Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου κάτι κανεις λάθος. Εγω δεν αναφέρθηκα ποτέ ότι μου έχουν σβήσει post ούτε αναφέρθηκα ποτέ προσωπικά εναντίον καποιου. Απλα επειδή σε είδα ζορισμένο σου είπα μη δίνεις σημασία, κ βεβαια αρκετοι διαφωνούμε γιατί βλεπουμε Σύμφωνα με τα ματια μας.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου κάτι κανεις λάθος. Εγω δεν αναφέρθηκα ποτέ ότι μου έχουν σβήσει post ούτε αναφέρθηκα ποτέ προσωπικά εναντίον καποιου. Απλα επειδή σε είδα ζορισμένο σου είπα μη δίνεις σημασία, κ βεβαια αρκετοι διαφωνούμε γιατί βλεπουμε Σύμφωνα με τα ματια μας.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σίγουρα υπάρχει προστασία στον Βορρά.

Εχω κουραστεί.

Εδω μπαναραν το TeSalat.... ΠΟΙΟΝ? Αυτον που έχει πολύ πιο ουσιαστική συμμετοχή από όλους αυτούς μαζί

 

Εχουν χάσει τον ουσιαστικό έλεγχο του νήματος.

Ο τιτλος θα μετονομαστεί "ποιο κινητό τολμάει να συγκριθεί με το εκάστοτε του Παοκ"

Ας ανοιξουμε ενα νήμα στην τελική ποιο "παρθένο" και ας συμμετασχουμε όσοι δεν έχουμε εμμονές.

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Οι Mods έχουν λάβει εντολές για το πως να διαχειρίζονται τις πολύ δύσκολες καταστάσεις που μπορεί να αντιμετωπίσουν στο δεύτερο μεγαλύτερο forum της χώρας.

 

Προτείνω να ακολουθείτε πρωτίστως τους ΟΠΧ, και μετά να κάνετε την κριτική σας. Θα αποφύγετε έτσι άβολες καταστάσεις στις περισσότερες των περιπτώσεων.

 

Να είστε σίγουροι οτι ελέγχονται για τα όσα κάνουν από εμένα, αφού πρώτα έχουμε αναλύσει το τι συνέβει και κυρίως, ποιο μέλος της κοινότητάς μας το έκανε.

 

Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση πάντως, την εκτιμώ ιδιαίτερα κάθε φορά, το γνωρίζετε αυτό.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά την συνεχιζομενη προκλητικη στάση από το μέλος paok4270 και τον moderator navi55 είναι το 2 θέμα που ανοίγεται απόψε.

 

Είναι πραγματικά τουλάχιστον αγενεστατος ο τρόπος με τον οποίο αντιμετώπισατε τα παράπονα 5 6 μελων που σχόλιασαν το γεγονός αυτο.

Ενα γεγονός το οποίο εχει καταντήσει γαγγραινα στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Θα συμφωνήσω σχεδόν σε ολα με τον προηγούμενο φίλο που άνοιξε το θέμα.

Σχετικά με εμένα από το καλοκαίρι θυμάμαι χαρακτηριστικά τουλάχιστον 3 περιπτώσεις όπου το μέλος paok4270 σχολιαζει με προκλητικο τροπο στα ποστ δημιουργωντας συνεχώς flaming.

Στην συνέχεια οποιαδήποτε απάντηση μου στα ποστ αυτά διαγραφηκε με συνοπτικές διαδικασίες ενω τα flaming ποστ του παοκ συνεχιζουν να υπάρχουν.

Έστειλα μάλιστα και πμ στον navi55 για το θέμα και ουδέποτε πηρα απάντηση.

 

Θεωρώ οτι στο συγκεκριμένο θέμα υπάρχει ξεκαθαρη φιμωση οσων διαφωνουν ή ευλογα νευριαζουν με τα προκλητικα ποστ του παοκ και συναμα προστασία του συγκεκριμένου.

Επίσης θεωρώ οτι αν ενα μέλος που δεν γνωρίζει πολλα για φωτογραφίες το παρακολουθήσει 2 3 μερες θα βγάλει λαθος συμπέρασματα σχετικά με το θέμα του νήματος.

 

Είναι η πρώτη φορά που βλέπω τόσο μεροληπτικη συμπεριφορά απο μοδ οσον αφορά ενα μέλος.

 

Αποτέλεσμα είναι τα παραπάνω παραπονα που βλέπετε απο τα εν λόγω μέλη αλλα και αλλους πολλους οι οποίοι δεν γράφουν καθόλου πλέον στο συγκεκριμένο νημα.

 

Απαιτώ άμεσα να πάρει θεση ο moderator για να δώσει εξηγήσεις οσον αφορά την επιλεκτική αυτη διαγραφή - φιμωση των ποστ και ελπίζω να μην κλειδωθεί και παλι ένα τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα έχουν γίνει επανειλημμένες παρατηρήσεις για να αποφεύγονται προσωπικοί χαρακτηρισμοί και αντιπαραθέσεις, κάτι μάλιστα που αφορά τους γενικούς Όρους Χρήσης του myphone και όχι του θέματος. Παρ' όλο που δεν μπήκες στον κόπο να τους διαβάσεις ούτε εσύ αλλά ούτε και κάποιοι άλλοι, ακόμα και άτομα που νομίζεις ότι τα στηρίζουμε, μέσα από αυτές τις παρατηρήσεις γίνεται ενημέρωση ως προειδοποίηση.

 

Ωστόσο ενώ έχουν γίνει τόσες δημόσιες παρατηρήσεις και ενώ παρακολουθείς το θέμα και τις έχεις διαβάσει, ποστάρεις αυτό ακριβώς που απαγορεύεται. Μάλιστα ενώ βλέπεις ότι γίνεται διαγραφή κάποιων μηνυμάτων συνεχίζεις κατ' επανάληψη να επιτίθεσαι τόσο σε μέλος του myphone όσο και σε εμένα. Αν έχεις κάποια απορία προσωπική μπορείς να στείλεις pm ώστε να ενημερωθείς και προσωπικά για τα αυτονόητα. Διαγραφές έχουν γίνει μόνο σε posts που αφορούν προσωπικές αντιπαραθέσεις και είναι προκλητικά. Τα δικά σου μηνύματα που ήταν αρκετά, ήταν όλα στο αντίστοιχο ύφος.

 

Πμ δεν έχεις στείλει τίποτα. Έχω ελεύθερο χώρο για 200 μηνύματα οπότε δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα από το όριο μηνυμάτων. Εκτός κι αν αυτή η δήθεν αναφορά σου είναι για να προκαλέσεις για άλλη μια φορά.

 

Αρχικά θα σου πρότεινα να διαβάσεις τους Όρους Χρήσης και από εκεί και έπειτα να μάθεις να χρησιμοποιείς καταλλήλως τα εργαλεία που σου δίνονται. Αν κάτι θεωρείς ότι είναι flame κάνεις αναφορά. Για όσο συνεχίζεις να είσαι εκτός όρων χρήσης και εκτός θέματος, θα συνεχίζονται οι διαγραφές με επακόλουθο και τις σχετικές ποινές.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα τελειώνει με αυτήν την απάντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα,

 

με αφορμη το εξης thread

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7053154#post7053154

θα ηθελα καπως να ειδοποιούμε διαχειριστες του myphone.gr, ωστε να προσθετουν οδηγούς (δοκιμασμενους επιτυχως από κατοχους των κινητων) στην πρωτη σελιδα του αντιστοιχου θεματος συσκευης.

 

ενδεικτικα, τα μηνυματα 275 και 1623 στο παραπανω topic, περιγραφουν πως περναμε ρομ με ελληνικα, με ή χωρις root, όπως επίσης και πως ξεκλειδωνουμε την Β20 συχνότητα στα κινέζικα μοντελα της συσκευης.

καλο θα ηταν πιστευω να προστεθουν στην πρωτη σελιδα του thread για ευκολια όλων των μελών.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος υπάρχει. Μπορείς να επικοινωνήσεις με αρμόδιο mod μέσω προσωπικού μηνύματος και εφόσον κριθεί σκόπιμο θα γίνουν οι αλλαγές-προσθήκες στην εκάστοτε πρώτη σελίδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.να ρωτησω αυτη την ωρα σε πολλα θεματα του site βγαζει κατι σαν ιαπωνεζικα.συμβαινει και σε αλλους;η εχω αρπαξει κανεναν ιο.αν και στην σαρωση που εκανα δεν βρηκε κατι.μπαινω απο smartphone.δεν ξερω απο κομπιουτερ αν κανει το ιδιο.

 

 

Τωρα τα δειχνει κανονικα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και σε εμένα εμφανίζονται αυτά που και που.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Συνηθισμένο φαινόμενο κατά καιρούς η εμφάνιση bot.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με αφορμή ένα πρόβλημα που παρουσιάστηκε σε μία συσκευή μου , homtom ht17pro, θα ήθελα να εξάρω την συμπεριφορά ενός μέλους του φόρουμ (εάν θελήσει και μου δώσει την άδεια θα αναφερθώ με νεότερο ποστάρισμά μου στα στοιχεία του), για την άμεση, έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση από μέρους του προς επίλυση του προβλήματος που παρουσιάστηκε στην συσκευή. Μπορεί βέβαια επειδή η βλάβη ως δια μαγείας να επιδιορθώθηκε από μόνης της (άβυσσος τα κινέζικα κινητά), αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να ευχαριστήσω δημοσίως το μέλος του φορουμ μας. Και πάλι να τον ευχαριστήσω και σε περίπτωση που δεν η παρούσα ανάρτηση δεν είναι στο σωστό μέρος, κάποιος admin ας το μεταφέρει στη σωστή ενότητα.

 

 

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις είναι η ουσία και ο λόγος ύπαρξης μιας κοινότητας όπως η δική μας. Η αλληλοβοήθεια και η προσφορά που βασίζονται στις γνώσεις και την πείρα που έχει ο καθένας μας, με ανιδιοτελή σκοπό πάντα.

 

Δεν υπάρχει και δεν υπήρξε ποτέ ανάλογη ενότητα στο myphone. Η αναγνώριση της προσφοράς ενός μέλους έρχεται μέσα από την πορεία του και φαίνεται με την πάροδο του χρόνου. Κατά συνέπεια το παρόν topic κλειδώνει. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Δεν μπορώ με τίποτα να ανεβάσω συννημένα. Μου βγάζει το μήνυμα

***.png: Exceeds forum quota by xx,x KB

http://i68.tinypic.com/2gv8z75.jpg

 

ενώ σίγουρα είναι μέσα στα όρια χωρητικότητας και μεγέθους που ζητάει το site.

Τι κάνω λάθος;

Υπάρχει πρόβλημα που δεν γνωρίζω;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν μπορώ με τίποτα να ανεβάσω συννημένα. Μου βγάζει το μήνυμα

***.png: Exceeds forum quota by xx,x KB

http://i68.tinypic.com/2gv8z75.jpg

 

ενώ σίγουρα είναι μέσα στα όρια χωρητικότητας και μεγέθους που ζητάει το site.

Τι κάνω λάθος;

Υπάρχει πρόβλημα που δεν γνωρίζω;

 

Δεν υποστηρίζουμε ftp ανέβασμα για κάποιο χρονικό διάστημα. Μπορείς να ανεβάζεις τα αρχεία σε άλλα upload.to services και να δίνεις το link ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζουμε ftp ανέβασμα για κάποιο χρονικό διάστημα. Μπορείς να ανεβάζεις τα αρχεία σε άλλα upload.to services και να δίνεις το link ;)

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Δεν το γνώριζα. Έτσι θα κάνω.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Δεν το γνώριζα. Έτσι θα κάνω.

 

Να είσαι καλά, συγνώμη για την ταλαιπωρία ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pε παιδια τι γινεται με αυτη τη νεα ''επιθετικη πολιτικη'' στο facebook με 1-2 post την ωρα εδω και 2 μερες?

 

Ειστε σοβαροι?Ειναι τρομερα ενοχλητικο και παρεμβατικο στα timeline μας να βλεπουμε καθε 5 ποστ ενα ποστ του myphone με θεμα συνηθως ανευ ενδιαφεροντος και ποστ με καλημερα/καληνυχτα

 

Οκ 2 ποστ την ημερα με καποιο σοβαρο περιεχομενο ειναι ανεκτα,αλλα οχι 20-30 ποστ την ημερα.Η νεα σας πολιτικη ειναι πολυ λαθος και βλεπω και στα σχολια στο fb οτι ειναι πολυς κοσμος που εχει ενοχληθει απο αυτο.

 

Και επειδη κοφτης στο fb δεν υπαρχει,οι λυση ειναι η να κρατησετε τον αριθμο των post σε αποδεκτα-μη ενοχλητικα νουμερα η να πατησουμε το unlike,σκεφτειτε το.

 

Ειμαι αρκετα χρονια καθημερινος επισκεπτης στο site οποτε δεν μπορει να πει κανεις οτι τα λεω με καποιο δολο η ειμαι ανταγωνιστης,αλλα αυτο το πραγμα τις 2 τελευταιες μερες στο facebook ειναι ανεπιτρεπτο.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εδώ και λίγες ημέρες επιχειρείται μία αλλαγή στο social media κομμάτι της κοινότητάς μας και στα πλαίσια αυτά υπάρχει αυτή η «στροφή» στον τρόπο επικοινωνίας.

Πάνω από κάθε αλλαγή τακτικής όμως, πάνω από κάθε επιλογή δική μας, είναι η άποψή σας και οι εντυπώσεις/παρατηρήσεις σας. Το άτομο που έχει αναλάβει το συγκεκριμένο κομμάτι θα ενημερωθεί για αυτό ώστε να γίνουν οι απαραίτητες συστάσεις και αλλαγές.

 

Λυπάμαι για την όποια αναστάτωση προκλήθηκε, θα φροντίσω να διορθωθεί. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελευταία μου βγάζει οταν συνδέομαι στο φόρουμ οτι η σύνδεση δεν είναι ασφαλισμένη. Το παθαίνεται όλοι ή είναι δικό μου θέμα?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

'Οταν βάζεις κωδικό εισόδου σε κάποια σελίδα, και η σελίδα δεν κάνει κρυπτογράφηση (όπως κάνουν π.χ. οι τράπεζες) τότε θα μπορούσε θεωρητικά κάποιος να υποκλέψει τα στοιχεία εισόδου σου. Αυτό συνέβαινε πάντα, απλά τώρα ο Firefox το επισημαίνει. Αν προσπαθήσεις λοιπόν να μπείς στο e-banking σου και δεις αυτό το μήνυμα, κάτι δεν πάει καλά, μάλλον έχεις με κάποιο τρόπο οδηγηθεί σε κάποια σελίδα που προσπαθεί να αποσπάσει τους κωδικούς σου. Αν τώρα προσπαθείς να μπείς στο Myphone όπου η επικοινωνία δεν είναι κρυπτογραφημένη δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Τέλος, όταν η επικοινωνία είναι κρυπτογραφημένη εμφανίζεται αριστερά από τη διεύθυνση της σελίδας ένα κλειστό λουκέτο.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελευταία μου βγάζει οταν συνδέομαι στο φόρουμ οτι η σύνδεση δεν είναι ασφαλισμένη. Το παθαίνεται όλοι ή είναι δικό μου θέμα?

 

Δυστυχώς αυτό το φόρουμ έχει πρόβλημα, καθώς η κρυπτογράφηση δεν είναι υποχρεωτική, έτσι σε αφήνει να συνδεθείς με απλό http και ακόμα χειρότερα, σε αφήνει να κάνεις είσοδο στο λογαριασμό σου, πράγμα απαράδεκτο.

 

Το φόρουμ έχει (προαιρετική) κρυπτογράφηση μέσω του δωρεάν certificate που παρέχει το cPanel (από την comodo). Άρα αν συνδεθείς με https τότε δεν θα έχεις παράπονα από τον browser σου και ο κωδικός εισόδου σου δεν θα διατρέχει κίνδυνο.

 

Στην εποχή μας που τα SSL/TLS certificates είναι δωρεάν, είναι απαράδεκτο να υπάρχουν ιστοσελίδες χωρία κρυπτογράφηση. Τα υπόλοιπα είναι απλές δικαιολογίες.

 

Καταλαβαίνω πως μερικές ιστοσελίδες έχουν πρόβλημα με το https γιατί δεν παίζουν κάποιες διαφημίσεις, αλλά αυτό είναι από καθαρή μα....κία του εκάστοτε διαφημιστή (γιατί κάνουν διάφορες μαιμουδιές με τα script... αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία :X ).

 

Ελπίζω στο μέλλον το myphone.gr να εδραιώσει μόνιμα το https όπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!

 

Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν αγγελιες στο myphone και αν ναι που βρισκονται?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...