Jump to content

Sony Xperia™ V


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 140
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά...

Πριν κανα μήνα περίπου αγόρασα το συγκεκριμένο τηλέφωνο από την http://www.i-buy.gr/ ... Είχα όμως την "ευτυχία" μέσα σε 6 μέρες να μου φύγει από τα χέρια και να πέσει κάτω... χαλώντας την οθόνη αφής (δίχως γρατσουνιές και χωρίς σπασίματα... έδειχνε κανονικά τα πάντα <<ώρα κτλπ> .. όμως δεν μπορούσα να πατήσω κάτι ... )

Έτσι αποφάσισα να το στείλω πίσω στην αντιπροσωπία για να το καλύψει η εγγύηση , πριν καμιά 30αρια μέρες.

Μου είπαν ότι σε 25 μέρες θα είναι έτοιμο , και λόγου ότι το ψηλό αμέλησα , περάσανε 30 ημέρες και πήρα εχθές τηλέφωνο και δέχομαι την εξής απάντηση << Το τηλέφωνό σας δεν έχει κυκλοφωρίσει στην Ελλάδα .. και δεν υπάρχουν τα ανταλλακτικά για την επισκευή του>>

και είπα να μου το στείλουν πίσω...

Για αυτό γράφω και στο συγκεκριμένο Φόρουμ, μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι που μπορεί να βοηθήσει... γιατί κρίμα 230 euro κόστισε ...:(:(:(

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Δες στo ebay και βρες το digitizer. Κατόπιν αν πιάνει το χέρι σου το φτιάχνεις μόνος σου ή πας σε κάποιο εξειδικευμένο κατάστημα για να κάνεις τη δουλειά σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Πριν κανα μήνα περίπου αγόρασα το συγκεκριμένο τηλέφωνο από την http://www.i-buy.gr/ ... Είχα όμως την "ευτυχία" μέσα σε 6 μέρες να μου φύγει από τα χέρια και να πέσει κάτω... χαλώντας την οθόνη αφής (δίχως γρατσουνιές και χωρίς σπασίματα... έδειχνε κανονικά τα πάντα <<ώρα κτλπ> .. όμως δεν μπορούσα να πατήσω κάτι ... )

Έτσι αποφάσισα να το στείλω πίσω στην αντιπροσωπία για να το καλύψει η εγγύηση , πριν καμιά 30αρια μέρες.

Μου είπαν ότι σε 25 μέρες θα είναι έτοιμο , και λόγου ότι το ψηλό αμέλησα , περάσανε 30 ημέρες και πήρα εχθές τηλέφωνο και δέχομαι την εξής απάντηση << Το τηλέφωνό σας δεν έχει κυκλοφωρίσει στην Ελλάδα .. και δεν υπάρχουν τα ανταλλακτικά για την επισκευή του>>

και είπα να μου το στείλουν πίσω...

Για αυτό γράφω και στο συγκεκριμένο Φόρουμ, μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι που μπορεί να βοηθήσει... γιατί κρίμα 230 euro κόστισε ...:(:(:(

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

Απο το κατάστημα που το πήρες δεν σου δώσανε εγγύηση 2 χρόνια?Μέσα σε 6 μέρες σε πιάνει και το doa!'Η βλάβη μετά απο πτώση σε βγάζει εκτός εγγύησης αλλά αν δεν έχει σημάδι απο την πτώση θα μπορούσες να ισχυριστείς οτι ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη αφής !

Edited by zteblade85
Link to comment
Share on other sites

Απο το κατάστημα που το πήρες δεν σου δώσανε εγγύηση 2 χρόνια?Μέσα σε 6 μέρες σε πιάνει και το doa!'

Τι εγγυηση και doa;; Αφου μονος του το εσπασε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εγγυηση και doa;; Αφου μονος του το εσπασε

 

Φιλε δεν γραφει οτι εσπασε η οθονη.απλά μετα απο πτωση δεν λειτουργει η αφη.επομένως ας κανει μια προσπάθεια..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το κινητό παιδιά έχει απίστευτη αντοχή στο νερό.Το έβαλα και μέσα στην θάλασσα.Κανονικά βουτιές και λήψη βίντεο.'Ολα οκ .Δεν καταλαβαίνει τίποτα!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παιδιά έχει απίστευτη αντοχή στο νερό.Το έβαλα και μέσα στην θάλασσα.Κανονικά βουτιές και λήψη βίντεο.'Ολα οκ .Δεν καταλαβαίνει τίποτα!:cool:

Το ξεπλυνες με γλυκο νερο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για να εγκατασταθεί, κάνουμε τα παρακάτω :

- Καταργήστε το root χρησιμοποιώντας SuperSU (δείτε τις ρυθμίσεις)

- Επανεκκίνηση

(τα παραπάνω μόνο αν ειχατε ήδη root)

 

- Εγκαταστήστε την ενημέρωση 9.2.A.2.5 OTA

- Αφήστε το να σταθεροποιηθεί για λίγα λεπτά

- ROOT το κινητό εκτελώντας την εφαρμογή towelroot apk (βλέπε εδω)

- Εγκατάσταση SuperSU πχ. από GooGle play

 

ΥΓ: σε έμενα δούλεψε μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Δες στo ebay και βρες το digitizer. Κατόπιν αν πιάνει το χέρι σου το φτιάχνεις μόνος σου ή πας σε κάποιο εξειδικευμένο κατάστημα για να κάνεις τη δουλειά σου.
καλησπερα επειδη ξερεις απο αυτα εχω το νεο v 4.0.4 με αριθμο εκδοσης 4.1.8.0.587 και ειναι ρουταρισμενο και θελω να το κανω unroot μπορεις να με βοηθησεις?:) Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Απλά κανε επιδιόρθωση εγκατάστασης με το pc companion

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λεει ο Νίκος. Δεν είναι καμία ιδιαίτερη διαδικασία.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λεει ο Νίκος. Δεν είναι καμία ιδιαίτερη διαδικασία.

 

Εχω χρονια να το χρησιμοποιησω το τηλ και τωρα το πουλαω και θελω να το ξερουταρω,αν καταλαβα καλα εγκαθιστω το pc companion στο λαπτοπ συνδεω το τηλ και κανω επιδιορθωση εγκαταστασης,σωστα παιδια?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...