Jump to content

Ξεκλείδωμα συσκευών από δίκτυο


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας..!!

Υστερα απο πολυωρη αναγνωση σε ολα οσα γραφετε εδω περα δεν βρηκα καποιον που να εχει το ιδιο προβλημε με μενα ..

Μου εδωσε μια φιλη μου ενα Νοκια 6303c που ηθελε λεει restriction code και λεω και εγω κωδικο ασφαλειας θα θελει,θα βαλω το κλασσικο 1 2 3 4 ..

Δεν εκανε τιποτα ομως .. Εψαξα στο ιντερνετ να βρω κατι προκειμενουν να γλυτωσω εξοδα αλλα δεν βρηκα κατι να με βοηθησει και ειπα να απευθυνθω εδω..

Το κινητο γραφει Τ-mobile και λειτουργει κανονικα χωρις καρτα sim οταν βαλω την καρτα sim μου ζηταει restriction code ..

Yπαρχει καποιος που να μπορει να με βοηθησει..??

Η καρτα μου ειναι Vodafon ..

 

Αν χρειαζεστε το ΙΜΕΙ η κατι αλλο μπορειτε να μου στειλετε εισερχομενο μηνυμα ..

 

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων και συγνωμη αν σας κουρασα με το ποστ μου!!!

Μην κρινεις για να μην κριθεις...:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 358
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κούκλα μου πάν το σε ένα service μικρό που θα βρεις εκεί γιατί δυστυχώς το κόστος δεν το γλιτώνεις.

Το συγκεκριμένο κλείδωμα δεν ανοίγει χωρίς εξοπλισμό οπότε θα σου κοστίσει περισσότερο από το τηλέφωνο. Οπότε πάντα σε κάποιο κατάστημα και με 10-15 ίσως να το έχεις ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Κούκλα μου πάν το σε ένα service μικρό που θα βρεις εκεί γιατί δυστυχώς το κόστος δεν το γλιτώνεις.

Το συγκεκριμένο κλείδωμα δεν ανοίγει χωρίς εξοπλισμό οπότε θα σου κοστίσει περισσότερο από το τηλέφωνο. Οπότε πάντα σε κάποιο κατάστημα και με 10-15 ίσως να το έχεις ανοιχτό.

 

Υπαρχει δηλαδη περιπτωση και να μην μπορουν να το ξεκλεδωσουν....??

Μην κρινεις για να μην κριθεις...:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτό εξαρτάται απο τον εξοπλισμό που έχει το κατάστημα.

Πρέπει να ρωτήσεις σε διάφορους.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

καλημέρα

έχω βρει ένα νοκια ε6 από αγγλία κλειδωμένο σε βόνταφον θα μπορέσω να το ξεκλειδώσω και πως ή θα μου μείνει να κάθεται?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να απευθυνθείς στον πάροχο στον οποίο είναι κλειδωμένη η συσκευή ή σε κάποιο κατάστημα που προσφέρει ανάλογες υπηρεσίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να απευθυνθείς στον πάροχο στον οποίο είναι κλειδωμένη η συσκευή ή σε κάποιο κατάστημα που προσφέρει ανάλογες υπηρεσίες.

 

έχω βρει κάποια σαιτ αγγλικά που σε ξεκλειδώνουν το κινητό με 2 λίρες απατεωνιά είναι ή υπάρχει η δυνατότητα αυτή?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα ειχα μια συσκευη nokia c6 που χαλασε λογο οτι επεσε σε ενα κουβα τελοσπαντον βρηκα μια ξεχασμενη nokia απο αλλον nokia E50-1 αλλα ειναι κλειδωμενη παιζει να μπορει να ξεκλειδωθει γιατι δεν παιζει σαλιο για καινουργιο αν εδεινα το ιμει τον ρωτησα με ειπε οτι δεν θυματε ουτε ο ιδιος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ Ν8 ΑΠΟ ORANGE ΔΙΚΤΥΟ?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές. Θα πρέπει να απευθυνθείς στον πάροχο που είναι κλειδωμένη η συσκευή ή σε κάποια επιχείρηση που προσφέρει ανάλογες υπηρεσίες όπως το 9volto.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά! Εχει μια φιλη μου ενα νοκια 6270 κλειδωμενο σε δικτυο της Αγγλιας. Πως μπορεί να ξεκλειδωθεί;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλους . Μου έδωσε ένας φίλος μου ένα ΝοΚΙα C6-01 το οποίο είναι κλειδωμένο στην εταιρία Vodafone την οποία δεν την χρησιμοποιώ σαν παροχέα κινητής τηλεφωνίας .το imei τι συσκευής είναι 353759043249295 και θα ήθελα να ξέρω εάν υπάρχει κάποια διαδικασία η κάποιο κατάστημα να μπορέσει να μου το ξεκλειδώσει για να μπορέσω να το χρησιμοποιήσω στο δίκτυο τις Wind .Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ελληνική συσκευή ήταν; αν ναι, δε χρειαζόταν να κάνεις κάτι, απλά λειτουργεί και με σιμ των αλλων 2 εταιριων
Link to comment
Share on other sites

Το οτι καποια κινητα ειναι κλειδωμενα απο το δικτυο σημαινει οτι.. ειναι κλεμμενα?:X:shifty: Οσοι θελετε να τα ξεκλειδωσετε εχετε κλεμμενα κινητα?:p
Link to comment
Share on other sites

όχι κλεμένα. κλειδωμένα εξ αρχής είναι στα ξένα δίκτυα.

 

π.χ. εγώ έχω ένα νοκια 6280 (συσκευή αγορασμένη από αγγλία με συμβόλαιο) και είναι κλειδωμένη στην 3uk. δε παίζει με ελληνικές σιμ, μόνο της 3uk.

επειδή όμως θέλω να το χρησιμοποιήσω ατην Ελλάδα, ψάχνω τρόπο να το ξεκλειδώσω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To imei μου είναι το εξής : 352668043550084.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να τη ξεκλειδώσω? Μου βγάζει μήνυμα "pin ξεκλειδώματος δικτύου sim" . Είναι από εξωτερικό η συσκευή .

 

Ευχαριστώ πολύ ! :X

 

παροχέας : cosmote

Edited by MariosMuzik

Nexus 5 (16GB, Black) :ninja:

 

Htc One S

 

Htc Wildfire

Link to comment
Share on other sites

 

Υποθέτω οτι ήταν για εμένα η απάντηση ! Και ρωτάω κατι ακόμα , για τα site που λένε οτι κάνουν κατι τέτοιο , ξέρουμε κάτι ή ειναι απάτη ?

Nexus 5 (16GB, Black) :ninja:

 

Htc One S

 

Htc Wildfire

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή από wp δεν έχω ιδέα και με Νοκια κινητό έχω πολύ καιρό να βρεθώ στα χέρια μου, μπορεί να μου πει κάποιος αν ένα Lumia 900 αγορασμένο από Νοκια Μανχαταν υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο εκεί και να μη μπορώ να το δουλέψω με τη δικιά μου sim εδώ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή από wp δεν έχω ιδέα και με Νοκια κινητό έχω πολύ καιρό να βρεθώ στα χέρια μου, μπορεί να μου πει κάποιος αν ένα Lumia 900 αγορασμένο από Νοκια Μανχαταν υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο εκεί και να μη μπορώ να το δουλέψω με τη δικιά μου sim εδώ?

 

 

Αν ειναι Nokia και οχι ATT λογικα θα ειναι ξεκλειδωτο. Αν ειναι το μοντελο που κυκλοφορει στην Αμερικη τοτε ειναι κλειδωμενο στην ATT

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα αγόρασα απο την telering Αυστρίας το SE XPERIA ARK S και ειναι κλειδωμένο μονο για δικιά τους sim.

Μου ζητάν απο 50 εως 100!!! για το ξεκλείδωμα. Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...