Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κίτρινοοοο!!!!!! :X

Με τίποτες!

Αν επρεπε να διαλεξω, θα επαιρνα το λευκο παντως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

The A7 is using the Apple-designed ARMv7 based dual-core CPU Swift core running at a 1.7 GHz and an integrated quad-core PowerVR SGX 544MP4 graphics processing unit (GPU). The A7 package also incorporates 1 GB of LPDDR3-1333 RAM increasing the performance on the memory subsystem substantially.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το 5αρι αλλα διαβασα στην ενοτητα του νεου 5s οτι τα λευκα 5αρια γρατζουνιουνται και τα μαυρα ξεφτιζουνε. μηπως θα ητανε καλυτερα να αγορασω τελικα το 4s?????? ειχε αυτο παρομοια προβληματα??? δεν θελω με τιποτα να δωσω εναν σκασμο λεφτα και ενα ωραιο πρωινο να δω το πανακριβο κινητο μου γδαρμενο.....
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το 5αρι αλλα διαβασα στην ενοτητα του νεου 5s οτι τα λευκα 5αρια γρατζουνιουνται και τα μαυρα ξεφτιζουνε. μηπως θα ητανε καλυτερα να αγορασω τελικα το 4s?????? ειχε αυτο παρομοια προβληματα??? δεν θελω με τιποτα να δωσω εναν σκασμο λεφτα και ενα ωραιο πρωινο να δω το πανακριβο κινητο μου γδαρμενο.....

 

Εχω το μαυρο σχεδόν 10 μηνες και δεν εχει καποιο σημάδι. Αν το προσεχείς δεν θα εχεις θεμα. Μια θηκουλα καλο θα ηταν να την εχεις. Ειδικά το λευκό δεν εχει προβλημα.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 5αρι μαύρο από τον Απρίλιο χωρίς θήκη, μόνο με προστασία οθόνης. Εχει μόνο 2 σημάδια τα οποία ήταν out of the box.
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το 5αρι αλλα διαβασα στην ενοτητα του νεου 5s οτι τα λευκα 5αρια γρατζουνιουνται και τα μαυρα ξεφτιζουνε. μηπως θα ητανε καλυτερα να αγορασω τελικα το 4s?????? ειχε αυτο παρομοια προβληματα??? δεν θελω με τιποτα να δωσω εναν σκασμο λεφτα και ενα ωραιο πρωινο να δω το πανακριβο κινητο μου γδαρμενο.....

 

μαυρο εχω και εγω δεν εχω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ στην ενότητα του 5S δεν υπάρχει τέτοια αναφορά!!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το 5αρι αλλα διαβασα στην ενοτητα του νεου 5s οτι τα λευκα 5αρια γρατζουνιουνται και τα μαυρα ξεφτιζουνε. μηπως θα ητανε καλυτερα να αγορασω τελικα το 4s?????? ειχε αυτο παρομοια προβληματα??? δεν θελω με τιποτα να δωσω εναν σκασμο λεφτα και ενα ωραιο πρωινο να δω το πανακριβο κινητο μου γδαρμενο.....

Γιατί, το 4S δεν γρατζουνιέται;

Φίλε μου όλα γρατζούνιουνται, όλα φθείρονται.

Το όλο θέμα με το iPhone 5 άρχισε όταν, στις αρχικές παρτίδες του μαύρου μοντέλου, παρατηρήθηκαν αμυχές και στίγματα στις γωνίες του ανοδιωμένου αλουμινίου. Το άσπρο εφόσον δεν είχε κάποιο χρώμα το αλουμίνιό του, δεν είχε πρόβλημα.

Απ ό,τι ξέρω, οι συσκευές που κυκλοφορούν τώρα δεν έχουν κάποιο παρόμοιο πρόβλημα.

 

ΥΓ: Μην το σκέπτεσαι. Το 5 είναι μονόδρομος σε σχέση με το 4S.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, το 4S δεν γρατζουνιέται;

Φίλε μου όλα γρατζούνιουνται, όλα φθείρονται.

Το όλο θέμα με το iPhone 5S άρχισε όταν, στις αρχικές παρτίδες του μαύρου μοντέλου, παρατηρήθηκαν αμυχές και στίγματα στις γωνίες του ανοδιωμένου αλουμινίου. Το άσπρο εφόσον δεν είχε κάποιο χρώμα το αλουμίνιό του, δεν είχε πρόβλημα.

Απ ό,τι ξέρω, οι συσκευές που κυκλοφορούν τώρα δεν έχουν κάποιο παρόμοιο πρόβλημα.

 

ΥΓ: Μην το σκέπτεσαι. Το 5 είναι μονόδρομος σε σχέση με το 4S.

 

Μήπως μπερδεύεται το 5 με το 5S? γιατί το δεύτερο δεν έχει βγει ακόμα!!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, το 4S δεν γρατζουνιέται;

Φίλε μου όλα γρατζούνιουνται, όλα φθείρονται.

Το όλο θέμα με το iPhone 5 άρχισε όταν, στις αρχικές παρτίδες του μαύρου μοντέλου, παρατηρήθηκαν αμυχές και στίγματα στις γωνίες του ανοδιωμένου αλουμινίου. Το άσπρο εφόσον δεν είχε κάποιο χρώμα το αλουμίνιό του, δεν είχε πρόβλημα.

Απ ό,τι ξέρω, οι συσκευές που κυκλοφορούν τώρα δεν έχουν κάποιο παρόμοιο πρόβλημα.

 

ΥΓ: Μην το σκέπτεσαι. Το 5 είναι μονόδρομος σε σχέση με το 4S.

 

Με εξαίρεση ότι έρχεσαι από το μέλλον και μιλάς για το 5s :p , σε όλα τα άλλα συμφωνώ.

Στις πρώτες παρτίδες υπήρχαν πολλά προβλήματα. Στη συνέχεια η άπλ έδωσε λεπτομερέστερες οδηγίες για την συναρμολόγηση και θα τα προβλήματα λύθηκαν (οι γρατζουνιές προκαλούνταν κατά τη συναρμολόγηση των συσκευών).

 

Επειδή έχω και άλλες συσκευές με ανοδιώμενο αλουμίνιο, πρέπει να πώ ότι το μαύρο 5άρι έχει καταπληκτικό φινίρισμα, το αγγίζεις και δεν αντιλαμβάνεσαι την παραμικρή ανωμαλία στην επιφάνειά του. Είναι λείο όσο δεν πάει.

 

Αν το προσέχεις, δεν θα πάθει τίποτα. Έχω 11 μήνες το ipad mini σε μαύρο χρώμα και δεν έχει ούτε το παραμικρό.

Αν το χτυπήσεις κάπου όμως, (πχ σε κάποια γωνία ή αν σου πέσει) υπάρχει περίπτωση να γρατζουνιστεί ή να φύγει κομμάτι από τη βαφή. Είναι χαρακτηριστικό σε αυτού του είδους τις τεχνοτροπίες.

Στο cowon X5 που έχω (7 ετών μηχάνημα) έχει 3-4 τέτοια σημαδάκια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ στην ενότητα του 5S δεν υπάρχει τέτοια αναφορά!!

 

εχεις δικιο. εδω το βρηκα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372794&page=22 στα ποστ με νουμερο...316-188-85.

σορρυ.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν έγινε και τίποτα. Το πόστ του Γιάννη ddr2 πιστεύω μας καλύπτει. Ολα τα μεταλλικά τηλέφωνα θέλουν προσοχή.

 

Προσωπικά επειδή είχα το 4S πραγματικά δεν με έμοιαζε που και πως το άφηνα. Ούτε θήκη, στην τσέπη κατευθείαν αλλά παράλληλα το προσεχα πχ σε τραπέζια με νερά, δεν το πετούσα πουθενά κλπ

 

Το κινητό μην το φοβάστε.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βάζει τάξη στις φωτο όπως στο android?ειναι όλες χύμα μέσα τώρα κ χάνεις τη μπάλα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή για το iOS 7!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βάζει τάξη στις φωτο όπως στο android?ειναι όλες χύμα μέσα τώρα κ χάνεις τη μπάλα

 

Τι χυμα? δεν εχεις αλμπουμς?

Τη ροη εννοεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βάζει τάξη στις φωτο όπως στο android?ειναι όλες χύμα μέσα τώρα κ χάνεις τη μπάλα

 

Γιατί δεν κάνεις άλμπουμ;

Μήπως εννοείς φακέλους όπως φαίνονται στο file system (που λογικά δεν το βλέπεις έτσι εσύ εκτός και αν έκανες jb) ή αναφέρεσαι στο πρόγραμμα; Γιατί είτε ios είτε android στα προγράμματα έκθεσης πάνω κάτω με τον ίδιο τρόπο φαίνονται!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις άλμπουμ;

Μήπως εννοείς φακέλους όπως φαίνονται στο file system (που λογικά δεν το βλέπεις έτσι εσύ εκτός και αν έκανες jb) ή αναφέρεσαι στο πρόγραμμα; Γιατί είτε ios είτε android στα προγράμματα έκθεσης πάνω κάτω με τον ίδιο τρόπο φαίνονται!

 

Θέλει το κινητό να του κατηγοριοποίει τις φωτογραφίες αυτόματα που τραβάει με την κάμερα και εχει μέσα στο camera roll. Για αυτό και του είπα υπομονή μέχρι το iOS 7 που εχει αυτη τη δυνατότητα! Δεν θα περιμένει πολυ. Την επόμενη εβδομάδα θα το εχει!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να ρωτησω την γνώμη σας! Είχα σκοπό να αγοράσω το iphone 5! Περίμενα πρώτα βέβαια να παρουσιαστεί το 5s για 2 λόγους:

1) για να δω αν θα έχει κάτι που πραγματικά θα με ενδιέφερε και θα έκανε διαφορά για μένα

2) για να δώσω περιθώρια στην τιμή του 5 να πέσει και να το πάρω πιο οικονομικά

Ξέρω πως στην Ελλάδα τα αποθέματα του 5 είναι αρκετά ακόμα για να μπορέσω να το αγοράσω εάν θέλω παρόλο που η apple σταματάει την παραγωγή του. Παρόλα αυτά δεν ξέρω αν αξίζει να διαθέσω χρήματα σε ένα κινητό που ξαφνικά έγινε "συλλεκτικό".

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να ρωτησω την γνώμη σας! Είχα σκοπό να αγοράσω το iphone 5! Περίμενα πρώτα βέβαια να παρουσιαστεί το 5s για 2 λόγους:

1) για να δω αν θα έχει κάτι που πραγματικά θα με ενδιέφερε και θα έκανε διαφορά για μένα

2) για να δώσω περιθώρια στην τιμή του 5 να πέσει και να το πάρω πιο οικονομικά

Ξέρω πως στην Ελλάδα τα αποθέματα του 5 είναι αρκετά ακόμα για να μπορέσω να το αγοράσω εάν θέλω παρόλο που η apple σταματάει την παραγωγή του. Παρόλα αυτά δεν ξέρω αν αξίζει να διαθέσω χρήματα σε ένα κινητό που ξαφνικά έγινε "συλλεκτικό".

Το γεγονός ότι τώρα διατίθεται προς πώληση, τι σε απασχολεί εσένα? σε τι σε χαλάει.

Ίσα ίσα, αν κάποιος το θέλει, θα πρέπει να στραφεί υποχρεωτικά με μεταχειρισμένο, αφού σε λίγο δεν θα υπάρχει καινούριο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι τώρα διατίθεται προς πώληση, τι σε απασχολεί εσένα? σε τι σε χαλάει.

Ίσα ίσα, αν κάποιος το θέλει, θα πρέπει να στραφεί υποχρεωτικά με μεταχειρισμένο, αφού σε λίγο δεν θα υπάρχει καινούριο.

 

Δεν έχω θέμα με το γεγονός ότι διατίθεται τώρα προς πώληση, αλλά με το γεγονός πως σε λίγο δεν θα υπάρχει στην αγορά με όποιες συνέπειες αυτπο συνεπάγεται. Με απασχολεί κατά πόσο ένα τηλέφωνο που έχει σταματήσει η παραγωγή του θα έχει υποστήριξη, όπως για παράδειγμα νέες ενημερώσεις λογισμικού κ.α. Δεν ξέρω αν συμφέρει να δώσει κάποιος χρήματα για ένα τηλέφωνο το οποίο απαξιώνει η ίδια εταιρέια παραγωγής του με την κατάργησή του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα με το γεγονός ότι διατίθεται τώρα προς πώληση, αλλά με το γεγονός πως σε λίγο δεν θα υπάρχει στην αγορά με όποιες συνέπειες αυτπο συνεπάγεται. Με απασχολεί κατά πόσο ένα τηλέφωνο που έχει σταματήσει η παραγωγή του θα έχει υποστήριξη, όπως για παράδειγμα νέες ενημερώσεις λογισμικού κ.α. Δεν ξέρω αν συμφέρει να δώσει κάποιος χρήματα για ένα τηλέφωνο το οποίο απαξιώνει η ίδια εταιρέια παραγωγής του με την κατάργησή του.

 

Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα υποστηριξης. Θα παρει τουλαχιστον και το ios 8. Αυτο σημαινει υποστηριξη το λιγοτερο μεχρι το Σεπτεμβριο του 2015.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα υποστηριξης. Θα παρει τουλαχιστον και το ios 8. Αυτο σημαινει υποστηριξη το λιγοτερο μεχρι το Σεπτεμβριο του 2015.

 

Μακάρι να είναι όπως τα λες φίλε μου. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Επομένως, επειδή το 5s είναι καλό αλλά και ακριβό πιστεύεις πως δεν υπάρχει λόγος να το αγοράσω προκειμένου να μην μέινω εκτός υποστήριξης.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι όπως τα λες φίλε μου. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Επομένως, επειδή το 5s είναι καλό αλλά και ακριβό πιστεύεις πως δεν υπάρχει λόγος να το αγοράσω προκειμένου να μην μέινω εκτός υποστήριξης.

 

Όχι κανένας η apple ποτέ στα χρονικά δεν σταμάτησε την υποστήριξη συσκευών μετά την απόσυρση τους απο την αγορά! Δες το και απο το παράδειγμα του 3GS το οποίο άφησε έκτος αγοράς πέρυσι αλλα και πάλι πήρε κανονικά όλες τις αναβαθμισμένος μέχρι την 7. Το iPhone 5 θα πάρει σίγουρα μέχρι και την iOS 9! Τόσες παίρνουν όλα τα κινητά 3-4 εκδόσεις λειτουργικού! iPhone 4( iOS 4-7 και συνεχίζει) iPhone 4s( iOS 5-7 και συνεχίζει).

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένας η apple ποτέ στα χρονικά δεν σταμάτησε την υποστήριξη συσκευών μετά την απόσυρση τους απο την αγορά! Δες το και απο το παράδειγμα του 3GS το οποίο άφησε έκτος αγοράς πέρυσι αλλα και πάλι πήρε κανονικά όλες τις αναβαθμισμένος μέχρι την 7. Το iPhone 5 θα πάρει σίγουρα μέχρι και την iOS 9! Τόσες παίρνουν όλα τα κινητά 3-4 εκδόσεις λειτουργικού! iPhone 4( iOS 4-7 και συνεχίζει) iPhone 4s( iOS 5-7 και συνεχίζει).

 

Thanx φίλε!

Link to comment
Share on other sites

πριν δυο εβδομαδες εστειλα το iphone infoquest γιατι νομιζα εβλεπα την οριζοντια γραμμη καποιες φορες..τεσπα μετα απο πεντε ημερες μου εστειλαν αλλο..δεν δουλευε το home button,ηθελε 3-4 φορες πατημα για να παει home screen και το power button εκανε σαν κουδουνιστρα.Το εστειλα και αυτο πισω,εχθες ηρθε αλλο..και αυτο αλλο προβλημα,το πισω μερος επανω εκει στην ενωση μεταλλου και γυαλιου δεν εχει γινει μαλλον σωστη τοποθετηση και ειναι λιγο πιο ψηλα το γυαλι και το νιωθεις οταν περνας το δαχτυλο απο πανω..:angry:.Εκει στην apple ηθελα να ξερω δεν εχουν ποιοτικο ελεγχο?Αυριο το πρωι θα τους παρω παλι...αυτα ειναι καραγκιοζιλικια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...