Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ απο προσωπικούς πειραματισμους κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι το 3G ανοικτό κατανΑλωνει γρήγορα την μπαταρία . Φυσιολογικές όλες οι άλλες λειτουργίες . Ομιλία ,κυρίως λίγο παιχνίδι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με βάση την εικόνα για κάντε ρε παίδες ενα review στη μπαταρία. Εγώ τη βλέπω ελάχιστα καλύτερη του 4ς που είχα πριν.

*Καποια δεδομένα:

Δεν έχει κανει πολλούς κυκλους φόρτισης αποφόρτισης.

Το wifi ήταν κλειστό το βράδυ

Τα δεδομένα επίσης κλειστά αφού και στο γραφείο και στο σπίτι έχω wifi

Δυο λογαριασμοί μέιλ στο push

iCloud με όλους τους συγχρονισμους ενεργοποιημένους (3 άιφον, 1 ipad)

Πολλα μηνύματα iMessage κάποια τηλέφωνα και σερφαρισμα η χρήση του

6.1.4

 

Εισαι παραπανω απο καλα! Εγω το φτανω μεχρι 8,5 ωρες χρηση και αναμονη μεχρι 2 μερες (αν δεν το πειραζω πολυ!). Σημειωσε οτι πανω κατω ιδια χρηση με εσενα κανω, με μονη διαφορα οτι το βραδυ το βαζω σε flight mode.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι παραπανω απο καλα! Εγω το φτανω μεχρι 8,5 ωρες χρηση και αναμονη μεχρι 2 μερες (αν δεν το πειραζω πολυ!). Σημειωσε οτι πανω κατω ιδια χρηση με εσενα κανω, με μονη διαφορα οτι το βραδυ το βαζω σε flight mode.

 

Μακάρι να συνεχίσει έτσι. Για πιο ασφαλή συμπεράσματα βέβαια θέλω να του κάνω μερικές φορτίσεις ακόμα να στρώσει η μπαταρία του.

 

ΥΓ. Flight mode λόγω ακτινοβολίας ή για αποφυγή τηλεφωνημάτων το βράδυ ; Αν ισχύει το δεύτερο δοκίμασε το μην ενοχλειτε. Δουλεύει αρκετά καλα.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!το 5αρακι το χω τωρα κανα τριμηνο..απιστευτο τηλεφωνο!ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ να βρω ομως κατι σωστο!αλλαξα 5 τηλεφωνα!ακομη και αυτο που εχω τωρα εχει το γνωστο προβλημα που κλικαρει το τζαμι στις γωνιες απλα το κρατησα γιατι δεν ηθελα παλι να μπλεξω και να περιμενω τοσο καιρο για αντικατασταση!ποια η γνωμη σας για το μηλαρακι;;(σορρυ για το μακροσκελες του μηνυματος)!
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να συνεχίσει έτσι. Για πιο ασφαλή συμπεράσματα βέβαια θέλω να του κάνω μερικές φορτίσεις ακόμα να στρώσει η μπαταρία του.

 

ΥΓ. Flight mode λόγω ακτινοβολίας ή για αποφυγή τηλεφωνημάτων το βράδυ ; Αν ισχύει το δεύτερο δοκίμασε το μην ενοχλειτε. Δουλεύει αρκετά καλα.

 

Το κακο με το μην ενοχλειτε ειναι πως οποιος σε παρει ακουει το μηνυμα: "ο συνδρομητης ειναι κατειλημμενος" και νομιζει πως του παταω απορριψη! Οποτε προτιμω το flight mode για να καει και λιγοτερη μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

θελω την βοηθεια σας σε κατι ξανα..

η αδερφη μου εχει το εξης προβλημα..

ειχε κανει jb το τηλ για λιγο καιρο κ προχθες εκανε update..

στην επιλογη set up as new iphone η backup απο itunes πατησε το δευτερο..

απο τοτε κ επειτα ενω εχει full σημα την καλουν κ δειχνει οτι το τηλ ειναι κλειστο υπαρχει περιπτωση να φταιει που εκανε backup απο itunes?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 5αρι, υπαρχει καποιος αλλος τροπος για backup ολων των δεδομενων εκτος του itunes και του icloud?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ας απαντησει καποιος!:)

 

Τι απαντηση περιμενεις? Ποια η γνωμη μας για το μηλαρακι? Πολυ ωραιο!

Οσο για το θεμα σου με την οθονη σου θα σου ελεγα να το αντικαταστεισεις αμεσα γιατι το πρωτο i5 μου ειχε ακριβως το ιδιο προβλημα! Ειχα κι εγω την ιδια αποψη (που να τρεχω τωρα με τα ανακασκευασμενα) μεχρι που η οθονη ραγισε ΜΟΝΗ της οσο το ειχα στο χερι μου!! (απο το ακουστικο και πανω) Ευτυχως η arvato μου το περασε εντος εγγυησης!

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες jb πάντα set up as new μετα απο restore. Επαφές και φωτό συγχρονισμό απο iCloud. Ας δει αν είναι ανοιχτοί οι διακόπτες απο τις ρυθμίσεις και όλες οι επαφές περασμένες στο Ίντερνετ ή στο πάνελ του iCloud στο pc για να είναι σίγουρη. Μετα το set up as new ανοίγει πάλι του διακόπτες και περνάνε αυτόματα. Εφαρμογές τις κατεβάζει μια μια.
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες jb πάντα set up as new μετα απο restore. Επαφές και φωτό συγχρονισμό απο iCloud. Ας δει αν είναι ανοιχτοί οι διακόπτες απο τις ρυθμίσεις και όλες οι επαφές περασμένες στο Ίντερνετ ή στο πάνελ του iCloud στο pc για να είναι σίγουρη. Μετα το set up as new ανοίγει πάλι του διακόπτες και περνάνε αυτόματα. Εφαρμογές τις κατεβάζει μια μια.

Αν είναι για μένα η απάντηση δεν την κατάλαβα..το πρόβλημα μας είναι ότι από την στιγμή που κάναμε restore ενώ έχουμε φουλ σήμα μας καλούν κ φαίνεται κλειστό κ αναρωτιέμαι μήπως φτάσει που πατησαμε backup από iTunes .. :O μήπως δηλαδή μετά το jb το restore δεν έκατσε καλά..

Link to comment
Share on other sites

Τι απαντηση περιμενεις? Ποια η γνωμη μας για το μηλαρακι? Πολυ ωραιο!

Οσο για το θεμα σου με την οθονη σου θα σου ελεγα να το αντικαταστεισεις αμεσα γιατι το πρωτο i5 μου ειχε ακριβως το ιδιο προβλημα! Ειχα κι εγω την ιδια αποψη (που να τρεχω τωρα με τα ανακασκευασμενα) μεχρι που η οθονη ραγισε ΜΟΝΗ της οσο το ειχα στο χερι μου!! (απο το ακουστικο και πανω) Ευτυχως η arvato μου το περασε εντος εγγυησης!

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση και σορρυ αν κουραζω..απλα ειμαι καινουριος εδω!μετα απο 5 μηλοφωνα που αλλαξα με πολυ χειροτερα προβληματα δεν θελω να το ξαναστειλω!ασε που πιστευω οτι ολα ΜΑ ΟΛΑ τα τηλεφωνα εχουν καποιο προβλημα απο μικρο εως μεγαλο και πολλοι δεν τα βλεπουν!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση και σορρυ αν κουραζω..απλα ειμαι καινουριος εδω!μετα απο 5 μηλοφωνα που αλλαξα με πολυ χειροτερα προβληματα δεν θελω να το ξαναστειλω!ασε που πιστευω οτι ολα ΜΑ ΟΛΑ τα τηλεφωνα εχουν καποιο προβλημα απο μικρο εως μεγαλο και πολλοι δεν τα βλεπουν!

 

Οπως ειναι το δίνεις πίσω..

Μην είσαι θύμα

:)
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειναι το δίνεις πίσω..

Μην είσαι θύμα

 

γεια σου φιλε μου..ρε συ στο τελος θα με περασουν για τρελο..βασικα ξερω τον τροπο εχω τελειωσει και νομικη..αν θελω παω ζηταω τα χρηματα μου πισω και τελος!απλα αναρωτιεμαι αν αξιζει!!;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για μένα η απάντηση δεν την κατάλαβα..το πρόβλημα μας είναι ότι από την στιγμή που κάναμε restore ενώ έχουμε φουλ σήμα μας καλούν κ φαίνεται κλειστό κ αναρωτιέμαι μήπως φτάσει που πατησαμε backup από iTunes .. :O μήπως δηλαδή μετά το jb το restore δεν έκατσε καλά..

 

Απο την αρχή. Θα πρέπει να γινει restore και στο σημείο που λέει set up as new να το επιλέξετε.

Θα σβήσουν όλα απο το τηλέφωνο γι αυτό φωτογραφίες επαφές και λοιπά θα πρέπει να τα σωσετε με κάποιο τροπο.

Εφαρμογές θα τις κατεβάσει μετά πάλι μια μια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση και σορρυ αν κουραζω..απλα ειμαι καινουριος εδω!μετα απο 5 μηλοφωνα που αλλαξα με πολυ χειροτερα προβληματα δεν θελω να το ξαναστειλω!ασε που πιστευω οτι ολα ΜΑ ΟΛΑ τα τηλεφωνα εχουν καποιο προβλημα απο μικρο εως μεγαλο και πολλοι δεν τα βλεπουν!

 

Οχι βεβαια φιλε μου! Δεν κουραζεις! Δεν ειχα ειρωνια στην απαντηση μου! απλα δεν φανηκε να ρωτας κατι συγκεκριμενο!

 

 

Οπως ειναι το δίνεις πίσω..

Μην είσαι θύμα

 

Θυμα δεν ειναι σε καμμια περιπτωση! Ανεφερε οτι εχει αλλαξει 5 φορες συσκευη! Επειδη εχω βρεθει στη θεση του, λογικα προτιμαει να γλιτωσει την ταλαιπωρια και να χρησιμοποιει μια 100% λειτουργικη συσκευη. Φιλε lalakos ομως επειδη την πατησα κι εγω ετσι, αλλαξε το οσο πιο γρηγορα μπορεις!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε nsg22!οπως σου ειπα και πριν εαν το γυρισω πισω 1)θα περιμενω 20ημερες και θα σπασουν τα νευρα μου..2)θα μου ερθει ενα αλλο το οποιο θα εχει καποιο αλλο προβλημα-εκ πειρας σου μιλαω-3)θα αχρηστευσω για ακομη μια φορα τις ζελατινες που εχω βαλει!καταλαβες σε τι θεση μας εχει φερει η μαμα apple???
Link to comment
Share on other sites

και για να ειμαι και πιο συγκεκριμενος..αγορασα 2 5αρια απο το γερμανο!ενα για μενα κ ενα για την κοπελα μου!το πρωτο ειχε το glass clicking.το αλλαζω και ερχεται με καμενο πιξελ.το ξαναστελνω..παλι καμενο πιξελ. μετα αγοραζω τη δευτερη συσκευη..η πρωτη παλι glass clicking..την αλλαζω μου ερχεται αλλο με αλλα προβληματα!να μην στα πολυλογω απλα ΤΡΕΛΑ!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι ολα αυτα ίσχυαν για τις συσκευές που κυκλοφόρησαν τους πρώτους μηνες.

Οτι υπήρξε μεγάλο προβλημα ειναι γνωστό. Η apple επέστρεψε στην Foxconn καποια εκατομμύρια ελάττωματικες συσκευές.

Το κακο ειναι οτι στην Ελλάδα δεν υπαρχει apple store όπου στο αλλάζουν επιτόπου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι ολα αυτα ίσχυαν για τις συσκευές που κυκλοφόρησαν τους πρώτους μηνες.

Οτι υπήρξε μεγάλο προβλημα ειναι γνωστό. Η apple επέστρεψε στην Foxconn καποια εκατομμύρια ελάττωματικες συσκευές.

Το κακο ειναι οτι στην Ελλάδα δεν υπαρχει apple store όπου στο αλλάζουν επιτόπου.

 

δυστυχως φιλε μου εξακολουθουν να υπαρχουν!ενταξει για να λεμε και τα πραγματα με το ονομα τους αυτο με το τζαμι που κλικαρει δεν ειναι και σοβαρο προβλημα..αλλα δεν παυει να ειναι προβλημα!εσυ εχεις 5αρι;;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν τοσα πολλα προβληματα στη συσκευη που αν κανεις μια αναζητηση στο διαδικτυο πολλοι κατοχοι αναρωτιουνται αν ειναι τρελοι..γιατι τα προβληματα ειναι απιστευτα!εγω προσωπικα ειχα το 4s και εν τελει καταληγω στο συμπερασμα οτι δεν επρεπε να αγορασω το 5αρι!λαμβανοντας υποψιν και την τιμη που ειναι ακρως απαγορευτικη για τις μερες μας!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν και λίγο εκτος του θέματος του 5 αλλά σχετικό με όλα τα τηλέφωνα του μήλου.

Τι γίνεται με τα apple stores; Υπάρχει κανένα πλάνο να ανοίξει τέτοιο κατάστημα στην Ελλάδα;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν και λίγο εκτος του θέματος του 5 αλλά σχετικό με όλα τα τηλέφωνα του μήλου.

Τι γίνεται με τα apple stores; Υπάρχει κανένα πλάνο να ανοίξει τέτοιο κατάστημα στην Ελλάδα;

 

απο οσο ξερω φιλε θα ανοιξει θεσσαλονικη εξουσιοδοτημενο απο apple..αλλα δεν θα ειναι apple store νομιζω..και θα κανει service σε apple προιοντα εκτος απο iphone!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν τοσα πολλα προβληματα στη συσκευη που αν κανεις μια αναζητηση στο διαδικτυο πολλοι κατοχοι αναρωτιουνται αν ειναι τρελοι..γιατι τα προβληματα ειναι απιστευτα!εγω προσωπικα ειχα το 4s και εν τελει καταληγω στο συμπερασμα οτι δεν επρεπε να αγορασω το 5αρι!λαμβανοντας υποψιν και την τιμη που ειναι ακρως απαγορευτικη για τις μερες μας!

 

 

 

 

 

 

 

δυστυχως φιλε μου εξακολουθουν να υπαρχουν!ενταξει για να λεμε και τα πραγματα με το ονομα τους αυτο με το τζαμι που κλικαρει δεν ειναι και σοβαρο προβλημα..αλλα δεν παυει να ειναι προβλημα!εσυ εχεις 5αρι;;

Ηταν να το πάρω πριν λιγες μέρες στα 570€ Ελληνικό απο το extreme Mobile αλλά όλα αυτα που διαβάζω συν η επερχόμενη κυκλοφορία του 5s μ έκαναν να παραμείνω στο 4s που το έχω foul JB και παραμένει αξιοπρεπές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ηταν να το πάρω πριν λιγες μέρες στα 570€ Ελληνικό απο το extreme Mobile αλλά όλα αυτα που διαβάζω συν η επερχόμενη κυκλοφορία του 5s μ έκαναν να παραμείνω στο 4s που το έχω foul JB και παραμένει αξιοπρεπές.

 

καλα θα κανεις!!λοιπον για να μην παρεξηγηθω..το 5αρι ειναι τελειο ειναι απιστευτο τηλεφωνο!ποιοτητα κατασκευης ταχυτητα κτλ..ειναι απιθανο!απλως ειναι η πιο προβληματικη συσκευη που εχει βγαλει η apple!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...