Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

 

εχω εναν συγγενη Αυστραλια , ο οποιος μπορει να μ στειλει ενα iphone 4... το προβλημα ειναι οτι ειναι κλειδωμενο καθως το ειχε παρει δωρεαν με επιδοτηση/συμβολαιο στον παροχο του εκει...

 

Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωθει ωστε να δουλευει στην ελλαδα 100% σιγουρα???? και αν ναι, τι πρεπει να κανω??

 

Ευχαριστω

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα μπορει να βοηθησει κανεις γιατι εχω κολλησει.

Αγορασα ενα iphone 5 απο Αγγλια το οποιο ειναι δηλωμενο στο δικτυο 3 network και οταν προσπαθω να το κανω activate μου βγαζει το παρακατω μηνυμα.

ONLY COMPATIBLE SIM CARDS FROM A SUPPORTED CARRIER MAY BE USED TO ACTIVATE IPHONE.PLEASE INSERT THE SIM CARD THAT CAME WITH YOUR IPHONE OR VISIT A SUPPORTED CARRIERS STORE TO RECEIVE A REPLACEMENT SIM CARD.

 

Καμια ιδεα κανεις??Η το μονο που εχω να κανω ειναι να παραγγειλω μια καρτα sim απο Αγγλια?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτό το άρθρο και συγκεκριμένα εκεί λέει how do I unlock an iPhone on three

 

http://cow.neondragon.net/index.php/how-to-unlock-your-iphone-from-o2-and-orange

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβαινω αυτο το αρθρο αναφερει πως να το κανεις activate αν εισαι στην αγγλια και απλα θελεις να πας σε αλλο δικτυο.

 

Ευχαριστω πολυ παντως για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

όχι αυτό το άρθρο λέει πως μπορείς να το ξεκλειδώσεις για να το χρησιμοποιείς παντού στον κόσμο! Και ο μοναδικός τρόπος είναι να πληρώσεις την 3 uk για να στο ξεκλειδώσουν! Για περαιτέρω πληροφορίες πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο! Γιατί ακόμα και κάρτα να φέρεις από Αγγλία της 3 αν μετά πας να βάλεις κάρτα ελληνικού παρόχου δεν θα την ενεργοποιεί το κινητό και δεν θα έχεις καθόλου τηλέφωνο!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Τα σπαει το δευτερο βιντεακι. Απιστευτα αναλυτικο!

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια για τα δίκτυα παρακαλω..

Υπάρχουν δύο A1429 μοντέλα.. το cdma και το gsm.. σκοπευω να το παρω απο αγγλια και μετά να πάω αμερική για 1 χρόνο.. Ποιο απτα δύο μοντέλα να επιλέξω.. Αν πάρω το cdma χάνω κάτι σε δυνατοτητες οταν θα το χρησιμοποιω Ευρώπη?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια για τα δίκτυα παρακαλω..

Υπάρχουν δύο A1429 μοντέλα.. το cdma και το gsm.. σκοπευω να το παρω απο αγγλια και μετά να πάω αμερική για 1 χρόνο.. Ποιο απτα δύο μοντέλα να επιλέξω.. Αν πάρω το cdma χάνω κάτι σε δυνατοτητες οταν θα το χρησιμοποιω Ευρώπη?

 

Οποίο και να πάρεις στην Αμερική θα μπορείς να χρησιμοποιείς μόνο δίκτυά της at&t ή T-Mobile! Μιας και για να χρησιμοποιήσεις δίκτυά cdma θα πρέπει να επεμβεις στο τσιπ του κινητού δικτυου!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια με το iPhone 5 (και το new iPad) θα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το νέο 4G τεχνολογίας LTE (Long Term Evolution) της Cosmote; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια με το iPhone 5 (και το new iPad) θα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το νέο 4G τεχνολογίας LTE (Long Term Evolution) της Cosmote; :confused:

Μόνο με το iPhone 5

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Xaris1010 και να και από το ίδιο το site της 3 uk για να ξεκλειδώσεις το κινητό σου!!

 

http://support.three.co.uk/SRVS/CGI-BIN/WEBISAPI.DLL?Command=New,Kb=Mobile,Ts=Mobile,T=Article,varset_cat=billing,varset_subcat=3772,Case=obj(4363)

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Aπό εχτές το έχω στα χέρια μου... iPhone 5, white, 16GB από κατάστημα Γερμανός (Cosmote)... καλορίζικο στα παιδιά που παραλαμβάνουν!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω σαν Iphone-Junkie παροτι εχω το 4S σκεφτομαι να χτυπησω το 5αρακι! Το μονο που με σταματαει ειναι οι συνεχεις αναφορες για προβληματα...Απο εσας που παραλαβατε τα ελληνικα κομματια τι παρατηρησατε για τα προβληματα που ακουγονται τοσο καιρο?? Εννοω για:

1) Τις συχνες απωλειες σηματος Wifi

2) Το μπλε-μωβ στις φωτογραφιες που τραβαει η καμερα

3) Πολυ ευκολες γρατζουνιες

4) Τη μη σωστη εφαρμογη του περιβληματος του κινητου με αποτελεσμα να υπαρχει light-leak

Και οτι τυχον αλλα προβληματα μπορει να ακουσατε ή να παρατηρήσατε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το είδα απο κοντά το έχει και το public στο σύνταγμα σε λευκό για όποιον ενδιαφέρεται.Μου άφησε καλές εντυπώσεις είναι σαφώς πιο ελαφρύ και λεπτό απο το 4s, η οθόνη πολύ καλή αλλά λίγο μακρόστενη.Πολύ γρήγορο κατά τα άλλα και καλή κάμερα-βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω σαν Iphone-Junkie παροτι εχω το 4S σκεφτομαι να χτυπησω το 5αρακι! Το μονο που με σταματαει ειναι οι συνεχεις αναφορες για προβληματα...Απο εσας που παραλαβατε τα ελληνικα κομματια τι παρατηρησατε για τα προβληματα που ακουγονται τοσο καιρο?? Εννοω για:

1) Τις συχνες απωλειες σηματος Wifi

2) Το μπλε-μωβ στις φωτογραφιες που τραβαει η καμερα

3) Πολυ ευκολες γρατζουνιες

4) Τη μη σωστη εφαρμογη του περιβληματος του κινητου με αποτελεσμα να υπαρχει light-leak

Και οτι τυχον αλλα προβληματα μπορει να ακουσατε ή να παρατηρήσατε;

 

εμενα λευκο 16αρι απο βοντα το πηρα εχτες δεν εχει τπτ απο ολα αυτα !!!

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Παρόλο που το router μου είναι Netgear που λένε κάποιοι ότι έχει προβλήματα, συνδέεται σταθερά. Επίσης στο σήμα και στον ήχο του ακουστικού παρατηρώ βελτίωση.
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σε λευκό και σε μαύρο. Αν και είχε πάνω του τα μαγνητικά μαραφετια των καταστημάτων προς αποφυγή απώλειας, μπορώ να πω οτι ειναι πολύ ελαφρύ. Δεν είχαν κανένα σημαδάκι, ούτε ίχνος και τα είδα με πολύ λεπτομέρεια παντού. Η ποιότητα της συσκευής ειναι εξαιρετική και η συναρμολόγηση απίστευτη. Ειναι η πρώτη φορά και το πρωτο iPhone που μου αρέσει περισσότερο σε λευκό. Χωρίς να θέλω να είμαι υπερβολικός μοιάζει σαν κόσμημα, αλλα το μόνο που με ενοχλεί ειναι πως ξανά βλέπω πάλι ένα iOS ιδιο (και αναφέρομαι μόνο επιφανειακά), με το πρώτο iPhone. Πάντως όταν το είδα στο "stand" δεν μου φάνηκε πως ήταν το iPhone 5. Δηλαδή θέλω να πω πως τελικά αυτό που διαβάζω οτι ειναι πολυ μακροστενο, ειναι πια υπερβολή. Πάντως ειναι εξαιρετικά λεπτό και πράγματι το λευκό ειναι πανέμορφο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα από κοντά στο Public του Συντάγματος σε άσπρο. Πέρα από το ότι είναι λεπτότερο, γρηγορότερο, πιο ελαφρύ και με μεγαλύτερη οθόνη, δεν θα το αγόραζα σαν αναβάθμιση από 4/4S. Η αλήθεια είναι πως έδωσα το 4S μου με την προοπτική να αγοράσω το 5 δίνοντας λιγότερα χρήματα, αλλά πλέον λέω να μείνω με το 3GS μου και ή να τα κρατήσω ή να κοιτάξω κάποιο άλλο κινητό τηλέφωνο (SIII, Nexus 4 κτλ).

Για έναν απαιτητικό χρήστη, ίσως το 5 να'ναι ό,τι πρέπει και να δώσει χρήματα προκειμένου να αναβαθμίσει το "παλιό" του 4/4S, αλλά για έναν κανονικό χρήστη σαν κι εμένα (το χρησιμοποιώ πιο πολύ σα τηλέφωνο παρά σαν υπολογιστή), δεν προσφέρει και πολλά περισσότερα.

Κάποιος που έχει μείνει στο 3G/3GS, αξίζει να αγοράσει το 5 γιατί είναι η νύχτα με τη μέρα τόσο σε ταχύτητα όσο και σε εμφάνιση.

Εν κατακλείδι, μπορεί να είναι ένα όμορφο και γρήγορο κινητό, αλλά μπορώ να πω πως απογοητεύτηκα με την Apple. Συνήθως, όταν άλλαζε ο αριθμός των μοντέλων (3 σε 4), άλλαζε και το εξωτερικό και ήθελα πάρα πολύ να έχω το καινούργιο όταν έβγαινε, αλλά φέτος το 5 μου φάνηκε σαν ένα μεγαλύτερο 4S.

Link to comment
Share on other sites

οσοι το εχετε παρει εχει καποιο προβλημα απο αυτα που αναφεροταν τοσο καιρο?
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

οσοι το εχετε παρει εχει καποιο προβλημα απο αυτα που αναφεροταν τοσο καιρο?

 

η απαντηση σου ειναι λιγο πιο πανω....

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω που το επιασα σε λευκο στη Cosmote Γλυφαδας και σε μαυρο στο Plaisio Γλυφαδας, δεν εχει καμια γρατζουνια ή ατελεια. Επισης το φαινομενο που καποιοι υποστηριξαν οτι κουνιεται η μπαταρια μεσα στη συσκευη δεν υπαρχει ουτε για δειγμα, τουλαχιστον σε αυτες τις δυο συσκευες που επιασα στα χερια μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

η απαντηση σου ειναι λιγο πιο πανω....

 

επανω μιλησαν 2 ατομα. σαυτους μπορει να μην ειχε. απο τοτε ρωταω οποιος το πηρε ειχε καποιο προβλημα?

γτ δεν θελω να το διακινδυνέψω .

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...