Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η παραπάνω μέθοδος ισχύει μόνο για blue tooth ακουστικά και όχι ενσύρματα! Στα ενσύρματα δεν εμφανίζονται οι επιλογές. Επιπλέον θα πρέπει το bluetooth ακουστικό να είναι συνδεδεμένο και τεχνολογίας a2dp διαφορετικά δεν μπορεί να εφαρμοστεί
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντας μόλις 2 εβδομάδες με το τηλέφωνο προσπαθώ ακόμα να το συνηθίσω. Έλυσα και το βασικό μου πρόβλημα με τους ήχους του bluetotth και πλέον εξερευνώ χωρίς προβλήματα. Αυτό που πραγματικά με εντυπωσιάζει όμως, παρά τα περί του αντιθέτου γραφόμενα, είναι η μπαταρία, η οποία μου κρατάει 2 ημέρες και περισεύει και 20% ακόμα. Σε σχέση με το ΒΒ9900 που χρησιμοποιώ παράλληλα, του οποίου η μπαταρία κρατάει με την ίδια χρήση μία ημέρα, είναι σοβαρή πρόοδος.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

σημερα και εγω πηγα σε ενα καταστημα οτε να ενεργοποιησω το lte ο υπαληλος μου ειπε σε κανα 10λεπτο καντο επανεκινηση και το εκανα, λτε δεν ειδα ομως, μενω νεα σμυρνη και φοραει την 6.1.4., τις ρυθμισεις του φορεα απο το ιτυνες τις ειχα περασει πιο νωρις! να μην παιζει 4γ στην περιοχη μου??

 

Καλησπερα φιλε, ειμαι κ εγω "γειτονας σου" και παιζει κανονικοτατα το lte-4g & cosmote συνδεση!

Απλα: μηπως εισαι σε ισογειο;

Μηπως εισαι αναμεσα σε ψηλοτερα κτιρια-πολυκατοικιες απ ´ τη δικη σου..;

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Οντας μόλις 2 εβδομάδες με το τηλέφωνο προσπαθώ ακόμα να το συνηθίσω. Έλυσα και το βασικό μου πρόβλημα με τους ήχους του bluetotth και πλέον εξερευνώ χωρίς προβλήματα. Αυτό που πραγματικά με εντυπωσιάζει όμως, παρά τα περί του αντιθέτου γραφόμενα, είναι η μπαταρία, η οποία μου κρατάει 2 ημέρες και περισεύει και 20% ακόμα. Σε σχέση με το ΒΒ9900 που χρησιμοποιώ παράλληλα, του οποίου η μπαταρία κρατάει με την ίδια χρήση μία ημέρα, είναι σοβαρή πρόοδος.

 

Πως το εχεις κανει το μαγικο με τις 2 μερες διαρκειας της μπαταριας;;;

Τι εχεις βαλει;

12v???

Χεχεχε

Εχεις cellular data (3g δηλαδη) ανοιχτο;

Wi-fi?

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψάξει στο forum αλλά σε περιίπτωση που μου διέφυγε κάτι: αν έχει διακόπτη enable lte τότε δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G , δηλαδή το έχεις με το ζόρι! (εκτός αν ακολουθήσω αυτό που προτείνει ο <<big>>.

Δηλαδή ψάχνω τρόπο να απενεργοποιήσω το 3G αλλά βρίσκω διακόπτη μόνο για LTE. Ας με διαφωτίσει κάποιος!

Edited by evrorm
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε το! Απλά να ξέρεις ότι δουλεύει σε 6.1.2 ή μικρότερη έκδοση ή και στο ios 7 περασμένο με restore. Το γεγονός είναι ότι, θα έχεις είτε διακόπτη lte είτε 3G και τα 2 είναι αδύνατον
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αυτή η apple πρέπει πάντα να έχει κάτι ξεχωριστό για θαυμασμό ή για "κράξιμο" που σε άλλα κινητά δεν ισχύει!!

Δηλαδή το LTE, 3G on of υπάρχουν στο ios 7 και τα δύο ή η μέθοδος που προτείνεις δουλεύει και στο 7;

Edited by evrorm
Link to comment
Share on other sites

Πως το εχεις κανει το μαγικο με τις 2 μερες διαρκειας της μπαταριας;;;

Τι εχεις βαλει;

12v???

Χεχεχε

Εχεις cellular data (3g δηλαδη) ανοιχτο;

Wi-fi?

 

Και εμένα μου έχει κρατήσει 2+ μέρες με λίγα τηλέφωνα/μηνύματα και λίγο ίντερνετ.

Αρκετές φορές.

Από τότε όμως που έβαλα αυτό το άτιμο :lol: το "Real racing 3" μου κρατάει λιγότερο απο μία μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι η μέθοδος που προτείνω δουλεύει στο 6.1.2 και πριν και στο 7.0 αλλά περασμένο με restore
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω οταν βγει η επισιμη 7 να μπορουμε να εχουμε 2g δεδομενα και οχι 3g με το ζορι γιατι εγω που χρησιμοποιω μονο viber κ whatsapp το 2g ειναι αρκετο για τα μηνυματα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν είσαι σε ios 6.1.2 ή μικρότερο δοκίμασε το αρχείο που έχω ποστάρει πιο πίσω για να πάρεις πίσω τον διακόπτη του 3g σου
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Σε 7 ώρες αναμονή το βράδυ από 100 -> 90% . Αν αυτό είναι το normal δεν ξέρω πως θα κρατήσει πάνω από μέρα με κάποια έστω ελαφριά χρήση; Τόσο υπολογίζω ότι κρατούσε και το 3G!!! που είχα πριν με μπαταρία 4,5+ χρόνων!

Αν είναι έτσι ισχύει αυτό που έχει πει κάποιος εδώ μέσα << με 3g απλά δεν έχεις τηλέφωνο >>. Εγώ που έχω 6.1.4 δεν γίνεται να βάλλω τον διακόπτη 3G on-off οπότε μάλλον απογοήτευση!

Edited by evrorm
Link to comment
Share on other sites

Σε 7 ώρες αναμονή το βράδυ από 100 -> 90% . Αν αυτό είναι το normal δεν ξέρω πως θα κρατήσει πάνω από μέρα με κάποια έστω ελαφριά χρήση; Τόσο υπολογίζω ότι κρατούσε και το 3G!!! που είχα πριν με μπαταρία 4,5+ χρόνων!

Αν είναι έτσι ισχύει αυτό που έχει πει κάποιος εδώ μέσα << με 3g απλά δεν έχεις τηλέφωνο >>. Εγώ που έχω 6.1.4 δεν γίνεται να βάλλω τον διακόπτη 3G on-off οπότε μάλλον απογοήτευση!

 

Δυστυχώς η μπαταρία είναι σκέτη απογοήτευση...ελπίζω να το φτιάξουν στην επόμενη αναβάθμιση....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Εχω αγορασει ενα iphone 5 64gb απο Ρουμανια και ενω εκει δουλευε κανονικα, στην Ελλαδα αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα με το ιντερνετ. Εχω αγορασει μια nanosim με σημα LTE(4g) και εχω επισκεφτει καταστημα της cosmote εχουν γινει ολες οι απαρατητες ρυθμισεις δηλαδη ενεργοποιημενα δεδομενα, ενεργοποιηση LTE καθως και στο πεδιο κινητο δικτυο δεδομενων στο APN γραφει internet. Εχω κανει απο χθες αρκετες επανεκινησεις το κινητο το δικτυο επαναφορα ρυθμισεων τα παντα και συνεχιζει να μην συνδεεται ενω δειχνει κανονικα το σημα LTE(4g) και εχω 100 mb στο κιν. Σας παρακαλω αν γνωριζετε κατι βοηθηστε γιατι κλαιω τα λεφτα που εδωσα!!:(:(:( Επισης ειχε ενα μια επιλογη που ελεγε προφιλ και εγραφε unlockit.nz? κατι τετοιο αλλα πατησαμε αφαιρεση γτ ο τεχνικος ηταν σιγουρος πως εκει ηταν το προβλημα. Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Πως το εχεις κανει το μαγικο με τις 2 μερες διαρκειας της μπαταριας;;;

Τι εχεις βαλει;

12v???

Χεχεχε

Εχεις cellular data (3g δηλαδη) ανοιχτο;

Wi-fi?

 

3g ανοικτό,wifi ανοικτό και πολλά mails ημερησίως (πάνω από 100), κανονικη χρήση φωνής και internet, όχι παιχνίδια. Το κυριότερο όμως είναι η σύγκριση με το ββ9900 το οποίο πεθαίνει στο μισό χρόνο.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

3g ανοικτό,wifi ανοικτό και πολλά mails ημερησίως (πάνω από 100), κανονικη χρήση φωνής και internet, όχι παιχνίδια. Το κυριότερο όμως είναι η σύγκριση με το ββ9900 το οποίο πεθαίνει στο μισό χρόνο.

 

Τη περασμενη τριτη πηρα το iphone 5 για την αδερφη μου.με ειχε φαει:D

της το σεταρω και το αφηνω να φορτισει 100% .απο τριτη βραδυ με foul επεξεργασια απο την αδερφη μου,3g wifi.μουσικη.το εβαλε παρασκευη πρωι για φορτιση.εμεινα χαζος.προτου το αγορασω κοιταζα σχολια περι μπαταριας.τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Τη περασμενη τριτη πηρα το iphone 5 για την αδερφη μου.με ειχε φαει:D

της το σεταρω και το αφηνω να φορτισει 100% .απο τριτη βραδυ με foul επεξεργασια απο την αδερφη μου,3g wifi.μουσικη.το εβαλε παρασκευη πρωι για φορτιση.εμεινα χαζος.προτου το αγορασω κοιταζα σχολια περι μπαταριας.τι να πω.

Καλημέρα,

εκτός από την ποιότητα του σήματος στην περιοχή στην οποία κινούμαστε, ο άλλος παράγοντας για τη ζωή της μπαταρίας είναι οι εφαρμογές.

Κάποιες από αυτές π.χ. το Facebook, ειδικά όταν παραμένει ανοικτό στο υπόβαθρο, την ξεζουμίζουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη περασμενη τριτη πηρα το iphone 5 για την αδερφη μου.με ειχε φαει:D

της το σεταρω και το αφηνω να φορτισει 100% .απο τριτη βραδυ με foul επεξεργασια απο την αδερφη μου,3g wifi.μουσικη.το εβαλε παρασκευη πρωι για φορτιση.εμεινα χαζος.προτου το αγορασω κοιταζα σχολια περι μπαταριας.τι να πω.

 

Καλησπερα κ απο μενα,

Τι να πω.. Απλα αφωνος!

Μου φαινεται αδιανοητο τετοια διαρκεια μπαταριας!

Το δικο μου το εχω 4 μηνες, του κανω πολυ σωστη φορτιση(κοντα στο 10% το φορτιζω και παντα πληρης φορτιση!) και ποτε δεν εχω πιασει τετοια αποδοση στη διαρκεια της μπαταριας!!!

Εμενα ειδικα ειναι εργαλειο, παντα ανοιχτο wifi, σχεδον παντα cellular data ON, κανω ελεγχο 3 λογαριασμων email κ αν με βγαλει ενα πληρες 24ωρο, ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ!!!

Μακαρι να εχουν αλλαξει τον τυπο της μπαταριας και να βαλανε μια πιο αξιοπρεπη!!!

Για να δουμε και με το ios 7...

Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

;-)

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Εχω το εξης προβλημα..

Στην αναζητηση δικτυων wifi δεν μου τα εντοπιζει ολα..

Πχ το λαπτοπ μου βρισκει 10 κ του τηλεφωνου του σπιτιου μονο αντε κ αλλο 1..

Τι μπορει να φταιει??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Εχω το εξης προβλημα..

Στην αναζητηση δικτυων wifi δεν μου τα εντοπιζει ολα..

Πχ το λαπτοπ μου βρισκει 10 κ του τηλεφωνου του σπιτιου μονο αντε κ αλλο 1..

Τι μπορει να φταιει??

 

Το iphone δεν εμφανιζει δικτυα με τα οποια η συνδεση δεν θα ειναι σταθερη. Το laptop τα εμφανιζει ολα. Κατεβασε το wifi booster απο cydia κ θα τα βλεπεις ολα

Link to comment
Share on other sites

Τη περασμενη τριτη πηρα το iphone 5 για την αδερφη μου.με ειχε φαει:D

της το σεταρω και το αφηνω να φορτισει 100% .απο τριτη βραδυ με foul επεξεργασια απο την αδερφη μου,3g wifi.μουσικη.το εβαλε παρασκευη πρωι για φορτιση.εμεινα χαζος.προτου το αγορασω κοιταζα σχολια περι μπαταριας.τι να πω.

 

Με μετρια χρηση ισως και να μπορει να βγαλει 2 μερες το δικο μου. Αλλα με αυτα που αναφερεις, συν το οτι καινουργιο κινητο τισ πρωτεσ μερες το σκαλιζεις συνεχεια και ουτε η μπαταρια του ειναι στρωμμενη, μου φαινεται απιθανο! Σιγουρα δεν το συνεδεσε εστω και λιγο στο iTunes να περασει κανα τραγουδι? Γιατι και 10 λεπτα φορτιση στο pc κανουν τη διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το wi-fi επειδή πάντα έχω μαζί και το 3GS είναι χαώδης η διαφορά στα δικτυα που εντοπίζουν...

 

Βρίσκει ένα το 5άρι μου και το 3GS 4-5...

 

Καλά τα σχόλια για την μπαταρία έχουν μεγάλες αποκλίσεις.

 

Ούτε μέρα δε βγάζει εννοείται και καμία φορά το φορτίζω και δύο φορές.

 

Πολλά παιχνίδια και πολύ 3G όμως είναι η αλήθεια.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

να ρωτησω κατι παλι.. :O

ξερουμε ποτε βγαινει το 5 s κ αν θα εχει καμια διαφορα εξωτερικα??

Κ κάτι ακόμα ; Πως γίνεται να μου δείχνει στην οθόνη όταν είναι σε αδράνεια ενημερώσεις από FB κ μηνύματα όπως κ από what's app αλλά να μην δείχνει το κείμενο να δείχνει απλά όλες τις ενημερώσεις στην αρχική ;

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...