Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα πρότυπα του "Νοσταλγία για τα παλιά Nokia", δημιούργησα παλιότερα και "Νοσταλγία για τα παλιά Motorola".

Γιατί να μη γίνει κάτι αντίστοιχο στο υποφόρουμ των εταιρειών που έχουν νοσταλγικά κινητά; ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστεύω πως ένας ένας οι υπόλοιποι κατασκευαστές δεν έχουν τη δημοτικότητα της Νοκια της παλιάς εποχής οπότε θα κινηθεί σε ρηχά νερά. Όπως πχ δεν έχει την ίδια κινητικότητα το νοσταλγικά νοκια με τα νοσταλγικά μοτορόλα. Π.χ siemens δεν έχει πια thread κτλπ.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπεί επισημασμένο στα Λοιπα Κινητά ένα τέτοιο thread ώστε να μη χαλάμε τα νοσταλγικά Νοκια εμείς που γουστάρουμε περισσότερα παλιά τηλέφωνα ; Ευχαριστώ :)

 

Ναι, μπορεί να δημιουργηθεί κάτι τέτοιο αν όντως υπάρχει ζήτηση. Επικοινωνήστε με τον αρμόδιο Moderator/Super Moderator να το αναλάβει please. :)

 

Προφανώς ΔΕΝ θα πρέπει να περιλαμβάνει Nokia συσκευές, έχουμε για αυτές θέμα. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το my phone και θέλω να επιβεβαιωσω ότι είμαι ο τυχερός της κλήρωσης για το tabletακη για το οποίο να πω ότι με εξέπληξε και ευχάριστα παρ ότι δεν είναι hi end με το πρακτικό μέγεθος του,τη δεμένη παρ ότι πλαστικό κατασκευή του και την άνεση του επεξεργαστη του με μόνο κύριο μείον την όχι τόσο καλή απόκριση της οθόνη του,εχω καλομαθει βεβαίως τόσο καιρό με hi end μοντέλα και ίσως να είμαι και λίγο αυστηρός!

 

Πάντως ακόμα μια φορά μπράβο στο myphone από μένα και σίγουρα ήταν μια πραγματική έκπληξη όταν μου ήρθε pm ότι ήμουν ο τυχερός της κλήρωσης μιας κ δε συνηθίζω να παίρνω μέρος,ίσως να ήταν η τύχη του πρωτάρη!

 

Εύχομαι στο myphone πάντα επιτυχίες

:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το my phone και θέλω να επιβεβαιωσω ότι είμαι ο τυχερός της κλήρωσης για το tabletακη για το οποίο να πω ότι με εξέπληξε και ευχάριστα παρ ότι δεν είναι hi end με το πρακτικό μέγεθος του,τη δεμένη παρ ότι πλαστικό κατασκευή του και την άνεση του επεξεργαστη του με μόνο κύριο μείον την όχι τόσο καλή απόκριση της οθόνη του,εχω καλομαθει βεβαίως τόσο καιρό με hi end μοντέλα και ίσως να είμαι και λίγο αυστηρός!

 

Πάντως ακόμα μια φορά μπράβο στο myphone από μένα και σίγουρα ήταν μια πραγματική έκπληξη όταν μου ήρθε pm ότι ήμουν ο τυχερός της κλήρωσης μιας κ δε συνηθίζω να παίρνω μέρος,ίσως να ήταν η τύχη του πρωτάρη!

 

Εύχομαι στο myphone πάντα επιτυχίες

:)

 

Να'σαι καλά Μάνο!! :) Εμείς ευχαριστούμε για την υποστήριξη σας!

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οι αγγελίες που είναι και δεν μπορώ να τις βρω??

 

πρεπει να εχεις πανω απο καποιο αριθμο ποστ (και εγω δεν ξερω ποσο )αν ξερει καποιος ασ μας πει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...Yes, sir!

Δεν θα σε κυνηγάμε για να σου σβήνουμε τα off-topic κι εσύ θα κάνεις πλάκα.

Από τώρα έχεις μια ποινή, ενώ στις τρεις θα σου απαγορευθεί η είσοδος στο forum.

 

Όποιος γράφει off-topic στο θέμα αυτό ή γενικά αγνοεί τις προτροπές των moderators θα παίρνει μια ποινή.

 

Μερικοί νομίζετε πως το παρόν θέμα είναι ο χώρος για να κάνετε παράπονα ή να βγάλετε τα σώψυχά σας. Συνεχίζουμε ΜΟΝΟ με σοβαρές προτάσεις για βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σε κυνηγάμε για να σου σβήνουμε τα off-topic κι εσύ θα κάνεις πλάκα.

Από τώρα έχεις μια ποινή, ενώ στις τρεις θα σου απαγορευθεί η είσοδος στο forum.

 

Εσύ που ακριβώς είδες ότι έκανα πλάκα; Επειδή είπα "μάλιστα κύριε"; Καταρχάς θα πρέπει να καταλάβεις ότι ο κόσμος δεν μιλάει πάντα ειρωνικά. Κανονικά το είπα, από τη στιγμή που δεν ήξερα τι ακριβώς έπρεπε να απαντήσω.

 

Τώρα για την ποινή, τι να πω. Μου το "ανακοινώνεις" δημόσια, και όχι σε προσωπικό μήνυμα όπως κανονικά θα έπρεπε, οπότε σου απαντάω κι εγώ δημοσίως.

 

Πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου η "ποινή" που έχω. Είναι κάτι που δεν με επηρεάζει στο ελάχιστο, κυρίως γιατί ξέρω ότι έχω δίκιο. Σας έχω πει και πολλές φορές, πιο παλιά -μέσω πμ και δημόσια-, ότι δεν με νοιάζει το ban. Αν θέλω κάνω και δεύτερο λογαριασμό. Το θέμα είναι να ηρεμήσετε λίγο, και να μην παίρνετε τα πάντα ως κακεντρεχή σχόλια και υπονοούμενα.

 

Και θα πω πάλι τα ίδια. Η κύρια πρόταση για βελτίωση του site είναι η βελτίωση της συμπεριφοράς των διαχειριστών του. Αν ποτέ γίνει αυτό, θα είναι το καλύτερο για το ίδιο το site. Και ξέρετε ότι δεν είμαι η μόνη που το λέει αυτό. Κατά καιρούς έχω διαβάσει δεκάδες μηνύματα με προτροπές και παράπονα των μελών να φέρεστε καλύτερα. Αυτό υποδεικνύει και το ποιος είναι λάθος στο όλο θέμα.

 

Δεν ξέρω τι πρέπει να γράψω ώστε να μην μου σβήσετε το μήνυμα. Γράφω αυτά που πιστεύω. Και αν δεν σας αρέσουν, ξέρετε τι να κάνετε.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς, το 99% του πληθυσμού θα εκλάμβανε μια τέτοια απάντηση όπως η τελευταία δική σου σαν ειρωνία. Αν δεν ήταν, τότε θα πρέπει να εκφράζεσαι με μεγαλύτερη προσοχή και σαφήνεια στο μέλλον και όταν έχεις κάτι ουσιαστικό να γράψεις.

 

Όσον αφορά τις ποινές, η Ομάδα Διαχείρισης αποφασίζει τον τρόπο και τον χρόνο που αποδίδονται.

 

Σχετικά με το θέμα "βελτίωσης συμπεριφοράς των διαχειριστών", καλό θα ήταν να σκεφτείς πρώτα ότι από τα χιλιάδες μέλη που έχει το myphone, ελάχιστοι έχουν πρόβλημα και ελάχιστοι έχουν ποινές. Το να γράφεις με επικριτικό τρόπο για θέματα που δεν γνωρίζεις, δεν βοηθάει.

 

Αν ψάξεις στα διάφορα topics, θα δεις ότι μερικές φορές υπάρχουν posts που μπορεί να ξεφεύγουν από το θέμα λίγο. Είναι όμως θέμα ισορροπιών. Τέτοιου είδους posts δεν μπορούν να είναι πολλά γιατί διαφορετικά εκφυλίζεται η συζήτηση και το topic δεν είναι χρήσιμο σε κανέναν. Η Ομάδα Διαχείρισης προσπαθεί να κρατάει αυτή την ισορροπία και πολλές φορές αυτό δεν είναι εύκολο.

 

Ωστόσο, κάποιες φορές εμφανίζονται μέλη τα οποία, κατ'εξακολούθηση, μετατρέπουν σε chat οποιοδήποτε topic, ανεξαρτήτως θέματος, απαντώντας με παντελώς ανούσια και άσχετα posts. Σε αυτές τις περιπτώσεις τους ενημερώνουμε ότι πρέπει να προσέχουν περισσότερο τι γράφουν. Το να υπερασπίζεσαι τέτοιες συμπεριφορές, αγνοώντας μάλιστα το τι έχει προηγηθεί δεν βοηθάει κανέναν.

 

Θυμίζω ότι υπάρχουν κανόνες στο forum, τους οποίους οφείλουμε όλοι να τηρούμε, όπως συμφωνήσαμε κατά την εγγραφή μας. Ανάμεσα στους κανόνες αυτούς υπάρχει και ένας που απαγορεύει την δημιουργία άλλων λογαριασμών από το ίδιο άτομο, επομένως δεν είναι λύση αυτό που γράφεις.

 

Όταν αφαιρείται ένα post, γίνεται split ένα topic ή ένα μέλος παίρνει μια ποινή, υπάρχει πάντα κάποιος λόγος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ιδεα: να δημιουργηθει μια κατηγορια με αναφορα του δεικτη sar για καθε κινητο...

(ωστε να ειναι μαζεμενα ολα μαζι, να μην τρεχεις στις σελιδες των εταιριών για να μαθεις)

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις μια λιστα με ολες τις συσκευες (παλιες και νεες) με τις τιμες σαρ τους αλφαβητικα (να τα βρισκουμε ευκολα) συμφωνω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αλφαβητικά θα βοηθούσε όσους θέλουν να μάθουν το σάρ κάποιας συσκευής που τον ενδιαφέρει, αν γίνει αριθμητικά

Ανάλογα με το σαρ δηλαδή θα βοηθούσε όσους ψάχνουν συσκευή με χαμηλότερο δυνατόν σαρ.

Ότι γίνει, αν γίνει, καλό θα είναι!

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ολες τις συσκευες, ενω αν θες μια συγκεκριμενη... αστο! λεμε πχ μια λιστα στο πρωτο μηνυμα του θεματος, που θα ανανεωνεται καθε τοσο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

 

αυτό είναι μια χαρά όλα μαζεμένα ανά εταιρία.απλά θέλει ένα update

Link to comment
Share on other sites

πειτε μοντελο που θελετε σαρ και απανταμε απο το pdf του manual του μολις το βρισκουμε στο νετ.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

αναφερομουν σε κατι πιο οργανομενο, απο το να υπαρχει το sar του κινητου καποι μεσα στο φορουμ. οπως και απο το να ψαχνεις το μανουαλ του κινητου στο νετ.

 

δεν ειχα δεν το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=47297 :)

Edited by sam66
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από κάποια περίοδο, δεν υπάρχει η δυνατότητα τροποποίησης των θεμάτων-μηνυμάτων.

Το πρόβλημα μου είναι το εξής.

Έχω δημιουργήσει ένα θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323506 το οποίο χρειάζεται τακτική ενημέρωση.

Με την παρούσα κατάσταση αυτό δεν είναι δυνατό και θα ήθελα να υπάρξει κάποια λύση, γιατί πρακτικά με διώχνει από το site, αφού αδυνατώ

να ενημερώσω το θέμα μου.

Ευχαριστώ.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις ένα pm σε κάποιον από τους αρμόδιους mods του forum, ώστε να κάνει τις αλλαγές που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...