Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω όσους το έχουν αρκετό καιρό εάν είναι όντως ανθεκτικό, κυρίως στις πτώσεις. Έχω μια τάση να καταστρέφω κινητά με ένα άγγιγμα (κυριολεκτικά) οπότε θα ήθελα να είμαι προετοιμασμένη εάν τελικά το αγοράσω:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβάζω αρκετά αρνητικά σχόλια για την κάμερα. Η ποιότητα φωτογραφίας είναι από τους βασικούς λόγους επιλογής κινητού για μένα..
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και γω τη θηκη της Nillkin...μια χαρα θηκουλα και για τα λεφτα της πολυ καλη...δεν εχει κανενα θεμα με τα κουμπια (σε αντιθεση με οτι εγραψε λιγο πιο πριν ενας φιλος)....μενει να δοκιμασω και το screen protector...

Η καμερα ειναι μια χαρα αξιοπρεπεστατη...το βραδυ ζοριζεται

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γιώργο με λένε Μάρκο,

 

ασφαλώς και δεν είναι η μπαταρία, δεν γίνεται να χαλάσει η μπαταρία απο την μια μέρα στην άλλη. και εγω με ICS έμεινα για λίγεςς ώρες και δεν μπορώ να πω, όμως εμένα η 140 ήταν σούπερ σταθερή. Το πιο ανησυχητικό είναι πως η 141 βγήκε για να λύσει τα προβλήαματα της 140, σε κάποιους τα έλυσε σε κάποιους άλλους δημιούργησε νέα..

 

Την 141 γιατί δεν την δοκιμάζεις με flashtool? Σε Service το έχεις πάει; Τι σου είπαν;

Γεια σου Μάρκο,

ναι σίγουρα δεν είναι η μπαταρία, αφού μου έπαιζε μια χαρά με παγωτό sandwitch τουλάχιστον αυτό το μικρό διάστημα που το είχα με ics δεν είχα πρόβλημα. Χθες δε μου έκανε καμία επανεκίνηση και το χρησιμοποιούσα αρκετά μέσα στην μέρα. Δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά στις εκδόσεις..Αντί δηλαδή να βγάλουνε μια παρτίδα συσκευών,μία σειρά updates για όλους κάνουν ακριβώς το αντίθετο. Σίγουρα θα υπάρχει λόγος για αυτό αλλά θα ήταν πολύ καλύτερα αν ήταν πιο απλά τα πράγματα,θα ήταν πιο σταθερά και οργανωμένα. Από την άλλη μου αρέσει πολύ η ποιότητα κατασκευής του τηλεφώνου είναι φτιαγμένο σαν τανκ! Πριν από μέρες μου έπεσε κάτω από 2 μέτρα σε πλακάκι και δεν έπαθε την παραμικρή γρατζουνιά.Είμαι πολύ προσεκτικός γενικά με τα πράγματά μου ιδιαίτερα με τα ηλεκτρονικά έτυχε όμως να μου πέσει κάτω και μόλις το είδα αυτό λέω αυτό ήταν χάλασε.Με έκπληξη είδα όμως όταν το σήκωσα ότι όχι μόνο δεν είχε πάθει τίποτα αλλά δεν είχε την παραμικρή γρατζουνιά και πίστεψέ με το ''ξεσκόνησα'' το κοίταγα επι μισή ώρα δεν είχε τίποτα! Γενικά έχουν πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και το z το ίδιο και καλύτερη από ότι είδα.Αυτό εξηγεί και το βάρος τους μόνο από εκει να τα δεις καταλαβαίνεις ότι είναι γερά.Τέλοςπάντων πίσω στο θέμα μας, δεν έχω δοκιμάσει να βάλω καμία άλλη έκδοση σκέφτομαι να περιμένω να βγάλει η sony το επίσημo update και να το κάνω μέσω του pc companion γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με φλασαρίσματα.. εσύ ξέρεις; Το flashtool το είδα κάνοντας μία αναζήτηση στο internet φαίνεται ότι κάνει τη δουλειλα.Θα ήθελα να του βάλω πάνω παγωτό sandwitch,την τελευταια stock rom που είχε όταν το πήρα. Όσο για το service δεν θέλω να τους το πάω γιατί πολύ φοβάμαι ότι δε θα βγάλω άκρη και θα μου πουν να περιμένω μέχρι να βγει ενα update.εσύ το πήγες;

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φόρτιση και γενικά για την μπαταρία, κάποια συμβουλή?

Και κάτι ακόμα, αν κάνω αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, χάνονται από την συσκευή επαφές κλπ?

 

Για τη μπαταρία δες αυτό το άρθρο. Γενικά αν ψάξεις στο google για φόρτιση μπαταρίας, θα βρεις 10δες άρθρα.

Με την αναβάθμιση δεν χάνεται τπτ.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

@icy20

 

Μηπως τρεχει καποια εφαρμογη απο πισω?Την σαβουρα της Orange την ξηλωσες?Εχει στο xda ενα debloat script που το περνας με cwm και το κανει μονο του.

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα περασω την deodex να τελειωνω... Και βλεπουμε. Το σκριπτ το κατεβασα απλα δεν το ειχα φλασαρει ακομα...Αυτο το βλαμενο το uno που μπορω να το βρω να παιζει γμτ? Η γυναικα μου το ελιωνε αυτο και τωρα μου λεει σε ολες τις συσκευες μη συμβατο...

 

Στην αρχη περασα την 145 την bond που ειχαμε πει με το flashtool η οποια δεν μου εβγαζε τετοια μηνυματα αλλα δεν rootαριζοταν με τιποτα... Ετσι αναγκαστηκα να περασω cwm και 1.45 μεσω cwm.

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα περασω την deodex να τελειωνω... Και βλεπουμε. Το σκριπτ το κατεβασα απλα δεν το ειχα φλασαρει ακομα...Αυτο το βλαμενο το uno που μπορω να το βρω να παιζει γμτ? Η γυναικα μου το ελιωνε αυτο και τωρα μου λεει σε ολες τις συσκευες μη συμβατο...

 

Στην αρχη περασα την 145 την bond που ειχαμε πει με το flashtool η οποια δεν μου εβγαζε τετοια μηνυματα αλλα δεν rootαριζοταν με τιποτα... Ετσι αναγκαστηκα να περασω cwm και 1.45 μεσω cwm.

 

Ροοταρεται πολυ ευκολα η 145 με αυτο

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μεχρι και την 18 που δοκιμασα fail εβγαζε... Ενω στην 141 κανονικοτατα γινοταν...

 

Περνοντας παντως την deodexed 145 δεν εμφανισε ξανα το μηνυμα στην επανεκκινηση. Το κινητο δειχνει πιο smooth απο οτι με την 141. Το θεμα με την μπαταρια θα το δω. Αν το κανει και στην 145 παιζει να εχει προβλημα η συσκευη μου ...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρόβλημα, δυστηχώς μετά απο πέρασμα τςη 145 με flashtool το κινητό δεν αντιδρά σε τίποτα. Δεν ανοίηει καν και το SUS δεν το βλέπει να κάνει επιδιόρθωση, ούτε το flashtool
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μεχρι και την 18 που δοκιμασα fail εβγαζε... Ενω στην 141 κανονικοτατα γινοταν...

 

Περνοντας παντως την deodexed 145 δεν εμφανισε ξανα το μηνυμα στην επανεκκινηση. Το κινητο δειχνει πιο smooth απο οτι με την 141. Το θεμα με την μπαταρια θα το δω. Αν το κανει και στην 145 παιζει να εχει προβλημα η συσκευη μου ...

 

Οπως το φοβομουν... Και με την 145 τα ιδια κανει με την μπαταρια... Κλεισιμο με 61% ανοιγμα ->86%... Τωρα να θεωρησω οτι εχω προβλημα μονο εγω η να το γραψω κανονικα? Φοβαμαι μηπως μου βγαλει κανενα θεμα οταν θα τελειωνει η εγγυηση...

 

παιδιά πρόβλημα, δυστηχώς μετά απο πέρασμα τςη 145 με flashtool το κινητό δεν αντιδρά σε τίποτα. Δεν ανοίηει καν και το SUS δεν το βλέπει να κάνει επιδιόρθωση, ούτε το flashtool

 

Τι ακριβως εκανες?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση μέσω PC Companion? Σίγουρα δεν χάνετε τπτ έτσι?
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Καταληγω στην αγορα του συγκεκριμενου καιρου..Το μονο που απομενει ειναι η επιλογη καταστηματος!!

Υπαρχει καποιος φοβος για την ποιοτητα των κινητων που πουλανε τα καταστηματα του skroutz;;

Η διαφορα των 100€ με τα επωνυμα πολυκαταστηματα, δημιουργει προβλημα;;

Καλυπτομαι απο εγγυηση;Η συσκευη ειναι παραεισαγωγης..Θα εχω εγγυηση (χωρις εννοειται να το κανω root);

Μενου ελληνικο εχει;Και τελος εγχειριδιο χρησης στα ελληνικα υπαρχει ή φωτοτυπιες??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταληγω στην αγορα του συγκεκριμενου καιρου..Το μονο που απομενει ειναι η επιλογη καταστηματος!!

Υπαρχει καποιος φοβος για την ποιοτητα των κινητων που πουλανε τα καταστηματα του skroutz;;

Η διαφορα των 100€ με τα επωνυμα πολυκαταστηματα, δημιουργει προβλημα;;

Καλυπτομαι απο εγγυηση;Η συσκευη ειναι παραεισαγωγης..Θα εχω εγγυηση (χωρις εννοειται να το κανω root);

Μενου ελληνικο εχει;Και τελος εγχειριδιο χρησης στα ελληνικα υπαρχει ή φωτοτυπιες??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

 

Είναι όπως θα το αγόραζες από τους κλέφτ....εεε εννοώ από τις αλυσίδες καταστημάτων απλά προορίζεται για άλλη χώρα. Τα πάντα όλα ισχύουν κανονικά και καλύπτεσαι το ίδιο σαν να ήταν ελληνικό το τηλέφωνο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως το φοβομουν... Και με την 145 τα ιδια κανει με την μπαταρια... Κλεισιμο με 61% ανοιγμα ->86%... Τωρα να θεωρησω οτι εχω προβλημα μονο εγω η να το γραψω κανονικα? Φοβαμαι μηπως μου βγαλει κανενα θεμα οταν θα τελειωνει η εγγυηση...

 

 

 

Τι ακριβως εκανες?

 

Αφού φλάσαρα την 145 και το flash tool μου έδειξε πως η διαδικασία ολοκληρώθηκε επιτυχώς έκανα εκκίνηση η οποία όμως κράτησε πολύ ώρα στο logo με τα χρώματα. Μετά το κινητό έκλεισε και ακόμα δεν έχω καταφέρει να το λειτουργήσω. Δεν αντιδρά σε VOL UP+ POWER BUTTON και όταν το φορτίζω απλά παραμένει σταθερά αναμμένο το κόκκινο led. Επίσης δεν αναγνωρίζεται απο το pc για να κάνω διόρθωση με SUS ή να φλασάρω άλλη ΡΟΜ με flashtool...

 

Μετα απο αρκετο διαβασμα σχετικα με softbrick στο xda αποφασισα να το αφησω στην ησυχία του ενα 24ωρο να αδειασει η μπαταρια ωστε να κανει reset το κυκλωμα. Απο εκει κ περα πιστευω πως αν το φορτισω για καμια ωρα θα το βαλω επιτελους σε flashboot.

Edited by sephiroth13
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.να το αγορασω η δεν αξιζει?τι λετε?οι καινουργιες παρτιδες φορουν ακομα την αντροιντ 4.0?
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι τα υπερ και τα κατα του κινητου?

 

Μόνο κατά Για εμένα ότι είναι ακόμα με 4.1

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και η δυσκολία στην εστίαση του βίντεο σε δύσκολες συνθήκες.. Που με λίγο ψάξιμο στις ρυθμίσεις παίζει σωστά. Πχ με ένα S3 που συγκριναμε βράδυ, το Τ θολωνε όταν υπήρχε γρήγορη κίνηση αλλά το άλλο απλά δεν έβγαζε τίποτα, ήταν σκοτάδι, κακή ποιότητα εντελώς. Μόλις έκανα και ρυθμίσεις ήταν οκ το Τ. Ρυθμίσεις στην εστίαση.. Γενικά το κινητό είναι ότι καλύτερο πιστεύω σε αυτά τα λεφτά. Μετά μόνο Ζ ή honami mini αν βγει όπως λένε σε λογικά λεφτά..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Το αγόρασα σήμερα.Πρώτη επαφή θετική αλλά.....

 

μου έβγαλε αμέσως μήνυμα για αναβάθμιση και την έκανα ( σε .141)

έχει κάνει αρκετές επανεκκινήσεις μέσα σε λίγη ώρα.

 

Μπορεί να γίνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Το αγόρασα σήμερα.Πρώτη επαφή θετική αλλά.....

 

μου έβγαλε αμέσως μήνυμα για αναβάθμιση και την έκανα ( σε .141)

έχει κάνει αρκετές επανεκκινήσεις μέσα σε λίγη ώρα.

 

Μπορεί να γίνει κάτι?

 

Ξαναπερασε την με sus

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...