Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX - 22/9/12


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την ωρα που εβαλα την 2.1 που ουσιαστικα μονο ο κερνελ αλλαξε εχω συχνα προβληματακια.

Την μια μου κολλαγε το τηλεφωνο,εχασα και μια κληση ετσι αφου δεν αντιδρουσε η οθονη,την αλλη το μοντ του Google now πεταγετε καθε 3 και λιγο και μου λεει πως να παω Καλλιθεα λες και του ειπα εγω οτι θελω να παω εκει :lol:

Το κολλημα λυθηκε με το που εβαλα Siyah 4.1.5 αλλα τα αλλα οχι.Βεβαια το BLN με Siyah δεν λεει να δουλεψει με τιποτα.

*Δεν προτρεπω κανεναν να βαλει Siyah κερνελ αν δεν ξερει τι κανει.

 

Αυριο το πρωι θα βαλω official 4.0.4 και θα περασω πανω απο αυτην την Pulse(πριν την περασα πανω απο cm9).Με clean install ομορφα και τακτοποιημενα ολα.Εχω βρει την υγεια μου με αυτη τη ρομ παντως και για την ωρα δεν την αλλαζω με τιποτα!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο την ωρα που εβαλα την 2.1 που ουσιαστικα μονο ο κερνελ αλλαξε εχω συχνα προβληματακια.

Την μια μου κολλαγε το τηλεφωνο,εχασα και μια κληση ετσι αφου δεν αντιδρουσε η οθονη,την αλλη το μοντ του Google now πεταγετε καθε 3 και λιγο και μου λεει πως να παω Καλλιθεα λες και του ειπα εγω οτι θελω να παω εκει :lol:

Το κολλημα λυθηκε με το που εβαλα Siyah 4.1.5 αλλα τα αλλα οχι.Βεβαια το BLN με Siyah δεν λεει να δουλεψει με τιποτα.

*Δεν προτρεπω κανεναν να βαλει Siyah κερνελ αν δεν ξερει τι κανει.

 

Αυριο το πρωι θα βαλω official 4.0.4 και θα περασω πανω απο αυτην την Pulse(πριν την περασα πανω απο cm9).Με clean install ομορφα και τακτοποιημενα ολα.Εχω βρει την υγεια μου με αυτη τη ρομ παντως και για την ωρα δεν την αλλαζω με τιποτα!

 

Αν έκανες factory reset πριν την εγκατάσταση, τότε νομίζω ότι φταίει κάποιο mod που έχεις βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο λέει να βάλω το s voice από το siii στο sii ή είναι βλακεία.;

 

Εγώ που έχω βάλει το S-Voice στο S2, δουλεύει μια χαρά και έχει πλάκα.Είναι κάπως διασκεδαστικό και γρήγορο εφόσον συνδέεσαι σε καλή σύνδεση internet

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω βάλει το S-Voice στο S2, δουλεύει μια χαρά και έχει πλάκα.Είναι κάπως διασκεδαστικό και γρήγορο εφόσον συνδέεσαι σε καλή σύνδεση internet

 

Έχεις κάποιο λινκ για να το δοκιμάσουμε??

Link to comment
Share on other sites

Δες στο πρώτο post

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://goo.gl/4GyDV

 

Υπόψιν ότι θα χρειαστείς ~100ΜΒ

 

Οκ ευχαριστώ! Φαντάζομαι αν θέλω να το απεγκαταστήσω πρέπει να ξανα φλασάρω την ρομ ε? Ή γίνεται κ πιο εύκολα?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ! Φαντάζομαι αν θέλω να το απεγκαταστήσω πρέπει να ξανα φλασάρω την ρομ ε? Ή γίνεται κ πιο εύκολα?

 

Επειδή αντικαθιστά αρχεία του συστήματος, καλό είναι να το απεγκαταστήσεις και κατευθείαν πέρασμα τη ρομ από πάνω.

Θα χρειαστεί wipe cache και wipe davlik πριν την εγκατάσταση του, όπως και επίσης στην περίπτωση της απεγκατάστασης της εφαρμογής και επανεγκατάστασης της ρομ.

Το mod δεν είναι δικό μου και δε το έχω δοκιμάσει.Ότι προβλήματα παρουσιαστούν, τα παράπονα στον δημιουργό του :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα τρελαθω στο τελος για βοηθειστε λιγο...

Βαζω την επισημη 4.0.0 μεσω Odin.Κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,μετα το κανω root και περναω την Pulse rom 2.0.Στη συνεχεια περναω την 2.1 και μετα το lidroid με τα 6 toggles.Μετα το CRT off και τελος το Noise Reduction Οff + Disable Increasing Ring.Δεν περναω αλλα mods και αφου εχω τελιωσει θελω να κανω μια τελευταια επαναφορα ρυθμισεων για να τελιωσω.

Ειτε μεσω recovery,ειτε μεσω του κωδικου απο το τηλεφωνο,ειτε απο τις ρυθμισεις το κανω κολλαει μολις τελιωσει το bootanimation.

προσπαθω να κανω wipe data μετα αλλα δεν αλλαζει κατι.

Τι κανω λαθος και κολλαει;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα τρελαθω στο τελος για βοηθειστε λιγο...

Βαζω την επισημη 4.0.0 μεσω Odin.Κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,μετα το κανω root και περναω την Pulse rom 2.0.Στη συνεχεια περναω την 2.1 και μετα το lidroid με τα 6 toggles.Μετα το CRT off και τελος το Noise Reduction Οff + Disable Increasing Ring.Δεν περναω αλλα mods και αφου εχω τελιωσει θελω να κανω μια τελευταια επαναφορα ρυθμισεων για να τελιωσω.

Ειτε μεσω recovery,ειτε μεσω του κωδικου απο το τηλεφωνο,ειτε απο τις ρυθμισεις το κανω κολλαει μολις τελιωσει το bootanimation.

προσπαθω να κανω wipe data μετα αλλα δεν αλλαζει κατι.

Τι κανω λαθος και κολλαει;

 

Βάλε την 2.0. Κάνε όλα τα wipes.

Mη κάνεις reboot και βάλε 2.1.

Βάλε τα mods που θες και είσαι έτοιμος.

 

 

Για το s voice ισχύει αυτή η μέθοδος; http://software2tech.com/2012/05/19/install-galaxy-s3-s-voice/

 

Το link που έδωσα έχει zip εγκατάστασης από recovery

Link to comment
Share on other sites

Στρατο καταρχας σε ευχαριστω!

Αφου βαλω την 2.1 να μην κανω reboot πρωτα και μετα να βαλω τα mods;Ή ολα κατευθειαν και στο τελος reboot;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το link που έδωσα έχει zip εγκατάστασης από recovery

Κατεβάζω το v. 1.3 μπαίνω σε recovery και το περνάω και όλα οκ; Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Στρατο καταρχας σε ευχαριστω!

Αφου βαλω την 2.1 να μην κανω reboot πρωτα και μετα να βαλω τα mods;Ή ολα κατευθειαν και στο τελος reboot;

 

Βάλτα μαζεμένα και μετά :)

 

Κατεβάζω το v. 1.3 μπαίνω σε recovery και το περνάω και όλα οκ; Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο;

 

Έτσι λέει ο δημιουργός.

Link to comment
Share on other sites

Κολλησε στο ιδιο σημειο Στρατο...

Μαλλον καποιο μοντ μου κανει τη ζημια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κολλησε στο ιδιο σημειο Στρατο...

Μαλλον καποιο μοντ μου κανει τη ζημια...

 

Ξαναδοκίμασε χωρίς το CRT

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το CRT ηταν.Δηλαδη δεν θα μπορω να το βαλω τωρα;

Παντως σε ευχαριστω Στρατο!Εισαι δυναμιτης!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το CRT ηταν.Δηλαδη δεν θα μπορω να το βαλω τωρα;

Παντως σε ευχαριστω Στρατο!Εισαι δυναμιτης!

 

Έχει 2 CRT.Ένα αν έχεις Lidroid και ένα αν δεν έχεις.Έχεις κατεβάσει το σωστό;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που ειναι για lidroid.

Το ειχα κατεβασει παλια.Το εχετε αλλαξει;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που ειναι για lidroid.

 

Το έχει φτιάξει ο Sofos_5

Όταν μπει και το δει, θα σου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω ξανά και θα επανέλθω, σε μένα είχε δουλέψει απροβληματιστα αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που ειναι για lidroid.

Το ειχα κατεβασει παλια.Το εχετε αλλαξει;

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το άλλο που λέει χωρίς lidroid

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος;Απο το πρωι τωρα τελιωσα να το στηνω και δεν την παλευω φτου κι απο την αρχη παλι αν φαει ξανα κολλημα.Αστο δεν πειραζει,ισως το αλλο Σουκου ξαναπροσπαθησω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος;Απο το πρωι τωρα τελιωσα να το στηνω και δεν την παλευω φτου κι απο την αρχη παλι αν φαει ξανα κολλημα.Αστο δεν πειραζει,ισως το αλλο Σουκου ξαναπροσπαθησω.

 

Για κάποιο λόγο, όταν εγκατασταθεί αυτό το mod, κολλάει στο factory reset.

Αφού όμως έκανες factory reset πριν το βάλεις, η εγκατάσταση σου είναι καθαρή όπως την θες, οπότε το βάζεις μετά το factory reset και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...