Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα βασικά φίλε μου

1.Το Bluetooth είναι ανοιχτο και κανεις άνετα διαμοιρασμό αρχείων από και προς αλλά κινητά η pc?

2.Υποστηρίζει usb mass storage δηλαδή αν το συνδεσεις σε θύρα usb πχ tv το αναγνωριζει ως σκληρό δίσκο και αντιστοιχα στο pc να εμφανιζει στη μπάρα των Windows κάτω δεξιά εικονιδιο ασφαλής καταργησεις?

3.Push Notification έχει κανονικα στα email ?

4.Αν συνδεσεις με usb on the go φλασακι σε ntfs το αναγνωριζει κανονικα η όχι ?

5.Αναφορα παραδώσεις στα sms υπάρχει η όχι ?

 

Αυτα από εμενα. Ευχαριστώ.

 

ολα αυτα που ρωτας ειναι γνωστα

1. ειναι ανοιχτο

2. υποστηριζει

3.εχει

4.οχι

5.ναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ολα αυτα που ρωτας ειναι γνωστα

1. ειναι ανοιχτο

2. υποστηριζει

3.εχει

4.οχι

5.ναι

 

Φοβερα νεα, τωρα υπομονη μεχρι να κυκλοφορησει και να πεσει η τιμη του σε λιγο πιο φυσιολογικα επιπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Mass storage υπαρχει κανονικοτατα σε samsung ativ s(review απο gsmarena) αρα λογικα θα υπαρχει και στο 920 αλλα μαλλον δεν υπαρχει file manager
Link to comment
Share on other sites

Mass storage υπαρχει κανονικοτατα σε samsung ativ s(review απο gsmarena) αρα λογικα θα υπαρχει και στο 920 αλλα μαλλον δεν υπαρχει file manager

Σωστα mass storage πρεπει να εχει αφου εχει το Ativ S :)

File manager φανταζομαι καποια στιγμη αν οχι αμεσα καποια στιγμη θα μπορουμε να εγκαταστησουμε απο το store.

Φανταζομαι και εδω οπως στο Ativ S θα υπαρχει δυνατοτητα για ringstone οποιοδηποτε τραγουδι απο τη συλογη μας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις απαντήσεις μπορούσα να σας τις δώσω και πριν 2 βδομάδες που έιχα τα πρωτότυπα:lol:

Λοιπόν - mass storage κανονικό έχει βέβαια

Το bluetooth στέλνει κανονικά και με άλλα κινητά (συμπιαν), το θέμα είναι όμως το NFC - δεν θέλει να συνδεθεί με συμπιαν ούτε με το Ν9...μεταξύ WP8 και WP8 δεν έχει κανένα πρόβλημα (820 και 920)

Επίσης όσον αφορά τη κάμερα (κανένας δεν ρώτησε αλλά ήθελα να το πω:)) με εντυπωσίασε πολύ. Νόμιζα ότι οι φώτο στο FB που είχαν βάλει είναι ψέφτικες (κανα photoshop και τέτοια) αλλά...;)

@alextrela: file manager μέσα δεν έχει. ringtone βάζεις ότι θέλεις μέχρι 30ΜΒ

Edited by ianekat
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις απαντήσεις μπορούσα να σας τις δώσω και πριν 2 βδομάδες που έιχα τα πρωτότυπα:lol:

Λοιπόν - mass storage κανονικό έχει βέβαια

Το bluetooth στέλνει κανονικά και με άλλα κινητά (συμπιαν), το θέμα είναι όμως το NFC - δεν θέλει να συνδεθεί με συμπιαν ούτε με το Ν9...μεταξύ WP8 και WP8 δεν έχει κανένα πρόβλημα (820 και 920)

Επίσης όσον αφορά τη κάμερα (κανένας δεν ρώτησε αλλά ήθελα να το πω:)) με εντυπωσίασε πολύ. Νόμιζα ότι οι φώτο στο FB που είχαν βάλει είναι ψέφτικες (κανα photoshop και τέτοια) αλλά.,,,,

@alextrela: file manager μέσα δεν έχει. ringtone βάζεις ότι θέλεις μέχρι 30ΜΒ

Αυτα ειναι φιλε μου ευχαριστω μου εφτιαξες την ημερα:happy:happy:

Ολα οσα ηθελα απο το Lumia 920 θα τα εχω και στην πραξη:up::yahoo::dance::food:

Τωρα λιγακι υπομονη να το βρουμε να το τσιμπησουμε

Μπραβο στη Νοκια και τη MS που ακουσαν τον σφυγμο της αγορας ετσι θα πανε πολυ καλυτερα απο εδω και εμπρος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις απαντήσεις μπορούσα να σας τις δώσω και πριν 2 βδομάδες που έιχα τα πρωτότυπα:lol:

Λοιπόν - mass storage κανονικό έχει βέβαια

Το bluetooth στέλνει κανονικά και με άλλα κινητά (συμπιαν), το θέμα είναι όμως το NFC - δεν θέλει να συνδεθεί με συμπιαν ούτε με το Ν9...μεταξύ WP8 και WP8 δεν έχει κανένα πρόβλημα (820 και 920)

Επίσης όσον αφορά τη κάμερα (κανένας δεν ρώτησε αλλά ήθελα να το πω:)) με εντυπωσίασε πολύ. Νόμιζα ότι οι φώτο στο FB που είχαν βάλει είναι ψέφτικες (κανα photoshop και τέτοια) αλλά...;)

@alextrela: file manager μέσα δεν έχει. ringtone βάζεις ότι θέλεις μέχρι 30ΜΒ

 

Λυσε μου μια απορια αν μπορεις...τι γινεται με τα push notifications;;;πχ viber,hey tell σε ενημερωνουν οταν τρεχουν στο παρασκηνιο;; γιατι στο windows 7 ηταν χαλια η κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Λυσε μου μια απορια αν μπορεις...τι γινεται με τα push notifications;;;πχ viber,hey tell σε ενημερωνουν οταν τρεχουν στο παρασκηνιο;; γιατι στο windows 7 ηταν χαλια η κατασταση...

 

Στα email ναι εχει push notification οπως αναφερθηκε και πιο πανω-τωρα για viber κλπ χρειαζεται επιβεβαιωση αν ναι η οχι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θεωρητικα εχει παντου. Αλλα στο lumia 800 που ειχα δουλευαν οταν το θυμοντουσαν. Το viber για παραδειγμα αν το ειχες στο παρασκηνιο δεν ενημερωνε για νεα μυνηματα. Ελπιζω να το εχουν υλοποιησει πιο σωστα.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν κάποιος το έχει πει αλλά έχουμε screen magnifier και screenshot

επίσης η super sensitive οθόνη πιάνει με...πχ. κουτάλι :lol:

 

Φιλε μου θεωρητικα εχει παντου. Αλλα στο lumia 800 που ειχα δουλευαν οταν το θυμοντουσαν. Το viber για παραδειγμα αν το ειχες στο παρασκηνιο δεν ενημερωνε για νεα μυνηματα. Ελπιζω να το εχουν υλοποιησει πιο σωστα.

λοιπόν το λειτουργικό WP8 έχει αυτή τη δυνατότητα (να δουλεύουν στο παρασκίνιο αυτές οι εφαρμογές) αλλά αν θα δουλεύουν...ας πούμε για το skype λέει 100% ότι θα δουλεύει αλλά δεν μπορώ να το δοκιμάσω, δεν το έχει στο Store ακόμα :)

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στα email ναι εχει push notification οπως αναφερθηκε και πιο πανω-τωρα για viber κλπ χρειαζεται επιβεβαιωση αν ναι η οχι.

To ναι ή το όχι σίγουρα θα έχει να κάνει με την ίδια την εφαρμογή αφενός, αλλά και με το λειτουργικό το ίδιο. Η έλλειψη Push στα wp7 , οφειλόταν στο "κουτσό" multitasking. (αφού η εφαρμογή δεν τρέχει στο παρασκήνιο, πώς να στείλει ειδοποίηση).

Μέχρι στιγμής πάντως, τα νέα είναι καλά:) προσωπικά Άλεξ, λέω να περιμένω κανένα μήνα ακόμη, να φύγουν οι πρώτες παρτίδες.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν κάποιος το έχει πει αλλά έχουμε screen magnifier και screenshot

επίσης η super sensitive οθόνη πιάνει με...πχ. κουτάλι :lol:

 

Μια χαρα θα ειναι και με γαντια για τις κρυες μερες του χειμωνα να σερφαρουμε ανετα χωρις να παγωσουν τα χερια μας:lol:

Αληθεια σε πιο χρωμα το εχεις?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό που ξέρω είναι ότι το κανονικό multitasking για όλα όπως το ξέρουμε στα Symbian δεν θα το δούμε στο WP8.

αλλιώς για τα WP8 αυτό που διάβασα είναι ότι κανονικό multitasking μπορουν να έχουν οι VOIP και Location εφαρμογές...

 

Μια χαρα θα ειναι και με γαντια για τις κρυες μερες του χειμωνα να σερφαρουμε ανετα χωρις να παγωσουν τα χερια μας:lol:

Αληθεια σε πιο χρωμα το εχεις?

Με γάντια πρέπει να λειτουργεί, δοκίμασα μέσα από το μανίκι μου και λειτουργεί

Άσπρα 920 και κίτρινα 820 (είναι μερικά...γύρο στα 11 κινητά :lol:)

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Με γάντια πρέπει να λειτουργεί, δοκίμασα μέσα από το μανίκι μου και λειτουργεί

Άσπρα 920 και κίτρινα 820 (είναι μερικά...γύρο στα 11 κινητά :lol:)

 

Μια χαρα σε κοβω, μηπως γνωριζεις το cyan στην Ευρωπη ποτε θα κυκλοφορησει διοτι ειναι καψουρα τρελη:p

Αν και δεν με χαλαει σε λευκο η'γκρι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα σε κοβω, μηπως γνωριζεις το cyan στην Ευρωπη ποτε θα κυκλοφορησει διοτι ειναι καψουρα τρελη:p

Αν και δεν με χαλαει σε λευκο η'γκρι.

Πραγματικά δεν γνωρίζω, φίλε μου, για το cyan.

Αυτό που με στεναχωρεί εμένα είναι το ότι λένε - επίσημα στην Ελλάδα από το 2013...που την επόμενη βδομάδα θα το έχει στην Γερμανία και Ρωσσία...και μετά και άλλες χώρες ενώ Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το παρω απο εξωτερικο αρα δεν με χαλαει-αλλα κακος τοσο αργα στην Ελλαδα

Καποια στιγμη αν μπορεσεις δοκιμασε με κανα bluetooth της Sony που εχουν και oled screen πχ το MW600 η' το Sony Smart Wireless Pro να μας πεις αν εμφανιζει τον αριθμο η' το ονομα αυτου που σε καλει η ακομα αν εμφανιζονται οι τιτλοι των τραγουδιων κατα την αναπαραγωγη μουσικης με το bluetooth.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Wow alextrela, δεν έχω τέτοια "εργαλεία"...:(

Αν σου τυχει τοτε απο κανενα φιλο/γνωστο που τυχαινει να εχει καποιο απο τα 2 bt ετσι κι αλλιως ειναι πολυ διαδεδομενα ειδικα το πρωτο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα παιδες για τις πληροφοριες. 2 σελιδες νεα διαβασα σημερα για την κινηταρα.

 

Και τι νεα!!!!Το περιμενω πως και πως δυστηχως θα το παρω απο Ελλαδα λογω επιδοτησης!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα παιδες για τις πληροφοριες. 2 σελιδες νεα διαβασα σημερα για την κινηταρα.

 

Και τι νεα!!!!Το περιμενω πως και πως δυστηχως θα το παρω απο Ελλαδα λογω επιδοτησης!

Και εγώ έχω επιδότηση, αλλά θα αγοράσω κάτι άλλο με αυτήν (κάτι που θα έχει μεγάλη επιδότηση ;) )και θα το πουλήσω για να μου μείνουν τα χρήματα.

Το 920 θα το πάρω από έξω, πιο γρήγορα και σε καλύτερη τιμή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έγω θέλω να ρωτήσω αν το wifi μένει ανοιχτό όταν κλείνεις την οθόνη.Και επίσης αν μπορείς να αλλάξεις τραγούδια από το κουμπί του handsfree πατώντας 2 φορές για να πάει στο επόμενο.
:D
Link to comment
Share on other sites

απ οτι ειδα στα βιντεάκια, δεν υπαρχει multitasking, εστω με την εννοια resume μια εφαρμογη, απο κει που την αφησες. λειτουργει ακομα σαν windows 7.5 δηλαδη. μπορει καποιος να επιβεβαιωσει?
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Κουκλί το άτιμο αλλά πως να περιμένω μέχρι τον Γενάρη?
Το Γενναρη θα ερθει επισημα εδω??
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...