Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρις να ειμαι απολυτος ξεκιναει στις 10:00 ωρα San francisco. Και μετατροπη εκανα απο καποιο site. Αλλα οπως και να εχει λιγες ωρες εμειναν.

 

Αλλα οπως και να εχει λιγες ωρες εμειναν.

+1!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχες νοεμβρη νομιζω. Ελλαδα δεν ξερουμε ποτε

 

16th of November@Sweden!:)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

16th of November@Sweden!:)

 

Εχει μελλον ακομα. Εχουν καταφερει να δημιουργησουν ντορο με την καθυστερηση....γνωμη μου ειναι πως πρεπει να βιαστουν!

Link to comment
Share on other sites

Ομολογω οτι ενας λογος που δεν προχωρησα στην πωληση του one x και στην αμεσση αγορα του ταψιου ε note 2 ηταν το λουμια . Αν και δεν παυω να ανησυχω οσον αφορα την καλυψη που θα εχει σε εφαρμογες κατι μου λεει οτι πρεπει να εχει γινει εξαιρετικη δουλεια σε αυτο το τηλεφωνο , και ισως να του συγχωρησω αυτη την ελλειψη εφαρμογων

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. έχει ενημερωθεί κανείς για το αν θα υπάρχει ota συγχρονισμός calendar/contacts (α λα iPhone - icloud ας πούμε)? δηλαδή αν θα περνάω μία επαφή στο Lumia θα τη βρίσκω μετά στο Outlook στον υπολογιστή και αντίστροφα?
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=GBupRpL_3Io

 

Aναβει απο σημερα το thread!!!

 

Πολύ καλό φαίνεται, αλλά ένα lol για το βίντεο πρέπει να το πω. Για το σημείο που είπε οτι "While the camera technology on the Lumia 920 is still not quite up to Apple standard, the Finnish phone is definitely catching up." :lol:

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SQZEkXCE_fY#!

 

από το 5:55 και μετά, κρατάει και παρουσιάζει το lumia 920. Δείτε ολόκληρο το βίντεο γιατί παρουσιάζει το λειτουργικό του lumia920 : windows phone 8.

 

υγ: επαναλαμβάνω το μοντέλο του κινητού διαρκώς για να μη μου σβήσει ο admin το post σαν άσχετο! ! ! :p:p έτσι φαίνεται η συσχέτιση windows phone 8 και Lumia 920

 

Nokia Lumia 920 and Lumia 820 are now shipping

 

Nokia announced that the Lumia 920 and Lumia 820 duo of Windows Phone 8 smartphones is now shipping. The devices will be available in stores and carrier retail locations as early as this week.

 

France and the UK will be the first countries to receive the two Nokia handsets. Russia, Germany, and other select markets will follow throughout November.

 

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920_and_lumia_820_are_now_shipping_-news-5019.php

 

*During November, the Nokia Lumia 920 will reach Australia, France, Germany, Hong Kong, India, Italy, Poland, Russia, Saudi Arabia, Thailand, Turkey, the United Arab Emirates, the UK, the US and Vietnam.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κουκλί το άτιμο αλλά πως να περιμένω μέχρι τον Γενάρη?

 

Είναι απλό. Το παίρνεις από έξω και πιο γρήγορα και με αρκετα χαμηλότερη τιμή ;)

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Super Ανέκδοτα / Super Ανέκδοτα Free

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό. Το παίρνεις από έξω και πιο γρήγορα και με αρκετα χαμηλότερη τιμή ;)

Αυτο περιμενουμε και εμεις:)

Το mass store που δεν παρουσιαστηκε χτες, απο που ξερουμε οτι θα ισχυει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. έχει ενημερωθεί κανείς για το αν θα υπάρχει ota συγχρονισμός calendar/contacts (α λα iPhone - icloud ας πούμε)? δηλαδή αν θα περνάω μία επαφή στο Lumia θα τη βρίσκω μετά στο Outlook στον υπολογιστή και αντίστροφα?

Όσον αφορά το θέμα σου, δεν υπάρχει αλλαγή με τα προηγούμενα Lumia - αυτό γίνεται αν χρησιμοποιείς Exchange account στο Outlook σου ή αν έχεις το Hotmail connector με το primary Microsoft account που έχει ρυθμίσει στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο περιμενουμε και εμεις:)

Το mass store που δεν παρουσιαστηκε χτες, απο που ξερουμε οτι θα ισχυει?

Θα το διαπιστωσουμε οταν δουμε καποιο σοβαρο αναλυτικο review που δεν θα περιοριζεται στα τεχνικα χαρακτηριστικα αλλα σε επιμερους λειτουργιες

Αν και βλεποντας ενα προηγουμενο link απο το 820 εδω http://wmpoweruser.com/drag-and-drop-file-management-demoed-in-windows-phone-8/ και οταν ειναι συνδεδεμενο στο pc κανει προεπισκοπιση των φωτο του κινητου πραγμα που το κανει μονο με mass storage και οχι με media transfer protocol οπως πχ στο S3 που εχω.

Πρεπει να εμφανιζει και στα Windows στα pc το εικονιδιο της ασφαλης καταργησης οπως με ενα κανονικο σκληρο δισκο η φλασακι

Αναμονη λοιπον για να ειμαστε σιγουροι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το θέμα σου, δεν υπάρχει αλλαγή με τα προηγούμενα Lumia - αυτό γίνεται αν χρησιμοποιείς Exchange account στο Outlook σου ή αν έχεις το Hotmail connector με το primary Microsoft account που έχει ρυθμίσει στο κινητό.

 

Thanx αλλά δε ξέρω από lumia γενικότερα. Ασ πούμε με το connector, γράφω κάτι σοτ ημερολόγιο στο Lumia και εμφανίζεται στο outlook στο pc χωρις καλώδια?

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις το connector, εισάγεις μέσα του τον Microsoft λογαριασμό που έχεις ορίσει στο κινητό. Με το που τον εισάγεις θα δεις στο Outlook ότι θα εμφανιστεί ακόμα ένα ημερολόγιο που θα λέει πχ. George's calendar. Αυτό είναι το ημερολόγιο που έχεις μέσα στο κινητό σου (και στο live.com) και ότι βάλεις εκεί το βλέπεις στο κινητό και αντίστροφα - χώρις καλώδια, μόνο ιντερνετ χρειάζεσαι.

Το ίδιο με τις επαφές - εμφανίζεται καινούριος φάκελος επαφών ο οποίος περιέχει τις επαφές από τον λογαρισμό σου Microsoft. κάνεις copy - paste μέσα και οι επαφές εμφανίζονται στο κινητό και στο live.com

Edited by ianekat
Link to comment
Share on other sites

Thanx αλλά δε ξέρω από lumia γενικότερα. Ασ πούμε με το connector, γράφω κάτι σοτ ημερολόγιο στο Lumia και εμφανίζεται στο outlook στο pc χωρις καλώδια?

 

Φιλε μου αν το ημερολογιο στο outlook στον υπολογιστη σου το εχεις βαλει να συγχρονιζει με το λογαριασμο σου στο outlook.com ή hotmail.com τοτε οτι αλλαγες κανεις στο outlook θα εμφανιζονται στο κινητο και το αναποδο. Αν τωρα το ημερολογιο στο outlook δε το εχεις "συνδεσει" με καποιο Microsoft λογαριασμο συγχρονισμος γινεται μονο με καλωδιο. Αυτη ειναι και η εννοια του cloud.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις το connector, εισάγεις μέσα του τον Microsoft λογαριασμό που έχεις ορίσει στο κινητό. Με το που τον εισάγεις θα δεις στο Outlook ότι θα εμφανιστεί ακόμα ένα ημερολόγιο που θα λέει πχ. George's calendar. Αυτό είναι το ημερολόγιο που έχεις μέσα στο κινητό σου και ότι βάλεις εκεί το βλέπεις στο κινητό και αντίστροφα - χώρις καλώδια, μόνο ιντερνετ χρειάζεσαι.

Το ίδιο με τις επαφές - εμφανίζεται καινούριος φάκελος επαφών ο οποίος περιέχει τις επαφές από τον λογαρισμό σου Microsoft. κάνεις copy - paste μέσα και οι επαφές εμφανίζονται στο κινητό και στο live.com

 

ok το πιασα! ενδιαφερομαι για το Lumia αλλα χρειάζομαι και τον σωστό συγχρονισμο επαφων/ημερολογίων ota λόγω δουλειάς! δεν ηξερα αν εχει τετοια δυνατοτητα!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τα έχω στα χέρια μου (και το 920 και το 820). Από αύριο αν ενδιαφέρεστε για κάτι συγκεκριμένο πείτε μου να σας πω επειδή δεν έχω χρόνο να κάνω ολόκληρο review. Καλό βράδυ
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τα έχω στα χέρια μου (και το 920 και το 820). Από αύριο αν ενδιαφέρεστε για κάτι συγκεκριμένο πείτε μου να σας πω επειδή δεν έχω χρόνο να κάνω ολόκληρο review. Καλό βράδυ

 

Μην ανάβεις τέτοιες φωτιές και μετά φεύγεις... :heat: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τα έχω στα χέρια μου (και το 920 και το 820). Από αύριο αν ενδιαφέρεστε για κάτι συγκεκριμένο πείτε μου να σας πω επειδή δεν έχω χρόνο να κάνω ολόκληρο review. Καλό βράδυ

Τα βασικά φίλε μου

1.Το Bluetooth είναι ανοιχτο και κανεις άνετα διαμοιρασμό αρχείων από και προς αλλά κινητά η pc?

2.Υποστηρίζει usb mass storage δηλαδή αν το συνδεσεις σε θύρα usb πχ tv το αναγνωριζει ως σκληρό δίσκο και αντιστοιχα στο pc να εμφανιζει στη μπάρα των Windows κάτω δεξιά εικονιδιο ασφαλής καταργησεις?

3.Push Notification έχει κανονικα στα email ?

4.Αν συνδεσεις με usb on the go φλασακι σε ntfs το αναγνωριζει κανονικα η όχι ?

5.Αναφορα παραδώσεις στα sms υπάρχει η όχι ?

 

Αυτα από εμενα. Ευχαριστώ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα βασικά φίλε μου

1.Το Bluetooth είναι ανοιχτο και κανεις άνετα διαμοιρασμό αρχείων από και προς αλλά κινητά η pc?

2.Υποστηρίζει usb mass storage δηλαδή αν το συνδεσεις σε θύρα usb πχ tv το αναγνωριζει ως σκληρό δίσκο και αντιστοιχα στο pc να εμφανιζει στη μπάρα των Windows κάτω δεξιά εικονιδιο ασφαλής καταργησεις?

3.Push Notification έχει κανονικα στα email ?

4.Αν συνδεσεις με usb on the go φλασακι σε ntfs το αναγνωριζει κανονικα η όχι ?

5.Αναφορα παραδώσεις στα sms υπάρχει η όχι ?

 

Αυτα από εμενα. Ευχαριστώ.

 

Ολοι πανω κατω αυτα θελουμε να μαθουμε για την ωρα, οποτε ελπιζω να εχουμε γρηγορα τις απαντησεις:)!!

 

Χωρις να θελω να σας απογοητευσω και χωρις να ξερω κατι παραπανω, πολυ φοβαμαι οτι δε θα υποστηριζει usb mass storage. Θελω να πω, τι *****, δε θα μας το λεγανε στην παρουσιαση των WP8??

 

Τελος, θα σκασω αν δεν το πω, για μια συσκευη που στοιχιζει 600-700 ευρω, η συσκευασια ειναι πολυ φτηνιαρικη.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων.
Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ δεν είπαν τίποτα παρά μόνο βελτιωμένες εφαρμογές Facebook/Twitter-Skype και μια εφαρμογή για εκμετάλλευση περιεχομένου ανάμεσα σε Windows 8 και WP8 ένα είδους integration αν δεν κάνω λάθος

Ααα και κάτι σχετικα για τα παιδιά για ξεχωριστό λογαριασμό είπαν.

Στα υπόλοιπα νεκρα! !..!

Έχω μια ελπίδα.....ότι θα έχει mass storage.

Αν όχι είναι για πετρες εκεί στη Νοκια. ......δεν δικαιολογούνται σε καμία περίπτωση.

Τουλάχιστον file manager πρέπει να υπάρχει.

Το κινητό θα το πάρω κατά 99% αλλά θα κραξω από εδώ έως την Φινλανδία αν μου βάλουν περιορισμούς αλλά 7

Ας οψετε η τρομερή οθόνη του η κάμερα του και το ντιζάιν του που το λατρεύω. ......Αλλιώς άκυρο θα ετρωγε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ δεν είπαν τίποτα παρά μόνο βελτιωμένες εφαρμογές Facebook/Twitter-Skype και μια εφαρμογή για εκμετάλλευση περιεχομένου ανάμεσα σε Windows 8 και WP8 ένα είδους integration αν δεν κάνω λάθος

Ααα και κάτι σχετικα για τα παιδιά για ξεχωριστό λογαριασμό είπαν.

Στα υπόλοιπα νεκρα! !..!

Έχω μια ελπίδα.....ότι θα έχει mass storage.

Αν όχι είναι για πετρες εκεί στη Νοκια. ......δεν δικαιολογούνται σε καμία περίπτωση.

Τουλάχιστον file manager πρέπει να υπάρχει.

Το κινητό θα το πάρω κατά 99% αλλά θα κραξω από εδώ έως την Φινλανδία αν μου βάλουν περιορισμούς αλλά 7

Ας οψετε η τρομερή οθόνη του η κάμερα του και το ντιζάιν του που το λατρεύω. ......Αλλιώς άκυρο θα ετρωγε.

Για να δουμε τι θα δουμε..

Προσωπικα δεν ειμαι αισιοδοξος. Αν ηταν θα τα ειχαν δειξει πρωτα πρωτα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...