Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι ακούγεται.
Μαλιστα αλλα αν το παραγγειλεις απο Ευρωπη δε χανεις κατι ετσι?Ελληνικα η εγγυηση?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο "search phone" αντίστοιχο με του iPhone? (για να γίνω πιο κατανοητός)

 

update: μάλλον είναι το κουμπί με το μεγεθυντικό φακό ε?...

Edited by laz_pra
Link to comment
Share on other sites

@KOPRINIOTIS: μην είσαι πολύ σίγουρος, φίλε...βλέπω ότι πχ. σε δυο απο τα 920 που έχω έχει διαφορετικές γλώσσες...

 

Δεν θα είναι international ? Θα υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις ανάλογα με την χώρα?

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι international ? Θα υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις ανάλογα με την χώρα?

 

Άμα το κάνουν αυτό , θα είναι για πολλές κλωτσιές..... Δε νομίζω να είναι τόσο μεγάλο πια ένα αρχείο με συγκεκριμένες γλώσσες... :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άμα το κάνουν αυτό , θα είναι για πολλές κλωτσιές..... Δε νομίζω να είναι τόσο μεγάλο πια ένα αρχείο με συγκεκριμένες γλώσσες... :rolleyes:

 

Δεν είναι μόνον οι γλώσσες. Είναι και οι μπάντες του 4G αν δεν κάνω λάθος.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνον οι γλώσσες. Είναι και οι μπάντες του 4G αν δεν κάνω λάθος.

 

Για αυτό, λογικό να υπάρξει διαφορά. Αλλά για τις γλώσσες, δε νομίζω να έχουν διακιολογία. Πάντως, θα μπορούσαν να έχουν το ίδιο τσιπ και να είναι ενεργοποιημένο/απενεργοποιημένο αντίστοιχα για την κάθε αγορά ( πιστεύω ότι, από τη στιγμή που θα είναι για 4G συχνότητες, το ίδιο τσιπ θα χρησιμοποιείται και για 3G... ).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο "search phone" αντίστοιχο με του iPhone? (για να γίνω πιο κατανοητός)

 

update: μάλλον είναι το κουμπί με το μεγεθυντικό φακό ε?...

Αν ρωτάς για τοπική αναζήτηση αρχείων, τουλάχιστον στα wp7.5 δεν γινόταν. Το κουμπί με το μεγεθυτικό φακό οδηγεί στην οθόνη έρευνας του bing. Δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει κάτι σε αυτόν τον τομέα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό, λογικό να υπάρξει διαφορά. Αλλά για τις γλώσσες, δε νομίζω να έχουν διακιολογία. Πάντως, θα μπορούσαν να έχουν το ίδιο τσιπ και να είναι ενεργοποιημένο/απενεργοποιημένο αντίστοιχα για την κάθε αγορά ( πιστεύω ότι, από τη στιγμή που θα είναι για 4G συχνότητες, το ίδιο τσιπ θα χρησιμοποιείται και για 3G... ).

 

Με την επίσημη διάθεση της συσκευής προφανώς θα ξέρουμε. Η οποία νομίζω είναι σε λίγες μέρες....ή όχι?

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

απο το 10λεπτο review που ειδα , 2 πραγματα δε μου αρεσαν..

1)το "ασαφες" του multitasking...δεν λειτουργει σε ολες τις εφαρμογες..οταν "φυγεις" δηλαδη απο την εφαρμογη και επιστρεψεις , δεν κανει resume αλλα την τρεχει παλι απο την αρχη

2)το θεμα του wifi που οταν αφησεις το κινητο για παραπανω απο 30 δευτερολεπτα στην ησυχια του , χανει το σημα και πρεπει να το ξαναβρει....χμμμμμμμμ.......fault...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

2)το θεμα του wifi που οταν αφησεις το κινητο για παραπανω απο 30 δευτερολεπτα στην ησυχια του , χανει το σημα και πρεπει να το ξαναβρει....χμμμμμμμμ.......fault...

Αυτό το κάνει για εξοικονόμηση ενέργειας. Είναι και στο 808 έτσι, αλλά υπάρχει επιλογή απενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιησης με ποια εννοια;;;

να κανει τί δηλαδη;;

να μενει παντα ανοιχτο;;;

στο video λεει οτι δεν υπαρχει τετοια επιλογη....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιησης με ποια εννοια;;;

να κανει τί δηλαδη;;

να μενει παντα ανοιχτο;;;

στο video λεει οτι δεν υπαρχει τετοια επιλογη....

Αυτό είναι μεγάλη βλακεία. Γιατί το wifi και data σου γλιτώνει και μπαταρία. (είναι λιγότερο ενεργοβόρο απο το 3g).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δειτε το 3ο video στο παρακατω link..

 

ειναι στην αρχη , στο 1ο λεπτο...

 

http://www.wpcentral.com/forums-microsoft-event-aftermath-first-lumia-920-hands

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

απο το 10λεπτο review που ειδα , 2 πραγματα δε μου αρεσαν..

1)το "ασαφες" του multitasking...δεν λειτουργει σε ολες τις εφαρμογες..οταν "φυγεις" δηλαδη απο την εφαρμογη και επιστρεψεις , δεν κανει resume αλλα την τρεχει παλι απο την αρχη

2)το θεμα του wifi που οταν αφησεις το κινητο για παραπανω απο 30 δευτερολεπτα στην ησυχια του , χανει το σημα και πρεπει να το ξαναβρει....χμμμμμμμμ.......fault...

 

1) σε καποιο review ονομάζουν pseudo-multi tasking το οποιο για μενα ειναι απαραδεκτο. ελπιζω να μην ειναι ετσι ομως!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα ειμαι σε καποιο GPS-navigator και θα θελω να δω κατι αλλο στο κινητο και οταν επιστρεψω θα πρεπει να το ξεκινησω παλι απο την αρχη..;;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα ειμαι σε καποιο GPS-navigator και θα θελω να δω κατι αλλο στο κινητο και οταν επιστρεψω θα πρεπει να το ξεκινησω παλι απο την αρχη..;;;;

 

Οι εφαρμογες που θα χρησιμοπουουν Gps θα δουλευουν κανονικα στο background.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα ειμαι σε καποιο GPS-navigator και θα θελω να δω κατι αλλο στο κινητο και οταν επιστρεψω θα πρεπει να το ξεκινησω παλι απο την αρχη..;;;;

 

Οχι ρε συ, δεν θα υπαρχει τετοιο θεμα, σε καμια περιπτωση. Το θεμα ειναι στα push notifications.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τι σοι multitasking ειναι αυτο;;;

θα δειξει..

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

τι σοι multitasking ειναι αυτο;;;

θα δειξει..

 

Παιδιά μη τρελαίνεστε αν είχατε το 800 θα δείτε τι μπορεί να περιμένει κάποιος και από τα 8... σαν συσκευή μπορεί να είναι καλή το 920 αλλά τα windows δεν έχουν να δώσουν κάτι παραπάνω παρά μόνο όμορφα κουτάκια....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπάρχει αναφορα από αλλά παιδιά για το multitasking να πω ότι σε κανένα android και στο S3 που εχω τωρα δεν υπάρχει στη πραγματικοτητα αυτή η έννοια.

2-3 σελίδες να ανοίξω να βγω για κάνα 10λεπτο πχ μιλώντας στο τηλ και επιστρεψω μου κάνει πάντα reload.

ΜΟΝΟ στο Ν9 που είχα έχει πραγματικό multitasking.

Άρα μην υπαρβαλλουμε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολλσ παιδια μαζι κι εγω μιλησαμε για multitasking οσον αφορα εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο. Τα windows 7.5 εκλειναν σχεδον παντα οτι ετρεχε στο παρασκηνιο με συνεπεια να μη δουλευουν τα push notifications.

Επισης στο android απο προσωπικη εμπειρια οι εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο. Αλλα μολις γεμισει η ram οι εφαρμογες οταν τις επαναφερεις μπορει να κανουν reload στην κατασταση που ηταν. Σπανια ομως ξεκιναν απο την αρχη και σε παν στην αρχικη σελιδα. Αν αυτο εχει βελτιωθει στα 8 τοτε προσωπικα θα τα επιλεξω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Πολλσ παιδια μαζι κι εγω μιλησαμε για multitasking οσον αφορα εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο. Τα windows 7.5 εκλειναν σχεδον παντα οτι ετρεχε στο παρασκηνιο με συνεπεια να μη δουλευουν τα push notifications.

Επισης στο android απο προσωπικη εμπειρια οι εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο. Αλλα μολις γεμισει η ram οι εφαρμογες οταν τις επαναφερεις μπορει να κανουν reload στην κατασταση που ηταν. Σπανια ομως ξεκιναν απο την αρχη και σε παν στην αρχικη σελιδα. Αν αυτο εχει βελτιωθει στα 8 τοτε προσωπικα θα τα επιλεξω και παλι.

 

φιλε μου αν και ειμαστε οφ τοπικ απο αυτα που λες ειναι φανερο οτι δεν ξερεις πως λειτουργουν τα πους νοτιφικασιονς αλλα και το ιδιο το λειτουργικο που εχεις στο κινητο σου.

επειδη βαριεμαι να καθομαι να εξηγω τα αυτονοητα να πω μονο για το τελευταιο που λες οτι ο καθε προγραμματιστης μπορει να επιλεξει πως θα λειτουργει η εφαρμογη του. αν θα ξεκιναει απο την κεντρικη οθονη οπως γινοταν στα 7 η αν θα ξεκιναει απο εκει που ηταν τελευταια φορα. θα εχει την επιλογη πχ αν περασε λιγος χρονος απο την τελευταια φορα που ησουν στην εφαρμογη να ξεκινησει απο εκει που ησουν και αν εχει περασει μεγαλος χρονος τοτε να ξεκιναει απο την κεντρικη οθονη της εφαρμογης

 

φαινεται και στο βιντεο αυτο

 

http://www.youtube.com/watch?v=0mPCZiyS5p4&feature=channel&list=UL

Link to comment
Share on other sites

Πολλσ παιδια μαζι κι εγω μιλησαμε για multitasking οσον αφορα εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο. Τα windows 7.5 εκλειναν σχεδον παντα οτι ετρεχε στο παρασκηνιο με συνεπεια να μη δουλευουν τα push notifications.

Επισης στο android απο προσωπικη εμπειρια οι εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο. Αλλα μολις γεμισει η ram οι εφαρμογες οταν τις επαναφερεις μπορει να κανουν reload στην κατασταση που ηταν. Σπανια ομως ξεκιναν απο την αρχη και σε παν στην αρχικη σελιδα. Αν αυτο εχει βελτιωθει στα 8 τοτε προσωπικα θα τα επιλεξω και παλι.

 

Έχουν δοθεί απαντήσεις για τα push notification ότι τρέχουν στο παρασκήνιο πχ email-viber και ότι έχει σχέση με gps.

Το multitasking μην το επεκτείνουμε είναι αλλο θέμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...