Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ νομίζω ότι το Τ είναι καλύτερο τηλέφωνο...

 

To ίδιο πιστεύω και εγώ. Υπάρχουν διαφορές σε πολλές μικρές λεπτομέρειες που ανάλογα τις ανάγκες του καθένα θα επιλέξει κατάλληλα. Φυσικά παίζει ρόλο και η αισθητική ανάλογα τα γούστα. Σε σχέση τιμής/απόδοσης το Τ υπερέχει προς το παρόν.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά το περίβλημα είναι αλουμίνιο η πλαστικό?

 

Από αλουμίνιο.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,να ρίσκαρω να το πάρω???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,να ρίσκαρω να το πάρω???

 

Τοσα και τοσα εχεις παρει, κι εμενα μου αρεσε εξ´ αρχης κιαν δεν ειχα παρει το Ζ, θα το επαιρνα , διαβαζω και καλα σχολια στο xperia blog

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

και τι μπορω να επιλεξω με αυτο? ποσες θα τρεχουν πχ? (γιατι ο αριθμος νομιζω καθοριζεται και σε κατι ρυθμισεις που εχει για προγραμματιστες), ή ποσο σημαντικες ειναι καποιες? και να αλλαζω τη σημαντικοτητα τους?

Νικο αν θες δοκιμασε αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sportypalpro&hl=el

 

Απλα διαβασα σε αλλο τοπικ με προβληματα runkeeper, endomonto και εβαλαν αυτη που σου γραφω.

Δεν εχω δοκιμασει καμια απο αυτες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αυτό το κινητάκι. Λένε πολύ καλά λόγια για επιδόσεις και μπαταρία. Προσωπικά παίζω ανάμεσα σε αυτό και το Ζ. Σκέφτομαι ακόμα αν καταλήξω στο SP, επειδή μου αρέσει η αδιαβροχοποίηση να το στείλω στη Liquipel για να το κάνουν και αυτό αδιάβροχο! Στο σκρουτζ παίζει στα 360, αν και πιστεύω ότι θα πέσει και άλλο όταν κυκλοφορήσει ευρέως.Καλούτσικη τιμή για καινούργιο με πολύ καλά χαρακτηριστικά αν και όχι τοπ, αλλά όταν μπορείς να βρεις το Ζ, μεταχειρισμένο λίγων ημερών με κάτω από 400 δύσκολο να το επιλέξω εγώ προς το παρόν. Ίδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την αδριαβροχοποιηση καλο ακουγεται...που μπορω να μαθω περισσοτερα?

:google:

https://www.google.gr/search?q=Liquipel&oq=Liquipel&aqs=chrome.0.57&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αυτό το κινητάκι. Λένε πολύ καλά λόγια για επιδόσεις και μπαταρία. Προσωπικά παίζω ανάμεσα σε αυτό και το Ζ. Σκέφτομαι ακόμα αν καταλήξω στο SP, επειδή μου αρέσει η αδιαβροχοποίηση να το στείλω στη Liquipel για να το κάνουν και αυτό αδιάβροχο! Στο σκρουτζ παίζει στα 360, αν και πιστεύω ότι θα πέσει και άλλο όταν κυκλοφορήσει ευρέως.Καλούτσικη τιμή για καινούργιο με πολύ καλά χαρακτηριστικά αν και όχι τοπ, αλλά όταν μπορείς να βρεις το Ζ, μεταχειρισμένο λίγων ημερών με κάτω από 400 δύσκολο να το επιλέξω εγώ προς το παρόν. Ίδωμεν...

Το sp αξίζει πιστεύω στα 360 ευρώ καθώς είναι 4g και έχει και πολύ καλή ανάλυση οθόνης και πολύ καλή μπαταρία που κρατάει

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό Νίκο και νομίζω θα καταλάβεις. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3939562#post3939562

 

Νικο αν θες δοκιμασε αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sportypalpro&hl=el

 

Απλα διαβασα σε αλλο τοπικ με προβληματα runkeeper, endomonto και εβαλαν αυτη που σου γραφω.

Δεν εχω δοκιμασει καμια απο αυτες.

 

οκ θα τα κοιταξω παιδες μολις γυρισω σπιτι γιατι τωρα ειμαι εκτος και δεν εχω χρονο..σας ευχαριστω πολυ παντως!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα το έχω μεθαύριο μίας και το παράγγειλα σήμερα.

Ελπίζω να αξίζει και να με αφήσει ικανοποιημένο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από 325 euros στην Ελβετία!

Και τα 3 χρώματα.

http://www.toppreise.ch/index.php?search=Xperia+Sp

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για την αγορα του Xperia T, και θελεω να ρωτησω ποια ειναι τα μειονεκτηματα του, επιγραμματικα(αν εχει).

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα το έχω μεθαύριο μίας και το παράγγειλα σήμερα.

Ελπίζω να αξίζει και να με αφήσει ικανοποιημένο.

 

Με το καλό! Να μας μεταφέρεις εντυπώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για την αγορα του Xperia T, και θελεω να ρωτησω ποια ειναι τα μειονεκτηματα του, επιγραμματικα(αν εχει).

Ευχαριστώ!

 

Εξαρταται για τι χρηση το θες και για ποσο καιρο το θες..

Εγω προσωπικα το θεωρω ευκαιρια στα 300 ευρω που ειναι τωρα..

Απο την αλλη 1 μειονεκτημα που εχω εντοπισει ειναι το λιγο ασθενες wifi που εχει και ενω καμια φορα οι αλλοι πιανουν καποιο δικτυο, το Τ δε το βλεπει. βεβαια επειδη το μετρησα με ενα Ν8 και ενα αι φον 4Σ αυτες τις μερες σε 2-3 μαγαζια που ηταν πολυ οριακο, η διαφορα ηταν οτι το Τ το ειδε πχ ελαχιστα ή καθολου, ενω τα αλλα 2 το εβλεπαν, συνδεονταν αλλα ιντερνετ δεν καταφεραν να μπουν ποτε! οποτε δεν ξερω αν ειναι ικανο μειονεκτημα για να μην το παρεις.. (στην αρχη νομιζα πως ειναι μεγαλο προβλημα)

 

Κατα ταλλα, αν εχεις σκοπο να το κρατησεις πολυ καιρο, ισως το Ζ να αξιζει που εχει 2 GB ram και τετραπυρηνο καθως οταν το ζοριζεις ενα κινητο με ανδροιδ παντα εχει μεγαλες απαιτησεις..Ειχα το arc S και οταν πηρα το Ρ ειδα το φως μου, ομως ακομα και ενα κινητο με τοση ραμ και δυνατο επεξεργαστη, μπορεις να το μπουκωσεις, γιατι απλα θεωρω οτι και οι εφαρμογες πλεον ειναι πολυ φορτωμενες (ειδικα αν τρεχεις FB) και το ιδιο το ανδροιδ.

Ομως αυτο δε σημαινει οτι το κινητο κωλωνει.. γενικα μου εχει βγει πολυ δυνατο, πολυ γρηγορο και δεν πιστευω οτι αν ειχα κατι πιο γρηγορο τωρα θα εβλεπα διαφορα! Απλα μετα απο 1 χρονο και αρκετο φορτωμα κτλ κτλ ισως να θελει ενα φρεσκαρισμα ενω ενα πιο δυνατο να μην το χρειαστει..

Οποτε νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος να μην παρεις το Τ εκτος αν συντρεχει κατι απο αυτα που μου ηρθαν στο μυαλο τωρα που ειδα το ποστ σου..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες, όταν ξεκλειδώνω το κινητό (με κωδικό ασφαλείας), εμφανίζεται στην οθόνη το κανονικό πληκτρολόγιο (αυτό που εμφανίζεται και στα μηνύματα) κι έτσι αναγκαστικά έχω βάλει μοτίβο. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να λυθεί αυτό το πρόβλημα; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό! Να μας μεταφέρεις εντυπώσεις!!!

 

Να σαι καλά φιλέ μου,σε λίγες ώρες παραλαμβάνω.

Ελπίζω να μου αρέσει αν κι έχω μία μικρή φοβία σχετικά με το βάρος του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αυτό το κινητάκι. Λένε πολύ καλά λόγια για επιδόσεις και μπαταρία. Προσωπικά παίζω ανάμεσα σε αυτό και το Ζ. Σκέφτομαι ακόμα αν καταλήξω στο SP, επειδή μου αρέσει η αδιαβροχοποίηση να το στείλω στη Liquipel για να το κάνουν και αυτό αδιάβροχο! Στο σκρουτζ παίζει στα 360, αν και πιστεύω ότι θα πέσει και άλλο όταν κυκλοφορήσει ευρέως.Καλούτσικη τιμή για καινούργιο με πολύ καλά χαρακτηριστικά αν και όχι τοπ, αλλά όταν μπορείς να βρεις το Ζ, μεταχειρισμένο λίγων ημερών με κάτω από 400 δύσκολο να το επιλέξω εγώ προς το παρόν. Ίδωμεν...

Δυστυχώς δεν λένε μονο καλά λόγια αλλά έχει και αρκετά θεματάκια......;)

Η λέξη problem εμφανίζεται αρκετά........και όλα αυτά στο επίσημο forum τους,πόσο θα ήθελαν να μην τα βλέπει κανείς αυτά...

http://talk.sonymobile.com/community/support/xperia_sp

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!Εχω τεραστιο προβλημα βρε παιδια!Οταν ειχα παρει το κινητο με τη προηγουμενη εκδοση ηταν απλα φοβερο!Δεν μου εκλεινε ποτε!Τωρα που εχω βαλει κατι μηνες τη jelly bean ολο κλεινει!Πως γινεται να τη ξαναπερασω?Δηλαδη να τη βγαλω και να το ξαναενημερωσω μηπως φταιει οτι δε τη περασα καλα!Μαλιστα οταν κλεινει μονο του και ξαναανοιγει πριν ανοιξει εμφανιζει ενα εικονιδιο με εργαλεια και κανει σαν να φορτωνει!Ειναι πολυ ενοχλητικο και το κανει αρκετες φορες!Το ειχα ξαναρωτησει αυτο εδω στο φορουμ και μου ειχαν απαντησει αλλα δεν θυμαμαι τωρα!Ευχαριστω εκ των προτερων και συγγνωμη που ξαναρωταω το ιδιο!
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για την αγορα του Xperia T, και θελεω να ρωτησω ποια ειναι τα μειονεκτηματα του, επιγραμματικα(αν εχει).

Ευχαριστώ!

Το xperia t δεν έχει κάποιο μειονέκτημα....Στα 279 ευρώ είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι όλα αυτά τα πρόβληματα. Για αυτό καλό είναι να περιμένει κανείς μέχρι να αντιμετωπιστούν αυτές οι παιδικές ασθένειες πρίν προβεί σε αγορά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του έχει προστατευτικό οθόνης;δεν μπορώ να καταλάβω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του έχει προστατευτικό οθόνης;δεν μπορώ να καταλάβω

 

Δεν το εχει κανεις για να σου πει αλλα κρινιντας απο ολα τα αλλα sony (ericsson) τοτε, ναι, εχει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!Εχω τεραστιο προβλημα βρε παιδια!Οταν ειχα παρει το κινητο με τη προηγουμενη εκδοση ηταν απλα φοβερο!Δεν μου εκλεινε ποτε!Τωρα που εχω βαλει κατι μηνες τη jelly bean ολο κλεινει!Πως γινεται να τη ξαναπερασω?Δηλαδη να τη βγαλω και να το ξαναενημερωσω μηπως φταιει οτι δε τη περασα καλα!Μαλιστα οταν κλεινει μονο του και ξαναανοιγει πριν ανοιξει εμφανιζει ενα εικονιδιο με εργαλεια και κανει σαν να φορτωνει!Ειναι πολυ ενοχλητικο και το κανει αρκετες φορες!Το ειχα ξαναρωτησει αυτο εδω στο φορουμ και μου ειχαν απαντησει αλλα δεν θυμαμαι τωρα!Ευχαριστω εκ των προτερων και συγγνωμη που ξαναρωταω το ιδιο!

 

Κατεβασε το seus στο πισι και κανε ενα clean install.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...