Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις το εκλεισα κι εφτιαξε!Εχω iphone τοσα χρονια και δεν εχω ψαξει καν αυτα τα μενου...(το "κακο" του να δουλευουν ολα ρολοι!)Αυτο τι επιρρεαζει ακριβως?Αν δηλαδη το κλεισω δε θα εχω καν ειδοποιησεις?Γιατι ειδα οτι εχει καμποσα εκει που δε χρησιμοποιω συχνα,οπως χαρτες και gps.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να κλείσεις αν έχεις ανοιχτό το background app refresh για την εφαρμογή του foursquare και δες αν συνεχίζει :)

 

Ευχαριστώ Big μιας και αντιμετώπιζα παρόμοιο θέμα. Δούλεψε με το τρόπο που πρότεινες. Thanks και πάλι... με γλίτωσες από πολύ χάσιμο χρόνου με restore κτλ. :happy:

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις τον οποιοδήποτε διακόπτη από το μενού αυτό απαγορεύει στην εφαρμογή να τρέχει στο υπόβαθρο, δηλαδή με το που βγαίνεις από την εφαρμογή παγώνει ότι είχες ανοιχτο εκείνη τη στιγμή και όταν την ξανά ανοίξεις επαναφέρεται, αλλά δεν της επιτρέπει να κάνει το οτιδήποτε αν δεν είναι ανοιχτή ή έχεις κλειδώσει το κινητό, στις εφαρμογές gps δεν στο συνιστώ γιατί θα σήμαινε ότι μόλις κλειδώνεις το κινητό θα σταματάνε και οι turn by turn οδηγίες. Τώρα για τις υπόλοιπες εφαρμογές, απλά δες τι δεν σε πειράζει να σταματάει με το που κλείνει από τις εφαρμογές σου. Δεν επηρεάζει στο ελάχιστο τις ειδοποιήσεις οποιασδήποτε εφαρμογής Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Επειδη εχω μπερδευτει εχω ενα iphone 5 με προβλημα στο home button.

 

Ειναι αγορασμενο απο seven spot που πρεπει να απευθυνθω για την εγγυηση;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα στην δημιουργία αντιγράφου (backup) μέσω iTunes? Απο χθες μου βγάζει ένα μήνυμα οτι δεν μπορεί να γινει αντίγραφο για αυτο το iPhone γιατι δεν ειναι συμβατό με το iPhone ή ειναι κατεστραμμένο! Διαγράψτε λέει το τελευταίο αντίγραφο και προσπαθήστε ξανά! Το έκανα αυτο που είπε αλλά πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα!! Μέσω wifi όμως απο το κινητό γίνεται κανονικά το αντίγραφο!! Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα στην δημιουργία αντιγράφου (backup) μέσω iTunes? Απο χθες μου βγάζει ένα μήνυμα οτι δεν μπορεί να γινει αντίγραφο για αυτο το iPhone γιατι δεν ειναι συμβατό με το iPhone ή ειναι κατεστραμμένο! Διαγράψτε λέει το τελευταίο αντίγραφο και προσπαθήστε ξανά! Το έκανα αυτο που είπε αλλά πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα!! Μέσω wifi όμως απο το κινητό γίνεται κανονικά το αντίγραφο!! Καμία ιδέα;

 

Κάνετε ένα restart στη συςκευή σας πατώντας home+power buttons

Έχετε την τελευταία έκδοση iTunes?

εάν ναι κάτι άλλο φταίει, κάνετε απεγκατάσταση τα παρακάτω, κι επανεγκατάσταση στο iTunes, δεν διαγράφεται τίποτα από τις βιβλιοθήκες:

 

iTunes

Apple Software Update

Apple Mobile Device Support

Bonjour

Apple Application Support (iTunes 9 or later)

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το itunes και επέλεξε από την επάνω αριστερή γωνία το εικονίδιο και στην συνέχεια επέλεξε επεξεργασία->προτιμήσεις και στο παράθυρο που θα ανοίξει διάλεξε την καρτέλα συσκευές και διέγραψε τα τελευταία backup
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κατάφερα να κάνω μια μικρή γρατζουνιά στην οθόνη. Ασήμαντη θα έλεγα αλλα μόνο και μόνο που ξέρω ότι ειναι εκεί με ενοχλεί. Έχει ασχοληθεί κανείς με τέτοια επισκευή να με ενημερώσει για διαδικασία και κόστος;
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κατάφερα να κάνω μια μικρή γρατζουνιά στην οθόνη. Ασήμαντη θα έλεγα αλλα μόνο και μόνο που ξέρω ότι ειναι εκεί με ενοχλεί. Έχει ασχοληθεί κανείς με τέτοια επισκευή να με ενημερώσει για διαδικασία και κόστος;

 

Καλησπέρα σας, η οθόνη είναι assemply με την LCD γι αυτό και το κόστος ανεβαίνει, εάν δεν είναι σημαντική θεωρώ πως δεν σε συμφέρει για λεπτομέρειες έχεις PM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, η οθόνη είναι assemply με την LCD γι αυτό και το κόστος ανεβαίνει, εάν δεν είναι σημαντική θεωρώ πως δεν σε συμφέρει για λεπτομέρειες έχεις PM

 

 

Κάποιος θα την έλεγε ασήμαντη. Ειναι λιγότερο μισό εκατοστο ορατη μόνο σε σβηστή οθόνη. Τελικά όσο κι αν το προσεχεις ποτέ δεν ξέρεις πως θα γίνει η ζημιά. Αν τελικά δεν συμφέρει η αντικατάσταση θα την "υπομένω" μέχρι να βγει το 6. Σε ευχαριστώ!

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος θα την έλεγε ασήμαντη. Ειναι λιγότερο μισό εκατοστο ορατη μόνο σε σβηστή οθόνη. Τελικά όσο κι αν το προσεχεις ποτέ δεν ξέρεις πως θα γίνει η ζημιά. Αν τελικά δεν συμφέρει η αντικατάσταση θα την "υπομένω" μέχρι να βγει το 6. Σε ευχαριστώ!

Μια λύση είναι να βάλεις ζελατίνα από πάνω και λογικά δεν θα φαίνεται τίποτα. Από το να δώσεις λεφτά για όλόκληρη αλλαγή καλύτερα αυτό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση είναι να βάλεις ζελατίνα από πάνω και λογικά δεν θα φαίνεται τίποτα. Από το να δώσεις λεφτά για όλόκληρη αλλαγή καλύτερα αυτό.

 

 

Ειναι και αυτό μια λύση. Βέβαια όταν περνάω ζελατινες με ακούει όλη η γειτονιά από τα νεύρα μου!

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Ειναι και αυτό μια λύση. Βέβαια όταν περνάω ζελατινες με ακούει όλη η γειτονιά από τα νεύρα μου!

 

 

Α καταλαβα.ανηκεις και συ στο κλαμπ...

:lol:

Εγω χαλαω 2-3...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το itunes και επέλεξε από την επάνω αριστερή γωνία το εικονίδιο και στην συνέχεια επέλεξε επεξεργασία->προτιμήσεις και στο παράθυρο που θα ανοίξει διάλεξε την καρτέλα συσκευές και διέγραψε τα τελευταία backup

 

Δούλεψε!!! Ευχαριστώ!!! :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Α καταλαβα.ανηκεις και συ στο κλαμπ...

:lol:

Εγω χαλαω 2-3...

 

 

Χαμός, νεύρα, βρισίδι, πέταμα ζελατινες αστα!! Για αυτό δεν είχα σχεδόν ποτέ ζελατινες αλλα τώρα θα βάλω μια για προστασία.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Χαμός, νεύρα, βρισίδι, πέταμα ζελατινες αστα!! Για αυτό δεν είχα σχεδόν ποτέ ζελατινες αλλα τώρα θα βάλω μια για προστασία.

 

εγω μετα απο χρονια εμπειριας (και αχρηστες ζελατινες)τις περναω μονος .γιατι ομως δεν πας να στην περασουν στο καταστημα που θα την αγορασεις?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο χρονια εμπειριας (και αχρηστες ζελατινες)τις περναω μονος .γιατι ομως δεν πας να στην περασουν στο καταστημα που θα την αγορασεις?

 

 

Παίρνω από eBay μπόλικες για να υπάρχει απόθεμα. Και τις περνάω μόνος μου. Χθες τα κατάφερα με την πρώτη.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο προγραμμα που να σου επιτρέπει να στείλεις sms με ελληνικούς χαρακτήρες αλλά 160 και όχι μόνο 70 υπάρχει;;
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο προγραμμα που να σου επιτρέπει να στείλεις sms με ελληνικούς χαρακτήρες αλλά 160 και όχι μόνο 70 υπάρχει;;

Γιατί? δεν στέλνεις 160 ??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το itunes και επέλεξε από την επάνω αριστερή γωνία το εικονίδιο και στην συνέχεια επέλεξε επεξεργασία->προτιμήσεις και στο παράθυρο που θα ανοίξει διάλεξε την καρτέλα συσκευές και διέγραψε τα τελευταία backup

 

με το 3g κουμπι και το κολπο για επανεμφανιση στην τελευταια 7.1 ???

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις τον οποιοδήποτε διακόπτη από το μενού αυτό απαγορεύει στην εφαρμογή να τρέχει στο υπόβαθρο, δηλαδή με το που βγαίνεις από την εφαρμογή παγώνει ότι είχες ανοιχτο εκείνη τη στιγμή και όταν την ξανά ανοίξεις επαναφέρεται, αλλά δεν της επιτρέπει να κάνει το οτιδήποτε αν δεν είναι ανοιχτή ή έχεις κλειδώσει το κινητό, στις εφαρμογές gps δεν στο συνιστώ γιατί θα σήμαινε ότι μόλις κλειδώνεις το κινητό θα σταματάνε και οι turn by turn οδηγίες. Τώρα για τις υπόλοιπες εφαρμογές, απλά δες τι δεν σε πειράζει να σταματάει με το που κλείνει από τις εφαρμογές σου. Δεν επηρεάζει στο ελάχιστο τις ειδοποιήσεις οποιασδήποτε εφαρμογής

 

 

Καλησπερα, αν εχεις την καλοσυνη,μπορεις να μου πεις "βημα-βημα" πως γινεται αυτη η διαδικασια;

( το να σταματησεις μια εφαρμογη να τρεχει στο background δηλαδη..)

Σε ευχαριστω εκ των προτερων!

;-)

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αν εχεις την καλοσυνη,μπορεις να μου πεις "βημα-βημα" πως γινεται αυτη η διαδικασια;

( το να σταματησεις μια εφαρμογη να τρεχει στο background δηλαδη..)

Σε ευχαριστω εκ των προτερων!

;-)

 

 

Ρυθμισεις---γενικα---ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο (εχει καποιους διακοπτες,διαλεγεις ποιο θες ανοικτο ή κλειστο)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...