Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προφανως οχι... δεν μπορω να τις βρω

 

Αυτό δεν ισχύει. Outlook/Hotmail δεν έφτιαξε, για να μπορεί να κατεβάζει εφαρμογές από το Store;

 

Με τη συσκευή της δε μπαίνει ούτε σπάνια στο internet; Γιατί, όταν συνδέεσαι στο internet, για να κάνεις κάτι διαφορετικό από mails και συγχρονισμό, συγχρονίζονται αυτόματα και οι επαφές.

 

Ακολουθήστε τη συμβουλή του niotheros. Θα βρείτε εκεί τις επαφές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανενα νεο για win10 και για εμας τους παλιους?

Αν τελικά ισχύσει αυτό:

https://m.facebook.com/EverythingWindows/photos/a.472787329435423.101273.459725527408270/897666850280800/?type=3&theater

μάλλον Φεβρουάριο 2016!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Την έβαλε κανεις; Εντυπωσεις;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλε κανεις; Εντυπωσεις;

Ρώτησέ το καλύτερα εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408495

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

το έκανα ήδη.

σήμερα τα είδα σε 630 σχετικά καλά

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το κινητό κρασαρε ενώ το χρησιμοποιούσα το εκλεισα και από τότε όταν το ανοίγω η οθόνη είναι μαύρη και φωτίζονται μόνο τα πλήκτρα πλοήγησης (ή αφή λειτουργεί κανονικά διότι κάνει τον ήχο ξεκλειδώματος όταν κάνω slide προς τα πάνω) Λέτε να αποσυνδεθηκε το καλώδιο της οθόνης η να χάλασε; (Το αστείο είναι ότι χάλασε με το που έληξε η εγγύηση)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες soft reset? Πάτα το κάτω πλήκτρο του ήχου και το power button για 10-12" μέχρι να κάνει μία δόνηση... Ίσως είναι κάποιο κόλλημα... Αλλιώς μετά θα πρέπει να δοκιμάσεις Hard Reset...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες soft reset? Πάτα το κάτω πλήκτρο του ήχου και το power button για 10-12" μέχρι να κάνει μία δόνηση... Ίσως είναι κάποιο κόλλημα... Αλλιώς μετά θα πρέπει να δοκιμάσεις Hard Reset...

Με soft reset το έκλεισα..Για hard reset φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή διότι δεν θα μπορώ να ενημερώνομαι για την πρόοδο της εγκατάστασης

Link to comment
Share on other sites

Με soft reset το έκλεισα..Για hard reset φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή διότι δεν θα μπορώ να ενημερώνομαι για την πρόοδο της εγκατάστασης

 

Αναγκαστικά αν δεν επανέλθει με το soft reset θα πας σε hard για να βεβαιωθείς ότι είναι θέμα software και όχι hardware.

Μετά το soft reset το ενεργοποίησες να δεις αν επανήλθε η οθόνη;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά αν δεν επανέλθει με το soft reset θα πας σε hard για να βεβαιωθείς ότι είναι θέμα software και όχι hardware.

Μετά το soft reset το ενεργοποίησες να δεις αν επανήλθε η οθόνη;

Ναι ούτε καν το "NOKIA" logo κατά την εκκίνηση δεν φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ούτε καν το "NOKIA" logo κατά την εκκίνηση δεν φαίνεται.

 

Δοκίμασε να το επαναφέρεις με το Windows Device Recovery Tool επιλέγοντας Το τηλέφωνό μου δεν εντοπίστηκε. Αν δεν επανέλθει και με αυτή την διαδικασία τότε πας για Nokia Care.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα φίλοι μου.

Έχουμε κάτι νεότερο για την επικείμενη αναβάθμιση σε 10 για το Lumia 820?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου.

Έχουμε κάτι νεότερο για την επικείμενη αναβάθμιση σε 10 για το Lumia 820?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Επειδή έχω κι εγώ τη συσκευή, "λογικά" θα είναι από τις τελευταίες που θα πάρει το update, όπως όλες οι x20/xx20.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

τελικα εμεις μειναμε απεξω;

απ'οτι καταλαβα, 10αρια μπορουμε να παρουμε μονο μεσω insider και μονο το 10568 branch;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τελικα εμεις μειναμε απεξω;

απ'οτι καταλαβα, 10αρια μπορουμε να παρουμε μονο μεσω insider και μονο το 10568 branch;

 

Και γω κατι τετοιο καταλαβα.αν οντως ισχυει και δεν βγουν αργοτερα,οταν και οποτε το 820 μου παραδωσει πνευμα,τελος τα wp για μενα.....

Link to comment
Share on other sites

Περασα τελικα τα 10 μεσω insider. Δεν τα εχω πολλες μερες, αλλά σαν πρώτη εντύπωση το κινητό πάει μια χαρά. Και δεν εχω κάνει hard reset.

Μπορει να μην εχουν σε γενικες γραμμες τη σβελταδα των 8.1, ομως ουτε τα 8.1 ειχαν τη σβελταδα των 8.

Δεν εννοω οτι το κινητο παει αργα, απλα καπου αργει λιιιιγο περισσοτερο απο πριν, πχ στο ξεκλειδωμα, στο ανοιγμα των ρυθμισεων κλπ.

Απο την αλλη, επειδη πλεον οι εφαρμογες δεν κλεινουν, σε καθε επομενο ανοιγμα, ανοιγουν αμεσως. Σε εφαρμογες που δουλευω πολυ, εχω πολυ λιγοτερες loading screens απο πριν. Γενικα πολυ ικανοποιημενος μεχρι στιγμης με τα 10, ειναι σαν να εχω καινουριο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω ρε παιδια....δεν θα βγουνε επισημα για εμας μεσω αναβαθμισης? Μονο μεσω insider η κανω λαθος?:blink:

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω ρε παιδια....δεν θα βγουνε επισημα για εμας μεσω αναβαθμισης? Μονο μεσω insider η κανω λαθος?:blink:

 

Μια χαρά κατάλαβες....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Μια απορία παίδες, το 820 με την insider w10 θα αντεξει περισσότερο χρόνο από ότι με 8,1 όσον αφορά την υποστήριξη εφαρμογών κ.α?

Ή έχω καταλάβει λάθος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία παίδες, το 820 με την insider w10 θα αντεξει περισσότερο χρόνο από ότι με 8,1 όσον αφορά την υποστήριξη εφαρμογών κ.α?

Ή έχω καταλάβει λάθος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το σίγουρο είναι ότι θα μπορείς να κάνεις εγκατάσταση τις εφαρμογές που είναι διαθέσιμες για την νέα έκδοση του λειτουργικού. Τώρα για την υποστήριξη στις εφαρμογές που λές δεν είναι θέμα συσκευής αλλά του προγραμματιστή. Μπορεί π.χ. να βγάλει μια εφαρμογή, που λες, και σε 5-6 μήνες να αποφασίσει να μην την υποστηρίξει πλέον με αναβαθμίσεις και τα σχετικά.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...