Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μου πούνε ok για αντικατάσταση (που θα πρέπει να πουν ok), θα το σκεφτώ! ή θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω ή αν πρέπει να πάρω άλλη συσκευή μπορεί να πάω σε κάτι άλλο. Αν και γουστάρω το 920 τρελά θα με κάνουν να πάω σε κανένα nexus 4. Εκτός αν σταθώ τυχερός στο 3ο lumia. Φοβάμαι που έχω διαβάσει από κάποιους ότι μπορεί να είναι κινητά β διαλογής και γι αυτό να πετυχαίνω προβληματικά. Και σίγουρα ποντάρουν στο ότι κάποιος άλλος μπορεί να μην προσέξει το ελλάτωμα εύκολα. Ελά όμως που εγώ το ψάχνω το κινητό μου όταν το αγοράζω.

 

παντως με αυτα που διαβαζω σιγουρευομαι σχεδον οτι κατι επαιξε με ελαττωματικη παρτιδα και την περιφημη "προσφορα" στα 300 ευρω (ουκ ολιγα).

εγω στο πρωτο που ειχα παραλαβει με προβλημα στον φωτισμο πληκτρων, ηταν τυλιγμενο σε ζελατινα η χαρτινη συσκευασια, και μετα δεν ειχε κανενα αυτοκολλητο /ταινια ασφαλειας. απλα συρταρωτα εβγαλα προς τα εξω το μισο κουτι και βρηκα το κινητο κτλ. κανονικα υπαρχει ταινια ασφαλειας?

 

οταν με το καλο μου το επιστρεψουν ελπιζω καινουρια καλη συσκευη, σκεφτομαι να το ανοιξω για δοκιμη εκει μπροστα τους στο καταστημα, τι λετε ως ιδεα? και να περασω πρωτη πρωτη μια εφαρμογη που ανεφερε καποιο παιδι πριν για hardware test συσκευης.

 

απλά κατάντια παντως. αν τυχον ξενερωσω με κατι και στην δευτερη συσκευη που θα μου φερουν, θα ζητησω λεφτα μου πισω. ελπιζω να γινεται, και να μην μετρανε 7 ημερες ημερολογιακα απο την πρωτη ημερα αγορας του ελαττωματικου προιοντος.

 

που καταντησαμε, να παρακαλαμε με 300 ευρω να μας τυχει καλη συσκευη νοκια.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δικό μου πάντως που το πήρα πρόσφατα από γνωστό σκρουτζομάγαζο δεν έχει κανένα πρόβλημα. Ουτε κιτρινίλες στα κουμπιά, ούτε θερμαίνεται, ούτε τίποτα. Όλο το κουτί ήταν τυλιγμένο σε ζελατίνα και αφαιρόντας την υπήρχε και ταινία ασφαλείας πάνω στο χάρτινο κουτί ώστε να μην ανοίγει αν δεν την κόψεις.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως που το πήρα πρόσφατα από γνωστό σκρουτζομάγαζο δεν έχει κανένα πρόβλημα. Ουτε κιτρινίλες στα κουμπιά, ούτε θερμαίνεται, ούτε τίποτα. Όλο το κουτί ήταν τυλιγμένο σε ζελατίνα και αφαιρόντας την υπήρχε και ταινία ασφαλείας πάνω στο χάρτινο κουτί ώστε να μην ανοίγει αν δεν την κόψεις.

 

αρα και μονο αυτο με την απουσια ταινιας ασφαλειας, ειναι ιδιαιτερα υποπτο σε αυτο το eshop όπου επαιξε η προσφορα. αν δω και το νεο κουτι ετσι, ισως μην το παραλαβω καν αλλα ζητησω χρηματα πισω.

και ας ειναι καλα το skroutz όπου αργα αλλα σταθερα πεφτει κι αλλο η τιμή. αν μπορεις με pm πες μου ποιο απο τα skroutzομαγαζα προτιμησες.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Το έζησα και αυτο με το 920 πλέον γραφω στα φόρουμ με tapatalk έγινε σήμερα δωρεαν και πλέον δεν λείπει τίποτα έχει όμως ακομα κάποια error που πετάγονται αλλα φοβερό

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Και ρωταω εγω τωρα...οι συσκευες Νοκια τωρα και κυριως το 920 που μ ενδιαφερει,μετα την εξαγορα,θα συνεχισουν να υποστηριζονται συνολο για 36 μηνες η θα μας δωσουν αλλη μια αναβαθμιση, πχ τα 8,1 και μετα γεια σας!?
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι μια. Πίσω τα λεφτά και αγορά από αλλού! Δε φταίει η Νόκια, το 920, ή κάτι άλλο..Και άλλο κινητό απ το ίδιο μαγαζί, ρίσκο θα είναι..

Και μια άσχετη προσωπική άποψη.

Τα iPhone μετά από μήνες ή και χρόνια, δεν πέφτουν ποτέ χαμηλά (σε τιμή)

Όλα τα υπόλοιπα μετά από λίγους μήνες τα βρίσκεις σε μερικά μαγαζιά σε τιμές ευκαιρίας! Μήπως γιατί η Apple δεν βγάζει στην αγορά τις ελατωματικές παρτίδες; Μήπως έτσι εξηγείται γιατί κάποιοι πωλούν τις υπόλοιπες μάρκες σε εξαιρετικά χαμηλές τιμές τη στιγμή που άλλα εγγυημένα μαγαζιά για να βγάλουν και αυτές κέρδος είναι αναγκασμένες να πωλούν αρκετά πιο ακριβά; Δεν λέω ότι δεν συντρέχουν και άλλοι λόγοι, απλά εκφράζω μια άποψη..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Θα μας πείτε και εμάς από ποιο μαγαζί τα πήρατε?

 

+1. δεν ειναι κακο ουτε διαφημιση να βοηθουμαστε .

 

εγω παντως αν στο δευτερο/αντικαταστασης που θα μου φερουν, δώ να λειπει παλι η ταινια ασφαλειας, θα ζητησω επιστροφη χρηματων.

πιστευετε ότι γίνεται/ το δικαιούμαι ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ας μιλήσουν όσοι δεν αντιμετώπισαν προβλήματα τόσο με τη συσκευή, όσο και με το μαγαζί!

Εγώ το πήρα από Expansys.com.gr και για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου έδωσα και κάτι παραπάνω για αντικαταβολή! Τώρα το έχει στα 339€ και με το λευκό ετοιμοπαράδοτο!

Ούτε προβλήματα, ούτε τίποτα. Και η παραλαβή όπως μου είχαν πει! (έχει παρακολούθηση της πορείας από το internet)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Θα μας πείτε και εμάς από ποιο μαγαζί τα πήρατε?

 

Σειρά μου τώρα!

Μετά από πολύ σκέψη και αρκετές επιφυλάξεις είπα τελικά να το πάρω από το e-shop που το είχα παραγγείλει με την προσφορά :mad: στα 300 €. Το παρέλαβα χθες το απόγευμα και σήμερα που το κοίταξα καλά έχει δύο μικρά χτυπήματα περιμετρικά στο πλαστικό γύρω γύρω από την οθόνη και (το απίστευτο) ένα μικτό καρούμπαλο (ναι καλά διαβάζεται!!!) στο πίσω μέρος πολύ κοντά στα πλήκτρα αυξομείωσης της έντασης!!! Έχω ξενερώσει όσο δεν παίρνει και αν και σαν κινητό (αν όλα ήταν καλά) είναι απίστευτο, θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω. Ούτε αντικατάσταση, ούτε τίποτε! :mad:

Link to comment
Share on other sites

:shock: Αυτό ήταν βόμβα! Γιατί;;

 

Πήγα "δίπλα" στο 925.....;)

Πως περνάω τις εφαρμογές που είχα στο 920 στο 925? Μη μου πείτε μια-μία.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγα "δίπλα" στο 925.....;)

 

 

Πως περνάω τις εφαρμογές που είχα στο 920 στο 925? Μη μου πείτε μια-μία.......

 

Δεν μπορείς να βάλεις το back up του 920;

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή στο store που σου βρησκει τι είχες κατεβάσει στο λογαριασμό σου αλλα δεν ξέρω αν γινεται να επιλέξεις πολλά μαζί για εγκατάσταση και τώρα δεν θυμάμαι και το ονομα του

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω και εγώ με την σειρα μου επειδή κάποια παιδιά ρώτησαν. Το δικο μου το αγορασα απο birsphone και όπως ανέφερα πέρα απο την ζελατίνα που είναι τυλιγμένο ολόκληρο το κουτί υπήρχε ενα αυτοκόλλητο που εμπόδιζε να ανοίξει το χάρτινο συρτάρι του κουτιού αν δεν αφαιρούνταν. Φυσικά η συσκευή μεσά στο κουτί τυλιγμένη σε ζελατίνη όλο το σωμα της οπώς και τα παρελκόμενα. Κανένα πρόβλημα με υπερθέρμανση, κιτρινιλες στα κουμπιά ή κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω και εγώ με την σειρα μου επειδή κάποια παιδιά ρώτησαν. Το δικο μου το αγορασα απο birsphone και όπως ανέφερα πέρα απο την ζελατίνα που είναι τυλιγμένο ολόκληρο το κουτί υπήρχε ενα αυτοκόλλητο που εμπόδιζε να ανοίξει το χάρτινο συρτάρι του κουτιού αν δεν αφαιρούνταν. Φυσικά η συσκευή μεσά στο κουτί τυλιγμένη σε ζελατίνη όλο το σωμα της οπώς και τα παρελκόμενα. Κανένα πρόβλημα με υπερθέρμανση, κιτρινιλες στα κουμπιά ή κάτι άλλο.

 

ομοίως...:)

Υπερθέρμανση με 3g υπάρχει αρκετή αλλά στον ίδιο βαθμό υπάρχει και στο galaxy s2 που έχω

Link to comment
Share on other sites

Αν γυρισω το τηλεφωνο στις επιλογες δικτυου σε 2g για περισσοτερη εξοικονομηση μπαταριας,τι επιπτωση θα εχω στο σημα?Χειροτερο σημα???
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν γυρισω το τηλεφωνο στις επιλογες δικτυου σε 2g για περισσοτερη εξοικονομηση μπαταριας,τι επιπτωση θα εχω στο σημα?Χειροτερο σημα???

 

Παντα για κληση το 2g ειναι καλυτερο σ ολα τα τηλεφωνα και το σημα συνηθως δυνατοτερο.

Δοκιμασε το...δεν υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρα παιδια οπως το σκεφτομαι οσοι νιωθουμε ατυχοι για το eshop αν τυχον δε δουμε ταινια ασφαλειας απλά δε το δεχόμαστε έτσι;τι στο καλό τα παιδιά που δουλευουν στο eshop δε θα καταλαβουν οτι κατι παει στραβα με την παρτιδα αυτη;εγω ετσι θα κανω.αν δε μεινω ευχαριστημενος και δε μου επιστρεψουν χρηματα,απλα θα το κρατησω δυσαρεστημενος.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Το να ζεσταίνεται ακόμα και πολύ το κινητό δεν είναι πρόβλημα αφού και το 920 και το 820 έτσι κάνουν όταν τρέχουν κάποιο παιχνίδι ή κάποια βαριά εφαρμογή.(Ίσως συμβαίνει και σε άλλα της σειράς αλλά εγώ για αυτά μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν υπάρχει πρόβλημα).Τώρα αν όταν ζεσταίνεται,αρχίζει τα restart ή παγώνει ή δεν ξέρω γω τι άλλο,υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι και τις 2 ελλατωματικές συσκευές μου από το γνωστό birdphone τις αγόρασα! Το ένα κόκκινο Τσέχικο και το δεύτερο λευκό Σουηδικό! Και τα 2 ήταν τυλιγμένα σε ζελατίνα όπως το περιγράφετε, και με ταινία ασφαλείας! Αυτό όμως δεν τα εμποδίζει να είναι "λέμε τώρα" Β διαλογής!!! και ας είναι σφραγγισμένα! Και τα 2 τηλέφωνα τα πήρα σε διάστημα 10 ημερών. Και τα 2 προβληματικά! Κιτρινίλα στα πλήκτρα, κενό μεταξύ οθόνης πλαστικού (φαίνεται κυρίως σε σκοτεινό χώρο) και ελλατωματικό φλας που εκτός απο τα υπόλοιπα γύρω, φωτίζει και το κινητό μέσα. Και αποδεδειγμένα ελλατωματικά μιας και το παραδέχτηκε το ίδιο το service της Nokia.

Απ το ίδιο κατάστημα είχε και φίλος μου πρόβλημα με λευκό Ελβετικό πάλι με κενό-σχισμή στην οθόνη εκεί που τελειώνει το γυαλί και αρχίζει το πλαστικό, στην ένωση.

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν τα εντόπισα όλα αυτά με τη μία αλλά αφού ασχολήθηκα και περιεργάστηκα αρκετά το κινητό.

 

και κάτι άσχετο γιατί το κατάστημα αυτό είναι το μόνο νομίζω που το αναφέρει ως 920.1?

Edited by km12th
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...