Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX - 22/9/12


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραίο Στράτο.. :happy: Ένα πράγμα μόνο, δεν μπορεί να γίνει "fullscreen"? Να μην έχει μωρέ τα κενά πάνω κάτω.. λέω εγώ τώρα.. :rolleyes:

 

Είναι πολύ δουλειά :D

 

Παιδιά γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες και δεν μπορώ επίσης να διορθώσω το κείμενο μου; :confused::(

 

Ούτε ξέρω :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι οταν βγαζω μια φωτογραφια αργει γενικα; πχ για να βγει η φωτο κ να κανει το εφφε που την παει κατω δεξια κανει γυρω στα 3 δευτερολεπτα ενω σε βιντεακια που εχω δει στο youtube η φωτο κ το εφφε γινεται στο δευτερολεπτο
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν βγαζω μια φωτογραφια αργει γενικα; πχ για να βγει η φωτο κ να κανει το εφφε που την παει κατω δεξια κανει γυρω στα 3 δευτερολεπτα ενω σε βιντεακια που εχω δει στο youtube η φωτο κ το εφφε γινεται στο δευτερολεπτο

 

Τις έχεις στη μέγιστη ανάλυση; Τις κάνεις αποθήκευση στην κάρτα; στο τηλέφωνο; τι ταχύτητα έχει η κάρτα σου;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δουλειά :D

 

:lol: :lol: :lol: Δεν πειράζει.. Και έτσι μου αρέσει..

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Τις έχεις στη μέγιστη ανάλυση; Τις κάνεις αποθήκευση στην κάρτα; στο τηλέφωνο; τι ταχύτητα έχει η κάρτα σου;

Ναι μεγιστη αναλυση κ τις κανω αποθηκευση σε καρτα class 10. Προσπαθησα να καλω ληψη κ αποθηκευση στο τηλεφωνο αλλα εχει ακριβως την ιδια αποκριση....

 

Edit: Τελικα ο εντοπισμος κινησης ματιων εφταιγε....

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

περα απο τα Bootanimations η αλλαγη του SU σου προσφερει κατι ουσιαστικο? για να δω αμα πρεπει να το περασω :P
Link to comment
Share on other sites

περα απο τα Bootanimations η αλλαγη του SU σου προσφερει κατι ουσιαστικο? για να δω αμα πρεπει να το περασω :P

 

superuser vs supersu

Link to comment
Share on other sites

στρατο φοβερη η ρομ σου!

την περασα σημερα στο κινητο του αδερφου μου και πραγματικα επαθα πλακα!

μονο ενα θεμα αντιμετώπισα!

περασα το μοντ για το Noise Reduction Οff + Disable Increasing Ring και μου δημιουργήθηκε θεμα στις επαφες!

ανοιγα πχ μια επαφη για να παρω τηλ και ειχα FC..

ξαναπερασα την ρομ σου απο την αρχη χωρις το μοντ και ολα δουλευαν ρολοι!

θα το δοκιμασω ομως καλυτερα αυριο αφου παρω back up ολη την ρομ και θα σου πω μηπως δεν εκανα εγω κατι σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω περασει κι εγω αυτο το μοντ στην 2.0 και δεν ειχα κανενα θεμα.Γενικα απο την ωρα που την εβαλα,ακομα και με τα μοντς δεν ειχα κανενα θεμα.Ολα δουλευουν nice and smooth!

 

Κατεβαζω τωρα την 2.1 κι αν εχω θεμα με το μοντ θα ενημερωσω.

 

Υγ.Ο κερνελ αυτος εχει υποστηριξη BLN αμα κατεβασω την εφαρμογη απο το Google Play;

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

στρατο φοβερη η ρομ σου!

την περασα σημερα στο κινητο του αδερφου μου και πραγματικα επαθα πλακα!

μονο ενα θεμα αντιμετώπισα!

περασα το μοντ για το Noise Reduction Οff + Disable Increasing Ring και μου δημιουργήθηκε θεμα στις επαφες!

ανοιγα πχ μια επαφη για να παρω τηλ και ειχα FC..

ξαναπερασα την ρομ σου απο την αρχη χωρις το μοντ και ολα δουλευαν ρολοι!

θα το δοκιμασω ομως καλυτερα αυριο αφου παρω back up ολη την ρομ και θα σου πω μηπως δεν εκανα εγω κατι σωστα!

 

Δοκίμασε να σβήσεις τα δεδομένα από την εφαρμογή "τηλέφωνο" και "επαφές" μήπως είναι corrupted.

Το mod σίγουρα είναι οκ.

 

Το εχω περασει κι εγω αυτο το μοντ στην 2.0 και δεν ειχα κανενα θεμα.Γενικα απο την ωρα που την εβαλα,ακομα και με τα μοντς δεν ειχα κανενα θεμα.Ολα δουλευουν nice and smooth!

 

Κατεβαζω τωρα την 2.1 κι αν εχω θεμα με το μοντ θα ενημερωσω.

 

Υγ.Ο κερνελ αυτος εχει υποστηριξη BLN αμα κατεβασω την εφαρμογη απο το Google Play;

 

Δεν έχει.Ο kernel είναι o stock (με root κ.λ.π.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για να περάσω το update θα πρέπει μετά να ξαναπεράσω το θέμα που έχω βάλει και το lidroid mod? Ή δεν χάνονται? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα δεν ειμαι σιγουρος αλλα τα αλλα δεν χανονται.

Ε αν δεν υπαρχει το ξαναπερνας.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για να περάσω το update θα πρέπει μετά να ξαναπεράσω το θέμα που έχω βάλει και το lidroid mod? Ή δεν χάνονται? Ευχαριστώ!

 

Δεν χάνεται το θέμα.. ;) Έτσι το πέρασα εγώ.. από πάνω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για να περάσω το update θα πρέπει μετά να ξαναπεράσω το θέμα που έχω βάλει και το lidroid mod? Ή δεν χάνονται? Ευχαριστώ!

 

Τίποτα δε χάνεται

 

Το "Lidroid mod - 15 toggles Status Bar" τι διαφορά έχει από το "Lidroid mod - 15 toggles Status Bar 6 Toggles"?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886360

Link to comment
Share on other sites

Συνοψίζοντας, έχουμε τη ROM, το 2.1 update, το προαιρετικό theme, το Leedroid Mod και τα διάφορα άλλα mods. Με ποιά σειρά τα περνάμε μετά τη ROM? Υποθέτω:

 

1. ROM

2. Leedroid mod

3. Update

4. Theme

5. πρόσθετα mods

 

Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Συνοψίζοντας, έχουμε τη ROM, το 2.1 update, το προαιρετικό theme, το Leedroid Mod και τα διάφορα άλλα mods. Με ποιά σειρά τα περνάμε μετά τη ROM? Υποθέτω:

 

1. ROM

2. Leedroid mod

3. Update

4. Theme

5. πρόσθετα mods

 

Σωστά;

 

Πάντα τελευταίο το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των εγκαταστάσεων κάθε αρχείου .zip πρέπει να κάνουμε reboot?

 

Δε χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Στράτο έχω πάλι πρόβλημα με τις κλήσεις. Την 1η φορά που προσπάθησα να πάρω τηλ. με το 1ο μπιπ κόπηκε η σύνδεση της Vodafone (μετά επανήλθε). Την επόμενη φορά που δοκίμασα να κάνω κλήση, έγινε κανονικά αλλά δεν μπορούσα να κλέισω την κλήση. Όλα αυτά αφού εγκατέστησε τα mods. Δεν επανέφερα τίποτα από Titanium. Τώρα εγκαθιστώ πάλι τη ROM και θα προσπαθήσω να κάνω κλήσεις χωρίς να εγκαταστήσω ούτε ένα mod και βλέπουμε...

 

EDIT: Χωρίς να περάσω τίποτα πρόσθετο εκτός της ROM, οι κλήσεις γίνονται κανονικά. Μάλλον κάποιο mod κάνει τη δουλειά. Τα Mods που θέλω να εγκαταστήσω είναι:

1. CameraBatteryHack

2. NonIncreasingRing_NoiseReductionOFF_XWLPX

3. Pulse_2.1_Update

4. Pulse2_XWLPX_Lidroid_Upgrade_6_toggles

5. TrDigitalClockWidget.ICS.Blue

6. JB Style Reloaded - Blue - XWLPX theme

 

Η σειρά που τα εγκαθιστώ παίζει ρόλο; (ξέρω, το θέμα τελευταίο). Μήπως πρέπει να κάνω κάποια wipes πριν κάθε εγκατάσταση mod?

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Στράτο έχω πάλι πρόβλημα με τις κλήσεις. Την 1η φορά που προσπάθησα να πάρω τηλ. με το 1ο μπιπ κόπηκε η σύνδεση της Vodafone (μετά επανήλθε). Την επόμενη φορά που δοκίμασα να κάνω κλήση, έγινε κανονικά αλλά δεν μπορούσα να κλέισω την κλήση. Όλα αυτά αφού εγκατέστησε τα mods. Δεν επανέφερα τίποτα από Titanium. Τώρα εγκαθιστώ πάλι τη ROM και θα προσπαθήσω να κάνω κλήσεις χωρίς να εγκαταστήσω ούτε ένα mod και βλέπουμε...

 

Έχεις κάποιο launcher;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο launcher;
Όχι δεν είχα εγκαταστήσει κανένα αλλά είχα σκοπό να βάλω το Holo...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είχα εγκαταστήσει κανένα αλλά είχα σκοπό να βάλω το Holo...

 

Περίμενε λίγο...

Ποιο Mod πέρασες;

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο...

Ποιο Mod πέρασες;

1. CameraBatteryHack

2. NonIncreasingRing_NoiseReductionOFF_XWLPX

3. Pulse_2.1_Update

4. Pulse2_XWLPX_Lidroid_Upgrade_6_toggles

5. TrDigitalClockWidget.ICS.Blue

6. JB Style Reloaded - Blue - XWLPX theme

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασε να κατεβάσεις το

NonIncreasingRing_NoiseReductionOFF_XWLPX αλλά από 4shared (mirror link) και πες μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...