Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτες εντυπώσεις από το 5άρι σε σχέση με το 4 που είχα πριν. Είναι πολύ ελαφρή και σαφώς πιο γρήγορο... Edited by sakiss
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Post περί Backup / Restore (επαφών, δεδομένων) μεταφέρθηκαν εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354274&page=3

 

:)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχεις από παρτίδες της πρώτης παραγωγής που είχαν αυτό το πρόβλημα. καλό θα είναι να απευθύνθεις στο κατάστημα-εταιρεία από όπου το πήρες.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.μια ερώτηση:έχει παρατηρήσει κανένας να ξεβάφει το πίσω αλουμίνιο;

 

Σε εμένα μετά απο 2 μήνες περίπου όλα οκ! Κανένα θέμα δεν έχω κ δεν είχα απ´ την αρχή! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα ουτε σε εμενα εχει παρουσιασει καποιο προβλημα μετα απο δυο μηνες απο την αγορα του , πιθανον οπως αναφερθηκε πιο πανω να ειναι απο τα πρωτα κομματια και θα συμφωνησω κι εγω με τον kostakiss να το πας πισω για αντικατασταση
I Phone 5 , I Phone 4s , xperia P , Samsung Tab S 10.5 LTE
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα οχι και απ οτι φανταζομαι ειναι δυσκολο να βρεθει κατι τετοιο γιατι θεωρητικα ειναι δυσφημηση για το προιον
I Phone 5 , I Phone 4s , xperia P , Samsung Tab S 10.5 LTE
Link to comment
Share on other sites

Γλυκοκοιτάζω κάτι μεταχειρισμένα, και θέλω να είμαι σίγουρος ότι δεν θα μου πουλήσει κάποιος κάτι περίεργο.

Και εκεί που έλεγα ότι αν θα το πάρω, θα πάρω το λευκό, τώρα μ'αρέσει περισσότερο το μαύρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι η πρώτη φορά που αγοράζω iphone, συγκεκριμένα το 5 και εχω παρατηρήσει οτι κουνώντας το έντονα, ή απλώς ακουμπώντας το σε μια επιφάνεια ακούγεται ενας μεταλλικός ήχος που προφανώς είναι απο τον μηχανισμό δόνησης, ξέρει κανείς αν είναι φυσιολογικό ;
Link to comment
Share on other sites

Εαν ακουγεται πολυ τοτε ειανι η μπαταρια νομιζω, αλλιως εαν ακουγεται ενα τσικ ας πω τοτε ειναι το κουμπι on/off. Εστω και λιγο ολα ακουγονται. Μονο εαν κανει σαν κουδουνιστρα το αλλαζεις :p
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, οχι δεν είναι ούτε η μπαταρία ούτε το on/off, ο ήχος συγκεκριμένα ακουγεται όταν ακουμπά στην επιφάνεια η πάνω πλευρά του κινητού. Γι' αυτο υποθέτω οτι είναι ο μηχανισμός δόνησης. Απλως επειδή δεν εχω εξοικειωθεί ακόμα με το κινητό, παρατηρώ τα πάντα και γι' αυτο ρωτώ αν είναι κάποιο πρόβλημα του κινητού, ή γενικά το έχουν παρατηρήσει και άλλοι κάτοχοι iphone 5
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα πάει στο service που έχουν αλλά έχουν εντολές να μην κάνουν αντικατάσταση.οπότε πατάτα η δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.μια ερώτηση:έχει παρατηρήσει κανένας να ξεβάφει το πίσω αλουμίνιο;

 

Οχι δεν το εχω παρατηρησει.

 

Καλησπέρα, είναι η πρώτη φορά που αγοράζω iphone, συγκεκριμένα το 5 και εχω παρατηρήσει οτι κουνώντας το έντονα, ή απλώς ακουμπώντας το σε μια επιφάνεια ακούγεται ενας μεταλλικός ήχος που προφανώς είναι απο τον μηχανισμό δόνησης, ξέρει κανείς αν είναι φυσιολογικό ;

 

Εμενα δεν ακουγεται τιποτα. Τωρα τι και ποιο ειναι φυσιολογικο δεν γνωριζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα.

 

Έχω ένα λευκό πεντάρι το οποίο είναι γυμνό και το βάζω μόνο σε pouch δερμάτινη θήκη όταν το μεταφέρω. Εννοείται ότι το προσέχω και δεν το αφήνω όπου να ναι.

Αξίζει να πάρω ζελατίνα προστασίας για την πίσω όψη ή το αλουμίνιο θα ανταπεξέλθει στην καθημερινή (προσεκτική επαναλαμβάνω) χρήση;

 

1.5 χρόνο με το 4άρι δεν είχα γρατσουνιά έτσι! Αλλά με το 5 με τόσα που άκουσα φοβάμαι...

 

* το κινητό είναι 46ης εβδομάδας αν αυτό παίζει κάποιον ρόλο

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα.

 

Έχω ένα λευκό πεντάρι το οποίο είναι γυμνό και το βάζω μόνο σε pouch δερμάτινη θήκη όταν το μεταφέρω. Εννοείται ότι το προσέχω και δεν το αφήνω όπου να ναι.

Αξίζει να πάρω ζελατίνα προστασίας για την πίσω όψη ή το αλουμίνιο θα ανταπεξέλθει στην καθημερινή (προσεκτική επαναλαμβάνω) χρήση;

 

1.5 χρόνο με το 4άρι δεν είχα γρατσουνιά έτσι! Αλλά με το 5 με τόσα που άκουσα φοβάμαι...

 

* το κινητό είναι 46ης εβδομάδας αν αυτό παίζει κάποιον ρόλο

Την ίδια ακριβώς χρήση κάνω και εγώ και δεν έχω βάλει και ούτε θα βάλω ζελατίνα πουθενά (ούτε στην οθόνη ούτε πίσω) έτσι έκανα και με το 4 και με το 4s και δεν είχα κανένα πρόβλημα! Το βασικό είναι να το προσέχεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ακριβώς χρήση κάνω και εγώ και δεν έχω βάλει και ούτε θα βάλω ζελατίνα πουθενά (ούτε στην οθόνη ούτε πίσω) έτσι έκανα και με το 4 και με το 4s και δεν είχα κανένα πρόβλημα! Το βασικό είναι να το προσέχεις! ;)

 

Να σου πωω την αλήθεια, αυτό σκέφτομαι να κάνω και εγώ!

Τι κινητό αφήνει μια υπέροχη αίσθηση στο χέρι και δεν θέλω να την κρύβω με θήκες και ζελατίνες:happy:

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το εχω παρατηρησει.

 

 

 

Εμενα δεν ακουγεται τιποτα. Τωρα τι και ποιο ειναι φυσιολογικο δεν γνωριζω.

 

οκ, σ' ευχαριστώ. Παντως πρέπει να το επιδιώξεις για να ακούσεις τον ήχο. Αν αφήνεις ομαλά το κινητό στο τραπέζι δεν ακούγεται ο ήχος. Διάβασα οτι το 4 και το 5 δεν εχουν ιδιο μηχανισμό δόνησης, το 5 χρησιμοποιεί παλιότερο λόγο μεγέθους. Είναι θεμα απλως αισθητικής και τίποτα άλλο, θα ήθελα να μην ακούγεται, αλλα τι να κάνω ...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα.

 

Έχω ένα λευκό πεντάρι το οποίο είναι γυμνό και το βάζω μόνο σε pouch δερμάτινη θήκη όταν το μεταφέρω. Εννοείται ότι το προσέχω και δεν το αφήνω όπου να ναι.

Αξίζει να πάρω ζελατίνα προστασίας για την πίσω όψη ή το αλουμίνιο θα ανταπεξέλθει στην καθημερινή (προσεκτική επαναλαμβάνω) χρήση;

 

1.5 χρόνο με το 4άρι δεν είχα γρατσουνιά έτσι! Αλλά με το 5 με τόσα που άκουσα φοβάμαι...

 

* το κινητό είναι 46ης εβδομάδας αν αυτό παίζει κάποιον ρόλο

 

Μη βαλεις τιποτα, κι εγω ετσι το εχω. Μεσα σε μια slip Sena θηκη. Κανενα προβλημα εως τωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, οταν κανω 3G streaming παρατηρω οτι το τιμημενο ζεσταινεται. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Τον πρωτο μηνα κατεβασα 6.6 GB δεδομενα, μιλαμε streaming συνηθως 40-50 λεπτα την φορα.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 2 εβδομάδες που το δουλεύω, μπορώ να πω ότι η μπαταρία πάει πολύ καλά!:D

 

Ορίστε και το screenshot από σήμερα πριν το φορτίσω. 2,5 ημέρες με μέτρια χρήση, αλλά με αρκετό 3g browsing και φωτεινότητα στο περίπου 70% και 2 emails να συγχρονίζουν συνέχεια

 

https://www.dropbox.com/s/626he5ict0bagef/Photo%2023-1-13%2012%2036%2022.png

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

τι εκδοση του iOS εχεις ?

 

Μετά από περίπου 2 εβδομάδες που το δουλεύω, μπορώ να πω ότι η μπαταρία πάει πολύ καλά!:D

 

Ορίστε και το screenshot από σήμερα πριν το φορτίσω. 2,5 ημέρες με μέτρια χρήση, αλλά με αρκετό 3g browsing και φωτεινότητα στο περίπου 70% και 2 emails να συγχρονίζουν συνέχεια

 

https://www.dropbox.com/s/626he5ict0bagef/Photo%2023-1-13%2012%2036%2022.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

τι εκδοση του iOS εχεις ?

 

Την 6.0.2!

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν για καφεδάκι με φίλο που είναι εξαιρετικά ψείρας με τα κινητά του.

Πήρε στα χέρια του το 5άρι μου και διαπίστωσε κάτι που εγώ ούτε που το είχα προσέξει!

 

Η επάνω δεξιά γωνία της οθόνης, είναι περίπου 0.5-1 χιλιοστά υπερυψομένη! Αν την πατήσεις κάτω, βυθίζεται χωρίς να κάνει κάποιον θόρυβο και μόλις την αφήσεις ξανασηκώνεται...

 

Δεν ξέρω, αξίζει να το πάω στο πλαίσιο για αντικατάσταση;;;

Αν ναι, υπάρχει κάποιος με εμπειριά από το πλαίσιο; Για να ξέρω πόσο θα ταλαιπωρηθώ...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...