Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX - 22/9/12


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή έχω κάνει dual boot το κινητό με το siyah 4.1.4, είναι απαραίτητο να σβήσω τη δεύτερη rom και να κάνω Install στην πρώτη ή μπορώ να βάλω την Pulse σαν πρωτη και να αφήσω την δεύτερη εκεί που είναι ; Επίσης, προτείνετε ένα τέτοιο configuration ή πάω φιρί φιρί για προβλήματα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Google Now

 

*GoogleNow Online (Μαύρο)

 

http://imageshack.us/a/img715/8634/screenshot2012091517304.th.png http://imageshack.us/a/img805/2461/screenshot2012091517301.th.png http://imageshack.us/a/img4/9978/screenshot2012091517293.th.png

 

*GoogleNow Online (Stock) :

 

http://imageshack.us/a/img254/4451/screenshot2012091517333.th.png http://imageshack.us/a/img694/6749/screenshot2012091517334.th.png http://imageshack.us/a/img6/5094/screenshot2012091517393.th.png

 

*Google Search (το κλασσικό της ICS)

 

Εάν θέλετε να επιστρέψετε στο κλασσικό παλιό search της Google φλασάρετε το από πάνω αρχείο zip. Αφού το φλασάρετε πηγαίνετε στο Market και κάνετε απεγκατάσταση το Talkback και επανεγκατάσταση και όλα θα δουλεύουν όπως πριν.

 

- Τα αρχεία τα έχω πάρει από το xda και έχουν απλά 3 τροποποιήσεις από'μένα για να εμφανίζονται και με προεπιλεγμένη γλώσσα συστήματος την Ελληνική οι κάρτες (αλλιώς δεν εμφανίζει κάρτες αλλά sites).

 

Πληροφορίες και

για το τι είναι, πως δουλεύει και τι κάνει το Google Now.

 

Οι ευχαριστίες πηγαίνουν στους : Theos0o, mnazim, MazdaRider23 (and his team), reekotubbs, MikeyXda, Lenny_kano, Killer-B, cajunflavoredbob.

 

P.S. Ποστάρω μόνο την online έκδοση γιατί στις δικές μου δοκιμές τουλάχιστον δεν φαίνεται να δουλεύει η offline και είναι και 30mb εξτρά στην μνήμη συστήματος. Όποιος θέλει ας μου στείλει pm ή υπάρχει στο xda (αλλά χρειάζεται Αγγλικά σαν προεπιλεγμένη γλώσσα για να δουλέψει).

P.S.2. Η φωτογραφία είναι για πλάκα, μην διαβάσω κανένα πολιτικό σχόλιο.. για όνομα.

 

 

@tepes4 Διάλεξε ποια θες να έχεις για πρώτη και ποια για δεύτερη Rom. Αν κατάλαβα σωστά έχεις ήδη μία σαν δεύτερη και θέλεις την Pulse σαν πρώτη. Κάνε τα γνωστά wipes (και factory reset) και απλά πέρασε την από το πρώτο μενού cwm (όχι του dual boot), πρόβλημα δεν θα έχεις γενικά, εγώ είμαι με Pa Cm10 και Pulse με Siyah 1.4.5.

 

Ότι και αν κάνεις η θες να δοκιμάσεις, πρώτα πάρε BACKUP BACKUP BACKUP - μέσω CWM.

 

Αυτό ισχύει για όλους πριν από κάθε φλασάρισμα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Στράτο, μία ερώτηση: φίλος που έχει το S2 με την stock cosmote 4.0.3 είδε το Lidroid 15 toggles που έχω (δεν έχω περάσει ακόμα την δική σου - φοράω την XWLPU 4.0.4 του Νικ) και με ρώτησε πού το βρήκα σαν app. O φίλος έχει κάνει root με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3674023#post3674023

 

...και θέλω να σε ρωτήσω (1) μπορεί να περάσει το δικό σου Lidroid 15 toggles Add-on? και (2) γενικά, άν περάσει κάποιος την stock XWLPX, μπορεί να περάσει το δικό σου Lidroid 15 toggles Add-on?

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγκαταστήσουμε αυτό το θέμα, και περάσουμε πάλι από πάνω τα δικά σου mods, δεν θα λειτουργήσουν;

 

Τώρα που ξανακοίταξα το θέμα, παρόλο που αλλάζει τα εικονίδια στον dialer, δεν επηρεάζει το mod.

Φλασάρεις το mod και μετά το θέμα και είσαι οκ.Όχι το ανάποδο! :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα wipe data/factory reset, cache Και dalvik στην πρώτη rom και μόλις έβαλα την Pulse μου άλλαξε το kernel και πάει η 2nd rom... Αλλά δεν πειράζει γιατί ήθελα να δοκιμάσω την Pulse όπως την έχει κάνει ο Στράτος.

Απλά το λέω αν κάποιος δεν θέλει να χάσει την δευτερη rom μπορεί να κάνει μετα flash το siyah και να δουλέψει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Έκανα wipe data/factory reset, cache Και dalvik στην πρώτη rom και μόλις έβαλα την Pulse μου άλλαξε το kernel και πάει η 2nd rom... Αλλά δεν πειράζει γιατί ήθελα να δοκιμάσω την Pulse όπως την έχει κάνει ο Στράτος.

Απλά το λέω αν κάποιος δεν θέλει να χάσει την δευτερη rom μπορεί να κάνει μετα flash το siyah και να δουλέψει κανονικά

 

Δε τα έχω τα κόλπα του dual boot :happy:

Κάθε feedback είναι καλοδεχούμενο

 

EDIT: Διάβασα λίγο για το πως γίνεται το dual boot και έχει ιδιαίτερη διαδικασία.Δε φλασάρεις έτσι απλά τη δεύτερη, αλλιώς γίνεται αυτό που λες.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1680851

 

--------------------------

 

ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΑΝ ΤΑ CRT-OFF MODS ΤΟΥ Sofos_5 ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΘΕΜΑ

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει είχα μείνει πάρα πολύ χαρούμενος με την 1.7 και ήθελα να δοκιμάσω μπαταρία με το Kernel του.

 

Να σαι καλά για την δουλειά σου φίλε Στράτο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Υπάρχει κάποιο mod για call recording?

 

Δες αυτή την εφαρμογή

Αν και πολλοί βάζουν αυτό το mod, δε συμφωνώ, γιατί το mod είναι κάτι μόνιμο, ενώ όποτε δε γουστάρεις την εφαρμογή τη βγάζεις.

Και φυσικά η εφαρμογή έχει περισσότερες επιλογές!

Link to comment
Share on other sites

Χτες χρειαστηκα την καμερα για βιντεο 10 λεπτων.Φοραω cm9 και το βιντεακι ηταν λιγο θολο σε ληψη 1080p και η εστιαση δεν ηταν συνεχεια σωστη,καπου το χανε.Δεν ειχε χρειαστει να το τεσταρω με στοκ ρομ οποτε δεν μπορω να κανω συγκριση.Εχει κανα θεμα γενικα η cm9 με την ληψη φωτογραφιων και βιντεο;

Κι αν ναι αν βαλω του Στρατου την ρομ θα λυθει;Εκτος κι αν επειδη δεν την εχω συγκρινει,ισως δεν θα δω κατι καλυτερο,οκ κινητο ειναι...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Για ICS lockscreen πήρα το android.policy.jar απο το αντίστοιχο mod της Neat rom και τό πέρσα.

Παίζει σωστά, και μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να έχει παρενέργειες.

Στράτο, μπορώ να το ποστάρω εδώ;

Να στο στείλω να το δοκιμάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Χτες χρειαστηκα την καμερα για βιντεο 10 λεπτων.Φοραω cm9 και το βιντεακι ηταν λιγο θολο σε ληψη 1080p και η εστιαση δεν ηταν συνεχεια σωστη,καπου το χανε.Δεν ειχε χρειαστει να το τεσταρω με στοκ ρομ οποτε δεν μπορω να κανω συγκριση.Εχει κανα θεμα γενικα η cm9 με την ληψη φωτογραφιων και βιντεο;

Κι αν ναι αν βαλω του Στρατου την ρομ θα λυθει;Εκτος κι αν επειδη δεν την εχω συγκρινει,ισως δεν θα δω κατι καλυτερο,οκ κινητο ειναι...

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα θολούρας και δε ξέρω να σου απαντήσω.

Σίγουρα θα ξέρει ο Sofos_5, που έχει dual boot CM+Pulse.Στείλτου ένα μήνυμα.

 

Για ICS lockscreen πήρα το android.policy.jar απο το αντίστοιχο mod της Neat rom και τό πέρσα.

Παίζει σωστά, και μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να έχει παρενέργειες.

Στράτο, μπορώ να το ποστάρω εδώ;

Να στο στείλω να το δοκιμάσεις;

 

Αν δεν έχει κάνει καμία άλλη αλλαγή εκτός της lockscreen, λογικα θα παίζει.

Φυσικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να το ποστάρεις και να το δοκιμάσει όποιος θέλει :)

 

*Άλλαξε και την υπογραφή σου, γιατί έχεις μείνει λίγο πίσω :D

Link to comment
Share on other sites

ICS lockscreen για XWLPX

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να το επισυνάψω λόγω μεγέθους (>128 kb), οπότε:

LPX_ICS_LockScreen.zip

 

Εγκατάσταση μέσω CWM.

Προέρχεται από το αντίστοιχο MOD της Neat Rom

 

Σε μένα παίζει χωρίς παρενέργειες

Link to comment
Share on other sites

Χτες χρειαστηκα την καμερα για βιντεο 10 λεπτων.Φοραω cm9 και το βιντεακι ηταν λιγο θολο σε ληψη 1080p και η εστιαση δεν ηταν συνεχεια σωστη,καπου το χανε.Δεν ειχε χρειαστει να το τεσταρω με στοκ ρομ οποτε δεν μπορω να κανω συγκριση.Εχει κανα θεμα γενικα η cm9 με την ληψη φωτογραφιων και βιντεο;

Κι αν ναι αν βαλω του Στρατου την ρομ θα λυθει;Εκτος κι αν επειδη δεν την εχω συγκρινει,ισως δεν θα δω κατι καλυτερο,οκ κινητο ειναι...

 

Θα του ρίξω μια ματιά και θα απαντήσω σε λίγο αλλά αν σου θολώνει και έχει θέμα εστίασης μάλλον έτυχες στο προβληματικό module (SCEF02). Για να το δεις αυτό μπορείς μόνο σε stock rom με τον κωδικό *#34971539# και δυστυχώς δεν μπορεί να στο διορθώσει καμία rom.. Επίσης η cam στη Cm είναι βασισμένη σε source code της samsung οπότε θεωρητικά δεν πρέπει να υπάρχει διαφορά, προσωπικά πιστεύω όμως οι stock είναι μισό κλικ πιο καλές. (σε περίπτωση που έχεις όντως το προβληματικό module διορθώνεται "κάπως" μόνο με εφαρμογές όπως Camera Pro και LGcamera με συγκεκριμένες ρυθμίσεις).

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα την βαλω οπως και να εχει.

Θελω μια βοηθεια ομως.Ειμαι στην cm9.Κανω τα 3 wipes και την βαζω ή πρεπει να βαλω καποια στοκ ρομ μεσω Odin πρωτα;

Επισης μου αρεσουν αρκετα mods κι ενα theme.

Ειναι τα εξης:

1)15 toggles

2)ενα θεμα που προτεινε στην 3η σελιδα ο Στρατος για JB εμφανιση,και συγκεκριμενα αυτο για XWLPX.

3)Google Now black

4)Noise Reduction Οff + Disable Increasing Ring

5)Transparent Digital Clock

6)Transparent Weather Widget

7)LPX_ICS_LockScreen

 

Με ποια σειρα να τα βαλω για να μην εχω προβλημα;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα την βαλω οπως και να εχει.

Θελω μια βοηθεια ομως.Ειμαι στην cm9.Κανω τα 3 wipes και την βαζω ή πρεπει να βαλω καποια στοκ ρομ μεσω Odin πρωτα;

Επισης μου αρεσουν αρκετα mods κι ενα theme.

Ειναι τα εξης:

1)15 toggles

2)ενα θεμα που προτεινε στην 3η σελιδα ο Στρατος για JB εμφανιση,και συγκεκριμενα αυτο για XWLPX.

3)Google Now black

4)Noise Reduction Οff + Disable Increasing Ring

5)Transparent Digital Clock

6)Transparent Weather Widget

7)LPX_ICS_LockScreen

 

Με ποια σειρα να τα βαλω για να μην εχω προβλημα;

 

ROM ( εννοείται :) )

1

τα υπόλοιπα με όποια σειρά θες, με τελευταίο το θέμα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Στρατο κανω τα 3 wipes και την περναω;Κι ας εχω την cm9;

Επισης πρωτα τα toggles και μετα το θεμα;Εισαι σιγουρος;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Στρατο κανω τα 3 wipes και την περναω;Κι ας εχω την cm9;

Επισης πρωτα τα toggles και μετα το θεμα;Εισαι σιγουρος;

 

Ε αυτό δεν είπα; :)

Link to comment
Share on other sites

Στράτο τις εφαρμογές που αφαίρεσες και θέλουμε να επαναφέρουμε, πως τις εγκαθιστούμε; Έχεις ένα αρχείο, το "PULSE 2.0 Removed Apk's.rar". Αυτό το ανοίγουμε και εγκαθιστούμε την κάθε εφαρμογή ξεχωριστά ή το περνάμε μέσω Recovery? Εγώ πάντως προσπάθησα να εγκαταστήσω ξεχωριστά κάποιες από αυτές και δεν μου εγκατέστησε καμμία...

 

*το μπλε θέμα είναι εξαιρετικό. Πραγματικά μεταμορφώνει το GUI :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Στράτο τις εφαρμογές που αφαίρεσες και θέλουμε να επαναφέρουμε, πως τις εγκαθιστούμε; Έχεις ένα αρχείο, το "PULSE 2.0 Removed Apk's.rar". Αυτό το ανοίγουμε και εγκαθιστούμε την κάθε εφαρμογή ξεχωριστά ή το περνάμε μέσω Recovery? Εγώ πάντως προσπάθησα να εγκαταστήσω ξεχωριστά κάποιες από αυτές και δεν μου εγκατέστησε καμμία...

 

*το μπλε θέμα είναι εξαιρετικό. Πραγματικά μεταμορφώνει το GUI :shifty:

 

Δεν είναι αρχείο για φλασάρισμα οπότε μία μία ξεχωριστά Στη θέση mnt/system/app/ με permissions rw-r--r--

 

x x -

x - -

x - -

 

Επανεκκίνηση και πρέπει να σου δουλέψουν.

 

Με εξαίρεση τις εφαρμογές : Polaris, kiesair, Samsungim, swype οι οποίες πηγαίνουν στη θέση data/app/.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές από Pulse 1.7 επαναφέρουμε με το Titanium μόνο ως App κι όχι App+Data έτσι;

 

Έτσι ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Στρατο ειλικρινα μαζι με τα μοντς εχεις κανει καταπληκτικη δουλεια!Ουτε που το καταλαβα οτι δεν εχω cm9 πια.Το ιδιο γρηγορη και smooth.Ευγε τεκνο μου! :p

 

Οι στοκ ρομς δεν εχουν προεγκατεστημενο το Polaris ή θυμαμαι λαθος;

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα στις κλήσεις. Όταν πάω να καλέσω κάποιον, μαυρίζει η οθόνη και το τηλέφωνο κολλάει. Επαναφέρεται με βγάλσιμο μπαταρίας...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...