Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις μαγαζι που να πουλαει πισω καλυματα με διαφορα σχεδια κτλ ?

 

ebay! αλλά τσέκαρε και το e-click!

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας τις εντυπώσεις μου... Μέχρι τώρα όλα θετικά από το κινητό. Πάρα πολύ καλή ποιότητα κλήσης, τόσο από σήμα όσο και από ήχο. Πολύ καλή απόκριση οθόνης, πολύ γρήγορο wifi, γενικά πολύ γρήγορο. Οι εφαρμογές, αν και βρήκα τουλάχιστον τις περισσότερες από αυτές που ήθελα, θέλουν ακόμα δουλειά... πχ, δεν μου έρχεται κανένα notification για Facebook (ούτε "toast", ούτε με νουμεράκι στο live tile). Στο imdb δεν έχω βρει τη δυνατότητα να κάνω login με τον λογαριασμό μου... και άλλα τέτοια μικρότερα ή μεγαλύτερα "προβλήματα".

 

Το πρόβλημα που είχα με το Yahoo! παραμένει. Φορτώνει το inbox, και από κει και πέρα δείχνει ότι συνεχίζει να συγχρονίζει, χωρίς να γίνεται τίποτα, παρά μόνο να καταναλώνει μπαταρία. Ο μόνος τρόπος να σταματήσει είναι να κάνω restart, να σβήσω τελείως το wifi network μου από τα "γνωστά" ώστε να μην συνδεθεί στην εκκίνηση (για κάποιο λόγο με την επανεκκίνηση το wifi γυρνάει στο On...) και να διαγράψω τον λογαριασμό. Οι υπόλοιποι λογαριασμοί λειτουργούν άψογα. Προς το παρόν βολεύτηκα με το app του Yahoo -άλλωστε ήθελα συγχρονισμό μόνο στα mails και όχι σε επαφές ή ημερολόγιο.

 

Θέλω ακόμα λίγο χρόνο να το συνηθίσω τελείως, να φτιάξω τα live tiles όπως θα δω ότι θα με βολεύουν ανάλογα με τη χρήση που θα κάνω.

 

Τέλος, αν και αρχικά είχα ψηθεί πολύ για το κίτρινο, επέλεξα το λευκό που κι αυτό μου αρέσει πολύ!

 

Κάμερα -φωτο/βίντεο- δεν έχω δοκιμάσει ακόμα... Σκοπεύω μέσα στη βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πλεον μπορω να εχω μια ποιο ολοκληρωμενη αποψη.Ειμαι παρα πολυ ευχαρηστημενος απο το τηλ,γρηγορο,δεν κολαει,εφαρμογες αψογες,φωτο παρα πολυ καλες,βιντεο πολυ καλο.Δεν εχω τιποτα να αναφερω που δεν μου αρεσε.Το πηρα με επιδοτηση,αν η τιμη του πεσει θα κανει πολυ καλες πωλησεις και στην Ελλαδα.Παντως το προτεινω ανεπιφυλαχτα σε οποιον θελει wp.
Link to comment
Share on other sites

Στο imdb δεν έχω βρει τη δυνατότητα να κάνω login με τον λογαριασμό μου...

 

ισχύει το κοίταξα κι εγώ με την ευκαιρία. Στα wp7.5 υπήρχε αυτή η επιλογή ωστόσο!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το bt το κάνει όταν κάνεις slide up πριν ή με το που χτυπήσει. Πριν χτυπίσει το κινητό ακούσετε η εισερχόμενο κλήση στο ακουστικό, απο κεκτημένη ταχύτητα στο αυτοκίνητο, απαντούσα το τηλέφωνο κάνοντας slide up αντί να πατήσω το πληκτρο στο ακουστικό. Τότε το κινητό δεν ανταποκρινόταν ούτε μπορούσα να το επαναφέρω, το έπαθα 3 φορές και απο τότε περίμενα να χτυπίσει 3-4 φορές πριν απαντήσω. Μπορεί και να το έχουν φτιάξει σε κάποια τελευταία αναβάθμιση.

 

σ'αρεσει περισσότερο η οθόνη του Lumia? τώρα εσένα αυτό το πρόβλημα στο κάνει? γιατί και εγώ έχω την τελευταία αναβάθμιση

 

Από την οθόνη του iPhone 4 ναι. Πολύ καλύτερη. Το iPhone 4 δεν έχει τη retina οθόνη. Μέχρι να σπάσει μου το έκανε το πρόβλημα. Μόλις το φτιάξω θα ξανατσεκάρω.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Από την οθόνη του iPhone 4 ναι. Πολύ καλύτερη. Το iPhone 4 δεν έχει τη retina οθόνη. Μέχρι να σπάσει μου το έκανε το πρόβλημα. Μόλις το φτιάξω θα ξανατσεκάρω.

 

Το iPhone 4 έχει τη retina οθόνη!!!

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone 4 έχει τη retina οθόνη!!!

 

Έχεις δίκαιο έχει καλύτερο resolution. Νόμιζα το 4s είχε τη ρέτινα. Πάντως προτιμώ το Lumia. Ίσως είναι και λόγω της διαφοράς μεγέθους της οθόνης. Το iphone4 μου φαίνεται πολύ μικρό μετά από 2 κινιτά που είχα με 4.3 ίντσες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να έπαιρνα αυτή τη βδομάδα το 820, αλλά κόλλησα στο ότι δεν μπορεί να κάνει βιντεοκλήσεις. Μπορει κάποιος σας παρακαλώ να δοκιμάσει και να επιβεβαιώσει αν μπορει να γίνει βιντεοκλήση σε μια επαφή;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή για βιντεοκληση, ούτε ο αλλος μπορεί να σε καλέσει.

 

Κρίμα... Ο μοναδικός λόγος για να μην το πάρω... :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... Ο μοναδικός λόγος για να μην το πάρω... :(:(:(

 

Μα υπάρχουν κι άλλα προγράμματα για videoκλήση (πχ. skype,tango)

 

Μάλιστα το skype το έχουν ενσωματώσει μέσα στο τηλέφωνο, ώστε να μπορείς να κάνεις κλήση μέσα από τον κατάλογο σου.

Edited by rido21
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να έπαιρνα αυτή τη βδομάδα το 820, αλλά κόλλησα στο ότι δεν μπορεί να κάνει βιντεοκλήσεις. Μπορει κάποιος σας παρακαλώ να δοκιμάσει και να επιβεβαιώσει αν μπορει να γίνει βιντεοκλήση σε μια επαφή;

 

Βιντεοκλήση μπορεί να γίνει μέσω Skype. Το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά. Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες εφαρμογές που θα μπορείς να καλέσεις με βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα ήθελα θα ήταν να κάνω βιντεοκλήση χωρίς να χρειάζεται ο άλλος να έχει κάποια από αυτές τις εφαρμογές, αλλά μέσω δικτύου, εκμεταλλευόμενος τον δωρεάν χρόνο που εχω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα ήθελα θα ήταν να κάνω βιντεοκλήση χωρίς να χρειάζεται ο άλλος να έχει κάποια από αυτές τις εφαρμογές, αλλά μέσω δικτύου, εκμεταλλευόμενος τον δωρεάν χρόνο που εχω.

 

Έχεις δίκιο. Είναι σοβαρή παράλειψη (άσχετα αν δεν τις χρησιμοποιούμε αρκετοι) και πρέπει να διορθωθεί.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να το προτειμησω σε αυτη την τιμη η να περιμενω για το lumia 720?

 

Η προσωπική μου επιλογή ανάμεσα στα δύο είναι το 820. (Το πήρα αφού πρώτα δοκίμασα και το 920).Πιστεύω ότι αν δεν σε πειράζει το έξτρα βάρος, το μέγεθος και η διαφορά τιμής το Lumia 820 είναι αρκετά καλύτερη επιλογή απο το 720 λόγω επεξεργαστή και μνήμη RAM. Σε αυτά τα δυο το 820 είναι μαζί με τα high-end Windows κινητά. Πιστεύω ότι η εμπειρία χρήσης είναι πολύ καλύτερη στο 820 από οτι θα είναι στο 720. Φυσικά δεν έχω παίξει ακομη με το 720, οπότε η Νοκια μπορεί να μας εκπλήσει. Για να δούμε.:)

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου επιλογή ανάμεσα στα δύο είναι το 820. (Το πήρα αφού πρώτα δοκίμασα και το 920).Πιστεύω ότι αν δεν σε πειράζει το έξτρα βάρος, το μέγεθος και η διαφορά τιμής το Lumia 820 είναι αρκετά καλύτερη επιλογή απο το 720 λόγω επεξεργαστή και μνήμη RAM. Σε αυτά τα δυο το 820 είναι μαζί με τα high-end Windows κινητά. Πιστεύω ότι η εμπειρία χρήσης είναι πολύ καλύτερη στο 820 από οτι θα είναι στο 720. Φυσικά δεν έχω παίξει ακομη με το 720, οπότε η Νοκια μπορεί να μας εκπλήσει. Για να δούμε.:)

 

Μπορείς να μου πεις γιατι απο το 920 πηγες στο 820? Το ρωτάω γιατι μου κάνει εντύπωση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις γιατι απο το 920 πηγες στο 820? Το ρωτάω γιατι μου κάνει εντύπωση.

 

Το πιο πιθανό λόγω μεγέθους! κι εφόσον δεν έχουν τρομερές διαφορές στα χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις γιατι απο το 920 πηγες στο 820? Το ρωτάω γιατι μου κάνει εντύπωση.

 

Ο πιο σημαντικός λόγος ήταν το μέγεθος. Μου φάνηκε πολυ πιο μεγάλο από το HTC Desire HD που χρησημοποιούσα πριν. Έπειτα, ίδιος επεξεργαστής και RAM, υποδοχή SD card και δεν βγάζω πολλές φωτογραφίες με το κινητό οπότε δεν θα χρησιμοποιούσα τη κάμερα στο 920. Το μόνο που θα ήθελα από το 920 είναι η ποιότητα της οθόνης σε 4.3 ιντσες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πως μπορω να μεταφερω απο ενα Νοκια Χ6 σε ενα lumia820 τις επαφες?

 

Ευχαριστω

 

προσπαθησε με bluetooth

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

» Πριν λίγο έκανα έλεγχο για ενημερώσεις και βρήκε την ....1308 ,μόλις την εγκατέστησα ,ελληνική η συσκευή. Πέρνει γύρω στη μισή ώρα η διαδικασία ,ανάλογα και τον όγκο των δεδομένων μας! Πλέον εμφανίζει στα settings την διαχείρηση μνήμης.

 

» Παρεμπιπτόντως ,πολύ ωραίο το 820!!

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

» Πριν λίγο έκανα έλεγχο για ενημερώσεις και βρήκε την ....1308 ,μόλις την εγκατέστησα ,ελληνική η συσκευή. Πέρνει γύρω στη μισή ώρα η διαδικασία ,ανάλογα και τον όγκο των δεδομένων μας! Πλέον εμφανίζει στα settings την διαχείρηση μνήμης.

 

» Παρεμπιπτόντως ,πολύ ωραίο το 820!!

 

που βλέπεις την έκδοση δλδ το 1308? και τι εννοείς ελληνική η συσκευή? οτι είναι αγορασμένη από Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...