Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα!!!

Δεν ξερω αν εδω είναι ο κατάλληλος χώρος που ανοίγω αυτό το θέμα, αλλα δεν ήξερα που μπορώ να το ανοίξω.

Θέλω να ρωτήσω, αυτήν την εποχή, με τα capital controls, απο ποια site μπορούν να εκτελεστούν παραγγελίες προς Ελλάδα?

Άν μπορείτε να μου γράψετε κάποια site που εκτελούν παραγγελίες για Ελλάδα και τα θεωρείτε αξιόπιστα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&page=396

 

όρεξη για διάβασμα να έχεις.Υπάρχει πολύ πληροφορία. ειδικά στις τελευταίες 15-20 σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

@giodour καλημέρα και καλώς ήρθες στο forum. :)

Όρεξη για διάβασμα να έχεις και υπάρχει μπόλικο υλικό και πληροφορίες.

Λοιποί οδηγοί - Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα - Αγορές από το εξωτερικό

Υπάρχει επίσης η ενότητα Λοιπά κινητά τηλέφωνα στην οποία θα δεις επισημασμένα θέματα επίσημων εκπροσώπων διαδικτυακών καταστημάτων.

Καλή παραμονή στην κοινότητα μας και καλή συνέχεια. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με λύπη μου είδα στον διαγωνισμό για το One Plus 2 ότι επιτρέπεται στα μέλη της Οργάνωσης Διαχείρησης του myphone να πάρουν μέρος και αυτά στον διαγωνισμό. Και ενώ εξέφρασα τα παράπονά μου στο link που υπάρχει στο άρθρο του διαγωνισμού για ερωτήσεις σχετικά με αυτόν, ακόμα κάποιος υπεύθυνος από το site να μου απαντήσει!!! Πραγματικά δε περίμενα τέτοια συμπεριφορά από αυτόν τον ιστότοπο! Λυπάμαι πολύ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα μέλη της Ο.Δ. δουλεύουν εντατικά εδώ και χρόνια, χωρίς την παραμικρή οικονομική απολαβή. Το λιγότερο που θα μπορούσαμε να κάνουμε για αυτά είναι να έχουν τις ΙΔΙΕΣ ευκαιρίες με τα χιλιάδες μέλη της κοινότητάς μας.

 

Αν δεν σε ικανοποιεί αυτό, τότε μπορείς πολύ απλά να απέχεις από τον διαγωνισμό. Βασικά έτσι αυξάνεις τις πιθανότητες για τους υπόλοιπους.

 

Σε ευχαριστώ.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Απορω τοσα χρονια που δεν υπαρχει μια κατηγορια που να περιλεμβανει γενικες ερωτησεις σχετικα με το hardware και software των κινητων.. Παντα τις αποριες μου πηγαινω και τις γραφω στο insomnia forum. Πχ εχω ενα θεμα με το viber, που δεν αφορα μονο το κινητο μου. Σε ποια ενοτητα θα γραψω το προβλημα μου;

 

Παρατηρω οτι ο καθενας γραφει τα προβληματα σου στο φορουμ της συσκευης του, με αποτελεσμα οι απαντησεις να καθυστερουν αρκετα.. Ποσο μαλλον εαν το κινητο δεν ειναι και τοσο γνωστο.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν θεματα για αυτα που ζητας.

πχ

1.στην ενοτητα του android-εφαρμογες κοινωνικης δικτυωσης μπορεις να αναφερεις το προβλημα του viber

2.αν εχεις προβλημα με το gps σου, κανεις την ερωτηση σου στο θεμα των πλοηγων

 

 

αν εχεις θεμα με το hardware, το γραφεις στο θεμα της συσκευης σου

Link to comment
Share on other sites

Απορω τοσα χρονια που δεν υπαρχει μια κατηγορια που να περιλεμβανει γενικες ερωτησεις σχετικα με το hardware και software των κινητων.. Παντα τις αποριες μου πηγαινω και τις γραφω στο insomnia forum. Πχ εχω ενα θεμα με το viber, που δεν αφορα μονο το κινητο μου. Σε ποια ενοτητα θα γραψω το προβλημα μου;

 

Παρατηρω οτι ο καθενας γραφει τα προβληματα σου στο φορουμ της συσκευης του, με αποτελεσμα οι απαντησεις να καθυστερουν αρκετα.. Ποσο μαλλον εαν το κινητο δεν ειναι και τοσο γνωστο.

 

Καλησπέρα. Όπως σου είπαν, η πρώτη επιλογή θα μπορούσε να ήταν αυτή:

 

FORUM Android

Το λειτουργικό σύστημα Android σε όλες τις εκδόσεις του (π.χ. Jelly Bean, KitKat) και συμβατό λογισμικό.

 

Η δεύτερη:

 

Android: Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

 

Τόσο απλό. ;)

 

Αν και να πηγαίνεις στο Insomnia, δεν είναι κακό να μοιράζονται τα hits :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδες ειμαι χρονια μελος αλλα δεν ειχα ποτε πριν την αναγκη να μπω στις αγγελιες του σαιτ. Ετυχε ομως να ψαξω για κινητα και παρατηρησα οτι δεν ειναι ανοιχτο για προσβαση το συγκεκριμενο thread. Χρειαζομαι καποιο ελεγχο η αιτηση για να εχω προσβαση σε αυτο η απλα δεν ειναι ανοιχτο για προβολη σε μενα? ευχαριστω και σορρυ που ανοιγω νεο θεμα.
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω εμπειρίες με ένα συγκεκριμένο κατάστημα, καθώς έχω βάλει παραγγελία μαζί τους και σκέφτομαι να την ακυρώσω γιατί περιμένω καμπόσες μέρες. Που θα μπορούσα να ανεβάσω θέμα για να ρωτήσω συμβουλές και εμπειρίες άλλων με συγκεκριμένο κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω έχεις απευθυνθεί στο topic του καταστήματος στο οποίο αναφέρεσαι. Από εκεί και πέρα αν χρειαστείς κάτι άλλο μπορείς να απευθυνθείς εδώ: Λοιπά κινητά τηλέφωνα - Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα.ξερει κανεις πως μπορω να ενεργοποιησω κ αν γινεται βεβαια αναφορα αναγνωσεις στα μηνυνατα σε samsung s6; η αν υπαρχει προγραμμα;ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αναφορά παράδοσης την οποία και θα ενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων. Για ότι άλλο θέλεις να ρωτήσεις σχετικά με το S6 θα πρέπει να απευθυνθείς στο αρμόδιο forum.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγραψα στην συνθετη αναζητηση Vodafone Smart ultra 6 και ειπα να ψαξει στις αγγελιες για κινητα αλλα βρηκε ασχετα . Εγραψα μονο την λεξη Vodafone αλλα παλι 5 ασχετες σελιδες στην αναζητηση.

 

Ας το δοκιμασει καποιος .:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση του vbulletin είναι προβληματική. Μην τη χρησιμοποιείς παρά για μεγάλες λέξεις, 1-2 τον αριθμό και για λίγα αποτελέσματα.

 

Γενικά στο forum να χρησιμοποιείς την Google αναζήτηση. Επειδή στο B&S δεν μπαίνει το Google, εκεί δεν σε βολεύει δυστυχώς η αναζήτηση του vbulletin.

 

Είναι στα to do, για το επόμενο βήμα εξέλιξης στο κοντινό μέλλον. Μέχρι τότε, δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Και λυπάμαι για αυτό. :(

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στον πρόσφατο διαγωνισμό του huawei P6, ήταν πολλοί αυτοί που μάλλον κάνουν για δεύτεροι χρήστες παρά ενεργά μελη της κοινοτητας μας.

 

Πως γινεται λοιπον να μην υπαρχουν διπλοι χρηστες , και πως θα μπορουσαμε να εξασφαλισουμε τις ιδιες ευκαιριες για ολους?

 

(ΥΓ θα παρακαλούσα να μην κλειδώσετε το θεμα κατευθειαν για να ακουσουμε αποψεις και απο αλλους χρηστες)

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

Στον πρόσφατο διαγωνισμό του huawei P6, ήταν πολλοί αυτοί που μάλλον κάνουν για δεύτεροι χρήστες παρά ενεργά μελη της κοινοτητας μας.

 

Πως γινεται λοιπον να μην υπαρχουν διπλοι χρηστες , και πως θα μπορουσαμε να εξασφαλισουμε τις ιδιες ευκαιριες για ολους?

 

 

Αγαπητέ το θέμα το έχουμε συζητήσει ενδελεχώς εδώ και χρόνια:

 

1) Λαμβάνουμε ΟΛΑ τα διαθέσιμα μέτρα στην διάθεσή μας για να εξασφαλίζουμε ότι όλα τα μέλη μας έχουν τις ίδιες πιθανότητες συμμετοχής στον διαγωνισμό. Για αυτό τον λόγο γίνονται ΒΑΝ όσοι κάνουν διπλές/τριπλές συμμετοχές, ΔΕΝ λαμβάνονται υπόψην συμμετοχές με greeklish και εκτός ΟΠΧ συμμετοχές.

 

2) Ο έλεγχος για διπλούς χρήστες γίνεται πάντα - στα πλαίσια που μας προσφέρει η πλατφόρμα του myphone.gr ΚΑΘΕ φορά, σε κάθε διαγωνισμό. Ο έλεγχος αυτός όμως γίνεται με βάση ΠΟΛΛΟΥΣ παράγοντες (συμμετοχή, αρ. σχολίων, ημερομηνία εγγραφής, τελευταία σχόλια κλπ) και ευθύνη δική μας είναι να φροντίζουμε για αυτό με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

 

Δεν είναι πάντα εφικτό να αποφασιστεί με 100% σιγουριά αν κάποιος έχει διπλό λογαριασμό για πολλούς παράγοντες (συμμετοχή από κοινό Η/Υ, από ίδια IP (πανεπιστημιακό ίδρυμα), αλλαγή IP μέσα σε ένα 24ωρο από κάποιον provider και πολλούς άλλους λόγους που δεν είναι της παρούσης να σου εξηγήσω.

 

Κάνουμε δεκάδες διαγωνισμούς κάθε χρόνο ΑΚΡΙΒΩΣ για αυτό το λόγο: για να έχετε όλοι την ίδια πιθανότητα συμμετοχής. Έχουμε 205.000+ χρήστες (ενεργούς, ανενεργούς, αναγνώστες μόνο και όχι συμμετέχοντες) και είναι πολύ μεγάλος ο αριθμός για να καλυφθούν όλοι. Θα συνεχίσουμε τους διαγωνισμούς όμως, όσο έχουμε τη δυνατότητα για όλους αυτούς.

 

Αν θεωρείς πάντως, οτι όλα τα παραπάνω (που γίνονται εδώ και χρόνια) δεν σε καλύπτουν, τότε λυπάμαι, μπορείς να μη συμμετέχεις :(

 

Y.Γ. Σου έκανα edit το κείμενό σου γιατί το να στοχοποιείς οποιονδήποτε στο forum είναι εκτός ΟΠΧ και θα σε παρακαλέσω να μην το ξανακάνεις. Αν έχεις και άλλες απορίες, θα χαρώ να σου απαντήσω μέσω PM.

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάποια επιλογή να μπαίνει σαν χρόνος αποσύνδεσης 1,2,3,.... όσες ώρες θέλει ο καθένας για να κάνει αποσύνδεση.

Π.χ. θέλω να μπω από ένα κοινόχρηστο υπολογιστή και για μία ώρα να είμαι συνδεδεμένος και μετά να με αποσυνδέσει;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Απ οσο ξερω δεν μπορεις να το βρεις. γενικα οταν θελω απο Mobile να βρω τις αγγελιες, ανοιγω chrome..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...