Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχεις πρόσβαση στις αγγελίες διότι δεν πληρείς ακόμα τις προϋποθέσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει υποθεί παραπάνω. Μιλάμε μέσω browser και μόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελίες μέσω Tapatalk δεν βλέπετε. Εδώ και πάνω από 3-4 χρόνια τώρα. :) Μόνο από την mobile έκδοση του site μπορείτε - ΟΣΟΙ έχουν το δικαίωμα φυσικά από το forum. ;)

 

Σας ευχαριστώ ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θα μπορουσε ο περιορισμος να ειναι στο να βαλεις αγγελια και οχι να τις δεις και αν σε ενδιαφερει κατι να το αγορασεις.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε ο περιορισμος να ειναι στο να βαλεις αγγελια και οχι να τις δεις και αν σε ενδιαφερει κατι να το αγορασεις.

Για λόγους ασφαλείας κάτι ανάλογο δεν μπορεί να γίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Όλη η Ομάδα Διαχείρισης υπόκειται στον δικό μου έλεγχο. Επομένως είμαι ενήμερος - και ο τελικός δέκτης - των αποφάσεων και των ποινών που δίνουν οι Moderators του φόρουμ.

 

Αν έχεις παράπονα από τον τροπο που σου συμπεριφέρθηκε κάποιος λοιπόν μπορείς να επικοινωνήσεις με κάποιον Super Moderator και αν ούτε η δίκη του απάντηση σε ικανοποιήσει μπορεις να επικοινωνήσεις μαζι μου.

 

Επίσης ο λόγος που δίνονται ποινές/BAN αφορούν αποκλειστικά το χρήστη που υπέπεσε στο συγκεκριμένο παράπτωμα και κανέναν άλλο. Δεν είμαστε στα... Παρατράγουδα για να μαθαίνει ο κάθε επισκέπτης το τι κάνουν τα μέλη μας στις παραβάσεις τους.

 

Οπως καταλαβαίνεις λοιπόν, το θεμα σου δεν εχει κανέναν λόγο ύπαρξης.

 

Σε ευχαριστώ. ;)

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια

 

Προσπαθώ να κάνω upload μια φωτογραφία:

 

.jpg, μέγεθος 148 KB και 1280*720 και μου βγάζει μήνυμα "exceeds.....quota by 143,9 KB"

 

Από ότι βλέπω στο site τα μέγιστα επιτρεπόμενα όρια είναι 1,00 MB μέγεθος και 3264*2448. Τι μπορεί να κάνω λάθος;

Edited by Guest27
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν επιτρέπεται το uploading των attachments για λίγο καιρό.

 

Θα πρέπει να χρησιμοποιείς κάποιο img upload service και να δίνεις το link σου. Συγνώμη για την ταλαιπωρία, θα λυθεί όσο το δυνατόν πιο σύντομα. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

Χρησιμοποιείτε encryption (HTTPS) όταν κάνουμε login (στέλνουμε username/password) στο site ή είναι clear text;;

Ρωτάω γιατί έκανα login και δεν είδα κάποιο certificate.

 

Αν είναι clear text, καλύτερα να το ξέρουν οι χρήστες γιατί είναι επικίνδυνο αλλά και για να μην βάζουν κοινά passwords με άλλα sites (που δεν πρέπει να το κάνουν όπως και να έχει).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Χρησιμοποιείτε encryption (HTTPS) όταν κάνουμε login (στέλνουμε username/password) στο site ή είναι clear text;;

Ρωτάω γιατί έκανα login και δεν είδα κάποιο certificate.

 

Αν είναι clear text, καλύτερα να το ξέρουν οι χρήστες γιατί είναι επικίνδυνο αλλά και για να μην βάζουν κοινά passwords με άλλα sites (που δεν πρέπει να το κάνουν όπως και να έχει).

 

Καλησπέρα. Απάντησες ήδη μόνος σου, θα πρέπει να μην βάζετε ίδια passwords με άλλα sites και να τα αλλάζετε ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

 

Λίγη προσοχή δεν έβλαψε κανέναν μας, σε θέματα ασφάλειας ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα,

είμαι μέλος απο το 2004 και έχω συστήσει την σελίδα και τα forum της σε όλους τους γνωστούς και φίλους που ασχολούνται με κινητά ή/και τεχνολογικά θέματα τα τελευταία 12 χρόνια...

Θεωρώ τραγικό ατόπημα το "απρόσωπο forum" να με "τιμωρεί" για τον λόγο ότι πρώτα διαβάζω όλο το θέμα που με ενδιαφέρει (αρα και βρίσκω την απάντηση που ζητάω) και δεν σχολιάζω ή/και ανοίγω θέματα χωρίς λόγο -με αποτέλεσμα να μην φαίνομαι κατά τα λεγόμενά σας ενεργός- και να μου απαγορεύει να δώ ή να ποστάρω κάποια αγγελία...και να υποχρεώνομαι να μπώ σε άλλες σελίδες (βλ. insomnia.gr).

θα χαρώ να λάβω μία ορθολογιστική απάντηση απο τους διαχεοριστές της σελίδας που πιστά ακολουθώ εδώ και πάνω απο μία δεκαετία.

 

ευχαριστώ.

 

Κωνσταντίνος aka 6600power

(το nokia 6600 είχα όταν είχα γραφτεί...)

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

είμαι μέλος απο το 2004 και έχω συστήσει την σελίδα και τα forum της σε όλους τους γνωστούς και φίλους που ασχολούνται με κινητά ή/και τεχνολογικά θέματα τα τελευταία 12 χρόνια...

Θεωρώ τραγικό ατόπημα το "απρόσωπο forum" να με "τιμωρεί" για τον λόγο ότι πρώτα διαβάζω όλο το θέμα που με ενδιαφέρει (αρα και βρίσκω την απάντηση που ζητάω) και δεν σχολιάζω ή/και ανοίγω θέματα χωρίς λόγο -με αποτέλεσμα να μην φαίνομαι κατά τα λεγόμενά σας ενεργός- και να μου απαγορεύει να δώ ή να ποστάρω κάποια αγγελία...και να υποχρεώνομαι να μπώ σε άλλες σελίδες (βλ. insomnia.gr).

θα χαρώ να λάβω μία ορθολογιστική απάντηση απο τους διαχεοριστές της σελίδας που πιστά ακολουθώ εδώ και πάνω απο μία δεκαετία.

 

ευχαριστώ.

 

Κωνσταντίνος aka 6600power

(το nokia 6600 είχα όταν είχα γραφτεί...)

 

Κωνσταντίνε καλησπέρα.

 

Το forum που αγαπάς, ζει από την κίνηση που προκαλούν τα μέλη του, όπως εσύ που επί 10 χρόνια μας επισκέπτεσαι. Αν όλοι έκαναν αυτό που κάνεις σαν snipers (μπαίνουν, εντοπίζουν, φεύγουν χωρίς ίχνος), θα είχαμε σημαντικό πρόβλημα επιβίωσης. ;) Αν συμμετείχες λοιπόν στην κοινότητά μας (γιατί -όχι- δεν συμμετέχεις με το να διαβάζεις και να φεύγεις), τότε και εμείς θα είχαμε κερδίσει ένα ακόμα αξιόλογο μέλος στην παρέα μας που θα προσέφερε στις διαλογικές συζητήσεις και εσύ θα έβλεπες εδώ και χρόνια το B&S.

 

Είναι δική μας επιλογή να δίνουμε πρόσβαση κάτω από συγκεκριμένους όρους στο B&S. Δεν είμαστε σαν άλλα forums, ποτέ δεν λειτουργήσαμε έτσι. Αν μας αγαπάς θα μείνεις και θα σεβαστείς την επιλογή μας η οποία δεν έχει αλλάξει εδώ και 13 χρόνια ;)

 

Υ.Γ. Δεν θες πολύ πάντως, στην τελική ευθεία έχεις φτάσει ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο από πάνω. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν το βάζω στο σωστό νήμα αλλά από την ενότητα συσκευές έχει εξαφανιστεί η ενότητα μετά κινητά τις NOKIA

 

τωρα ειδα οτι πηγε στα λοιπα κινητα νομιζω οτι ειναι λαθος η κινηση αυτη γιατι ακομη υπαρχουν πολλες ζωντανες συζητησεις εκει και πολλα κινητα nokia wp περισσοτερα απο τα microsoft

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν το βάζω στο σωστό νήμα αλλά από την ενότητα συσκευές έχει εξαφανιστεί η ενότητα μετά κινητά τις NOKIA

 

τωρα ειδα οτι πηγε στα λοιπα κινητα νομιζω οτι ειναι λαθος η κινηση αυτη γιατι ακομη υπαρχουν πολλες ζωντανες συζητησεις εκει και πολλα κινητα nokia wp περισσοτερα απο τα microsoft

 

Μην ανησυχείς, δεν «πέθανε» το θέμα της Nokia, μεταφέρθηκε απλά στο Λοιπά Κινητά. Λογική κίνηση όταν πλέον η εταιρία δεν φτιάχνει συσκευές καιδεν δημιουργούνται πλέον νέα θέματα εκεί. Όταν επανέλθει δριμύτερη να είσαι σίγουρος οτι θα βγει στην κεντρική του forum και πάλι. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δε βρίσκω επιλογή για mobile view στο ταμπλετ που έχω. Είναι ένα Lenovo tab 2 a10-70. Με το κινητό που μπαίνω υπάρχει κανονικά η επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκεις ανάλογη επιλογή για tablet γιατί η πρόσβαση στο mobile site επιτρέπεται μόνο σε κινητά: myphone.gr : mobile site launched!

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα! Διαπίστωσα ότι έχω και ένα δεύτερο λογαριασμό στο myphone και ήθελα να δω πώς μπορώ να τον απενεργοποιήσω. Δεν βρήκα κάτι από τις ρυθμίσεις.. :X
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να δουμε λιγο τι γινεται με τον navi55;

 

Ειναι προκλητικος στο Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)

 

Οταν εγραψα 2-3 λογακια εκει μεσα και γιατι προωθουν συγκεκριμενα κινητα και κανουν το ασπρο μαυρο, μου εκανε παρατηρηση για flaming

 

Μου εστειλαν τρία παιδια PM (!!!!) οτι το κανει συνεχεια αυτο το πραγμα

Ο achillesgk και ο Saleakos μου ειπαν τα ιδια πραγματα κανει, τους σβηνει τα μηνυματα και να μην ασχολουμαι με το θεμα.

 

Ο babill2004 μου εγραψε κατι σχετικο πανω στη φωτογραφια, αλλα και αυτος μου εστειλε PM απο μονος του, να μην πολυασοχλουμαι με το θεμα γιατι κανουν το ασπρο μαυρο.

 

Μετα, εγω εστειλα PM στον navi55.

Σαφως και δεν ειχα το καλυτερο υφος αλλα δεν προσεβαλα και τον προετρεψα να μαζευτει και να μην συνεχισει να τα κανει αυτα.

 

Και με εκανε ban μια βδομαδα!!

 

Και φυσικα βοηθαει τον χρηστη paok4270, μας εχει πεταξει τα ματια εξω με αυτα που γραφει και ο navi55 του κανει πλατες και κανει παρατηρηση σε ολους τους αλλους.

 

 

Για ολα αυτα υπαρχουν screenshots βεβαια, και παω στοιχημα οτι θα μαζευτουν και αλλοι χρηστες αν ψαξουμε.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...