Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε νοκια store να σου περάσουν τι????

 

Αν το παω για service λογικα θα μου κανουν αναβαθμιση επισημα,αφου πριν την Portico ειχα σοβαρα θεματα με την μπαταρια,τωρα παλι θα τα εχω απο την αρχη και επειδη δεν νομιζω να κανω υπομονη μεχρι να ερθει η αναβαθμιση και μη μου σπασουν τα νευρα η αλλοπροσαλλη συμπεριφορα του κινητου θα το παω για service.

Δεν θα υποφερεται η κατασταση ετσι οπως γνωριζω το κινητο μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τελικα η Nokia αφαιρεσε και απο το Navifarm και το Nokia Care ολα τα firmware με το Portico απο ολες τις χωρες και εβαλε μονο την εκδοση με την οποια βγηκε το κινητο οταν πρωτοβγηκε:mad::ninja:

Και παω σημερα να τσεκαρω μπας και βγηκε καποια καινουργια εκδοση,βλεπω αλλες εκδοσεις/κωδικους ''λεω μια χαρα να περασω την πιο καινουργια'' απο την ισπανικη με Portico που ειχα, και με το που τη περναω βλεπω οτι ειναι η αρχικη εκδοση χωρις Portico και την κατσαμε τωρα:(

Αν ειχα κρατησει ενα backup την Αγγλικη Portico δεν θα ειχα θεμα,αλλα νομιζα οτι απο Φλεβαρη θα γινει το ''κοψιμο'' απο Νοκια.

Τωρα ειμαι χωρις Portico και πρεπει να περιμενουμε επισημα απο τη Νοκια μεσω ΟΤΑ να την λαβουμε.

Ξενερωσα τωρα:wacko:

 

τις εχω κατεβασμενες. αλλα μηπως τις εβγαλε λόγω κάποιο προβλήματος?

 

Δεν νομιζω να εχει τοση διαφορα η ισπανικη με την αγγλική.

 

Εμενα με αγγλικη , στα 2 πρωτα hard reset δεν δουλευαν ενημερώσεις, δεν εβγαζε ποτε update στο store τπτ.. μετα το τριτο hard reset εστρωσαν αυτα...

Edited by Eki_013
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ? Μπες ταυτόχρονα στον ie για να δεις ότι δουλευει η σύνδεση.

Αφου τα έκανες όλα, βαλε και την sim μήπως φταίει αυτο (που δεν το πιστεύω αλλα....)

 

Ολα είναι ανοιχτά.Εβαλα και την sim αλλά και πάλι βγάζει αυτό που είπα πιο πάνω.

Απογοητευτηκα γιατί όλοι οι wph fan έχουνε να λένε για το λειτουργικό της ms.Για πια σταθερότητα μιλάνε;

Εχει βγει ενημέρωση για την συσκευή και δεν την κάνει.Για πιο λόγο;

Επίσης το Zune...μεταφέρω μουσική και δεν αναγνωρίζει την συσκευή....κουλο δεν είναι;

Οχι τιποτα...γενικα οι χρήστες αυτό που βλέπω είναι ότι δεν γνωρίζουν πολλά για το λειτουργικό.Εννοειτε ευχαριστώ τα παιδιά που είχαν την ευγενική καλοσύνη να με απαντήσουν και τους ξανά ευχαριστώ αλλά κάτι το ξεκάθαρο δεν άκουσα(με την καλή έννοια το λέω χωρίς παρεξήγηση).

Εχω κάνει hard reset αλλά και επαναφορά εργοστασιακών από 2φορες και δεν λέει να κάνει την ενημέρωση.

Μακάρι στο thread με το htc 8x να μου απαντούσαν και αναγκαζομαι να τα λέω εδώ.

Edited by stendor
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας το Zune???

Εγώ δεν το έχω εγκαταστήσει καν. Πέρασα μουσική, φωτογραφίες, ήχους κλήσης κλπ απευθείας απο το pc.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η κεραία του (wi-fi) είναι πολύ καλή. Έχω αρκετα δυνατο σήμα. Εσείς?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα απαντηση απο Vodafone...μεσα Φεβρουαριου αναμενεται το 920 οποτε βλ. Μαρτιο....καλα κρασα....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Επάνω αριστερα στο σήμα, μου βγαζει τις ενδείξεις Ε, G και Η. Τι σημαίνουν όλα αυτα (το G φαντάζομαι πως είναι το 3g)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επάνω αριστερα στο σήμα, μου βγαζει τις ενδείξεις Ε, G και Η. Τι σημαίνουν όλα αυτα (το G φαντάζομαι πως είναι το 3g)

Το Ε είναι το Edge, το G ή θα είναι το GSM ή το 3G και το H λογικά είναι το HSDPA.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

E=edge και Η=HSDPA υποθέτω.

 

1. ποιες οι διαφορες με το gsm?

2. Πότε θα έρθει η portico?

3.Το hotmail δε μου συγχρονίζει τα mail. Ούτε χειροκίνητα. Τι φταίει?

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για την Portico η Νοκια ανεφερε αρχες Φλεβαρη.

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το hotmail,μια χαρα μου τα συγχρονιζει.

Για τσεκαρε λιγο στις ρυθμισεις του mail σου,η διαγραψε το και ξαναβαλτο απο την αρχη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καμια απαντηση για το 1?

Πολύ το έχω λατρέψει το κινητακι αλλα και τα 8ρια....:)

υ.γ. Ακυρο για το hotmail. Είχα κάνει ένα λάθος στις ρυθμίσεις. Όλα ok

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανα νεοτερο για το πότε θα ερθει η portico στην Ευρωπη;

Το δικο μου ειναι ακομα στη Νokia care για το θεμα με τις επαφες του sim tray.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καμια απαντηση για το 1?

Πολύ το έχω λατρέψει το κινητακι αλλα και τα 8ρια....:)

υ.γ. Ακυρο για το hotmail. Είχα κάνει ένα λάθος στις ρυθμίσεις. Όλα ok

 

Το g είναι gprs και όχι gsm. Χονδρικά το gprs φτάνει στα 20kbps ενώ το edge φτάνει ως και 360 kbps.. Αυτά θεωρητικά γιατί στη πράξη θα δεις το πολύ 3πλασια ταχύτητα από το gprs αν είσαι τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το skype. Ένω τρέχει στο παρασκήνιο και με βλεπουν on line, δεν δεχομαι κλήσεις. Συγκεκριμένα αυτοι με καλούν κανονικά αλλα σε μένα δεν χτυπάει....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το skype. Ένω τρέχει στο παρασκήνιο και με βλεπουν on line, δεν δεχομαι κλήσεις. Συγκεκριμένα αυτοι με καλούν κανονικά αλλα σε μένα δεν χτυπάει....

 

Έβλεπα τόσο καιρό ότι το σκαιπ δουλεύει καλά στο λούμια και δε το πίστευα. Σε όλα τα φόρουμ του εξωτερικού όλοι οι χρήστες έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το σκαιπ. Όταν είναι στο παρασκήνιο δεν έρχονται μηνύματα και κλήσεις. Εγώ είχα αυτό το πρόβλημα στο HTC 8x. Αν κοιτάξεις στο marketplace θα δεις ότι η εφαρμογή είναι μπετα και έχει θέματα με το background notifications.

Link to comment
Share on other sites

Μεγιστo φιασκο.

Skype και WP8 ειναι προϊοντα της MS και δεν καταφερνουν να συνεργαστουν σωστα, ενω σε android και iOS δουλευουν σωστα (νομιζω).

Ευτυχως που δεν το χρησιμοποιω...

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγιστo φιασκο.

Skype και WP8 ειναι προϊοντα της MS και δεν καταφερνουν να συνεργαστουν σωστα, ενω σε android και iOS δουλευουν σωστα (νομιζω).

Ευτυχως που δεν το χρησιμοποιω...

 

δεν ειναι ακριβως ετσι...

Σε ios ,Android notifications και κλήσεις μπορείς να δεχτείς μόνο αν η εφαρμογή του Skype είναι ανοιχτή..με την ανάλογη επίπτωση στην μπαταρία βεβαία..

Στα WP8 υποτίθεται (αν και σε μένα δουλεύει άψογα) ότι δέχεσαι κλήσεις/μηνυατα ακόμα και αν η εφαρμογή ειναι κλειστη..Αυτο επιτυγχάνεται μέσω cloud οπου αποθηκεύεται η κατάσταση της σύνδεσης σου και ειδοποιείσαι απότον server οταν έχεις κάποια κλήση ή μήνυμα..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ακριβως ετσι...

Σε ios ,Android notifications και κλήσεις μπορείς να δεχτείς μόνο αν η εφαρμογή του Skype είναι ανοιχτή..με την ανάλογη επίπτωση στην μπαταρία βεβαία..

Στα WP8 υποτίθεται (αν και σε μένα δουλεύει άψογα) ότι δέχεσαι κλήσεις/μηνυατα ακόμα και αν η εφαρμογή ειναι κλειστη..Αυτο επιτυγχάνεται μέσω cloud οπου αποθηκεύεται η κατάσταση της σύνδεσης σου και ειδοποιείσαι απότον server οταν έχεις κάποια κλήση ή μήνυμα..

 

Γι΄αυτο ειπα "νομιζω". :p

Σε καθε περιπτωση μπορει σε iOS και Android να ισχυει αυτο που λες, αλλα τουλαχιστον δουλευει η εφαρμογη. Συμφωνα με τα παιδια παραπανω αλλα και με αρκετους στο εξωτερικο οπως ειπωθηκε, αντιμετωπιζει προβληματα.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

βγαλτε το skype και ξαναεγκαταστείστε το. Εμένα σταμάτησαν οι ειδοποιήσεις μετά το τελευταίο update και έτσι εφτιαξαν

 

Ευχαριστώ eki, αυτή ήταν η λύση. Δουλεύει άψογα (και στο παρασκήνιο)....;)

 

Άνοιξα αυτό το θέμα για να βοηθηθούμε εμείς οι νέοι χρήστες (και όχι μόνο....)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4488905#post4488905

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ενδιαφέρομαι να το αγοράσω αποκλειστικά από Nokia care. Γνωρίζετε εάν έχει έρθει και τιμή;

 

Αρχές Φεβρουαρίου στα 679,90!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...