Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!

 

Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν αγγελιες στο myphone και αν ναι που βρισκονται?

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα του myphone.

 

Είμαι ένα αρκετά παλιό μέλος που διαβάζω το site καθημερινά εδώ και μια 10 ετία σχεδόν.

 

Δυστυχώς το myphone δεν είναι αυτό που θυμάμαι και πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε όριο.

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΥΠΆΡΞΕΙ ΈΝΑ ΘΈΜΑ χωρίς να βγουν 2 3 γνωστοί που να αρχίζουν να κοροϊδεύουν και να ειρωνεύονται. Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο.

 

Δεν με νοιάζει εάν υποστηρίζει ο άλλος την Apple η την Samsung (γιατί στα θέματα των δύο γίνεται συνέχεια η μανούρα μιας και αυτές οι δύο κατέχουν το 70% των ειδησεων) αλλά το να μπει κάποιος Apple fan boy σε ένα νήμα samsung και να αρχίσει "όσοι το πάρετε να προσέχετε μην σας κάψει το σπίτι" "εσείς έχετε καμένες οθόνες " κτλ. Είναι απαράδεκτο. Όταν όμως αρχίσει κάποιος να λέει για τα στραβωμένα κινητά της Apple για την μπαταρία που χάλασε από τον αέρα η για την θύρα κάνουν σαν παιδάκια στο δημοτικό. Όπως και το αντίθετο που μπαίνουν οι της Samsung.

 

Είναι ένα πρόσφατο παράδειγμα και αυτό μου ήρθε πρώτο πρώτο, το λέω γιατί τα fan Boys θα πέσουν να με φάνε...

 

Βρείτε έναν τρόπο να μειωθούν- εξαλείφουν τέτοια ποστ διότι πλέον δεν είναι τεχνολογικό site αλλά αρένα με παιδάκια δημοτικού.

 

Ευχαριστώ

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Ignore τα fan boys και εισαι οκ ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Δεν ειναι τοσο απλο δυστυχως. Μπες αυτη την στιγμη σε ενα θεμα πχ αυτο με την οθονη του S8 και δες ποσα μηνυματα ειναι σχετικα με την οθονη του s8 και ποσα ειναι vs.Δεν μπορουμε να διαβαζουμε 30 σελιδες για να βρουμε ενα ποστ σχετικο με το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο απλο δυστυχως. Μπες αυτη την στιγμη σε ενα θεμα πχ αυτο με την οθονη του S8 και δες ποσα μηνυματα ειναι σχετικα με την οθονη του s8 και ποσα ειναι vs.Δεν μπορουμε να διαβαζουμε 30 σελιδες για να βρουμε ενα ποστ σχετικο με το θεμα..

 

Καινούργιος στα φόρα;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω το ακριβώς αντίθετο.

 

Επειδή ακριβώς οι περισσότεροι είμαστε ενήλικες (σίγουρα όχι ολοι), δε νομίζω ότι πρέπει να είμαστε τόσο ευαίσθητοι και να παίζει τόση λογοκρισία.

 

Ένα "αποστειρωμένο" περιβάλλον δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.

 

Υπάρχει κόσμος που υπερβαίνει τα εσκαμμένα ναι. Μιας κ φέρνεις σαν παράδειγμα το νήμα του s8, είναι κάποιοι τύποι που πριν πιάσουν το κινητό στα χέρια τους, πριν καν κυκλοφορήσει, αφήνουν σχόλια τύπου "το καλύτερο τηλέφωνο του 17", "οι άλλοι βλέπουν τη σκόνη της Samsung ". Αυτό το κάνουν χρόνια τώρα σε όλα τα θέματα συσκευών. Σε κάνει να αναρωτιέσαι για τους σκοπούς και το ρόλο που μπορεί να έχει ο καθένας.

 

Αυτά είναι τα post που δεν προσφέρουν τίποτα. Το να πούμε καμιά κουβέντα μεταξύ μας ενώ οι συσκευές έχουν κυκλοφορήσει, να γίνουμε κ λίγο λαϊκοί αν θέλετε, δε χάθηκε ο κόσμος.

me > you
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω αλλα δυστυχως δεν μου το βγαζει, μαλλον θα πρεπει να μιλησω με την διαχειρηση.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πληρεις κάποιες προϋποθέσεις ώστε να μπορεις να βλεπεις τις αγγελίες.

Οπως καποιο χρονικο διαστημα παραμονης(νομιζω 3μηνες) στο φορουμ και συγκεκριμενο αριθμο ποστς.

Αν ειναι και κάτι αλλο δε γνωριζω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα του myphone.

 

Είμαι ένα αρκετά παλιό μέλος που διαβάζω το site καθημερινά εδώ και μια 10 ετία σχεδόν.

 

Δυστυχώς το myphone δεν είναι αυτό που θυμάμαι και πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε όριο.

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΥΠΆΡΞΕΙ ΈΝΑ ΘΈΜΑ χωρίς να βγουν 2 3 γνωστοί που να αρχίζουν να κοροϊδεύουν και να ειρωνεύονται. Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο.

 

Δεν με νοιάζει εάν υποστηρίζει ο άλλος την Apple η την Samsung (γιατί στα θέματα των δύο γίνεται συνέχεια η μανούρα μιας και αυτές οι δύο κατέχουν το 70% των ειδησεων) αλλά το να μπει κάποιος Apple fan boy σε ένα νήμα samsung και να αρχίσει "όσοι το πάρετε να προσέχετε μην σας κάψει το σπίτι" "εσείς έχετε καμένες οθόνες " κτλ. Είναι απαράδεκτο. Όταν όμως αρχίσει κάποιος να λέει για τα στραβωμένα κινητά της Apple για την μπαταρία που χάλασε από τον αέρα η για την θύρα κάνουν σαν παιδάκια στο δημοτικό. Όπως και το αντίθετο που μπαίνουν οι της Samsung.

 

Είναι ένα πρόσφατο παράδειγμα και αυτό μου ήρθε πρώτο πρώτο, το λέω γιατί τα fan Boys θα πέσουν να με φάνε...

 

Βρείτε έναν τρόπο να μειωθούν- εξαλείφουν τέτοια ποστ διότι πλέον δεν είναι τεχνολογικό site αλλά αρένα με παιδάκια δημοτικού.

 

Ευχαριστώ

 

Χρησιμοποιήστε την αναφορά, σε αναρτήσεις flame, off topic κλπ. Εάν έχετε εντοπίσει χρήστες που δεν επιθυμείτε να διαβάζετε, έχετε την επιλογή της αγνόησης. Βοηθήστε μας να διατηρήσουμε την κοινότητα σε υψηλό επίπεδο ποιότητας, ενημέρωσης και υποστήριξης χρηστων. Εμείς ήδη έχουν ξεκινήσει μια σειρά από ριζικές αλλαγές στην κοινότητα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος στα φόρα;:lol:

Ναι τώρα πρόσφατα έκανα εγγραφή! Πριν 10 χρόνια χαχαχαχα

Εγώ θέλω το ακριβώς αντίθετο.

 

Επειδή ακριβώς οι περισσότεροι είμαστε ενήλικες (σίγουρα όχι ολοι), δε νομίζω ότι πρέπει να είμαστε τόσο ευαίσθητοι και να παίζει τόση λογοκρισία.

 

Ένα "αποστειρωμένο" περιβάλλον δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.

 

Υπάρχει κόσμος που υπερβαίνει τα εσκαμμένα ναι. Μιας κ φέρνεις σαν παράδειγμα το νήμα του s8, είναι κάποιοι τύποι που πριν πιάσουν το κινητό στα χέρια τους, πριν καν κυκλοφορήσει, αφήνουν σχόλια τύπου "το καλύτερο τηλέφωνο του 17", "οι άλλοι βλέπουν τη σκόνη της Samsung ". Αυτό το κάνουν χρόνια τώρα σε όλα τα θέματα συσκευών. Σε κάνει να αναρωτιέσαι για τους σκοπούς και το ρόλο που μπορεί να έχει ο καθένας.

 

Αυτά είναι τα post που δεν προσφέρουν τίποτα. Το να πούμε καμιά κουβέντα μεταξύ μας ενώ οι συσκευές έχουν κυκλοφορήσει, να γίνουμε κ λίγο λαϊκοί αν θέλετε, δε χάθηκε ο κόσμος.

Εγώ θέλω να διαβάζω τι άποψη όλων αλλά χωρίς ειρωνεία. Δεν θέλω ο άλλος να προσπαθεί να με πείσει για την επιλογή του και όταν τελειώσουν τα επιχειρήματα να αρχίζει την ειρωνεία. Είμαστε μεγάλα παιδιά πλέον, αυτά τα κάναμε (όχι όλοι μας) στο γυμνάσιο και στο δημοτικό. Η κατάσταση στην χώρα δεν είναι η καλύτερη και η ζωή μας λίγο πολύ έχει μιζέρια σε καθημερινή βάση. Θα πρέπει να μπαίνουμε εδώ να διαβάσουμε για την κάψα μας το χόμπι μας όπως θες πες το σοβαρές απόψεις και σχόλια που θα μας μάθουν 2 3 πράγματα. Εδώ πλέον κάθε θέμα είναι μια αρένα και πιστεύω ότι άμα είμασταν face to face Θα έπαιζε και ξύλο! Επίσης δεν λέω να μιλάμε μόνο για τα κινητά, θα κάνουμε και καλαμπούρι στα όρια του ανεκτού αλλά όχι προσβολές και ειρωνεία. Καλύτερα να μου πει ο άλλος είσαι ******ς πάρα να με ειρωνεύεται, δεν ξέρω αν κατάλαβες τι θέλω να πω.

Btw τέτοια σχόλια τα περναω τσακ μπαμ.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Mol σε ένα θέμα με 20 σελίδες οι 18 είναι διαμάχες μεταξύ των μελών. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να πηγαίνω σελίδα σελίδα μέχρι να βρω κάτι χρήσιμο και σωστό γιαυτό πλέον διαβάζω μόνο το κείμενο.

Χρησιμοποιήστε την αναφορά, σε αναρτήσεις flame, off topic κλπ. Εάν έχετε εντοπίσει χρήστες που δεν επιθυμείτε να διαβάζετε, έχετε την επιλογή της αγνόησης. Βοηθήστε μας να διατηρήσουμε την κοινότητα σε υψηλό επίπεδο ποιότητας, ενημέρωσης και υποστήριξης χρηστων. Εμείς ήδη έχουν ξεκινήσει μια σειρά από ριζικές αλλαγές στην κοινότητα. Ευχαριστώ!

Αυτό ακριβώς θέλω και εγώ. Ένα myphone όπως ήταν πριν σχεδόν 7 8 χρόνια. Οι τρόποι συμπεριφοράς είναι δεδομένοι, δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποιος πάνω από το κεφάλι κάποιον να τα λέει.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πληρεις κάποιες προϋποθέσεις ώστε να μπορεις να βλεπεις τις αγγελίες.

Οπως καποιο χρονικο διαστημα παραμονης(νομιζω 3μηνες) στο φορουμ και συγκεκριμενο αριθμο ποστς.

Αν ειναι και κάτι αλλο δε γνωριζω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ναι ειχα διαβασει και εγω καπου εδω μεσα οτι απαιτουνται αυτα.. Αλλα νομιζω οτι τα εχω καλυψει ηδη.. Μηνύματα: 589

Εγγραφή: Σεπ. 2015

 

Με τον καταλληλο admin/moderator πως ερχομαι σε επικοινωνια? Εχω μπει στην φορμα επικοινωνιας του myphone εχω στειλει μηνυμα εδω και μερες και δεν εχω παρει απαντηση, μου φαινεται δεν τα βλεπουν τα email τους.

Edited by AbyssD
Link to comment
Share on other sites

Αυτο σου κανει εντυπωση; Εδω πεφτει τρολαρισμα με το κιλο στην ενοτητα που απλα ρωτανε ποια συσκευη να παρουν... Εχει καταντησει κουραστικο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα του myphone.

 

Είμαι ένα αρκετά παλιό μέλος που διαβάζω το site καθημερινά εδώ και μια 10 ετία σχεδόν.

 

Δυστυχώς το myphone δεν είναι αυτό που θυμάμαι και πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε όριο.

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΥΠΆΡΞΕΙ ΈΝΑ ΘΈΜΑ χωρίς να βγουν 2 3 γνωστοί που να αρχίζουν να κοροϊδεύουν και να ειρωνεύονται. Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο.

 

Δεν με νοιάζει εάν υποστηρίζει ο άλλος την Apple η την Samsung (γιατί στα θέματα των δύο γίνεται συνέχεια η μανούρα μιας και αυτές οι δύο κατέχουν το 70% των ειδησεων) αλλά το να μπει κάποιος Apple fan boy σε ένα νήμα samsung και να αρχίσει "όσοι το πάρετε να προσέχετε μην σας κάψει το σπίτι" "εσείς έχετε καμένες οθόνες " κτλ. Είναι απαράδεκτο. Όταν όμως αρχίσει κάποιος να λέει για τα στραβωμένα κινητά της Apple για την μπαταρία που χάλασε από τον αέρα η για την θύρα κάνουν σαν παιδάκια στο δημοτικό. Όπως και το αντίθετο που μπαίνουν οι της Samsung.

 

Είναι ένα πρόσφατο παράδειγμα και αυτό μου ήρθε πρώτο πρώτο, το λέω γιατί τα fan Boys θα πέσουν να με φάνε...

 

Βρείτε έναν τρόπο να μειωθούν- εξαλείφουν τέτοια ποστ διότι πλέον δεν είναι τεχνολογικό site αλλά αρένα με παιδάκια δημοτικού.

 

Ευχαριστώ

 

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου.

Υπάρχουν μέλη που δεν κάνουν τίποτα άλλο από το να ειρωνεύονται. Δεν έχουν ξοδέψει ούτε ένα πόστ για να βοηθήσουν κάποιον που έχει ένα πρόβλημα. Μόνο ειρωνία και τρολάρισμα. Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

κύριοι βρείτε ένα τρόπο να διαγράψετε το λογαριασμό μου από το φόρουμ sas.o λόγος είναι ότι διαγράφηκαν κάποια post που ήταν σε greeklish.δυστυχώς δεν βρίσκομαι ελλάδα k δεν έχω πρόσβαση σε πληκτρολόγιο.δόξα το theo υπάρχουν πολλές εναλλακτικές λύσης για πληροφόρηση.ευχARISTO
Link to comment
Share on other sites

κύριοι βρείτε ένα τρόπο να διαγράψετε το λογαριασμό μου από το φόρουμ sas.o λόγος είναι ότι διαγράφηκαν κάποια post που ήταν σε greeklish.δυστυχώς δεν βρίσκομαι ελλάδα k δεν έχω πρόσβαση σε πληκτρολόγιο.δόξα το theo υπάρχουν πολλές εναλλακτικές λύσης για πληροφόρηση.ευχARISTO

 

Υπάρχει και άλλη εναλλακτική , να μην γράφεις.

Αν έψαχνες λίγο,πολύ λίγο ,όμως θα έβρισκες πχ το http://www.greeklish-to-greek.gr/

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπου και να βρίσκεσαι, από τη στιγμή που μπορείς να γράφεις αγγλικά, μπορείς και ελληνικά... Δεν υπάρχει δικαιολογία. Αν δεν γνωρίζεις κανέναν από τους πολλούς τρόπους που υπάρχουν, ζήτησε το και θα ενημερωθείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαυτό υπάρχει και η "αναφορά" κάτω από κάθε post. Όποιος έχει τέτοια παράπονα ας τη χρησιμοποιήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Χρησιμοποιήστε την αναφορά όπου μπορείτε κι εμείς θα επέμβουμε, δυστυχώς το forum είναι γιγαντιαίο για να μπορούμε να είμαστε 24/7 πάνω από κάθε topic. Αν και προσωπικά πιστεύω πως τα trolls και οι flamers πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν, γιατί αυτή είναι η φύση ενός forum. Αυτό είναι κάτι που επηρεάζεται μόνο σε βάθος δεκαετιών, με τη παιδεία και τη μόρφωση.

 

Φυσικά, εάν κάποιος θέλει να βοηθήσει πιό ενεργά την κοινότητα και πιστεύει πως μπορεί να το κάνει, μπορεί να μου στείλει ένα PM για μια θέση στο staff (moderator) και να το δούμε περαιτέρω. :)

 

Το κλειδώνω εφ'όσον δεν έχουμε να πούμε κάτι περισσότερο, το θέμα είναι γνωστό και προσπαθούμε με όλες μας τις δυνάμεις.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα να ρωτήσω για ποιον λογο διαγράφηκαν τα μηνύματα μου στο θεμα του καλύτερου/χειρότερου μελους της ομάδας διαχείρισης. Τα μηνύματα δεν νομιζω να ηταν εκτός θέματος. Επίσης το θεμα κλειδώθηκε και πάλι χωρίς λόγο.

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτήν την αυθαίρετη διαγραφη μηνυμάτων και μαλιστα χωρίς ενημέρωση. Αν υπήρχε λογος θα χαρώ πολυ να τον μάθω.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτός δεν νομίζω πως ειναι λογος να σβήνουν ετσι τα μηνύματα μονο και μόνο επειδή κατι δεν τους άρεσε. Αν υπάρχει αιτιολογία θα την δεχτω αλλά αν δεν υπαρχει ειναι απλά κατάχρηση εξουσίας.

Θα περιμένω να δω αν θα πάρω απαντηση στο παρον θέμα ή θα υπάρχει πάλι διαγραφή μηνυματων. Ελπίζω να συμβει το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός λόγος για τις κατ εξακολούθηση και αναίτιες διαγραφές μηνυμάτων και το κλείδωμα θεμάτων είναι καθαρά η αδυναμία/ανικανότητα της νέας Ο.Δ να αντιμετωπίσει και να διαχειριστεί αναλόγως τις διάφορες καταστάσεις. Δε μπορούν λοιπόν να απαντήσουν και να αντιμετωπίσουν κανέναν γιατί απλά δεν έχουν αυτή την ικανότητα και η συνέχεια είναι η γνωστή, διαγραφή/κλείδωμα με το έτσι θέλω, χωρίς έστω μια στοιχειώδη ενημέρωση προς τους χρήστες που ψάχνουν να βρουν τα μηνύματα τους. Κι αυτό το ποστ μου θα πάει για διαγραφή αλλά τεσπα, όσοι προλάβετε θα το διαβάσετε... Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...