Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σκεφτεις οτι και το root σημαινει τελος εγγυησης (αν και με επαναφορα σε μαμα κατασταση ξαναμπαινεις σε εγγυηση) τοτε ναι ειναι ενα σημαντικο ρισκο. Βρες καποια ρομ που να μην χρειαζεται ξεκλειδωμα

 

Μπα δεν ασχολούμαι θέλω CyanogenMod.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλέποντας την συζήτηση περί αναβαθμίσεων, σας λέω να μην περιμένετε την sony να βγάλει android 4.4. Για την ακρίβεια, μην περιμένετε καν την cyanogenmod. :lol:

Ανεπίσημη CM11 από τους FXP: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2540675

Δεν αποκλείεται να είναι τίγκα στα bugs βέβαια.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

με τον es explorer και με root δικαιωματα δεν εκανε κατι. τελικα δοκιμασα τον root explorer και ολα κομπλε. σε ευχασμριστω παρα πολυ φιλε ηδη εχω δει διαφορά το θεμα με το wifi. με ταλαιπωρουσε πολυ καιρο........ ευχαριστω!

Το θεμα wi-fi έχει λυθεί σε πολλούς για το xperia sp . Πλέον είναι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα wi-fi έχει λυθεί σε πολλούς για το xperia sp . Πλέον είναι κομπλέ

 

Πως έχει λυθεί? με τον παραπάνω τρόπο δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας την συζήτηση περί αναβαθμίσεων, σας λέω να μην περιμένετε την sony να βγάλει android 4.4. Για την ακρίβεια, μην περιμένετε καν την cyanogenmod. :lol:

Ανεπίσημη CM11 από τους FXP: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2540675

Δεν αποκλείεται να είναι τίγκα στα bugs βέβαια.

 

Δεν έχουμε όρεξη να χάσουμε εγγύηση...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου δώσετε λινκ πώς κάνουμε root

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2491276

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum , έχω μια χαζή απορία για το πως θα καταλάβω εάν η παρτίδα του sp είναι καινούργια. Σε προηγούμενη ανάρτηση ειπώθηκε οτι στο πίσω μέρος του κινητού κάτω απο την μπαταρία βλέπουμε το έτος και την εβδομάδα κατασκευής του μοντέλου. Μπορώ όμως να δω την παρτίδα πριν προφανώς το αγοράσω? Το γράφει πάνω το κουτί μήπως? Επιπλέον εάν το κινητό είναι νέας παρτίδας χρειάζεται πάλι να είμαι root για να λύσω το θέμα του wifi? Eάν δεν κάνω λάθος κάνοντας root, χάνεις την εγγυήση των 2 ετών.
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε.. Και κάτι ακόμα.. Ρε παιδιά υπάρχει κάποιο σύστημα πλοήγησης καλό; Στο neo v είχα το igo αλλά δεν ξέρω αν το παίρνει στο sp

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τρέχει το iGo στο SP. Βασικά θα πάθεις πλάκα πόσο γρήγορα το φορτώνει σε σχέση με το Neo V. Βάλαμε δίπλα δίπλα το Neo μου και το SP μιας φίλης και τα τρέξαμε και η διαφορά ήταν χαοτική!!!!

 

Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις την έκδοση που προορίζεται για την ανάλυση του SP σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τρέχει το iGo στο SP. Βασικά θα πάθεις πλάκα πόσο γρήγορα το φορτώνει σε σχέση με το Neo V. Βάλαμε δίπλα δίπλα το Neo μου και το SP μιας φίλης και τα τρέξαμε και η διαφορά ήταν χαοτική!!!!

 

Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις την έκδοση που προορίζεται για την ανάλυση του SP σου.

 

 

Καλημέρα!! Έχουμε κάποιο free link για το iGo;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τρέχει το iGo στο SP. Βασικά θα πάθεις πλάκα πόσο γρήγορα το φορτώνει σε σχέση με το Neo V. Βάλαμε δίπλα δίπλα το Neo μου και το SP μιας φίλης και τα τρέξαμε και η διαφορά ήταν χαοτική!!!!

 

Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις την έκδοση που προορίζεται για την ανάλυση του SP σου.

Ελπιζω να ανανεωθηκες και να εβαλες καποια φρεσκια εκδοση :lol: :p

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Έχουμε κάποιο free link για το iGo;;;

Το iGo είναι λογισμικό επί πληρωμή οπότε δεν επιτρέπεται να συζητάμε άλλους τρόπους κτήσης πλήν της νομίμου οδού (αγορά).

Ελπιζω να ανανεωθηκες και να εβαλες καποια φρεσκια εκδοση :lol: :p

Ω, ναι! Είμαστε ολοκαίνουριοι πλέον μιας και το κινητάκι δεν χαμπαριάζει τίποτα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ω, ναι! Είμαστε ολοκαίνουριοι πλέον μιας και το κινητάκι δεν χαμπαριάζει τίποτα!

Απο το λιγο που το εχει δει και εχω παιξει μαζι του ειναι πολυ γρηγορο.

 

Επισης διαβαζω εδω απο τους χρηστες που γραφουν για καλη διαρκεια μπαταριας, αν εχεις καποιος την εφαρμογη GSam Battery Monitor ας ανεβασει με ss τα στατιστικα :)

 

Με αυτη την τιμη ειναι πολυ τιμια αγορα.

 

προσωπικα εχω παθει τριλιζα ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Royal we; :lol:

 

Εκπροσωπώ όλους όσους δεν θέλουν να χάσουν εγγύηση... :lol::p

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι και στο Z και στο SP επιμένω και μένω στο CoPilot που το βρίσκω ιδιαίτερα βολικό απ όσα δοκίμασα... γούστα είναι αυτά βέβαια :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Το κινητο με ψηνει ιδιαιτερα, για την τιμη και τα χαρακτηριστικα του. Δεν το εχω δει απο κοντα(μπορει να το ειδα και να μην το θυμαμαι, γιατι να πω την αληθεια, δεν δινω ιδιαιτερη σημασια στα Sony). Απο χαρακτηριστικα ειναι μπομπα, απλα αυτο που με προβληματιζει ειναι η οθονη του(?). Τι λετε παιδια; Ευχαριστω!
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Από οθόνη είναι κυριολεκτικά μια χαρά, δεν ξέρω γιατί το κάνουν όλοι θέμα. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν έχει δυνατή κάμερα στις βραδινές ειδικά λήψεις αλλά αυτό είναι αμελητέο για τα λεφτά που του έδωσα. Value for money εντελώς όπως έχει ξαναειπωθεί! :)

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω είμαι ανάμεσα στο SP και στο galaxy s3 . Τι μου προτείνετε; μήπως έχετε κάνει κάποια σύγκριση ανάμεσα σε αυτά ; Ευχαριστώ
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Απο σήμερα είμαι άλλος ένας ιδιοκτήτης του sp. Πόσες ώρες πρέπει να το αφήσω για την πρώτη φόρτιση?Απο ότι είδα θέλει και micro sim card , θα πάω απλώς στη wind για να κόψουν την κανονική ή θα μου δώσουν καινοιύγια sim? Ξέρει κανείς το κόστος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Απο σήμερα είμαι άλλος ένας ιδιοκτήτης του sp. Πόσες ώρες πρέπει να το αφήσω για την πρώτη φόρτιση?Απο ότι είδα θέλει και micro sim card , θα πάω απλώς στη wind για να κόψουν την κανονική ή θα μου δώσουν καινοιύγια sim? Ξέρει κανείς το κόστος?

 

Θα το φορτίσεις μέχρι το 100% και μετά θα το βγάλεις. Επίσης, καλό είναι να το φορτίζεις μόλις "πέσει" η μπαταρία στο 15-20%.

Αν σου κόψουν την κάρτα που έχεις τώρα, λογικά, θα είναι δωρεάν, αλλιώς η αντικατάσταση κοστίζει 5€.

Link to comment
Share on other sites

Θα το φορτίσεις μέχρι το 100% και μετά θα το βγάλεις. Επίσης, καλό είναι να το φορτίζεις μόλις "πέσει" η μπαταρία στο 15-20%.

Αν σου κόψουν την κάρτα που έχεις τώρα, λογικά, θα είναι δωρεάν, αλλιώς η αντικατάσταση κοστίζει 5€.

 

Καλυτερο ομως ειναι να κανεις αντικατασταση για να εχεις και το 4G, αν το χρειαζεσαι φυσικα και ποιανει εκει που μενεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω είμαι ανάμεσα στο SP και στο galaxy s3 . Τι μου προτείνετε; μήπως έχετε κάνει κάποια σύγκριση ανάμεσα σε αυτά ; Ευχαριστώ

 

To sp είναι πολύ νεότερο μοντέλο και καλύτερο από το s3 . Το s3 έχει πολλά κολλήματα στις εφαρμογές του

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω είμαι ανάμεσα στο SP και στο galaxy s3 . Τι μου προτείνετε; μήπως έχετε κάνει κάποια σύγκριση ανάμεσα σε αυτά ; Ευχαριστώ

Έχω δει το S3 από κοντά και μπορώ να πω επιεικώς ότι είναι τεράστιο. Πέρα από αυτό, πορσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ κινητό που δεν είναι φετινό γιατί δεν θα έχει δυνατό hardware. Αν δεις benchmarks, καμία σχέση το SP με το S3, το πατάει κάτω με άνεση.

To sp είναι πολύ νεότερο μοντέλο και καλύτερο από το s3 . Το s3 έχει πολλά κολλήματα στις εφαρμογές του

Μετά την αναβάθμιση σε 4.1.2;;;;

Καλησπέρα στο forum. Απο σήμερα είμαι άλλος ένας ιδιοκτήτης του sp. Πόσες ώρες πρέπει να το αφήσω για την πρώτη φόρτιση?Απο ότι είδα θέλει και micro sim card , θα πάω απλώς στη wind για να κόψουν την κανονική ή θα μου δώσουν καινοιύγια sim? Ξέρει κανείς το κόστος?

Καλυτερο ομως ειναι να κανεις αντικατασταση για να εχεις και το 4G, αν το χρειαζεσαι φυσικα και ποιανει εκει που μενεις.

Όταν πήρα το SP, έπρεπε να κόψω την κάρτα μου, αλλά επειδή ήταν περίεργου τύπου τσιπάκι στην SIM (πολύ μεγάλο) αν έκοβα την κάρτα θα κοβόταν και μέρος από το τσιπάκι μαζί. Η υπάλληλος μου είπε ότι μπορεί να δούλευε αλλά θα έχανα επαφές. Οπότε πήγα vodafone μου έδωσαν καινούρια Micro SIM με 5€ και μέσα σε 1 ώρα είχε γίνει και η αλλαγή από το δίκτυο και δούλευε κανονικά η κάρτα.

Για το θέμα 4G δεν ήταν θέμα SIM, απλά μου είπαν να πάρω τηλέφωνο ένα νούμερο και να πατήσω έναν αριθμό και μετά αυτόματα έπιανα 4G. Το 3G όντως ήθελε να βάλεις καινούρια SIM για να το πιάνεις.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...