταιει?
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...