Jump to content

Τα πάντα για το i-mode


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ιμει ειναι κατω απο την μπαταρια της συσκευης σου ο κωδικος χρηστη εαν εχεις παλιο καρτοκινητο δηλαδη με το παλιο σημα της κοσμοτε το ειναι στο περιτυλιγμα της καρτας σιμ εαν ειναι απο τις καινουργιες καρτες τοτε το γραφει πανω στην μεγαλη καρτα.

Εαν δεν μπορεις να τον βρεις παρε στο cc να σου το δωσουν να ξερεις ομως οτι θα τον παρεις με δυσκολια εμενα με λυπηθηκαν και μου το εδωσαν οχι γιατι ηθελα να μπω στο i-mode :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

το ιμει ειναι κατω απο την μπαταρια της συσκευης σου ο κωδικος χρηστη εαν εχεις παλιο καρτοκινητο δηλαδη με το παλιο σημα της κοσμοτε το ειναι στο περιτυλιγμα της καρτας σιμ εαν ειναι απο τις καινουργιες καρτες τοτε το γραφει πανω στην μεγαλη καρτα.

Εαν δεν μπορεις να τον βρεις παρε στο cc να σου το δωσουν να ξερεις ομως οτι θα τον παρεις με δυσκολια εμενα με λυπηθηκαν και μου το εδωσαν οχι γιατι ηθελα να μπω στο i-mode :)

 

To IMEI το πήρα πατώντας "*#06#".

Άντε να δω για τον κωδικό χρήστη...

Link to comment
Share on other sites

Sorry for double post, αλλά η κατάσταση επείγει! Το τηλέφωνο μου κλείνει την κλήση απο μόνη του όταν περιμένω στο 1313 και λέει "1313 Δεν απαντά"

ΕΛΕΟΟΟΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Sorry for double post, αλλά η κατάσταση επείγει! Το τηλέφωνο μου κλείνει την κλήση απο μόνη του όταν περιμένω στο 1313 και λέει "1313 Δεν απαντά"

ΕΛΕΟΟΟΟΣ!

 

σιγουρα εχεις sony ericsoon συσκευη σωστα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Exw to w800i exw perasei tis rythmiseis gia to i-mode kai to mono pou xreiazete einai na to energopoihsw sthn karta sim.

a) Mporei kapoios na mou pei pws ginete? Pairnw sto cc kai oi grammes einai synexws kathlhmenes kai kleinei h grammh. Me thn apostolh kapiou minimatos mporei na ginei h energopoihsh?

b) Epishs kai gia to msn tha ithela na mathw pws ginete h energopoihsh kai an tha mporw na mpainw kai apo ton ypologisth!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Exw to w800i exw perasei tis rythmiseis gia to i-mode kai to mono pou xreiazete einai na to energopoihsw sthn karta sim.

a) Mporei kapoios na mou pei pws ginete? Pairnw sto cc kai oi grammes einai synexws kathlhmenes kai kleinei h grammh. Me thn apostolh kapiou minimatos mporei na ginei h energopoihsh?

b) Epishs kai gia to msn tha ithela na mathw pws ginete h energopoihsh kai an tha mporw na mpainw kai apo ton ypologisth!:worry:

 

είναι το w800i imode?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

H syskeyh den einai i-mode alla apo auta pou diavasa se prohgoumenes selides ap' oti katalava mporw na mpainw sto internet shmfwna me tis rythmiseis pou exoun graftei, arkei na energopoihsw to i-mode sthn karta sim. To mono pou menei na kanw einai na vrw ena imei apo mia syskeyh i-mode gia na mporesw na to energopoihsw.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς αν και πως μπορώ να κάνω ένα 6680 απλό, imode?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς αν και πως μπορώ να κάνω ένα 6680 απλό, imode?

 

Ναι, το έκανε μια φίλη μου στη ΝΟΚΙΑ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες,

Η Telstra στην Αυστραλία, η ΚΡΝ στην Ολλανδία και η Ο2 στην Βρετανία, εγκαταλείπουν και επίσημα το i-mode!

 

Αυτές οι εταιρείες (όπως και η Cosmote στην Ελλάδα) είχαν σταματήσει να παρουσιάζουν συσκευές και να υποστηρίζουν την υπηρεσία προσθέτοντας νέες υπηρεσίες, απλά τώρα ανακοίνωσαν και επίσημα ότι i-mode τέλος! Στην Αυστραλία μάλιστα θα το κλείσουν μέσα στον Δεκέμβρη!

 

Στην Ευρώπη φαίνεται ότι φτάνει το τέλος της walled garden λογικής και έρχονται τα flat rate πακέτα για πρόσβαση σε όλο το internet μέσω του κινητού (βλ. Vodafone live στην Βρετανία ή 3 X-series ή και το δικό μας wind plus non-stop)...

 

Σιγά σιγά φαίνεται ότι και η Cosmote το εγκαταλείπει... Απορώ γιατί κάνανε τον κόπο να το λανσάρουν στη Ρουμανία... Αφού ξέρανε ότι δεν προχωράει πλέον...

 

PS: Ποσταρισμένο μέσω wind plus non-stop και με σωστή κωδικοποίηση! Να σκάσετε! Μέσω quick-reply δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν... Πόσο θα τους έπαιρνε να καταλάβουν ότι δεν υπάρχει περίπτωση άνθρωπος που έχει δουλέψει με κανονικό internet να ασχολείται με αυτή την παρωδία internet και να πληρώνει για πράγματα που στο κανονικό internet τα βρίσκει δωρεάν;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν... Πόσο θα τους έπαιρνε να καταλάβουν ότι δεν υπάρχει περίπτωση άνθρωπος που έχει δουλέψει με κανονικό internet να ασχολείται με αυτή την παρωδία internet και να πληρώνει για πράγματα που στο κανονικό internet τα βρίσκει δωρεάν;;;

 

Δίκιο έχεις. Και το βασικότερο για μένα, για να το κάνει αυτό πρέπει να έχει μία από τις 5 συσκευές της αγοράς που το υποστηρίζουν, άσχετα με το αν του ταιριάζουν. Δυστυχώς λόγω του imode η cosmote έχει εγκαταλείψει ολοκληρωτικά και το mycosmosview.. Ελπίζω να καταλάβει πλέον ότι εκεί πρέπει να στηριχτεί και αυτό να προμοτάρει. Ας μεταφέρει την προσφορά imode (3,5e απεριόριστη πλοήγηση και mms στα 10 λεπτά) στο mycosmosview και εκεί να δεις τι έχει να γίνει. Όμως ή πραγματικά τελικά οι εταιρίες πλαισιώνονται από μη ικανούς ανθρώπους ή υπάρχουν μυστικές συμφωνίες από πίσω. Δεν εξηγείται αλλιώς. Γιατί μιλάμε για απλά μαθηματικά. Τώρα στέλνω 5 mms το μήνα = 2,5ε για την cosmote, αν τα είχε 0,10 θα έστελνα 150 = 15ε για την cosmote

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνει και το mycosmosview; Δείτε μόνο τι γίνεται με το wind plus non-stop και τον opera mini!

 

Χρησιμοποιεί πλέον κανείς τις υπηρεσίες καιρού ή οτιδήποτε άλλο μέσα από το portal όταν μπορεί να τα βρει όλα αυτά στο internet με τον opera mini (π.χ. το meteo.gr είναι δωρεάν στο internet ενώ στο vodafone live! ή αντίστοιχα ο καιρός στο wind plus έχουν συνδρομή)!

 

Πάει πέρασε ο καιρός που θα υπάρχουν portal στην κινητή!

Στα MMS συμφωνώ ότι κανείς δεν τα χρησιμοποιεί γιατί πολύ απλά η τιμή τους είναι εξωφρενική και δεν έχει καμία σχέση με το κόστος!

Αν ήταν πιο φθηνά, σίγουρα η υπηρεσία θα είχε προχωρήσει περισσότερο, αποφέροντας και μεγαλύτερα κέρδη στις εταιρείες...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτός και να είναι ο λόγος που δεν προωθούν το Mobile Internet. Απλώς γιατί θέλουν να κερδίζουν από τις συνδρομές... Μόνο η WIND το "τόλμησε" αλλά να δούμε μέχρι πότε κι αυτή... Βλέπω σε λίγο καιρό Non-Stop μόνο στο WIND Plus και ογκοχρέωση στο υπόλοιπο WAP (βλ. Vodafone live! Unlimited)...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτός και να είναι ο λόγος που δεν προωθούν το Mobile Internet. Απλώς γιατί θέλουν να κερδίζουν από τις συνδρομές... Μόνο η WIND το "τόλμησε" αλλά να δούμε μέχρι πότε κι αυτή... Βλέπω σε λίγο καιρό Non-Stop μόνο στο WIND Plus και ογκοχρέωση στο υπόλοιπο WAP (βλ. Vodafone live! Unlimited)...

 

Μπα...

Έχουν μεγάλη επιτυχία για να σταματήσουν την υπηρεσία!

Εδώ σκέφτονται να βάλουν και δεύτερο proxy server γιατί ο υπάρχον για το wind plus έχει φτάσει στα όριά του!

 

Η wind έστω και σιωπηρά με αυτή την υπηρεσία έχει κερδίσει πολλούς συνδρομητές και μάλιστα heavy users, οπότε σε καμία περίπτωση δεν την συμφέρει να διακόψει την υπηρεσία γιατί μετά όλοι θα την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια...

 

Π.χ. εγώ, αν δεν ήταν το wind plus θα την είχα κάνει λόγω σήματος... Και τους κάνω λογαριασμούς πάνω από 100 Ευρώ κάθε μήνα, οπότε δεν τους συμφέρει να με χάσουν για μερικά ψωρο kilobytes... Αυτή τη στιγμή από wind plus γράφω στο λάπτοπ!

Link to comment
Share on other sites

upirxan omws k polloi sundromites pou eixan gint k ta xwnane,

enw twra tin bgazoun tzampa me to wind plus kai apo to PC tous!!

pisteuw einai kataxrisi na mpainei kapoios apo to pc mesw tou wind plus

k na sernetai o proxy

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

pisteuw einai kataxrisi na mpainei kapoios apo to pc mesw tou wind plus

k na sernetai o proxy

Και ακριβώς αυτή θα είναι η πρόφαση αν και όταν την διακόψουν... Όπως επίσης και το Non-Stop στο F2G τους απογείωσε την καρτοκινητή ώστε να φτάσουμε πλέον στο σημείο να λέμε καρτοκινητή=F2G και τους έκανε τεράστια πελατειακή βάση αλλά παρ' όλα αυτά το έκοψαν...

Τέλος πάντων μία τέτοια κίνηση θα αποτελούσε καταστροφική τόσο για την WIND όσο και για τους πελάτες της ενώ από την άλλη μία παρόμοια υπηρεσία από την COSMOTE θα αποτελούσε σωτήρια επέμβαση τόσο για την ίδια την COSMOTE όσο για τους πελάτες της αλλά κι άλλο τόσο για τους πελάτες της WIND ;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πάλι ξεφύγαμε με το wind plus non stop. Ναι, το χρησιμοποιεί πολύς κόσμος εδώ μέσα και είναι και heavy users αλλά οι χρήστες αυτής της κατηγορίας κατά κανόνα δεν θα πλήρωναν για ό,τι μπορούν να βρουν δωρεάν στο internet και επίσης είναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ποσοστό των συνδρομητών της Wind. Άρα και να το κόψει, απλά θα στενοχωρηθεί ο κόσμος του myphone αλλά όχι η κυρα-Κίτσα και ο μπαρμπα-Μήτσος που είναι οι μέσοι συνδρομητές!

Τώρα όσον αφορά την cosmote, ας κάνει ό,τι θέλει με το i-mode, όμως πρέπει γρήγορα να ασχοληθεί με το mycosmos view το οποίο μπορούν να δουν ΌΛΟΙ οι συνδρομητές της και όχι μόνο όσοι έχουν μία από τις λίγες και άβολες i-mode συσκευές...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εσας η COSMOTE σας φαίνεται να είναι διατεθειμένη να αφήσει το i-mode; Εμένα πάλι όχι... Αν είχε τέτοιο σκοπό δεν θα το προωθούσε σε νέες αγορές... Πιθανότερο είναι να δίνει σχεδόν αποκλειστικά i-mode συσκευές παρά να βγάλει νέο wap portal για τους υπόλοιπους...
Link to comment
Share on other sites

Εσας η COSMOTE σας φαίνεται να είναι διατεθειμένη να αφήσει το i-mode; Εμένα πάλι όχι... Αν είχε τέτοιο σκοπό δεν θα το προωθούσε σε νέες αγορές... Πιθανότερο είναι να δίνει σχεδόν αποκλειστικά i-mode συσκευές παρά να βγάλει νέο wap portal για τους υπόλοιπους...

Θα την αναγκάσουν οι συνθήκες να το εγκαταλείψει αργά ή γρήγορα...

 

Πάντως αν δεις, ήδη δεν το προωθεί σχεδόν καθόλου! Πόσο καιρό έχει να βγάλει και να διαφημίσει κάποια συσκευή της προκοπής στο i-mode;

Link to comment
Share on other sites

Εσας η COSMOTE σας φαίνεται να είναι διατεθειμένη να αφήσει το i-mode; Εμένα πάλι όχι... Αν είχε τέτοιο σκοπό δεν θα το προωθούσε σε νέες αγορές... Πιθανότερο είναι να δίνει σχεδόν αποκλειστικά i-mode συσκευές παρά να βγάλει νέο wap portal για τους υπόλοιπους...

 

Πολύ θα το θέλαμε να το άφηνε, αλλά θα το προσπαθήσει και άλλο... Τα σκουριασμένα μυαλά της κάθε εταιρείας δεν μπορούν να κατανοήσουν ότι ο μόνος λόγος να χρησιμοποιήσω κάτι υποδεέστερο (βλ. i-mode) από κάτι που ήδη έχω (βλ. internet) είναι να είναι φοβερά φθηνό... Θα το καταλάβουν αργότερα με τον δύσκολο τρόπο...

Στις νέες αγορές όπως έχουμε συζητήσει έχουν άλλες τιμές και υπηρεσίες, όπως απεριόριστα εξερχόμενα i-mail με ένα μικρό πάγιο, ενώ εδώ άρχισαν να τα χρεώνουν "με το κομμάτι" (δεν μου κάνει εντύπωση, μπακάληδες είναι!!!)... Με την παρούσα πολιτική χρεώσεων και συσκευών (αλλά πιο πολύ χρεώσεων) το i-mode στην Ελλάδα είναι καταδικασμένο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες διαβάζω τα ποστ για το imode. Δεν μιλάω διότι μέχρι τώρα σε λίγα πράγματα έπεσα μέσα σχετικά με την προώθηση του imode στην Ελλάδα. Είμαι χρήστης της υπηρεσίας από την πρώτη ημέρα και έχω πλήρη άποψη τόσο για τα υπέρ όσο και για τα κατά της υπηρεσίας. Η άποψή μου είναι ότι το imode ως μενού υπηρεσιών στα κινητά τηλέφωνα είναι το ποιό πλήρες. Το λέω αυτό και ας με κατηγορούν κάποιοι ότι με το plus έχεις το opera mini που μπαίνει παντού αλλά αν διαβάσει κάποιος θα δει ότι το mini opera δεν το παρέχει η wind επίσημα με wap αλλά με internet access. Μέχρι τώρα η tim-wind έχει ψαρέψει αρκετούς πελάτες αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα αναπροσαρμόσει την τιμολογιακή της πολιτική σε σχέση με τα site που είναι εκτός plus για λόγους καθαρά αύξησης των οικονομικών της αποτελεσμάτων.

Να επανέλθω στο imode και να πω ότι είναι η μόνη υπηρεσία που δίνει ολοκληρωμένο email για κινητά και να σκεφτόμαστε ότι δέχεται δωρεάν ο χρήστης imode email απευθίας στο κινητό του. Το τι φταίει και δεν έχει πιάσει τα αναμενόμενα στην Ελλάδα κατά την άποψή μου δεν είναι μόνο ένα πράγμα. Είναι αλυσίδα. Με τις χρεώσεις που έχει τώρα αν τις είχε από την αρχή μαζί με ποιό πολλές συσκευές θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Έπειτα αν μπορούσε οποιοδήποτε μεγάλο site να ανεβάσει το site του στο imenu ποιό ελεύθερα και με μεγαλύτερο ποσοστό κέρδους θα είχαμε ποιό πολλά site συμβατά για το imode. Αυτό θα ανάγκαζε τις εταιρείες κινητήτης τηλεφωνίας να βγάλουν συσκευές συμβατές με το imode. Έπειτα το απεριόριστο στην πλοήγηση του imode η cosmote δεν το έχει διαφημήσει καθόλου. Το imode στην Ιαπωνία έπειασε διότι στην αλυσίδα χρέωση πλοήγησης-περιεχόμενο-συσκυές-χρέωση site υπήρχε μία ισσοροπία. Ακόμα πόσοι γνωρίζουν ότι το imode δίνει το ποιό πολύ δωρεάν περιεχόμενο για υπηρεσίες ουσίας όπως δρομολόγια πλοίων, ξενοδοχεία, on line αγορές κ.α. Κανένας.

Τέλος θέλω να πω ότι το γεγονός ότι λάνσαρε τελευταία το imode στην Βουλγαρία και στην Ρουμανία δεν λέει κάτι για το αν θα επιμείνει στο imode γενικότερα διότι στο συμβόλαιο που είχε κάνει ανέφερε ότι θα παρέχει την υπηρεσία στις χώρες αυτές και κατά συνέπεια όρο του συμβολαίου εκπληρώνει και τίποτα άλλο. Το συμβόλαιο λήγει σε 2 χρόνια.

Με την βουβαμάρα που έχει πέσει σχετικά με την υπηρεσία το τελευταίο εξάμηνο πιστεύω ότι τελικά θα το εγκαταλήψει και θα βγάλει κάποιο άλλο το οποίο θα δώσει φρεσκάδα στην εταιρεία στο θέμα υπηρεσιών δίκτυο έχει πλέον να το προωθήσει την υπηρεσία mycosmos email την έχει ακόμα και κατα συνέπεια θα πετύχει ποιό πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μιλάμε για διαφορετικά i-mode τότε. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώντας και τα 3 μενού υπηρεσιών κατατάσσω σε περιεχόμενο αλλά κυρίως σε δομή, πρώτο το Vodafone live! δεύτερο το WIND Plus και τρίτο το i-mode. Αυτό που λαμβάνω μπαίνοντας στο i-mode είναι ένα χάος (όπως άλλωστε και με τον ιστοχώρο της εταιρίας). Εμένα δεν με νοιάζει ποιά εταιρία δίνει το περιεχόμενο αλλά το ίδιο το περιεχόμενο. Και με αυτό αναφέρομαι στα ringtones/wallpapers κλπ κλπ κλπ τα οποία είναι ταξινομημένα ανά εταιρία (βαφτισμένα i-sites ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε τα) και όχι ανά περιεχόμενο. Έτσι γίνεται ολοένα και δυσκολότερη η αναζήτηση ενός συγκεκριμένου αντικειμένου και μάλιστα με την έλλειψη μια μηχανής αναζήτησης τα πράγματα γίνονται ακόμη πιο πολύπλοκα... +το ότι για κάθε εταιρία ξεχωριστά πρέπει να πληρώνεις συνδρομή... Αυτό φυσικά ήταν ένα παράδειγμα για να δούμε γιατί έχασε έδαφος το i-mode και γιατί θα χάνει ολοένα και περισσότερο...

Για το i-mail δεν ξέρω γιατί για να είμαι ειλικρινής δεν το χρησιμοποίησα ποτέ. Προφανώς και θα είναι το μόνο χρήσιμο στην όλη ιστορία εφόσον βέβαια προσφέρει και τύπου push mail. Προσωπικά βέβαια θα προτιμούσα την υποστήριξη γραμματοκιβωτίου που διαθέτουν όλα σχεδόν τα κινητά έτσι ώστε να επιλέγω και τον λογαριασμό e-mail που θέλω να συγχρονίζω... Αλλά όνειρα θερινής νυκτός... Όταν σε αναγκάζουν να πληρώνεις τα 20ευρα (στην Vodafone μόνο γιατί οι άλλες εταιρίες ούτε καν μπήκαν στον κόπο να παρέχουν αντίστοιχη υπηρεσία του Vodafone Mobile E-Mail) γιατί να σου το δίνουν τζάμπα;

Link to comment
Share on other sites

Τεχνολογικά μπορεί να έχει κάποια πλεονεκτήματα το i-mode, όπως ότι μπορώ να μπαίνω στο web banking χωρίς να ανησυχώ αλλά αυτό είναι εξειδικευμένη χρήση. Κατά την άποψή μου, το killer συστατικό του i-mode είναι το i-mail. Αν το έδινε στη σωστή τιμή, πραγματικά θα έκανε τη διαφορά. Όταν το είχε χωρίς χρέωση το χρησιμοποιούσα αντί sms και μάλιστα μπορούσα να επικοινωνήσω και με άτομα που είχαν κανονικό mail... Και η χρέωση ήταν κάπου 1 λεπτό το ΚΒ αν θυμάμαι καλά, σαφώς μικρότερη του sms. Αντί να το κρατήσει και να δώσει ένα πακέτο απεριόριστων εξερχόμενων mail με 3-5 ευρώ το μήνα, όπως έχει κάνει σε γειτονική μας χώρα, έκοψε την ογκοχρέωση και το χρεώνει όσο ένα sms πλέον, διαφημίζοντας ότι μπορείς να στείλεις το ίδιο μέχρι και σε 5 άτομα με χρέωση 1 mail! Μαρκετίστικα κολπάκια που απευθύνονται σε πιθήκους για να δικαιολογήσουν μια αύξηση χ10 στην τιμή...

Μπορεί και να είναι τεχνολογικά ανώτερο το i-mode από το wap (ας μην διαξιφιστούμε γι'αυτό), όμως είναι ένα ΚΛΕΙΣΤΟ σύστημα και όλοι γνωρίζουμε την πορεία των κλειστών συστημάτων...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...