Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα προβληματακι που παρατηρω ειναι οτι οταν ανοιγω το hotspot, ενω ανοιγει κανονικα, μερικες φορες οι αλλες συσκευες (που θελω να συνδεθουν με το αιφον) δεν το βλεπουν. Για να λυθει το προβλημα πρεπει να βαλω πρωτα το αιφον σε κατασταση πτησης και μετα να το βγαλω. Vodafone εχω. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα προβληματακι που παρατηρω ειναι οτι οταν ανοιγω το hotspot, ενω ανοιγει κανονικα, μερικες φορες οι αλλες συσκευες (που θελω να συνδεθουν με το αιφον) δεν το βλεπουν. Για να λυθει το προβλημα πρεπει να βαλω πρωτα το αιφον σε κατασταση πτησης και μετα να το βγαλω. Vodafone εχω. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος;

 

Και εμένα μου το κάνει αυτό. Εγώ το ξεμπλοκάρω μπαίνοντας στο μενού με τον κωδικό για το hotspot και πατώντας ok.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το κάνει αυτό. Εγώ το ξεμπλοκάρω μπαίνοντας στο μενού με τον κωδικό για το hotspot και πατώντας ok.

 

Μαλιστα. Σκεφτομαι μηπως ευθυνεται το δικτυο. Βονταφον και εσυ;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβληματακι που παρατηρω ειναι οτι οταν ανοιγω το hotspot, ενω ανοιγει κανονικα, μερικες φορες οι αλλες συσκευες (που θελω να συνδεθουν με το αιφον) δεν το βλεπουν. Για να λυθει το προβλημα πρεπει να βαλω πρωτα το αιφον σε κατασταση πτησης και μετα να το βγαλω. Vodafone εχω. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος;

 

Νομίζω ότι είναι ορατό μόνο όταν είσαι στο μενού του hotspot και δεν έχεις φύγει σε κάποιο άλλο μενού. Βέβαια τώρα είμαι στο ios 7 και μπορεί να κάνω λάθος.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι ορατό μόνο όταν είσαι στο μενού του hotspot και δεν έχεις φύγει σε κάποιο άλλο μενού. Βέβαια τώρα είμαι στο ios 7 και μπορεί να κάνω λάθος.

 

Όχι έτσι ειναι σε όλα τα iOS όλα τα χρόνια. Εάν δεν εισαι στο μενού του hotspot δεν κάνει ορατό το δίκτυο wifi ούτε και το Bluetooth για να συνδεθούν άλλες αυσκευες

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι ορατό μόνο όταν είσαι στο μενού του hotspot και δεν έχεις φύγει σε κάποιο άλλο μενού. Βέβαια τώρα είμαι στο ios 7 και μπορεί να κάνω λάθος.

 

Όχι έτσι ειναι σε όλα τα iOS όλα τα χρόνια. Εάν δεν εισαι στο μενού του hotspot δεν κάνει ορατό το δίκτυο wifi ούτε και το Bluetooth για να συνδεθούν άλλες αυσκευες

 

Δηλαδη, δεν πρεπει να βγαινω απο το μενου του hotspot μεχρι να το δει το ipad μου?

Λετε να ειναι αυτο και οχι καποιο bug?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, δεν πρεπει να βγαινω απο το μενου του hotspot μεχρι να το δει το ipad μου?

Λετε να ειναι αυτο και οχι καποιο bug?

 

Ναι. Αυτό βέβαια για νέες συνδέσεις γιατί νομίζω οι παλιές συνδέονται αυτόματα.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ένα bug ας πούμε ασυμβατότητας είναι και το να μην σας συνδέει στο 6,1,3 στο wifi του σπιτιού αυτόματα και να ξαναζητάει το password. Κλείστε το wifi, ανοίξτε το και μην διαλέγετε το όνομα του router σας αλλά την επιλογή "άλλο" και βάλτε το όνομα του router (SSID) χειροκίνητα καθώς επίσης και το password και το είδους του πχ WPA2. Και μετά θα διορθωθεί αυτό το θέμα. Δεν ξέρω αν σας έτυχε αλλά επειδή βρήκα πρόσφατα την λύση είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αυτό βέβαια για νέες συνδέσεις γιατί νομίζω οι παλιές συνδέονται αυτόματα.
thx Γιαννη.

 

Επίσης, ένα bug ας πούμε ασυμβατότητας είναι και το να μην σας συνδέει στο 6,1,3 στο wifi του σπιτιού αυτόματα και να ξαναζητάει το password. Κλείστε το wifi, ανοίξτε το και μην διαλέγετε το όνομα του router σας αλλά την επιλογή "άλλο" και βάλτε το όνομα του router (SSID) χειροκίνητα καθώς επίσης και το password και το είδους του πχ WPA2. Και μετά θα διορθωθεί αυτό το θέμα. Δεν ξέρω αν σας έτυχε αλλά επειδή βρήκα πρόσφατα την λύση είπα να το μοιραστώ μαζί σας.
το ελυσες Φιλιππε? μπραβο ρε συ!:) τωρα που το λες και εμενα οταν αγορασα το 5αρι πριν 2 βδομαδες, κατι μου ειχε κανει με το ρουτερ μολις το ανοιξα, αλλα δεν εδωσα μεγαλη σημασια και δεν θυμαμαι πως το ελυσα (μαλλον με τον τροπο που λες)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση θελω να κανω βρηκε μια φιλι μου αυτο

http://www.lowestpriceforsale.com/new-unlocked-apple-iphone-5-16gb-black-free-shipping-worldwide-p-341.html?zenid=2f8cd666148bfc5c14a4e83ccb393e83

 

ξερει κανεις αν ειναι μουφα? η τιμη ειναι σκοτωμα και βρωμαει η υποθεση

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση θελω να κανω βρηκε μια φιλι μου αυτο

http://www.lowestpriceforsale.com/new-unlocked-apple-iphone-5-16gb-black-free-shipping-worldwide-p-341.html?zenid=2f8cd666148bfc5c14a4e83ccb393e83

 

ξερει κανεις αν ειναι μουφα? η τιμη ειναι σκοτωμα και βρωμαει η υποθεση

 

Να καθίσεις στα αυγά σου για να μην κλαις τα χρήματα σου. Μου αρέσει που έχουν και το σηματάκι του PayPal (και φυσικά δεν επιτρέπουν να πληρώσεις με PayPal). 100% απάτη...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ξερουμε αν και πως απενεργοποιηται ο ηχος της καμερας οταν τραβαει φωτογραφιες ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ξερουμε αν και πως απενεργοποιηται ο ηχος της καμερας οταν τραβαει φωτογραφιες ;

Μόνο όταν είναι στο αθόρυβο το κινητό. Δεν υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μόνο όταν είναι στο αθόρυβο το κινητό. Δεν υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση.

 

Αλλιώς πρέπει να το κανείς jb και να βάλεις το tweak

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Να καθίσεις στα αυγά σου για να μην κλαις τα χρήματα σου. Μου αρέσει που έχουν και το σηματάκι του PayPal (και φυσικά δεν επιτρέπουν να πληρώσεις με PayPal). 100% απάτη...

 

δεν ειναι για εμενα Βαγγελη. αλλα μονο και μονο τις τιμες να δει κανεις την ψιλοψιλιαζεται.

και εγω αυτο ειδα που λες.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκα σε όλα για το 5C. Καταργηται το 5 όπως έγραψα απο τις 13 Αυγούστου. Και φυσικά το hw του 5C είναι ίδιο με του 5.

 

Ενα μπλε θα το χτυπησω. :)

 

ddr2 ;)

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκα σε όλα για το 5C. Καταργηται το 5 όπως έγραψα απο τις 13 Αυγούστου. Και φυσικά το hw του 5C είναι ίδιο με του 5.

 

Ενα μπλε θα το χτυπησω. :)

 

ddr2 ;)

 

Ποιος ο λόγος να αγοράσεις το 5C?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να αγοράσεις το 5C?

 

Μου αρέσει το πλαστικό και το χρώμα... :) Εξάλλου το 5C είναι το 5 με πλαστικό! Το 5S σαφώς και είναι καλύτερο.

 

Καλά το "ένα μπλε θα το χτυπήσω" ήθελα να γράψω "ένα μπλε θα το χτυπούσα"... Θα περιμένω την πρώτη φουρνιά να εξαφανιστεί μαζί και όποια τυχόν προβλήματα και παιδικές ασθένειες και μετά αναλόγως της τιμής... Πάντως για την Αμερική 99$ αυτό το κινητό με διετές συμβόλαιο είναι bargain για αυτά που προσφέρει...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκα σε όλα για το 5C. Καταργηται το 5 όπως έγραψα απο τις 13 Αυγούστου. Και φυσικά το hw του 5C είναι ίδιο με του 5.

 

Ενα μπλε θα το χτυπησω. :)

 

ddr2 ;)

Οχι κιτρινακι?:)

 

Σορρυ, επειδη δεν τα παρακολουθησα, ειπαν οτι καταργειται το 5αρι?

Ενω παραμενει το 4s ?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι κιτρινακι?:)

 

Σορρυ, επειδη δεν τα παρακολουθησα, ειπαν οτι καταργειται το 5αρι?

Ενω παραμενει το 4s ?

 

Ακριβώς. Καταργούνται 4 και 5 και παραμένει το 4S.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Καταργούνται 4 και 5 και παραμένει το 4S.

Μαλιστα.

Εχει μια λογικη. Καταργει το αρχαιο πια 4αρι και το 5 το αντικαθιστα με το 5c.

Αρα εχουμε, ακριβο 5s , φτηνοτερο 5c και τη θεση του 3gs (δωρεαν με συνδεση σε καποιες χωρες) παιρνει το 4s, το οποιο εξακολουθει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι κιτρινακι?:)

 

Σορρυ, επειδη δεν τα παρακολουθησα, ειπαν οτι καταργειται το 5αρι?

Ενω παραμενει το 4s ?

 

Κίτρινοοοο!!!!!! :X

Με τίποτες!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...